Setari Cookie-uri

Cine e de vina?

Sa va spun mai pe scurt despre ce e vorba...o relatie la distanta de aproape 3 ani,multe certuri,etc Dupa ce am fost despartiti 3 zile el vrea sa ne impacam. As fi ipocrita sa zic ca eu nu vreau dar problema e ca relatia noastra scartaie si cu toate astea el vrea sa ne impacam.El spune ca eu sunt de vina,iar eu consider ca el este de vina.Ne iubim dar ne certam.El vrea sa ma mut la el,eu nu mai vreau(pentru ca mi-e teama sa nu apara discutii mai mari).Nu vreau sa zic ca eu sunt nevinovata,tocmai de asta as vrea sa gasesc o solutie de a imi da seama daca eu sunt cea care greseste.Ma ajuta cineva?
eva1909
Postat pe 7 Septembrie 2011 01:05
Dak certurile exista intre voi acm cand suntetzi la distantza unul de celalalt,imagineaza-tzi cand o sa statzi impreuna...cea mai mare prostie e sa dai vina pe altcnva si sa nu ai puterea sa-tzi recunoshti propriile gresheli,,vetzi continua sa facetzi aceleashi gresheli la nesfarshit ptr k nu avetzi puterea sa vi le asumatzi..
De sfaturi nu pot sa zic nik,ptr k nu dai prea multe detalii....Dc va certatzi? Pe ce motive va certatzi? ..etc
Arutzu28
Postat pe 7 Septembrie 2011 05:39
De la: eva1909, la data 2011-09-07 01:05:26Sa va spun mai pe scurt despre ce e vorba...o relatie la distanta de aproape 3 ani,multe certuri,etc Dupa ce am fost despartiti 3 zile el vrea sa ne impacam. As fi ipocrita sa zic ca eu nu vreau dar problema e ca relatia noastra scartaie si cu toate astea el vrea sa ne impacam.El spune ca eu sunt de vina,iar eu consider ca el este de vina.Ne iubim dar ne certam.El vrea sa ma mut la el,eu nu mai vreau(pentru ca mi-e teama sa nu apara discutii mai mari).Nu vreau sa zic ca eu sunt nevinovata,tocmai de asta as vrea sa gasesc o solutie de a imi da seama daca eu sunt cea care greseste.Ma ajuta cineva?



Relatiile la distanta nu sunt concludente si dau mari batai de cap amandorura!
Probabil,sunteti doua firi diametral opuse si de aici vine antagonismul in relatia voastra.Sfat;Fa-ti o introspectie ,analizeaza-ti comportamentul in general si in particular,vis-a-vis de iubitul tau si trage singura concluziile!Daca scorul este majoritar in defavoarea ta,schimba macazul ,daca te hotarasti sa reiei relatia!

Daca nu esti stapana pe situatie, senmtimentele tale si presupune multe sacrificii din partea ta,vezi-ti de viata ta,caci mai sunt barbati pe lume si sigur mai aproape, ca distanta vorbind,de tine!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Septembrie 2011 07:23
la distanta puteti sa faceti orice,inclusiv sa va certati si sa va impacati,de aproape puteti sa faceti doar un singur lucru interesant:sa va bateti
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 08:23
Internetul este într-un fel precum alcoolul. Accentueazã oricum ceea ce ai face. Dacã vrei sã fii singuratic, poþi sã devii mai singur. Dacã vrei sã îþi faci mai multe relaþii, îþi va fi mai uºor sã te anturezi.(Esther Dyson)
broscoiu
Postat pe 7 Septembrie 2011 11:01
De la: eva1909, la data 2011-09-07 01:05:26Sa va spun mai pe scurt despre ce e vorba...o relatie la distanta de aproape 3 ani,multe certuri,etc Dupa ce am fost despartiti 3 zile el vrea sa ne impacam. As fi ipocrita sa zic ca eu nu vreau dar problema e ca relatia noastra scartaie si cu toate astea el vrea sa ne impacam.El spune ca eu sunt de vina,iar eu consider ca el este de vina.Ne iubim dar ne certam.El vrea sa ma mut la el,eu nu mai vreau(pentru ca mi-e teama sa nu apara discutii mai mari).Nu vreau sa zic ca eu sunt nevinovata,tocmai de asta as vrea sa gasesc o solutie de a imi da seama daca eu sunt cea care greseste.Ma ajuta cineva?


relatiile la distanta deobicei se termina prost insa exista si exceptii.Faptul ca dati vina unu pe celalalt denota faptul ca sunteti imaturi.Intr-o relatie trebuie sa faci si compromisuri evident nu doar tu ci si partenerul tau,daca tu nu doresti sa te muti cu el deoarece s-ar potea ivi mai multe situatii neplacute ma face sa ma gandesc ca nu este o iubire profunda ci doar o relatie oarecare.
Parerea mea personala ar fi sa-ti vezi de viata si sa astepti persoana potrivita.
piscolino
Postat pe 7 Septembrie 2011 11:35
cine-o fi de vina/cine-o fi gresit

la naiba ce le mai place unor sa se joace de-a iubitu, de-a relatia!
kiss_my_ass
Postat pe 7 Septembrie 2011 11:45
Detalii gasesti in subiectele anterioare adresate de mine
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/50898/Probleme-cu-un-barbat-mamos/1.html
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/50917/Ne-am-despartit-dupa-aproape-3-ani/1.html
eva1909
Postat pe 7 Septembrie 2011 15:47
Adevarul e ca Pudika imi da foarte interesante sfaturi.Daca as fi catel le-as asculta
eva1909
Postat pe 7 Septembrie 2011 15:50
eva1909
Postat pe 7 Septembrie 2011 15:51
De la: eva1909, la data 2011-09-07 15:50:18 Adevarul e ca Pudika imi da foarte interesante sfaturi.Daca as fi catel le-as asculta

esti catea ??? ...ca am un maidanez in fata blocului,shi...decat sa-l euthanasieze Oprescu,mai bine ti-l dam tie sa te "joci" cu el
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 15:58
De la: eva1909, la data 2011-09-07 15:50:18 Adevarul e ca Pudika imi da foarte interesante sfaturi.Daca as fi catel le-as asculta


Dak n-ai nevoie de ele dc le mai ceri?
Arutzu28
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:25
tu de fapt ai vrea ca toata lumea la unison sa te imbete cu apa rece si sa spuna "EL" e de vina,tu nu esti vinovata cu nimic,de asta ai si deschis subiectul,in realitate nu te intereseaza nici un sfat,doar iti place sa fii compatimita
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:41
Vad ca ai probleme serioase de intelegere a unei propozitii.Ma intreb daca limba romana nu o intelegi,care e limba ta materna?caineasca?
eva1909
Postat pe 8 Septembrie 2011 20:59
Am nevoie de ele dar nu de la Pudika,pentru ca ea e sarcastica.
eva1909
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:00
Dar de unde stii tu ce vreau eu?Dai in carti sau in cafea?Chiar vreau sfaturi dar ceea ce imi scrii tu nu sunt sfaturi.Daca te uiti la celelalte raspunsuri lasate de fete o sa stii sa faci diferenta dintre ceea ce au scris ele si ceea ce ai scris tu!
eva1909
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:02
De la: eva1909, la data 2011-09-08 20:59:11Vad ca ai probleme serioase de intelegere a unei propozitii.Ma intreb daca limba romana nu o intelegi,care e limba ta materna?caineasca?
EXPRIMI
TE-AI INSCRIS AICI LA MISTO,SA TE EXPRIMI,CA NU TE ASCULTA NIMENI IN ALTA PARTE,SA FII COMPATIMITA,SA TE VERIFICI PE TINE INSATI,SA-TI DEA LUMEA DREPTATE...POVESTEA E AMUZANTA DAR E INVENTATA DE TINE 75% PENTRU MOTIVELE DE MAI SUS... SPER CA AI INTELES ASTA...NU PACALESTI PE NIMENI,STAI LINISTITA,CAM MULTA LUME SARCASTICA PE AICI CAND TE PRINDE SI TE CONTRAZICE
Pudika416607
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:04
De la: Pudika416607, la data 2011-09-08 21:04:15
De la: eva1909, la data 2011-09-08 20:59:11Vad ca ai probleme serioase de intelegere a unei propozitii.Ma intreb daca limba romana nu o intelegi,care e limba ta materna?caineasca?
EXPRIMI
TE-AI INSCRIS AICI LA MISTO,SA TE EXPRIMI,CA NU TE ASCULTA NIMENI IN ALTA PARTE,SA FII COMPATIMITA,SA TE VERIFICI PE TINE INSATI,SA-TI DEA LUMEA DREPTATE...POVESTEA E AMUZANTA DAR E INVENTATA DE TINE 75% PENTRU MOTIVELE DE MAI SUS... SPER CA AI INTELES ASTA...NU PACALESTI PE NIMENI,STAI LINISTITA,CAM MULTA LUME SARCASTICA PE AICI CAND TE PRINDE SI TE CONTRAZICE
pudiko nu fi obraznika
thadoogback
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:06
Nu am de ce sa pacalesc pe nimeni.In cazul in care nu observi nu am dat detalii despre mine si nimeni nu ma cunoaste,de ce as minti?Numai o minte ''sanatoasa'' ca a ta poate gandi asa.Ce ti se pare amuzant la povestea mea?Daca o poveste de iubire ti se pare amuzanta atunci daca iti arat un deget,si el ti se pare amuzant?Chiar nu am de ce sa iti mai raspund la aceste aberatii pe care le scrii.Bafta la visat cu ochii deschisi!
eva1909
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:12
De la: eva1909, la data 2011-09-08 21:02:31Dar de unde stii tu ce vreau eu?Dai in carti sau in cafea?Chiar vreau sfaturi dar ceea ce imi scrii tu nu sunt sfaturi.Daca te uiti la celelalte raspunsuri lasate de fete o sa stii sa faci diferenta dintre ceea ce au scris ele si ceea ce ai scris tu!

tu alegi numai ce-ti convine,tu esti persoana care mergi pe strada si dai la o parte toti oamenii care nu-ti convin,la fel ii arunci din metrou si autobuz la prima statie ca nu stiu ce nu-ti convine si la ei...de fapt,si tu ii judeci pe altii si dai sfaturi...invata sa alegi doar ce te intereseaza cu adevarat...in povesti din astea lacrimogene,daca asculti si cealalta parte ar putea sa apara surprize...de fapt tu te-ai inscris aici sa vorbesti singura,sa te vaiti si sa te imbeti cu apa rece...sper ca n-am fost obrazniCA CA acum iti arat tatuajul...(nu mai citez)...
Pudika416607
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:13
De la: eva1909, la data 2011-09-07 01:05:26Sa va spun mai pe scurt despre ce e vorba...o relatie la distanta de aproape 3 ani,multe certuri,etc Dupa ce am fost despartiti 3 zile el vrea sa ne impacam. As fi ipocrita sa zic ca eu nu vreau dar problema e ca relatia noastra scartaie si cu toate astea el vrea sa ne impacam.El spune ca eu sunt de vina,iar eu consider ca el este de vina.Ne iubim dar ne certam.El vrea sa ma mut la el,eu nu mai vreau(pentru ca mi-e teama sa nu apara discutii mai mari).Nu vreau sa zic ca eu sunt nevinovata,tocmai de asta as vrea sa gasesc o solutie de a imi da seama daca eu sunt cea care greseste.Ma ajuta cineva?


De ce sa te muti la el? De ce nu va casatoriti? Inca nu ai spus ce greseli a facut el si ce greseli ai facut tu. Da-ne un exemplu si-ti spun eu cine e de vina. Ce motive de cearta pot avea doi iubiti aflati la distanta? Neincrederea? Gelozia?
ilumax_76
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:16
zi pudiko ne iubim si noi,,ce nr ai
thadoogback
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:19
zi pudiko ne iubim si noi,,ce nr ai
thadoogback
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:19
De la: eva1909, la data 2011-09-07 01:05:26Sa va spun mai pe scurt despre ce e vorba...o relatie la distanta de aproape 3 ani,multe certuri,etc Dupa ce am fost despartiti 3 zile el vrea sa ne impacam. As fi ipocrita sa zic ca eu nu vreau dar problema e ca relatia noastra scartaie si cu toate astea el vrea sa ne impacam.El spune ca eu sunt de vina,iar eu consider ca el este de vina.Ne iubim dar ne certam.El vrea sa ma mut la el,eu nu mai vreau(pentru ca mi-e teama sa nu apara discutii mai mari).Nu vreau sa zic ca eu sunt nevinovata,tocmai de asta as vrea sa gasesc o solutie de a imi da seama daca eu sunt cea care greseste.Ma ajuta cineva?

1.relatie la distanta---3 ani---indiferent ce o mai fi si asta
2.certuri---la distanta---ce ati fi facut daca ati fi trait 3 ani impreuna in aceeasi camera ?---ce motive de cearta pot aparea intr-o relatie la distanta de 3 ani ?de ce ii mai raspunzi la telefon sau te mai intalnesti cu el dupa primele 40 de certuri din primul an?inseamna ca si tie iti place,si tu esti complice la provocare si poate provoci si tu
3.Dupa ce am fost despartiti 3 zile...pai parca relatia era deja la distanta de 3 ani
4.Va iubiti la distanta,dar vreti sa va impacati fiind tot la distanta=nu v-ati mai raspuns la telefon 3 zile "el vrea sa ne impacam..."-raspunde-i la telefon si gata
5.Ce mai conteaza vinovatul sau nevinovatul daca el a luat initiativa,raspunde-i si gata---"As fi ipocrita sa zic ca eu nu vreau"-raspunde-i la telefon,intalneste-te cu el
6. El vrea sa ma mut la el,eu nu mai vreau(pentru ca mi-e teama sa nu apara discutii mai mari-decat cele telefonice,nu te muta,raspunde-i doar la telefon,care-i problema ?
CONCLUZII:1.Tu gresesti ca nu-i raspunzi la telefon,ca nu-i spui ce ai scris aici,adica din diferite motive-mi-e teama sa nu apara discutii mai mari,te simti vinovata,etc,vrei sa continue relatia telefonica inca 20 de ani...doar telefonic si eventual intalniri la un suc in urma carora ar putea sa apara din nou probleme cand vine nota de plata:cine plateste ?
2.Ce mai conteaza cine a fost de vina atata timp cat el are initiativa? intalniti-va intr-o sala,puneti-va manusile de box si castile de protectie si rezolvati problema

Asadar,relatia voastra telefonica scartaie (poate o fi de vina compania de telefonie mobila si niciunul dintre voi) si singura ta problema este daca sa-i raspunzi sau nu la telefon...si pentru asta umpli forumul de lacrimi...RUSHINICA...(am fost rautacioasa???)
Pudika416607
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:28
pudikoo cf sforai in ghete,,unde esti
thadoogback
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:28
De la: thadoogback, la data 2011-09-08 21:19:08zi pudiko ne iubim si noi,,ce nr ai

iubiti-va si voi,eu nu vreau sa va asist,am mai vazut certuri de "dupa" si nu vreau sa dau si eu...si oricum nu dau pestele din brate pe un gugustiuc de pe forum...
Pudika416607
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:30
De la: Pudika416607, la data 2011-09-08 21:28:40
De la: eva1909, la data 2011-09-07 01:05:26Sa va spun mai pe scurt despre ce e vorba...o relatie la distanta de aproape 3 ani,multe certuri,etc Dupa ce am fost despartiti 3 zile el vrea sa ne impacam. As fi ipocrita sa zic ca eu nu vreau dar problema e ca relatia noastra scartaie si cu toate astea el vrea sa ne impacam.El spune ca eu sunt de vina,iar eu consider ca el este de vina.Ne iubim dar ne certam.El vrea sa ma mut la el,eu nu mai vreau(pentru ca mi-e teama sa nu apara discutii mai mari).Nu vreau sa zic ca eu sunt nevinovata,tocmai de asta as vrea sa gasesc o solutie de a imi da seama daca eu sunt cea care greseste.Ma ajuta cineva?

1.relatie la distanta---3 ani---indiferent ce o mai fi si asta
2.certuri---la distanta---ce ati fi facut daca ati fi trait 3 ani impreuna in aceeasi camera ?---ce motive de cearta pot aparea intr-o relatie la distanta de 3 ani ?de ce ii mai raspunzi la telefon sau te mai intalnesti cu el dupa primele 40 de certuri din primul an?inseamna ca si tie iti place,si tu esti complice la provocare si poate provoci si tu
3.Dupa ce am fost despartiti 3 zile...pai parca relatia era deja la distanta de 3 ani
4.Va iubiti la distanta,dar vreti sa va impacati fiind tot la distanta=nu v-ati mai raspuns la telefon 3 zile "el vrea sa ne impacam..."-raspunde-i la telefon si gata
5.Ce mai conteaza vinovatul sau nevinovatul daca el a luat initiativa,raspunde-i si gata---"As fi ipocrita sa zic ca eu nu vreau"-raspunde-i la telefon,intalneste-te cu el
6. El vrea sa ma mut la el,eu nu mai vreau(pentru ca mi-e teama sa nu apara discutii mai mari-decat cele telefonice,nu te muta,raspunde-i doar la telefon,care-i problema ?
CONCLUZII:1.Tu gresesti ca nu-i raspunzi la telefon,ca nu-i spui ce ai scris aici,adica din diferite motive-mi-e teama sa nu apara discutii mai mari,te simti vinovata,etc,vrei sa continue relatia telefonica inca 20 de ani...doar telefonic si eventual intalniri la un suc in urma carora ar putea sa apara din nou probleme cand vine nota de plata:cine plateste ?
2.Ce mai conteaza cine a fost de vina atata timp cat el are initiativa? intalniti-va intr-o sala,puneti-va manusile de box si castile de protectie si rezolvati problema

Asadar,relatia voastra telefonica scartaie (poate o fi de vina compania de telefonie mobila si niciunul dintre voi) si singura ta problema este daca sa-i raspunzi sau nu la telefon...si pentru asta umpli forumul de lacrimi...RUSHINICA...(am fost rautacioasa???)
apleee da mult vb,,hai lasa prostiile zi cand ne iubim
thadoogback
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:30
De la: Pudika416607, la data 2011-09-08 21:30:34
De la: thadoogback, la data 2011-09-08 21:19:08zi pudiko ne iubim si noi,,ce nr ai

iubiti-va si voi,eu nu vreau sa va asist,am mai vazut certuri de "dupa" si nu vreau sa dau si eu...si oricum nu dau pestele din brate pe un gugustiuc de pe forum...
vz ca pestele e alunecos,,sa nu ti scape,,,eu sunt peste cu acte m regula,,vrei sa te detin
thadoogback
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:33
De la: thadoogback, la data 2011-09-08 21:33:49
De la: Pudika416607, la data 2011-09-08 21:30:34
De la: thadoogback, la data 2011-09-08 21:19:08zi pudiko ne iubim si noi,,ce nr ai

iubiti-va si voi,eu nu vreau sa va asist,am mai vazut certuri de "dupa" si nu vreau sa dau si eu...si oricum nu dau pestele din brate pe un gugustiuc de pe forum...
vz ca pestele e alunecos,,sa nu ti scape,,,eu sunt peste cu acte m regula,,vrei sa te detin

te-as arunca in balta cu cea mai mare placere sa stai langa ceilalti pesti cu certificate de nastere si Buletine de Balta ...
Pudika416607
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:45
De la: Pudika416607, la data 2011-09-08 21:45:13
De la: thadoogback, la data 2011-09-08 21:33:49
De la: Pudika416607, la data 2011-09-08 21:30:34
De la: thadoogback, la data 2011-09-08 21:19:08zi pudiko ne iubim si noi,,ce nr ai

iubiti-va si voi,eu nu vreau sa va asist,am mai vazut certuri de "dupa" si nu vreau sa dau si eu...si oricum nu dau pestele din brate pe un gugustiuc de pe forum...
vz ca pestele e alunecos,,sa nu ti scape,,,eu sunt peste cu acte m regula,,vrei sa te detin

te-as arunca in balta cu cea mai mare placere sa stai langa ceilalti pesti cu certificate de nastere si Buletine de Balta ...
nu fi obtraznica ca te pleznesc la fundul gol de nu te vz
thadoogback
Postat pe 8 Septembrie 2011 21:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MEDICUL NE SFATUIESTE ! 4 De la: sirghea 30 August 2010 14:11
hellpppp!! 5 De la: kudika476354 12 Septembrie 2012 08:54
edurac58@yahoo.com 1 De la: kudika417291 25 August 2011 20:10
Am genunchii praf 6 De la: kudika_934107 23 Septembrie 2013 22:48
credeti ca sunt insarcinata? 11 De la: kudika_4278 30 Ianuarie 2013 08:41