Setari Cookie-uri

Tratamente pentru par!

Stiu doar atat - pentru a avea un par lung si sanatos este esential sa-l tunzi periodic. Tunsul periodic al parului si indepartarea varfurilor degradate duc la revigorarea acestuia. Daca vei taia cate 3 – 4 centimetri o data la doua luni, vei vedea ca se regenera si va creste mult mai repede. Pentru ca parul tau sa fie lucios, sanatos, des si lung trebuie sa adopti un stil de viata cumpatat. Este necesar sa dormi bine si atatea ore cat organismul tau are nevoie pentru a functiona corespunzator, sa mananci alimente bogate in vitamine si minerale, sa incerci sa eviti stresul si supararile, sa faci miscare fizica si sa te plimbi in aer liberetc. Daca sistemul tau imunitar este unul deficitar, acest lucru se va oglindi si in podoaba capilara. In orice caz evita tratamentele chimice.









kudika_nikole
Postat pe 19 Noiembrie 2011 23:49
Eu folosesc tratamentul Peppermint Treatment de la label.m . Mi-a ameliorat considerabil caderea parului.
SandraP_
Postat pe 29 Noiembrie 2011 18:52
fetelor mai nou sunt si tratamente organice,eu am incercat un tratament anti rupere la un salon organic si chiar a avut rezultate,vestea buna e ca aceste produse s gasesc si la vanzare in salonul respectiv,care se numeste evergreen,incercati si voi,e super
kudika476936
Postat pe 9 Decembrie 2011 11:25
Buna fetelor,sunt noua pe forum desi va urmaresc comentariile de foarte mult timp,si mai mult de acum vreo 3 saptamani cand am decis sa ma fac blonda din brunet.am trecut prin foarte multe etape,cu vopsele si decoloranti in decurs de mai putin de o luna.si citind mereu despre tratamente naturiste ,din disperare sa nu imi ard parul ,sa nu traiesc aceleasi experiente k unele din voi(par rupt,si extrem de degradat),am descoperit si o masca despre care toate si toti spuneau k este masca minune.si e adevarat,chiar este o masca minune,pentru k parul meu trecand prin toate etapele,roscat inchis,caramiziu,si alte nuante urate,avea toate sansele sa nu mai existe Dar iata cum am scapat eu de o asemena ''tragedie'': 2 linguri de ulei de masline presat la rece,daca gasiti unul foarte bun(poate aveti posibiliatate de a va trimite vreo cunostinta de prin tarile unde se cultiva maslinele,si il luati pe cel de la tarani,fara extra rafinat si altele),un galbenus de ou,2 linguri de smantana,2 linguri de miere.trebuie lasata pe par macar jumatate de ora.este extrem de eficienta.si pentru cele care sunt blonde si inainte de o vopsire va recomand si zeama de la o lamaie amestecata in aceeasi compozitie(zic inainte de o vopsire pentru k lamaia da jos orice urma de vopsea si chiar ingalbeneste)eu mai pun si putina masca de par,una profesionala daca aveti posibilitatea.chiar este o masca minune si chiar recomand sa o incercati.
kudika483298
Postat pe 9 Decembrie 2011 14:33
De curand mi-am facut o schimbare de look la salonul Egoist. Noua tunsoare e super, culoare a iesit exact asa cum imi doream si parul e foarte matasos. Personalul e foarte dragut si profesionist. Va recomand!
ralucapaun
Postat pe 1 Februarie 2012 14:31
De la: kudika483298, la data 2011-12-09 14:33:47Buna fetelor,sunt noua pe forum desi va urmaresc comentariile de foarte mult timp,si mai mult de acum vreo 3 saptamani cand am decis sa ma fac blonda din brunet.am trecut prin foarte multe etape,cu vopsele si decoloranti in decurs de mai putin de o luna.si citind mereu despre tratamente naturiste ,din disperare sa nu imi ard parul ,sa nu traiesc aceleasi experiente k unele din voi(par rupt,si extrem de degradat),am descoperit si o masca despre care toate si toti spuneau k este masca minune.si e adevarat,chiar este o masca minune,pentru k parul meu trecand prin toate etapele,roscat inchis,caramiziu,si alte nuante urate,avea toate sansele sa nu mai existe Dar iata cum am scapat eu de o asemena ''tragedie'': 2 linguri de ulei de masline presat la rece,daca gasiti unul foarte bun(poate aveti posibiliatate de a va trimite vreo cunostinta de prin tarile unde se cultiva maslinele,si il luati pe cel de la tarani,fara extra rafinat si altele),un galbenus de ou,2 linguri de smantana,2 linguri de miere.trebuie lasata pe par macar jumatate de ora.este extrem de eficienta.si pentru cele care sunt blonde si inainte de o vopsire va recomand si zeama de la o lamaie amestecata in aceeasi compozitie(zic inainte de o vopsire pentru k lamaia da jos orice urma de vopsea si chiar ingalbeneste)eu mai pun si putina masca de par,una profesionala daca aveti posibilitatea.chiar este o masca minune si chiar recomand sa o incercati.


Am sa incerc si eu masca propusa de tine. Multumim pentru reteta de masca de par!
franziska_eu
Postat pe 1 Februarie 2012 17:57
De la: franziska_eu, la data 2012-02-01 17:57:46
De la: kudika483298, la data 2011-12-09 14:33:47Buna fetelor,sunt noua pe forum desi va urmaresc comentariile de foarte mult timp,si mai mult de acum vreo 3 saptamani cand am decis sa ma fac blonda din brunet.am trecut prin foarte multe etape,cu vopsele si decoloranti in decurs de mai putin de o luna.si citind mereu despre tratamente naturiste ,din disperare sa nu imi ard parul ,sa nu traiesc aceleasi experiente k unele din voi(par rupt,si extrem de degradat),am descoperit si o masca despre care toate si toti spuneau k este masca minune.si e adevarat,chiar este o masca minune,pentru k parul meu trecand prin toate etapele,roscat inchis,caramiziu,si alte nuante urate,avea toate sansele sa nu mai existe Dar iata cum am scapat eu de o asemena ''tragedie'': 2 linguri de ulei de masline presat la rece,daca gasiti unul foarte bun(poate aveti posibiliatate de a va trimite vreo cunostinta de prin tarile unde se cultiva maslinele,si il luati pe cel de la tarani,fara extra rafinat si altele),un galbenus de ou,2 linguri de smantana,2 linguri de miere.trebuie lasata pe par macar jumatate de ora.este extrem de eficienta.si pentru cele care sunt blonde si inainte de o vopsire va recomand si zeama de la o lamaie amestecata in aceeasi compozitie(zic inainte de o vopsire pentru k lamaia da jos orice urma de vopsea si chiar ingalbeneste)eu mai pun si putina masca de par,una profesionala daca aveti posibilitatea.chiar este o masca minune si chiar recomand sa o incercati.


Am sa incerc si eu masca propusa de tine. Multumim pentru reteta de masca de par!

Este o masca foarte buna pentru par ,o folosesc si eu doar ca eu inlocuesc uleiul
de masline cu cel de ricin .
simo_07
Postat pe 2 Februarie 2012 21:00
De la: simo_07, la data 2012-02-02 21:00:04
De la: franziska_eu, la data 2012-02-01 17:57:46
De la: kudika483298, la data 2011-12-09 14:33:47Buna fetelor,sunt noua pe forum desi va urmaresc comentariile de foarte mult timp,si mai mult de acum vreo 3 saptamani cand am decis sa ma fac blonda din brunet.am trecut prin foarte multe etape,cu vopsele si decoloranti in decurs de mai putin de o luna.si citind mereu despre tratamente naturiste ,din disperare sa nu imi ard parul ,sa nu traiesc aceleasi experiente k unele din voi(par rupt,si extrem de degradat),am descoperit si o masca despre care toate si toti spuneau k este masca minune.si e adevarat,chiar este o masca minune,pentru k parul meu trecand prin toate etapele,roscat inchis,caramiziu,si alte nuante urate,avea toate sansele sa nu mai existe Dar iata cum am scapat eu de o asemena ''tragedie'': 2 linguri de ulei de masline presat la rece,daca gasiti unul foarte bun(poate aveti posibiliatate de a va trimite vreo cunostinta de prin tarile unde se cultiva maslinele,si il luati pe cel de la tarani,fara extra rafinat si altele),un galbenus de ou,2 linguri de smantana,2 linguri de miere.trebuie lasata pe par macar jumatate de ora.este extrem de eficienta.si pentru cele care sunt blonde si inainte de o vopsire va recomand si zeama de la o lamaie amestecata in aceeasi compozitie(zic inainte de o vopsire pentru k lamaia da jos orice urma de vopsea si chiar ingalbeneste)eu mai pun si putina masca de par,una profesionala daca aveti posibilitatea.chiar este o masca minune si chiar recomand sa o incercati.


Am sa incerc si eu masca propusa de tine. Multumim pentru reteta de masca de par!

Este o masca foarte buna pentru par ,o folosesc si eu doar ca eu inlocuesc uleiul
de masline cu cel de ricin .


De unde cumperi ulei de ricin, Simo? Pe aici n-am gasit deloc. Il cumperi din tara?
franziska_eu
Postat pe 3 Februarie 2012 12:05
buna eu am facut cursuri intro academie cu tratamente din ALFAPARF si leam folosit si ptr, mine sint nu printre primele ci unicile perfecte dar sa ai grija cum le folosesti . nu fac reclama sint doar un facator de bine.
MemoMarcela
Postat pe 4 Februarie 2012 21:13
De la: MemoMarcela, la data 2012-02-04 21:13:55buna eu am facut cursuri intro academie cu tratamente din ALFAPARF si leam folosit si ptr, mine sint nu printre primele ci unicile perfecte dar sa ai grija cum le folosesti . nu fac reclama sint doar un facator de bine.
MemoMarcela
Postat pe 4 Februarie 2012 21:15
Eu folosesc crema Sleek Blow Out Cream de la label.m . Hidrateaza parul si ii ofera un aspect neted si voluminos. Va recomand sa o incercati!
Amalia06
Postat pe 5 Februarie 2012 04:31
De la farmacie am cumparat uleiul ,cind eram in tara .
La noi se gaseste aproape la toate farmaciile .:>)
simo_07
Postat pe 5 Februarie 2012 16:05
iubita parul creste 1 cm jumate pe luna ,de unde vrei sa tai 3 - 4 cm ? virfurile se tae atunci cind vezi ca trebue taiat si nu mai mult de 2 cm .paru creste din radacina si nu din virfuri... in cel mai rau caz daca ai facut scoatere de culoare si sa deteriorat de tot . daca nu foloseste produsele din alfaparf si nu vei avea nevoie sa tai nimic . aici sint fete care nu stiu ce inseamna taiat de virfuri ..si au paru f sanatos .
MemoMarcela
Postat pe 5 Februarie 2012 16:39
De la: MemoMarcela, la data 2012-02-05 16:39:04iubita parul creste 1 cm jumate pe luna ,de unde vrei sa tai 3 - 4 cm ? virfurile se tae atunci cind vezi ca trebue taiat si nu mai mult de 2 cm .paru creste din radacina si nu din virfuri... in cel mai rau caz daca ai facut scoatere de culoare si sa deteriorat de tot . daca nu foloseste produsele din alfaparf si nu vei avea nevoie sa tai nimic . aici sint fete care nu stiu ce inseamna taiat de virfuri ..si au paru f sanatos .
kudika799
Postat pe 6 Februarie 2012 01:58
De la: simo_07, la data 2012-02-05 16:05:32 De la farmacie am cumparat uleiul ,cind eram in tara .
La noi se gaseste aproape la toate farmaciile .:>)


Uite ca in farmaciile de aici nu am intrebat. O sa ma duc sa-i intreb, poate gasesc la ei. Multam de idee!
franziska_eu
Postat pe 6 Februarie 2012 11:59
eu folosesc balsamul de par de la Kallos. Este acceptabil ca pret si la mine a avut efect.:)
RoxyRoxx
Postat pe 12 Februarie 2012 15:17
poti schimba in aceasta masca smantana cu o banana proaspata pisata,in rest aceleasi ingrediente..si sa stai cu masca 2 ore..daca rezisti.este foarte eficienta.si eu am trecut de la brunet la blond..
florinaada
Postat pe 17 Februarie 2012 15:56
doresc un raspuns ; CE INSEAMNA OTET DE CIDRU DE MERE ? am cautat in dictionarul explicativ pe net DEX ONLINE si nam gast o explicatie DIN POTRIVA CAUTATI SI VOI SI VEDETI CEI ACOLO , o carte intrega de cuvinte fara nici un inteles sau probabil nam stiut eu sa caut multumesc . astept raspuns .
MemoMarcela
Postat pe 18 Februarie 2012 15:44
Asa faceam si eu inainte, ma tundeam la 6 sapt. ca asa zicea lumea. Si parul meu niciodata nu crestea. Pana am inceput sa devin obsedata de ingrijirea lui si de faptul ca imi doresc un par lung. Acum 2 ani am inceput sa urmaresc videoclipuri pe youtube despre ingrijire si despre crestere. Am invatat sa ma tund singura si ma tund cam la 4-5 luni pt ca am foarte mare grija de el si nu se toceste. Imi fac tratamente cu uleiuri, nu folosesc sampon cu SLS si nici balsam cu silicon. Mai nou mi-am cumparat de pe ebay niste vitamine. Un complex de vit. B cu Acid folic si Biotina, un alt complex de multivitamine si niste ulei de cod (pe care le voi lua pe rand bineinteles).Mi-am facut vreo 3 luni un tratament cu ulei de ricin si parul meu a crescut enorm, avand in vedere ca imi creste mai greu. Imi fac intotdeauna poze sa vad diferenta si acum astept sa vad diferenta dupa ce termin complexul de vit B.Mult succes
cosminutza_21
Postat pe 24 Februarie 2012 13:09
Eu folosesc balsamul de par de la krautergarden - henna non color ( produs in austria ) si sunt foarte multumita de el(de fapt tot ce folosesc din gama lor este super ok )
kudika511699
Postat pe 24 Februarie 2012 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vara 2011 1 De la: kudika399155 6 Mai 2011 15:15
Set Artistry Essentials 1 De la: Biiancaaa 18 Mai 2015 19:11
Ridurile de expresie.....Botox sau AH (acid hialuronic) ?? 30 De la: kudika013154 21 Ianuarie 2020 20:03
nu stiu ce sa mai fac...... 21 De la: office_salinasusesi_ro 9 Martie 2010 17:43
Tratamentul cu acizi de fructe 7 De la: kudika330490 18 Noiembrie 2010 22:10