Setari Cookie-uri

te poti casatori cu un alcoolic

prietena mea cea mai buna e indragostita lulea de un barbat dragutz si bun la suflet dar... alcoolic ( consuma alcool si-n cantitati mari, ce-o fi, zi de zi ); a fost ceruta in casatorie, raspunsul ei fiind DA; viseza, spera ca el sa se tina de promisiune, ca renunta la "mania" asta; il iarta mereu dar simt ca e confuza, trista desi optimista; imi tot cere sfatul, daca sa se casatoreasca...totusi ; voi ce ziceti ? io i-am raspuns ca-n locul ei nu m-as grabi... as astepta saptamana aceea intreaga cand el ar inlocui faimosul alcool cu..apa; astept sugestii... imi doresc enorm ca prietena mea sa fie cu adevarat fericita, asa cum merita...mai ales ca amandoi sunt la a doua sansa;
kudika418682
Postat pe 28 August 2011 11:45
Alcoolismul e boala grea si din pacate, nevindecabila !!! Da, se poate tine sub control, dar riscul de recidiva este omniprezent. Daca nu este violent atunci cand bea ,eu zic sa ii dea o sansa. Cunosc oameni de valoare, oameni isteti care au probleme cu alcoolul.
GHEISA_ALBA
Postat pe 28 August 2011 11:52
De la: kudika418682, la data 2011-08-28 11:45:18prietena mea cea mai buna e indragostita lulea de un barbat dragutz si bun la suflet dar... alcoolic ( consuma alcool si-n cantitati mari, ce-o fi, zi de zi ); a fost ceruta in casatorie, raspunsul ei fiind DA; viseza, spera ca el sa se tina de promisiune, ca renunta la "mania" asta; il iarta mereu dar simt ca e confuza, trista desi optimista; imi tot cere sfatul, daca sa se casatoreasca...totusi ; voi ce ziceti ? io i-am raspuns ca-n locul ei nu m-as grabi... as astepta saptamana aceea intreaga cand el ar inlocui faimosul alcool cu..apa; astept sugestii... imi doresc enorm ca prietena mea sa fie cu adevarat fericita, asa cum merita...mai ales ca amandoi sunt la a doua sansa;


Alcoolismul este unul dintre cataclismele in care se poate zbate un cuplu sau o familie deja bine intemeiata!Nu exisa remediu pentru abolirea acestui flagel,decat vointa personala urmata de terapiile medicale si psiho respective.Deci,daca prietena ta vrea sa-si distruga viata,poate continua cu acel alcoolic! Sa inceteze de a mai fi compasiva si iertatoare ,caci nu are cu cine sa fie in acest fel!Sa fuga unde o vedea cu ochii!Uneori,este mai bine sa fii singura ,decat sa traiesti o viata de calvar alturi de un inveterat in consumul de alcool!Alcoolismul este insotit ,de multe ori,de violenta verbala si fizica,toate acestea conducand la distrugerea psihica a partenerei respetive.Sfat;Sa-si vada de viata ei,dar cat mai departe de acel barbat!In caz contrar,va fi foarte curand dezamagita.Atat.
RAINBOWLADY
Postat pe 28 August 2011 11:55
De la: kudika418682, la data 2011-08-28 11:45:18prietena mea cea mai buna e indragostita lulea de un barbat dragutz si bun la suflet dar... alcoolic ( consuma alcool si-n cantitati mari, ce-o fi, zi de zi ); a fost ceruta in casatorie, raspunsul ei fiind DA; viseza, spera ca el sa se tina de promisiune, ca renunta la "mania" asta; il iarta mereu dar simt ca e confuza, trista desi optimista; imi tot cere sfatul, daca sa se casatoreasca...totusi ; voi ce ziceti ? io i-am raspuns ca-n locul ei nu m-as grabi... as astepta saptamana aceea intreaga cand el ar inlocui faimosul alcool cu..apa; astept sugestii... imi doresc enorm ca prietena mea sa fie cu adevarat fericita, asa cum merita...mai ales ca amandoi sunt la a doua sansa;


O sa se si casatoreasca cu el si o sa-ti planga tie pe umar...Sa vezi ce marfa o sa fie daca apare si un copil Unele chiar si-o fac cu mana lor...
Barbie30_
Postat pe 28 August 2011 12:45
De la: kudika418682, la data 2011-08-28 11:45:18prietena mea cea mai buna e indragostita lulea de un barbat dragutz si bun la suflet dar... alcoolic ( consuma alcool si-n cantitati mari, ce-o fi, zi de zi ); a fost ceruta in casatorie, raspunsul ei fiind DA; viseza, spera ca el sa se tina de promisiune, ca renunta la "mania" asta; il iarta mereu dar simt ca e confuza, trista desi optimista; imi tot cere sfatul, daca sa se casatoreasca...totusi ; voi ce ziceti ? io i-am raspuns ca-n locul ei nu m-as grabi... as astepta saptamana aceea intreaga cand el ar inlocui faimosul alcool cu..apa; astept sugestii... imi doresc enorm ca prietena mea sa fie cu adevarat fericita, asa cum merita...mai ales ca amandoi sunt la a doua sansa;


Daca n-o fi trait in padure pana acum, atunci prietena ta stie ca de bautura nu te lasi. Doar ca-i indragostita. Adica oarba.
Cred ca te poti lasa de fumat (mai ales cand iti spune doctorul ca ai zilele numarate), dar de bautura droguri injectabile si sex, nu te lasi. Nici cu doctori, nici cu AAA. Daca ar fi atat de simplu, n-ar mai fi bautura in magazine - n-ar mai avea cine s-o cumpere.
Nu-i da sfaturi ca-s inutile. O sa-l ia de barbat si va ingrosa numarul nevestelor care se / ne intreaba: "Cu ce am gresit de am o viata atat de nenorocita?"

Zau, cand cineva STIE ce-l asteapta , dar refuza sa faca stanga, nu-ti ramane decat sa te dai la o parte din calea lui. Si sa bifezi pe lista: inca un om nefericit.
rashela
Postat pe 28 August 2011 13:33
sunteti cu totii niste draguti ca mi-ati raspuns ... si va multumesc ; cum spuneam, sunt la a doua sansa, nu se pune problema copiilor - fiecare are copii realizati, la casele lor desi sunt inca tineri; fiecare are job, se inteleg foarte bine, asculta aceeasi muzica, ca sa spun asa; locuiesc deja impreuna de cativa ani, fac investitii... calatoresc, vor sa imbatraneasca impreuna; teama prietenei mele pleaca de la faptul ca a trait un cosmar in singura ei casnicie, ex-sotul fiind alcoolic inrait, de-o violenta verbala si fizica de nedescris; actualul partener o face fericita cu "manie" cu tot dar... intrebarea ei obsedanta e... va fi la fel dupa casatorie? doar cerul stie ; se cunoaste prea bine ca actul casatoriei...fie imbunatateste viata de cuplu, fie o distruge; i-am spus ca, la cat de frumoasa si desteapta e... va sti ce are de facut, indiferent de alegere ; complicat, nu?
kudika418682
Postat pe 28 August 2011 21:34
Viata este complicata uneori, dar de cele mai multe ori ne-o complicam singuri cu buna stiinta ...!!!!
rondina
Postat pe 28 August 2011 21:37
Te poti casatori, dar de ce ai face-o?

on topic: nu stiu de ce am impresia ca nu prea descrii un alcoolic (cu slujba, fac investitii impreuna si calatoresc....). Bineinteles ca tu ne spui doar franturi si nu esti obligata sa detaliezi :p, dar daca prietena ta vrea sa stie sigur ca el se lasa de baut, el trebuie sa mearga la medic sa ceara ajutor. Pentru ca retragerea de la alcool de capul lui asa dintr-o data, unu la mana nu dureaza, doi la mana e a naibii de periculoasa.
kudika_pudika
Postat pe 29 August 2011 00:05
De la: kudika418682, la data 2011-08-28 21:34:47sunteti cu totii niste draguti ca mi-ati raspuns ... si va multumesc ; cum spuneam, sunt la a doua sansa, nu se pune problema copiilor - fiecare are copii realizati, la casele lor desi sunt inca tineri; fiecare are job, se inteleg foarte bine, asculta aceeasi muzica, ca sa spun asa; locuiesc deja impreuna de cativa ani, fac investitii... calatoresc, vor sa imbatraneasca impreuna; teama prietenei mele pleaca de la faptul ca a trait un cosmar in singura ei casnicie, ex-sotul fiind alcoolic inrait, de-o violenta verbala si fizica de nedescris; actualul partener o face fericita cu "manie" cu tot dar... intrebarea ei obsedanta e... va fi la fel dupa casatorie? doar cerul stie ; se cunoaste prea bine ca actul casatoriei...fie imbunatateste viata de cuplu, fie o distruge; i-am spus ca, la cat de frumoasa si desteapta e... va sti ce are de facut, indiferent de alegere ; complicat, nu?









... sint doua feluri de betivani ... celor care le place prin definitie si cei care au avut un soc sau o succesiune de socuri ... primilor nu prea ai ce sa le faci ... asa cum mai toata lumea spune ... categoria a doua pot fi reabilitati cu multa diplomatie daca sursa socurilor este inlaturata sau posibilitatea ca acestea sa mai poata reveni ... in categoria a doua intra, in general, cei care au cite o scorpie de nevasta (sau au avut) in care au crezut prea mult ... si diverse alte situatii mai rar intilnite ... cunosc, si probabil multi cunosc, barbati care dupa casatorie au inceput sa bea ... in timp dar din ce in ce mai rau ... nevasta imaculata ... aparent ... multe femei isi distrug barbatii in felul asta daca ii gasesc mai sensibili ... oricum ar fi ... trebuie sa il iubeasca mult ca sa il studieze cu atentie si mai ales sa il ajute ... daca mai poate fi ajutat ...

marco918
Postat pe 29 August 2011 00:16
VOINTA SI DORINTA DE A SCAPA DACA ARE FACE FATA SITUATIE DE NU ASA V-A SFIRSI IN BAUTURA.
NU ESTE BOALA CARE SE POATE VINDECA CU PASTILE CI DOAR CU MULTA VOINTA FOARTE MULTA VOINT
MULTA BAFTA SA INVINGA
nemtoaica
Postat pe 2 Septembrie 2011 16:30
De la: marco918, la data 2011-08-29 00:16:17
De la: kudika418682, la data 2011-08-28 21:34:47sunteti cu totii niste draguti ca mi-ati raspuns ... si va multumesc ; cum spuneam, sunt la a doua sansa, nu se pune problema copiilor - fiecare are copii realizati, la casele lor desi sunt inca tineri; fiecare are job, se inteleg foarte bine, asculta aceeasi muzica, ca sa spun asa; locuiesc deja impreuna de cativa ani, fac investitii... calatoresc, vor sa imbatraneasca impreuna; teama prietenei mele pleaca de la faptul ca a trait un cosmar in singura ei casnicie, ex-sotul fiind alcoolic inrait, de-o violenta verbala si fizica de nedescris; actualul partener o face fericita cu "manie" cu tot dar... intrebarea ei obsedanta e... va fi la fel dupa casatorie? doar cerul stie ; se cunoaste prea bine ca actul casatoriei...fie imbunatateste viata de cuplu, fie o distruge; i-am spus ca, la cat de frumoasa si desteapta e... va sti ce are de facut, indiferent de alegere ; complicat, nu?







lilu_67
Postat pe 2 Septembrie 2011 16:44
De la: marco918, la data 2011-08-29 00:16:17
De la: kudika418682, la data 2011-08-28 21:34:47sunteti cu totii niste draguti ca mi-ati raspuns ... si va multumesc ; cum spuneam, sunt la a doua sansa, nu se pune problema copiilor - fiecare are copii realizati, la casele lor desi sunt inca tineri; fiecare are job, se inteleg foarte bine, asculta aceeasi muzica, ca sa spun asa; locuiesc deja impreuna de cativa ani, fac investitii... calatoresc, vor sa imbatraneasca impreuna; teama prietenei mele pleaca de la faptul ca a trait un cosmar in singura ei casnicie, ex-sotul fiind alcoolic inrait, de-o violenta verbala si fizica de nedescris; actualul partener o face fericita cu "manie" cu tot dar... intrebarea ei obsedanta e... va fi la fel dupa casatorie? doar cerul stie ; se cunoaste prea bine ca actul casatoriei...fie imbunatateste viata de cuplu, fie o distruge; i-am spus ca, la cat de frumoasa si desteapta e... va sti ce are de facut, indiferent de alegere ; complicat, nu?







lilu_67
Postat pe 2 Septembrie 2011 16:45
Kudika ....esti nesimtita,ca nu dai ce am scris
lilu_67
Postat pe 2 Septembrie 2011 16:48
De la: lilu_67, la data 2011-09-02 16:45:56
De la: marco918, la data 2011-08-29 00:16:17
De la: kudika418682, la data 2011-08-28 21:34:47sunteti cu totii niste draguti ca mi-ati raspuns ... si va multumesc ; cum spuneam, sunt la a doua sansa, nu se pune problema copiilor - fiecare are copii realizati, la casele lor desi sunt inca tineri; fiecare are job, se inteleg foarte bine, asculta aceeasi muzica, ca sa spun asa; locuiesc deja impreuna de cativa ani, fac investitii... calatoresc, vor sa imbatraneasca impreuna; teama prietenei mele pleaca de la faptul ca a trait un cosmar in singura ei casnicie, ex-sotul fiind alcoolic inrait, de-o violenta verbala si fizica de nedescris; actualul partener o face fericita cu "manie" cu tot dar... intrebarea ei obsedanta e... va fi la fel dupa casatorie? doar cerul stie ; se cunoaste prea bine ca actul casatoriei...fie imbunatateste viata de cuplu, fie o distruge; i-am spus ca, la cat de frumoasa si desteapta e... va sti ce are de facut, indiferent de alegere ; complicat, nu?










Daca prietena ta este in relatie de concubinaj cu iubitul ei si se inteleg perfect, daca nici experienta teribila din. casatoria anterioara cu un alt alcoholic nu a impiedicat-o sa construiasca relatia prezenta cu un barbat cam cu aceleasi metehne, dar evident compatibil cu ea in celelalte privinte, de ce s-ar teme sa o faca din nou?! La urma urmei, formal ei sunt un cuplu ... comuniunea lor nu este matrimoniala ci de concubinaj... chestiune aproape insesizabila cand e vorba de o dragoste mare!
mobilemaimai_no1
Postat pe 2 Septembrie 2011 18:12
BETIVANII!?CAM GREU DE CLASIFICAT.FOSTU SOT N-A BAUT,DAR ERA UN OM GREU CU CARE SA TE INTELEGI.MAI BINE CU UN FUMATOR DECIT CU UN BETIVAN.FUMATORUL,NU-SI PIERDE MINTILE1!!!
Titanika
Postat pe 2 Septembrie 2011 19:35
De la: kudika418682, la data 2011-08-28 11:45:18prietena mea cea mai buna e indragostita lulea de un barbat dragutz si bun la suflet dar... alcoolic ( consuma alcool si-n cantitati mari, ce-o fi, zi de zi ); a fost ceruta in casatorie, raspunsul ei fiind DA; viseza, spera ca el sa se tina de promisiune, ca renunta la "mania" asta; il iarta mereu dar simt ca e confuza, trista desi optimista; imi tot cere sfatul, daca sa se casatoreasca...totusi ; voi ce ziceti ? io i-am raspuns ca-n locul ei nu m-as grabi... as astepta saptamana aceea intreaga cand el ar inlocui faimosul alcool cu..apa; astept sugestii... imi doresc enorm ca prietena mea sa fie cu adevarat fericita, asa cum merita...mai ales ca amandoi sunt la a doua sansa;

io ma tot gandesc asa in sinea mea,la fata aia-i place mirosul ala de alcool expirat?Mai eu am fost mai demult la cineva in vizita(erau niste cunostiinte vechi) tipul bea destul de frecvent ,ceea ce vreau sa spun este ca in casa mirosea ingrozitor a alcool si tutun.Ingrozitor.
Daca vrea sa-si distruga viata atunci se poate casatori cu el ,daca totusi vrea o viata decenta si normala sa-l lase in pace.
De fiecare data cand vor da de greu el isi va ineca amarul intr-un paharel in timp ce ea va ramane singura sa rezolve problemele. parerea mea
piscolino
Postat pe 9 Septembrie 2011 11:42
Buna
Prietena ta face o mare greseala.............am fost in aceeasi situatie un an si ceva,multe insistente ,rugaminti pentru a renunta la viciul asta ,dar nu am reusit cu totul ca si eu am iubit foarte mult.
kudika418166
Postat pe 9 Septembrie 2011 18:27

Si la nuta mere rupt, daca confunda mireasa?!
Vointa multa ...
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Septembrie 2011 19:14
De la: kudika418682, la data 2011-08-28 11:45:18prietena mea cea mai buna e indragostita lulea de un barbat dragutz si bun la suflet dar... alcoolic ( consuma alcool si-n cantitati mari, ce-o fi, zi de zi ); a fost ceruta in casatorie, raspunsul ei fiind DA; viseza, spera ca el sa se tina de promisiune, ca renunta la "mania" asta; il iarta mereu dar simt ca e confuza, trista desi optimista; imi tot cere sfatul, daca sa se casatoreasca...totusi ; voi ce ziceti ? io i-am raspuns ca-n locul ei nu m-as grabi... as astepta saptamana aceea intreaga cand el ar inlocui faimosul alcool cu..apa; astept sugestii... imi doresc enorm ca prietena mea sa fie cu adevarat fericita, asa cum merita...mai ales ca amandoi sunt la a doua sansa;


Ce intrebare stupida Normal ca NU!
ilumax_76
Postat pe 9 Septembrie 2011 19:59
surpriza ! pe 17 septembrie vor avea nunta... se vor casatori civil si religios ! s-au spovedit si s-au impartasit la preot, care este si duhovnicul lor; e clar... se iubesc enorm de mult si vor sa imbatraneasca impreuna ! copiii, familiile lor sunt alaturi de ei; mie imi sunt foarte dragi , am incredere in dragostea lor frumoasa, in iubirea lor puternica; cat despre "meteahna"... acceptul cererii in casatorie l-a facut pe mre sa renunte la alcool ! speram cu totii in promisiunea lui de a deveni "normal" ... viata de familie "adevarata" invinge ! minunat, nu-i asa?
kudika418682
Postat pe 10 Septembrie 2011 08:18
De la: kudika418682, la data 2011-09-10 08:18:49surpriza ! pe 17 septembrie vor avea nunta... se vor casatori civil si religios ! s-au spovedit si s-au impartasit la preot, care este si duhovnicul lor; e clar... se iubesc enorm de mult si vor sa imbatraneasca impreuna ! copiii, familiile lor sunt alaturi de ei; mie imi sunt foarte dragi , am incredere in dragostea lor frumoasa, in iubirea lor puternica; cat despre "meteahna"... acceptul cererii in casatorie l-a facut pe mre sa renunte la alcool ! speram cu totii in promisiunea lui de a deveni "normal" ... viata de familie "adevarata" invinge ! minunat, nu-i asa?


Vise, maica, vise! App, sunt curioasa daca la nunta, mirele se va abtine sa nu puna picatura de alcool in gura.
ilumax_76
Postat pe 10 Septembrie 2011 08:49
De la: kudika418682, la data 2011-09-10 08:18:49surpriza ! pe 17 septembrie vor avea nunta... se vor casatori civil si religios ! s-au spovedit si s-au impartasit la preot, care este si duhovnicul lor; e clar... se iubesc enorm de mult si vor sa imbatraneasca impreuna ! copiii, familiile lor sunt alaturi de ei; mie imi sunt foarte dragi , am incredere in dragostea lor frumoasa, in iubirea lor puternica; cat despre "meteahna"... acceptul cererii in casatorie l-a facut pe mre sa renunte la alcool ! speram cu totii in promisiunea lui de a deveni "normal" ... viata de familie "adevarata" invinge ! minunat, nu-i asa?


Acum e minunat ! Vorbim peste un an........ sa ne spui atunci, ce mai face prietena ta. Da, Doamne, sa fie bine !
GHEISA_ALBA
Postat pe 10 Septembrie 2011 08:58
multam pentru...replici! va tin la curent... va doresc bafta-n toate si- aveti grija de voi !!!
kudika418682
Postat pe 10 Septembrie 2011 16:41
multam pentru...replici! va tin la curent... va doresc bafta-n toate si- aveti grija de voi !!!
kudika418682
Postat pe 10 Septembrie 2011 16:42
De la: kudika418682, la data 2011-08-28 11:45:18prietena mea cea mai buna e indragostita lulea de un barbat dragutz si bun la suflet dar... alcoolic ( consuma alcool si-n cantitati mari, ce-o fi, zi de zi ); a fost ceruta in casatorie, raspunsul ei fiind DA; viseza, spera ca el sa se tina de promisiune, ca renunta la "mania" asta; il iarta mereu dar simt ca e confuza, trista desi optimista; imi tot cere sfatul, daca sa se casatoreasca...totusi ; voi ce ziceti ? io i-am raspuns ca-n locul ei nu m-as grabi... as astepta saptamana aceea intreaga cand el ar inlocui faimosul alcool cu..apa; astept sugestii... imi doresc enorm ca prietena mea sa fie cu adevarat fericita, asa cum merita...mai ales ca amandoi sunt la a doua sansa;
Sa nu faca aceasta greseala...nu se poate vindeca.....!!!!!!
Angi38
Postat pe 11 Septembrie 2011 01:56
Daca este la a doua sansa e bine sa mai astepte.Decat cu un alcoolic mai bine singura.Alcoolismul este o boala nevindecabila.O spun din experienta.Am trait cu un barbat alcoolic aproape 20 de ani.Nu l-am putut parasi pentru ca aveam impreuna casa,2 copii minunati si alti ani in fata care fusesera minunati.Vreau sa spun ca am facut o mare greseala ca am acceptat situatia.A fost la dezalcolizare de 3 ori si de fiecare data cand venea era alt om.Promitea ca se lasa ca va fi bine,dar nu se putea tine de cuvant.Acest lucru i-a adus si sfarsitul.A murit.M-a parasit cand inca mai sunt tanara,cand aveam nevoie sa fiu cu el.Si eu l-am iubit si-i duc dorul.Ma duc la cimitir si plang ,plang pentru el,plang pentru tineretea mea pierduta ,plang pentru ca sunt singura,dar n-as mai lua-o de la capat cu un alcoolic
NICIODATA. Sfatul meu pentru prietena ta:FUGI DRAGA MEA,FUGI SI NU TE UITA IN URMA,ITI VA ADUCE DOAR SUFERINTA.SUNT SIGURA CA MERITI MULT MAI MULT.RAMAI SINGURA.SPUNE :NU,NU,NU.
silvia_iordache
Postat pe 11 Septembrie 2011 07:24
De la: kudika418943, la data 2011-09-02 19:35:08 BETIVANII!?CAM GREU DE CLASIFICAT.FOSTU SOT N-A BAUT,DAR ERA UN OM GREU CU CARE SA TE INTELEGI.MAI BINE CU UN FUMATOR DECIT CU UN BETIVAN.FUMATORUL,NU-SI PIERDE MINTILE1!!!


Mai bine fumator? Depinde ce fumeaza.....
Situatia e clara. Ori se apuca amandoi de baut ori unul dintre ei o sa fie nefericit

Ca de lasat.....

P.S. Nu stiu cum de unii pot bea atat de mult cand eu nu ma pot satura !
noregrets
Postat pe 11 Septembrie 2011 08:16
Îți dau un pont! Soacra mea i-a pus un medicament anti alcool în mâncare de pe la vârsta de 28 de ani (acum are 54) și de atunci nu a mai pus gura pe bãuturã. Ba mai mult, detestã bãutorii și evita sã stea în prezența lor. Ar putea sã facã asta chiar cu acceptul lui dacã tot susține c-o iubește așa tare.
gigisoare
Postat pe 11 Septembrie 2011 10:47
Draga prietena, pe post de consultant matrimonial!!! Sfatul meu din experienta personala este sa nu-ti dai cu parerea in astfel de cazuri.Si-ti spun si de ce.Atunci cand lucrurile nu vor merge bine si tu o vei compatimi , vei primi reprosurile de genul "doar te-am intrebat".In al doilea rand si cel mai important este ca alcoolismul este o boala de dependenta si nicio saptamana de apa plata nu poate fi considerata decat o reusita temporara.Eu am avut un sot alcoolic cum spui tu...un barbat frumos, destept, extraordinar dar s-a innecat in alcool si a devenit o leguma miscatoare.Si mai mult decat atat apar si victime colaterale, ma refer la intreaga familie si gandeste-te ce se intampla cand mai apare si un copil care fiind produsul unui alcoolic poate fi cu handicap sau genetic sa mosteneasca alcoolismul. Parerea mea este ca mai sunt barbati pe lumea asta si prietena ta ar trebui sa-i dea termen cel putin 1 an, timp in care sa aplice el un program de dezalcoolizare (crede-ma ca doar vointa nu este medicamentul suficient) si apoi sa mai aiba ca tema de gandire casatoria. Nu este vina noastra ca sunt pe lumea asta alcoolici, drogati..fumatori dar rolul nostru nu este sa ne petrecem viata langa unul dintre ei cu iluzia salvatorului.
Chiar as mai vrea ca-n timp sa mai ce se va inampla in acest cuplu!!!
Succes
sarra30
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:02
De la: kudika424899, la data 2011-09-11 10:47:33Îți dau un pont! Soacra mea i-a pus un medicament anti alcool în mâncare de pe la vârsta de 28 de ani (acum are 54) și de atunci nu a mai pus gura pe bãuturã. Ba mai mult, detestã bãutorii și evita sã stea în prezența lor. Ar putea sã facã asta chiar cu acceptul lui dacã tot susține c-o iubește așa tare.
pai spune-ne si 9 ce medicament
Pudika416607
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spatiu living mai dificil de amenajat 4 De la: davsimati 18 Ianuarie 2011 10:43
Invitatii nunta personalizate 1 De la: kudika478511 29 Noiembrie 2011 01:41
Programul "Prima Casã" 22 De la: realplayer 22 Iunie 2010 13:36
Admitere UNArte- Moda 1 De la: Alexe_Stefania 20 Aprilie 2015 11:01
Duhul lampii ? 41 De la: Eremia_Victoras_1 30 Aprilie 2013 19:15