Setari Cookie-uri

Cineva stie o firma serioasa prin care se poate pleca in Strainatate?

Caut de un an de zile si nu gasesc o firma serioasa de recrutare prin care se poate pleca in strainatate....cineva poate sa ma ajute
barabi12
Postat pe 28 August 2011 14:49
Mai bine fii baiat destept si ocoleste complet firmele de recrutare romanesti si contacteaza direct angajatorii. Iti ia ceva timp, dar economisesti o gramada de nervi si bani.
kudika_pudika
Postat pe 29 August 2011 00:22
De la: barabi12, la data 2011-08-28 14:49:56Caut de un an de zile si nu gasesc o firma serioasa de recrutare prin care se poate pleca in strainatate....cineva poate sa ma ajute








... daca stii ceva meserie ... si daca nu stii dar esti destupat si prinzi repede si esti la locul tau (cam rara asta calitatea la romani) ... pentru inceput orice firma romaneasca care nu cere comision poate fi o varianta ... procer ar fi una dar mai sint si alte gramezi ... un lucru sa iti fie clar ... fara comision ... si fara alte taxe pe prostie ...


marco918
Postat pe 29 August 2011 00:29
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-29 00:22:01Mai bine fii baiat destept si ocoleste complet firmele de recrutare romanesti si contacteaza direct angajatorii. Iti ia ceva timp, dar economisesti o gramada de nervi si bani.


Am incercat sa trimit cv in lb germana si in italiana la firme direc,dar nu te baga in seama
barabi12
Postat pe 1 Septembrie 2011 08:44
De la: barabi12, la data 2011-09-01 08:44:38
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-29 00:22:01Mai bine fii baiat destept si ocoleste complet firmele de recrutare romanesti si contacteaza direct angajatorii. Iti ia ceva timp, dar economisesti o gramada de nervi si bani.


Am incercat sa trimit cv in lb germana si in italiana la firme direc,dar nu te baga in seama

Insoteste CVul cu o scrisoare de intentie. In ziua de azi, doar CV nu inseamna mare lucru. Si insista, e greu pentu cetatenii acelor tari sa-si gaseasca ceva, dar pentru un strain. O alta idee sunt firmele de recrutare de acolo.

Eu inca n-am intalnit o firma romaneasca care sa nu ceara taxe peste taxe si am o parere proasta despre toate.
kudika_pudika
Postat pe 1 Septembrie 2011 12:02
De la: kudika_pudika, la data 2011-09-01 12:02:32
De la: barabi12, la data 2011-09-01 08:44:38
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-29 00:22:01Mai bine fii baiat destept si ocoleste complet firmele de recrutare romanesti si contacteaza direct angajatorii. Iti ia ceva timp, dar economisesti o gramada de nervi si bani.


Am incercat sa trimit cv in lb germana si in italiana la firme direc,dar nu te baga in seama

Insoteste CVul cu o scrisoare de intentie. In ziua de azi, doar CV nu inseamna mare lucru. Si insista, e greu pentu cetatenii acelor tari sa-si gaseasca ceva, dar pentru un strain. O alta idee sunt firmele de recrutare de acolo.

Eu inca n-am intalnit o firma romaneasca care sa nu ceara taxe peste taxe si am o parere proasta despre toate.


Perfect de acord..ai grija cu firmele astea de recrutare pe langa faptul ca iti cer o suta de taxe,cum mai sus sa spus,mai mult pe prostia ta daca inghiti galusca,iti mai iei si teapa...am un prieten care a plecat asa in suedia si cand a ajuns acolo conditiile de munca si locuinta nu erau deloc asa cum spera el.insa mare grija cu astea..succes!
lilianne
Postat pe 3 Septembrie 2011 11:14
Este foarte greu sa gasesti o firma serioasa ,prin care sa pleci sa lucrezi in stainatate.Cel mai sigur prin prieteni care sunt pleca-ti si stabiliti in strainatate. Bafta!
marassi
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:16
buna,
incearca firma Protos din Brasov.Eu am plecat prin ei pe vas.Am stat vreo 9 ani.Bineinteles nu continuu ci contracte.Acum depinde si de prregatiri si e limbi vorbite si de ce anume vrei sa faci in strainatate.In functie de alegere te va costa coomisionul ,dar macar contractele sint sigure si reluate.Adik daca nu faci tu vreo traznaie,vii inapoi in tara cu un alt contract in mana.Bafta
dianasan
Postat pe 4 Septembrie 2011 11:35
De la: dianna26272001, la data 2011-09-04 11:35:20buna,
incearca firma Protos din Brasov.Eu am plecat prin ei pe vas.Am stat vreo 9 ani.Bineinteles nu continuu ci contracte.Acum depinde si de prregatiri si e limbi vorbite si de ce anume vrei sa faci in strainatate.In functie de alegere te va costa coomisionul ,dar macar contractele sint sigure si reluate.Adik daca nu faci tu vreo traznaie,vii inapoi in tara cu un alt contract in mana.Bafta

Incerc si acolo,dar nu pot sa ma duc pe nave,am rau de mare,daca ar avea si alceva
barabi12
Postat pe 4 Septembrie 2011 14:56
siu ca uau si pe uscat ceva dar nu pot preciza.totusi as vrea sa te gandesti ca vasele nu sint ceea ce cred unii.sint imense orase plutitoare si nu simti ca se misca decit cind e furtuna foarte mare,si chiar si atunci au stabiizatoare pt a nu-ti creea senzatii de voma....asa k...mai gindeste-te.nicaieri pe uscat nu vei salva bani si vedea locuri minunate in acelasi timp.bafta
dianasan
Postat pe 4 Septembrie 2011 16:17
Multumesc pentru ajutor.
La firma Protos nu are pe uscat
barabi12
Postat pe 6 Septembrie 2011 08:43
DACA STI CEVA LB GERMANA,SI AI PUTEA LUCRA CA INGRIJITOR BATRINI LA DOMICILIU SUNAMA LA NR ASTA DE TLF:00436889496211.AICI POTI SA AI CASA MASA FARA SA PLATESTI CHIRIE ,DAR SA AI MULTA RABDARE CU CEI BATRINI.LUCREZI 24 DIN 24 2-3 ORE PE ZI LIBERE,SI SALAR INTRE 1500 SAU 2100 PE LUNA.NU FAC GLUMA.EU ASTA LUCREZ SI CIND AM TIMP MA UIT PE KUDIKA.ASTEPT TLF TAU!!
Titanika
Postat pe 11 Septembrie 2011 09:47
incearca jobselection din brasov
kudika432911
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:07
De la: kudika418943, la data 2011-09-11 09:47:04DACA STI CEVA LB GERMANA,SI AI PUTEA LUCRA CA INGRIJITOR BATRINI LA DOMICILIU SUNAMA LA NR ASTA DE TLF:00436889496211.AICI POTI SA AI CASA MASA FARA SA PLATESTI CHIRIE ,DAR SA AI MULTA RABDARE CU CEI BATRINI.LUCREZI 24 DIN 24 2-3 ORE PE ZI LIBERE,SI SALAR INTRE 1500 SAU 2100 PE LUNA.NU FAC GLUMA.EU ASTA LUCREZ SI CIND AM TIMP MA UIT PE KUDIKA.ASTEPT TLF TAU!!


Nu ai cumva un mess sau de skype?
barabi12
Postat pe 11 Septembrie 2011 15:56
poate ai nr de tlf fix scriemil si te voi suna eu.am o cartela cu care vorb pe fix cu 1 cent pe minut.mai mult nu te pot ajuta.nu te cunosc,dar vreau sa te ajut.stiu cit de greu e acasa.de la ora 8(a romaniei)ma poti iar cauta.seara ma culc devreme.pa!
Titanika
Postat pe 11 Septembrie 2011 16:20
teai convins!!!TE ROG SA-MI DAI UN MSJ DACA AI REUSIT CEVA.TEAM AJUTAT DI TOT SUFLETU SI N-AM NICI UN INTERES DE LA TINE.M-AS BUCURA SA REUSESTI.EU ZIC CA MERITA!!!
Titanika
Postat pe 11 Septembrie 2011 19:33
as vrea si eu mai multe detalii si numele tau
elena500
Postat pe 12 Septembrie 2011 09:32
buna
am citit anuntul tau si vreau sa iti dau un sfat prietenesc nu te complica cu asa ceva si nu cauta firme "serioase" nu exista asa ceva nu afc decat sa iti ia bani si sa iti promita marea cu sarea iar cand ajungi acolo te trezesti cu bani dati, fara munca fara un loc de dormit iar daca incerci sa ii suni o sa aiba telefoanele inchise cunosc multe cazuri de genu asta in special in anglia. nu stiu in ce tara vrei sa pleci dar iti recomand ca bani care planuiesti sa ii cheltui pentru programul lor sa ii pastrezi pentru o luna sau 2 de chirie pana ce gasesti job. in fiecare tara europeana sunt comunitati de romani poti sa le gasesti pe google sunt anunturi cu chiri si chiar si cu joburi iti iei biletu de avion si ai plecat eventual faci un cv si incepi sa il trimiti pe diferite site-uti de joburi chiar de acasa. mult succes
kudika151344
Postat pe 18 Septembrie 2011 11:22
De la: kudika151344, la data 2011-09-18 11:22:03buna
am citit anuntul tau si vreau sa iti dau un sfat prietenesc nu te complica cu asa ceva si nu cauta firme "serioase" nu exista asa ceva nu afc decat sa iti ia bani si sa iti promita marea cu sarea iar cand ajungi acolo te trezesti cu bani dati, fara munca fara un loc de dormit iar daca incerci sa ii suni o sa aiba telefoanele inchise cunosc multe cazuri de genu asta in special in anglia. nu stiu in ce tara vrei sa pleci dar iti recomand ca bani care planuiesti sa ii cheltui pentru programul lor sa ii pastrezi pentru o luna sau 2 de chirie pana ce gasesti job. in fiecare tara europeana sunt comunitati de romani poti sa le gasesti pe google sunt anunturi cu chiri si chiar si cu joburi iti iei biletu de avion si ai plecat eventual faci un cv si incepi sa il trimiti pe diferite site-uti de joburi chiar de acasa. mult succes


Stiu ca in Anglia e mai greu ,trebuie sa ai bani multi ca sa poti merge in Uk pe cont propriu si trebuie sa stii ff bine engleza
barabi12
Postat pe 20 Septembrie 2011 17:00
De la: kudika418943, la data 2011-09-11 09:47:04DACA STI CEVA LB GERMANA,SI AI PUTEA LUCRA CA INGRIJITOR BATRINI LA DOMICILIU SUNAMA LA NR ASTA DE TLF:00436889496211.AICI POTI SA AI CASA MASA FARA SA PLATESTI CHIRIE ,DAR SA AI MULTA RABDARE CU CEI BATRINI.LUCREZI 24 DIN 24 2-3 ORE PE ZI LIBERE,SI SALAR INTRE 1500 SAU 2100 PE LUNA.NU FAC GLUMA.EU ASTA LUCREZ SI CIND AM TIMP MA UIT PE KUDIKA.ASTEPT TLF TAU!!


Da de unde ai scos, scorurile astea?

Hai, mai taie un pic.Nu exagera, zau.
doi_ochi_caprui
Postat pe 20 Septembrie 2011 19:55
Dragilor, sa nu plecati prin firme, caci eu si sotul meu am patit-o in urma cu ceva anisori.Chipurile ne-au facut contracte ptr. Grecia, semnate de ei si de noi,am platit comision aici si acolo persoanei care ne-a asteptat, drumul ni l-am platit singuri.Cand am ajuns acolo , stupoare;absolut nimic nu concorda cu posturile, salariile, conditiile.Si nu aveam nici o zi libera.Noroc ca am avut bani la noi si intr-o sapt. ne-am si dus , ne-am si intors.Ne dadusem demisia de la locurile noastre de munca, aveam niste bani si ne mai treb. ceva ptr. a cumpara un apart.Asa ca am cheltuit si din bani si ne-am lecuit si de excrocheriile unor asa zisi romani.
kudika467548
Postat pe 30 August 2012 11:34
Ma atrage si pe mn un salar ca acesta.nu ai avea placerea sa imi dai add pe mess???ca sa vb mai multe. id`ul meu este samyl_boss am 32 de ani,necasatorit,aja ca vreau sa ma liberez din romania,m am saturat de saracie :(
kudika_16817
Postat pe 23 Septembrie 2012 14:24
Imi cer scz pt ca nu mi am complectat profilul
kudika_16817
Postat pe 23 Septembrie 2012 14:41
Bai fratilor,nu ma mai contactati,daca nu stiti lb germana nu va ia nimeni la lucru,sa fie clar pt toata lumea!!!
Titanika
Postat pe 23 Septembrie 2012 15:50
De la: Titanika, la data 2012-09-23 15:50:47Bai fratilor,nu ma mai contactati,daca nu stiti lb germana nu va ia nimeni la lucru,sa fie clar pt toata lumea!!!
Nici pe mine promit sa invat in timp,te rog nu ma lasa ,promit sa fiu cuminte si ascultatoare.

Multumesc!
criszoe
Postat pe 23 Septembrie 2012 15:58
De la: criszoe, la data 2012-09-23 15:58:34
De la: Titanika, la data 2012-09-23 15:50:47Bai fratilor,nu ma mai contactati,daca nu stiti lb germana nu va ia nimeni la lucru,sa fie clar pt toata lumea!!!
Nici pe mine promit sa invat in timp,te rog nu ma lasa ,promit sa fiu cuminte si ascultatoare.

Multumesc!


Iubita mea,oricand si la orce ora!!!
Titanika
Postat pe 23 Septembrie 2012 20:58
Cine nu ar vrea sa scape de saracie?!Sa nu munceasca in zadar ptr. un salariu care s-o duca de pe azi pe maine! Care ar dori sa mai puna si ceva deoparte ptr. un eventual concediu, ori ptr. a cumpara ceva necesar!Noi, care suntem o familie avem cam 700ron sal. plus bonuri.Socriii, au 1250 ron fiecare pensie.Daca noi cu sal. respective si nu facem fata, va spun din ceea ce am vazut ca socrii nu se ajung nici ei.Mai dihai ca niste animale de prada ,tot la noi vin si cer;ti-am luat putin lapte ptr. cafea, da-mi si mie doua tig. pana mai tarziu, si lista poate continua.Poate multi ar avea dorinta sa invete limba germana ,ori o alta limba ,ptr. a pleca din saracia asta.Eu una as pleca si maine si sincer nu cred ca m-as mai intoarce.Nu mai am rabdarea necesara sa stau la calc. sa invat.Parerea mea este ca o lb. straina cel mai bine o poti invata vorbind direct de ex. cu pers. respectiva in germana ori in italiana.Ehhhhhhh, dar de la vise la realitate mai este. Nu te ajuta rudele care sunt plecate sa-ti gaseasca un loc de munca, mai degraba te ajuta un strain.Si cred ca am perfecta dreptate.Sa nu ma huliti ,asta e parerea mea, desi v-am spus oricand as pleca daca mi s-ar ivi aceasta oportunitate.Pana atunci sa visati ce v-ati dori voi si o saptamana super!
kudika467548
Postat pe 25 Septembrie 2012 08:47
Am citit ceea ce ati scris pe forum in legatura cu ingrijirea batranilor in Germania.

Locuiesc in Iasi si cunosc limba germana la nivel B1 (mediu). Am inteles ca Dumneavoastra lucrati in Germania.
Exista posibilitatea de a ma inscrie in Germania la oficiul fortelor de munca? Am calificare in mai multe domenii, dar nu si ca ingrijitor de batrani (se cere diploma de calificare pentru aceasta activitate?)

Sau exista agentii de recrutare a fortei de munca serioase in Germania carora ma pot adresa pentru a ma lua in evidenta? Ati apelat vreodata la o astfel de agentie?

Cu respect
Adrian
kudika_24370
Postat pe 29 Decembrie 2012 13:50
De la: kudika_24370, la data 2012-12-29 13:50:28
Pentru Titanika.
Am citit ceea ce ati scris pe forum in legatura cu ingrijirea batranilor in Germania.

Locuiesc in Iasi si cunosc limba germana la nivel B1 (mediu). Am inteles ca Dumneavoastra lucrati in Germania.
Exista posibilitatea de a ma inscrie in Germania la oficiul fortelor de munca? Am calificare in mai multe domenii, dar nu si ca ingrijitor de batrani (se cere diploma de calificare pentru aceasta activitate?)

Sau exista agentii de recrutare a fortei de munca serioase in Germania carora ma pot adresa pentru a ma lua in evidenta? Ati apelat vreodata la o astfel de agentie?

Cu respect
Adrian
kudika_24370
Postat pe 29 Decembrie 2012 13:54
De la: barabi12, la data 2011-09-04 14:56:47
De la: dianna26272001, la data 2011-09-04 11:35:20buna,
incearca firma Protos din Brasov.Eu am plecat prin ei pe vas.Am stat vreo 9 ani.Bineinteles nu continuu ci contracte.Acum depinde si de prregatiri si e limbi vorbite si de ce anume vrei sa faci in strainatate.In functie de alegere te va costa coomisionul ,dar macar contractele sint sigure si reluate.Adik daca nu faci tu vreo traznaie,vii inapoi in tara cu un alt contract in mana.Bafta

Incerc si acolo,dar nu pot sa ma duc pe nave,am rau de mare,daca ar avea si alceva
eu inca lucrez la ei. si asta de 7 ani. in primul meu contract am borat 2 luni de ma rugam la dumnezeu cu lacrimi sa opreasca vasul ca nu mai pot. si m-am tratat singura psihologic. nu stai 24 de ore pe mare. in majoritatea timpului esti in port ca sa iasa pasagerii afara, se organizeaza excursii pt ei, etc. lasa ca iti trece tie raul de mare si acolo strangi si bani frumusei ca ai cazare si masa asigurata. cheltui putin fata de un job pe uscat. incearca macar....
kudika477796
Postat pe 29 Decembrie 2012 15:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
marketing vanzari comert 1 De la: emilik8 4 Aprilie 2009 22:54
afacerea ta 2 De la: voicucristina 17 Noiembrie 2009 20:53
Te invat de la ZERO cum sa castigi bani acasa- gratuit 17 De la: viulia1 26 Februarie 2012 22:49
locuri de munca in strainatate 2 De la: jaci-lia 25 August 2013 19:01
un job in plus 5 De la: bunicuta66 1 Noiembrie 2010 12:08