Setari Cookie-uri

Tratament cu ovule pt infectii si anticonceptionalele

Eu sunt intr-o dilema.. Am fost la medicul ginecolog si mi-a spus ca am o infectie vaginala si mi-a prescris un tratament cu ovule timp de 10 zile pe care ar trebui sa il incep dupa ce se termina menstruatia. Insa problema e ca mi-a mai prescris si anticonceptionale pe care ar trebui sa le incep in prima zi a menstruatiei.. si am uitat sa o intreb daca pot sa incep sa iau anticonceptionalele si apoi sa incep si tratamentul cu ovule.. Ma gandesc sa nu fie vreo complicatie..

V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu vreo parere..
Ralu_Ca_1
Postat pe 30 August 2011 17:10
De la: Ralu_Ca_1, la data 2011-08-30 17:10:44Eu sunt intr-o dilema.. Am fost la medicul ginecolog si mi-a spus ca am o infectie vaginala si mi-a prescris un tratament cu ovule timp de 10 zile pe care ar trebui sa il incep dupa ce se termina menstruatia. Insa problema e ca mi-a mai prescris si anticonceptionale pe care ar trebui sa le incep in prima zi a menstruatiei.. si am uitat sa o intreb daca pot sa incep sa iau anticonceptionalele si apoi sa incep si tratamentul cu ovule.. Ma gandesc sa nu fie vreo complicatie..

V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu vreo parere..


Nu are nicio legatura administrarea de anticonceptionale cu medicatia prescrisa pentru vindecarea infectiei vaginale.Sunt total independente.Contraceptivele se iau pe cale orala,pe cand ovulele se introduc in vagin.Deci,unde este problema?Incepi atat tratamentul pentru infectia respectiva,cat si anticonceptionalele.Nu este nicio complicatie,sunt substante total diferite,fiecare are rolul ei.Ai grija de sanatate si intreaba medicul daca nu trebuia sa faca tratament si partenerul tau de sex.In general,infectiile vaginale se trateaza de catre ambii parteneri,intrucat sunt transmisibile,asta in cazul in care exista partener.Sanatate!
RAINBOWLADY
Postat pe 30 August 2011 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Interfitron - remediu eficient impotriva cancerului 48 De la: kudika226898 13 Februarie 2011 14:38
Radioterapie si histerectomie totala 17 De la: kudika090410 7 Decembrie 2009 13:07
Tratament cu ovule pt infectii si anticonceptionalele 2 De la: kudika421339 30 August 2011 17:30
Uter retrovers! 28 De la: 1 Iunie 2014 23:05
AJUTATI-MA VREAU SA TRAIESC PTR COPIII MEI 29 De la: Ionyssa 6 Noiembrie 2011 13:07