Setari Cookie-uri

un ajutor,va rog! poetesa

Compun poezii si de-a lungul a doi ani am strans mai multe, 31 fiind mai bune si mai frumoase. As vrea sa le public intr-un volum, dar nu stiu cu cine sa iau legatura. Daca aveti vreo idee, ajutati-ma, dati-mi un sfat, va rog! Multumesc!
Catherine24ism
Postat pe 17 Septembrie 2011 12:58
De la: Catherine24ism, la data 2011-09-17 12:58:15Compun poezii si de-a lungul a doi ani am strans mai multe, 31 fiind mai bune si mai frumoase. As vrea sa le public intr-un volum, dar nu stiu cu cine sa iau legatura. Daca aveti vreo idee, ajutati-ma, dati-mi un sfat, va rog! Multumesc!



Si eu scriu poezii,dar am renuntat la gandul ca as putea sa le public,intrucat biricratia,nepotismul si ignoranta, care salasuiesc in editurile si tipogrfaiile existente la noi,mi-au produs reticenta si greata vis-a-vis de tot ceea ce inseamna promovare in randul novicilor in arta scrisa!
Deci,fara a avea cunostinte,relatii sus puse,in edituri si tipografii,nu ai nicio sansa in demersul tau!Deasemenea,iti trebuie sponsori,care sa-ti sustina financiar proiectul!Dace te bazezi pe cele de mai sus,poti incerca la orice editura din tara!Bafta!
RAINBOWLADY
Postat pe 17 Septembrie 2011 13:23
din pacate in ziua de azi a tipari ceva , inseamna sa ai multi bani si relatii, deoarece o tipografie va fii foarte reticenta la cererea unui anonim de teama ca acesta nu va avea suucces si nu-si vor scoate profitul, mai ales ca se stie foarte bine ca intr-o era computerizata putini sunt cei care mai cumpara sa citeasca poezii romantice ca pe vremea lui eminescu
gasesti pe net multe numere de telefoane de la diverse tipografii le poti contacta, iti doresc succes!
yumy
Postat pe 17 Septembrie 2011 13:31
De la: Catherine24ism, la data 2011-09-17 12:58:15Compun poezii si de-a lungul a doi ani am strans mai multe, 31 fiind mai bune si mai frumoase. As vrea sa le public intr-un volum, dar nu stiu cu cine sa iau legatura. Daca aveti vreo idee, ajutati-ma, dati-mi un sfat, va rog! Multumesc!


Trebuia sa postezi pe topicul meu: Poezie poezie continua ,incearca-ti talentul!
Deeliaaaa
Postat pe 17 Septembrie 2011 13:46
Multumesc ca mi-ati raspuns!
Catherine24ism
Postat pe 17 Septembrie 2011 20:32
Nu mai publica nimeni poezie in Romania azi, nici macar a poetilor romani deja consacrati. se publica prostii gen "Codul lui Da Vinci" sau "Twilight", care se vinde.
Singura sansa e sa iti faci un blog pe internet si sa le publici acolo, asa mai poate sa ti le citeasca cineva.
Armain
Postat pe 17 Septembrie 2011 21:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imi vand toata biblioteca 17 De la: Mistique7 13 Septembrie 2019 16:31
Cum v-ati dori sa fie scoala viitorului pentru copii vosti.....? 19 De la: angelradios 17 August 2010 21:12
Carti cu tematica spirituala, astrologie, dezvoltare personala 22 De la: solitary_devil 24 Februarie 2010 12:33
despre schoala 2 De la: kudika_986081 24 Aprilie 2015 10:02
andres sorel - noaptea in care am fost tradata 7 De la: bbgirl 29 Iunie 2009 18:00