Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat :))

Salutari tuturor, azi sunt cam ingandurata pe un subiect care pe mine "ma framanta" de ceva timp.Urmeaza sa ma casatoresc in SUA iar de curand am aflat ca facultatea de medicina din Ro nu este recunoscuta acolo,pe de o parte imi iubesc viitorul sot care e un om extraordinar iar pe de alta parte trebuie sa imi reiau scoala de la zero de la admitere pana la licenta. A trecut cineva printr-o situatie similara? mi se pare absurd sa aleg intre casnicie si cariera ....sau varianta s-o iau de la capat.Orice sfat e binevenit
kudika50ani
Postat pe 28 August 2011 18:16
marita-te si vezi ce vaci ulterior!
PUIA_40
Postat pe 28 August 2011 18:23
Ai de ales intre:
- a fi cu persoana iubita tot restul vietii si a-ti relua studiile probabil la alt nivel, cu practica in laboratoare foarte bine dotate (dar si sa dai vreo 40.000 de dolari pe an, da, serios vorbesc! depinde la ce universitate mergi)
- a da cu piciorul barbatului vietii tale probabil si a munci in tara ca medic, ceea ce poate aduce foarte multe satisfactii sau ...NU (stim cu totii cum e sistemul medical romanesc)....

hmmm, dificil, insa eu mi-as fi pus intrebarile astea inainte de a lua hotararea sa ma marit. Un lucru stiu sigur: "home is where the heart is"
kudika_pudika
Postat pe 29 August 2011 00:17
De la: Paloma85, la data 2011-08-28 18:16:13 Salutari tuturor, azi sunt cam ingandurata pe un subiect care pe mine "ma framanta" de ceva timp.Urmeaza sa ma casatoresc in SUA iar de curand am aflat ca facultatea de medicina din Ro nu este recunoscuta acolo,pe de o parte imi iubesc viitorul sot care e un om extraordinar iar pe de alta parte trebuie sa imi reiau scoala de la zero de la admitere pana la licenta. A trecut cineva printr-o situatie similara? mi se pare absurd sa aleg intre casnicie si cariera ....sau varianta s-o iau de la capat.Orice sfat e binevenit









... auzi mai fata ... esti cazuta in bila ? ... scuze de expresie ... tu probleme din astea iti faci ? ... ca ramii fara cariera ? ... sint femei in romania care ar renuntza la tot numai sa gaseasca un om normal care sa si faca ceea ce promite ... scoala o sa o reviei fara probleme acolo ... asa cum au facut si altii ... oricum vei cistiga timpul pierdut prin sumele care vor compensa ... gindesti ca o romanca oportunista ... cu se zice ... cu un ochi la slanina si altul la faina ...


marco918
Postat pe 29 August 2011 00:24
ESTI TINARA.AI TOATA VIATA INAINTE.N-AR FI RAU SA-TI FACI UN VIITOR MAI BUN IN ALTA TARA CU UN SOT IUBITOR SI CU CAPUL PE UMERI CARE SIE CE VREA.SI EU LUCREZ IN STRAINATATE,DAR NAMP PUTEREA DE ARAMINE AICI DE TOT.MACAR SA FIU UN PIC MAI TINARA ,,,,,DA,,,,,,.MEREU GINDESC CA SANSA MI SA IVIT PREA TIRZIU. DUUUTE 1!!NU TE UITA INAPOI,SI IAO DE LA INCEPUT DE LA 0 N-O SATI PARA RAU.O SA ZICI CA TEAI NASCUT INCA ODATA.E BINE CA NU ESTI SINGURA.AI PE CINEVA ALATURI.TE PUP SI MULT SUCCES SI IMPLINIRI SA AI IN VIATA.DZEU CU TINE.NU INTOTDEAUNA TI SE OFERA O SANSA IN VIATA.POATE E PRIMA SI ULTIMA!N-O RATA!!!
Titanika
Postat pe 18 Septembrie 2011 09:43
Vad ca nu mai zice nimic O fi ocupata cu pregatirile de nunta
Barbie30_
Postat pe 18 Septembrie 2011 10:08
pleaca dar nu renunta la cariera sa ramai acasa sa ai grija de copii casa...etc fati alti prieteni cauta ceva sg si bun ai o cale deschisa si nu o rata putini sau putine au norocul tau dar ai grija in cine te increzi si bine ai face sa nu pleci chiar singura
numai bn si drum bun dar continua si scoala nu conteaza unde numai acasa nu sta ca te plafoneziii

meme67
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:44
adu-l pe el aici pana termini scoala sau incearca transferul la o scoala recunoscuta...si tot trebuie adus aici...
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:50
PROBLEMA e CLARA si se numeste USMLE - e stiut.
healthy005533
Postat pe 19 Septembrie 2011 23:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna! 2 De la: angelrebel23 1 Aprilie 2014 21:14
petele maronii de pe fata 9 De la: avalentin 7 Martie 2013 11:13
castiga bani in timpul liber...si tu poti deveni reprezentant! 1 De la: florentyna_ct 17 Noiembrie 2009 22:36
Am nevoie de un sfat :)) 9 De la: healthy005533 19 Septembrie 2011 23:44
Gene false 2 De la: kudikamakeup 27 Mai 2010 17:36