Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat

Salut la toata lumea, sunt noua pe aici am dat din intamplare de siteul asta in noaptea asta, pt ca nu aveam somn , si ma gandeam sa ii fac iubitului meu o mica surpriza,cum ar fi o cina romantica.Problema este ca eu nu am mai facut cine romantice, si nici unul din fostii mei nu m-a surprins in felul asta, asa ca habar nu am cum sa fac , si ce anume sa fac .Stiu ca ar trebui sa am mancare , luumanari si o sticla de vin . De care vin ? sau ce sampanie?ce mancare ar fi ok sa fac ?Nu pot zice ca il cunosc foarte bine, suntem impreuna doar de 4 luni in 4 septembrie . Ne-am cunoscut la nunta surorii undei prietene.Nu pot sa zic ca il iubesc,dar sunt pe cale sa ma indragostesc de el,mi-a fost alaturi cand aveam foarte mult nevoie de cineva si avand in vedere ca relatia noastra era pe la inceputuri , nu ma asteptam deloc sa ramana cu mine si sa ma sprijina si sa ma inteleaga. SI acum vreau si simt nevoia sa fac ceva special pt el sa il surprind si ma gandeam la o cina romantica, doar ca nush cum sa organizez asa ceva. am cautat pe net diferite articole despre o cina romantica si am dat intamplator peste site-ul asta. articolele ce le-am vazut eu pana acum is mult prea scumpe pt bugetul meu mai ales in privinta decorurilor.Ar insemna sa imi schimb totul in camera de la vopsitul peretilor la mobila... si in nici un caz nu imi pot permite asa ceva..DAr o sampanie sau mai bine zis un vin de bun gust pot .. doar ca nu ma pricep deloc .
ra198708
Postat pe 31 August 2011 03:16
De la: ra198708, la data 2011-08-31 03:16:40Salut la toata lumea, sunt noua pe aici am dat din intamplare de siteul asta in noaptea asta, pt ca nu aveam somn , si ma gandeam sa ii fac iubitului meu o mica surpriza,cum ar fi o cina romantica.Problema este ca eu nu am mai facut cine romantice, si nici unul din fostii mei nu m-a surprins in felul asta, asa ca habar nu am cum sa fac , si ce anume sa fac .Stiu ca ar trebui sa am mancare , luumanari si o sticla de vin . De care vin ? sau ce sampanie?ce mancare ar fi ok sa fac ?Nu pot zice ca il cunosc foarte bine, suntem impreuna doar de 4 luni in 4 septembrie . Ne-am cunoscut la nunta surorii undei prietene.Nu pot sa zic ca il iubesc,dar sunt pe cale sa ma indragostesc de el,mi-a fost alaturi cand aveam foarte mult nevoie de cineva si avand in vedere ca relatia noastra era pe la inceputuri , nu ma asteptam deloc sa ramana cu mine si sa ma sprijina si sa ma inteleaga. SI acum vreau si simt nevoia sa fac ceva special pt el sa il surprind si ma gandeam la o cina romantica, doar ca nush cum sa organizez asa ceva. am cautat pe net diferite articole despre o cina romantica si am dat intamplator peste site-ul asta. articolele ce le-am vazut eu pana acum is mult prea scumpe pt bugetul meu mai ales in privinta decorurilor.Ar insemna sa imi schimb totul in camera de la vopsitul peretilor la mobila... si in nici un caz nu imi pot permite asa ceva..DAr o sampanie sau mai bine zis un vin de bun gust pot .. doar ca nu ma pricep deloc .




"Cina romantica" spui,nu?Dar vad ca nu esti pregatita pentru a organiza asa ceva si nici nu ai experienta si posibilitatile financiare necesare.Deci,daca vrei sa il surprinzi cu ceva deosebit pe iubitul tau si nepermitandu-ti bugetul sa faci cheltuieli prea mari,eu zic sa fii fireasca in comportament si cat mai naturala in gesturi si manifestari.De multe ori,transparenta in dovedirea sentimentelor fata de partener,conteaza mult mai mult decat orice alte idei fastuoase de sarbatorire a unui eveniment special.Ca sa cumperi un vin bun,trebuie sa tii cont si de alte considerente cum ar fi;tipul de vin preferat de catre prietenul tau,momentul zilei in care se va organiza placuta surpriza,menu-ul ales de tine,toate acestea luandu-se in calcul in vederea reusitei evenimentului respectiv.Deci,trebuie sa cunosti toate acestea.Dar eu iti recomand o mica agapa,simpla,intima,cu ceva cald pregatit,un desert elegant,la care sa mearga o cupa de sampanie "Moet Chardon" de exemplu,nu este foarte scumpa!Nu trebuie sa te ambalezi foarte mult in aceasta directie,va cunoasteti de foarte putin timp si ar fi mai potrivit ca el sa vina la inaintare cu ceva surprinzator.Doar este barbat,nu?Femeile sunt cele care vin cu romantismul,dragalasenia,senzualitatea,patima dogoritoare a iubirii,sa lasam barbatii sa ne incante cu gesturile lor timide,dar pline de afectiune.Aici vorbesc despre cei ce stiu sa se comporte ca niste barbati adevarati!Puternici,sensibili,copilarosi ,dar constanti in sentimentele lor.In cazul tau,daca ii spui ca-l iubesti,ca iti este bine alaturi de el si el te va imbratisa afectuos,nu-ti mai trebuie nimic altceva!Succes!Si iubiti-va mult!
RAINBOWLADY
Postat pe 31 August 2011 08:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau si eu o fata 112 De la: bebe_lush_ul 28 Martie 2009 23:31
doresc sa cunosc o fata bisexuala 18 De la: Eva32 3 Septembrie 2011 01:35
Ce tare ! petreceri pentru singles :) 5 De la: Titanika 2 Februarie 2012 19:52
sa ma culc cu el ? ajutati-ma 66 De la: kudika486771 20 Decembrie 2011 21:10
Nu stiu ce sa fac actualul, fostul,sau niciunul? 4 De la: lilianagr 14 Iulie 2009 19:33