Setari Cookie-uri

Incercare de a trece peste

Salut dragilor,scriu pentru prima data aici si sper sa ma ajutati cu niste sfaturi .Totul a inceput un an in urma,intr-o zi rece de decembrie, invatam intr-o scoala dar nici nu stiam mai nimic unul despre altul atunci,apoi am inceput sa vorbim pe net si am decis sa iesim,la inceput nu prea simteam ceva pentru el,credeam ca va fi o relate de 1 saptamina nimic mai mult,dar iata ca nu a fost asa,treptat m-am indragostit de el,m-am indragostit enorm devenise parte din mine din viata mea,devenisem un tot intreg o pereche invidiata de multi,ne iubeam enorm si tineam unul la altu,ne mai certam unori dar treceam peste,caci ne iubeam,dar de vreo luna totul nu ma e cum era,a devenit mai rece,ba vrea sa se desparta si apoi se intoarce,ne-am despartit si mi-a spus ca gata definitiv ca nu ma mai iubeste am suferit enorm plingeam si il rugam pe Dumnezeu sa mi-l intoarca inapoi,ne-am impacat dar nu a durat mult,dorea dor relatii intime si nimic mai mult,imi spunea ca tine la mine dar trece printr-o ,,perioada grea,, si sincer nu intelegam ce inseamna acea perioada grea pentru el,l-am lasat o vreme sa isi puna gindurile la loc,o saptamina nu am vorbit si apoi il sun,era la fel cum am lasat,devenise si mai rece si mai indiferent striga cit il tinea ca gata sa uit de el sa-mi caut altul,apoi m-a sunat ne-am vazut si am vorbit,spre mirarea mea a vorbit foarte calm,a spus ca ii pare foarte rau ca s-a primit asa,dar nu isi poate impune sa ma iubeasca,mi-a zis ca este o mica sansa dar sa nu sper mult si sa-mi continui viata.PrIetenii si familia imi zic sa-l uit,stiu ca trebuie dar nu pot,o parte din ine mereu il asteapta,numai eu stiu cit pling si-l rog pe Domnul sa mi-l intoarca ,poate sunt proasta dar il astept ,cred ca poate o sa se intoarca. Citeoada ma simt puternica si optimista,dar citeodata sint neputincioasa in fata amintirilor,a fost atit de mine si acum parca e un cosmar.Cum sa trec peste? va rog sfaturi,pupic
maggy1
Postat pe 3 Decembrie 2011 16:28
Cati ani ai tu ma..."fata" mica...Ce stii tu ce-i aia ...Tu nici sa o speli ca lumea nu stii si de aia te mananca.Pune mana pe carte ca apari mine poimaine la tv. si tu ca alea cu don...profesor...
PRALEA_
Postat pe 3 Decembrie 2011 16:35
De la: maggy1, la data 2011-12-03 16:28:17

".Totul a inceput un an in urma,intr-o zi rece de decembrie, invatam intr-o scoala ...."

Draga mea,te-au napadit amintirile,a trecut deja un an de atunci,ce sfaturi vrei acum?

Uite un sfat de la o mama de copii:

Fata draga,lasa tampeniile,caci,nici nu realizezi cat de complexa si complicata este dragostea si cat de mult poate sa doara atunci cand se traieste mult prea in graba si total anapoda!Fii fetita isteata si rezerva-ti timpul pentru alte preocupari,mult mai potrivite varstei tale!Baietii vor sex si numai sex,si nu vad motivul pentru care sa le cazi in plasa asa de repede!Fa si tu practica de viata ,dar cu manualele de scoala,caci ,o sa intalnesti intr-o buna zi,un barbat care te va "citi" dupa modul cum deschizi gurita si nu stiu daca vei fi fericita la auzul remarcelor ,pe care acela le va face!
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Decembrie 2011 16:50
am vrut sa zic ca totul a inceput un an in urma,dar a continuat pina acum,totul s-a intimplat de curind,si nu inteleg de ce ma considerati o fetita proastuta,adic am 17 ani si invat foarte bine la scoala,stiu am totul inainte si vreau sa-mi fac un viitor frumos,pur si simplu aceasta despartire m-a afectat mult,atitea soerante mi-am facut, el imi era si prieten si frate si iubit si acum ii simt lipsa,foarte mult,nici nustiu cum sa trec peste imi vine greu
maggy1
Postat pe 3 Decembrie 2011 16:57
De la: maggy1, la data 2011-12-03 16:57:36am vrut sa zic ca totul a inceput un an in urma,dar a continuat pina acum,totul s-a intimplat de curind,si nu inteleg de ce ma considerati o fetita proastuta,adic am 17 ani si invat foarte bine la scoala,stiu am totul inainte si vreau sa-mi fac un viitor frumos,pur si simplu aceasta despartire m-a afectat mult,atitea soerante mi-am facut, el imi era si prieten si frate si iubit si acum ii simt lipsa,foarte mult,nici nustiu cum sa trec peste imi vine greu



Am inteles,dar asta nu schimba prea mult lucrurile!Baietii tot la fel sunt si nu vad de ce trebuie sa suferi dupa un flacaiandru care a vrut doar sex!Esti foarte tanara si sfatul meu este sa -ti ocupi timpul cu lucruri utile,mai putin sex si mai multa instruire personala!Ce sperante ti-ai facut?Sa urmezi o facultate,un master?Caci, daca urmeaza sa-mi spui ,ca sperai un viitor luminos alaturi de acel imberb,eu "ti-o retez" din start;nu fi copila mai mult decat esti in acest moment!Toate se petrec la timpul stabilit de legea nescrisa ,de desfasurare a vietii tale si destinului in general!
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Decembrie 2011 17:05
De la: maggy1, la data 2011-12-03 16:57:36am vrut sa zic ca totul a inceput un an in urma,dar a continuat pina acum,totul s-a intimplat de curind,si nu inteleg de ce ma considerati o fetita proastuta,adic am 17 ani si invat foarte bine la scoala,stiu am totul inainte si vreau sa-mi fac un viitor frumos,pur si simplu aceasta despartire m-a afectat mult,atitea soerante mi-am facut, el imi era si prieten si frate si iubit si acum ii simt lipsa,foarte mult,nici nustiu cum sa trec peste imi vine greu

Dragostea si iubirea la varsta ta e cum spun versurile "ca ploile de vara...repezi dar cu cat mai repezi cu atat mai trecatoare "...Esti la scoala ai colegi colege iti poti face alt prieten care sa tina la tine asa cum tii tu la asta...care te face sa suferi...sa fii iubita si respectata ,nu o carpa cu care se sterge pa pantofi cand are chef.Da pentru fete ca tine care nu tin la demnitatea lor nu am nici un respect si consideratie.
Nu se termina lumea la asta ...Sa fie clar...mai gandeste ca de asta ai cap...si probail cred ca si minte in el...
PRALEA_
Postat pe 3 Decembrie 2011 17:06
De la: maggy1, la data 2011-12-03 16:28:17Salut dragilor,scriu pentru prima data aici si sper sa ma ajutati cu niste sfaturi .Totul a inceput un an in urma,intr-o zi rece de decembrie, invatam intr-o scoala dar nici nu stiam mai nimic unul despre altul atunci,apoi am inceput sa vorbim pe net si am decis sa iesim,la inceput nu prea simteam ceva pentru el,credeam ca va fi o relate de 1 saptamina nimic mai mult,dar iata ca nu a fost asa,treptat m-am indragostit de el,m-am indragostit enorm devenise parte din mine din viata mea,devenisem un tot intreg o pereche invidiata de multi,ne iubeam enorm si tineam unul la altu,ne mai certam unori dar treceam peste,caci ne iubeam,dar de vreo luna totul nu ma e cum era,a devenit mai rece,ba vrea sa se desparta si apoi se intoarce,ne-am despartit si mi-a spus ca gata definitiv ca nu ma mai iubeste am suferit enorm plingeam si il rugam pe Dumnezeu sa mi-l intoarca inapoi,ne-am impacat dar nu a durat mult,dorea dor relatii intime si nimic mai mult,imi spunea ca tine la mine dar trece printr-o ,,perioada grea,, si sincer nu intelegam ce inseamna acea perioada grea pentru el,l-am lasat o vreme sa isi puna gindurile la loc,o saptamina nu am vorbit si apoi il sun,era la fel cum am lasat,devenise si mai rece si mai indiferent striga cit il tinea ca gata sa uit de el sa-mi caut altul,apoi m-a sunat ne-am vazut si am vorbit,spre mirarea mea a vorbit foarte calm,a spus ca ii pare foarte rau ca s-a primit asa,dar nu isi poate impune sa ma iubeasca,mi-a zis ca este o mica sansa dar sa nu sper mult si sa-mi continui viata.PrIetenii si familia imi zic sa-l uit,stiu ca trebuie dar nu pot,o parte din ine mereu il asteapta,numai eu stiu cit pling si-l rog pe Domnul sa mi-l intoarca ,poate sunt proasta dar il astept ,cred ca poate o sa se intoarca. Citeoada ma simt puternica si optimista,dar citeodata sint neputincioasa in fata amintirilor,a fost atit de mine si acum parca e un cosmar.Cum sa trec peste? va rog sfaturi,pupic


Draga mea, a fost cumva prima iubire ??? Crede-ma ca si eu am patit asa cand am incheiat prima mea relatie cu un baiat in liceu. A fost primul baiat care mi-a placut in liceu - eram colegi de clasa, aveam aceiasi religie - la inceput niki nu am vrut sa aud de baieti...eram tare ocupata cu invatatul dar uite ca in clasa a 12 el s-a apropiat de mine. Trebuie sa recunosc k era cel mai frumos din clasa, a incercat de vreo 6 ori sa ma sarute insa nu am vrut :)) ei pana la urma a facut-o insa desi nu am ajuns la relatii intime il iubeam enorm de mult faceam multe alte nebunii : gratare pe la cabane vechi , sarutari patimase pe tot corpul, saruturi de cate doua ore - imi amintes frumos de aceste momente :)). Relatia noastra a durat maxim 5 luni- lui ii cam placea sa se uite si dupa alte fuste...asa ca ne-am despartit - pe urma tot asa o tineam cand ne intalneam ne sarutam giugu giugu si iar ne certam si tot asa pana cand am aflat ca este cu alta...pe urma am inceput sa plang ca-s o fraiera ca-l vreau inapoi ca de ce ...reactionam exact ca tine ma rugam in fiecare zi sa ne ajute Domnul sa ne impacam si tot asa pana mi-am dat seama ca eram eu fraiera si ca trebuia sa-l las in pace. Vei vedea si tu ca o sa treaca timpul si o sa apara un alt baiat care o sa te recucereasca - mie asa mi s-a intamplat a aparut unul de mi-a placut de el mai mult insa niki pe asta nu l-am avut ca am fost prea naiva. Drept sa-ti povestesc in momentul de fata mi-as gasi cand as avea chef pe cineva ...insa nu mai vreau...trebuie sa caut bine deoarece nu vreau sa aleg gresit si pe urma sa am de suferit - inca nu am gasit baiatul care sa fie pe placul inimii mele dar astept sa apara - draga mea asa ar trebui sa faci si tu si vei vedea ca asa v-a fi deoarece asa se intampla in majoritatea cazurilor. . . prin tot ceea ce am scris vreau sa-ti dai seama ca nu esti singura care a trecut prin asa ceva....Ceea ce pot sa-ti zic este sa fi tare...si stiu ca vei fi...Bafta pe mai departe...
kudika_nikole
Postat pe 3 Decembrie 2011 23:27
De la: maggy1, la data 2011-12-03 16:57:36am vrut sa zic ca totul a inceput un an in urma,dar a continuat pina acum,totul s-a intimplat de curind,si nu inteleg de ce ma considerati o fetita proastuta,adic am 17 ani si invat foarte bine la scoala,stiu am totul inainte si vreau sa-mi fac un viitor frumos,pur si simplu aceasta despartire m-a afectat mult,atitea soerante mi-am facut, el imi era si prieten si frate si iubit si acum ii simt lipsa,foarte mult,nici nustiu cum sa trec peste imi vine greu



ceva frumos a fost intre voi....si dureros s-a terminat pt tine n-are rost sa plagi....cui pe cui se scoate...si cand vei gasi alt prieten il vei uita
Titanika
Postat pe 10 Decembrie 2011 14:28
De la: kudika_nikole, la data 2011-12-03 23:27:33
De la: maggy1, la data 2011-12-03 16:28:17Salut dragilor,scriu pentru prima data aici si sper sa ma ajutati cu niste sfaturi .Totul a inceput un an in urma,intr-o zi rece de decembrie, invatam intr-o scoala dar nici nu stiam mai nimic unul despre altul atunci,apoi am inceput sa vorbim pe net si am decis sa iesim,la inceput nu prea simteam ceva pentru el,credeam ca va fi o relate de 1 saptamina nimic mai mult,dar iata ca nu a fost asa,treptat m-am indragostit de el,m-am indragostit enorm devenise parte din mine din viata mea,devenisem un tot intreg o pereche invidiata de multi,ne iubeam enorm si tineam unul la altu,ne mai certam unori dar treceam peste,caci ne iubeam,dar de vreo luna totul nu ma e cum era,a devenit mai rece,ba vrea sa se desparta si apoi se intoarce,ne-am despartit si mi-a spus ca gata definitiv ca nu ma mai iubeste am suferit enorm plingeam si il rugam pe Dumnezeu sa mi-l intoarca inapoi,ne-am impacat dar nu a durat mult,dorea dor relatii intime si nimic mai mult,imi spunea ca tine la mine dar trece printr-o ,,perioada grea,, si sincer nu intelegam ce inseamna acea perioada grea pentru el,l-am lasat o vreme sa isi puna gindurile la loc,o saptamina nu am vorbit si apoi il sun,era la fel cum am lasat,devenise si mai rece si mai indiferent striga cit il tinea ca gata sa uit de el sa-mi caut altul,apoi m-a sunat ne-am vazut si am vorbit,spre mirarea mea a vorbit foarte calm,a spus ca ii pare foarte rau ca s-a primit asa,dar nu isi poate impune sa ma iubeasca,mi-a zis ca este o mica sansa dar sa nu sper mult si sa-mi continui viata.PrIetenii si familia imi zic sa-l uit,stiu ca trebuie dar nu pot,o parte din ine mereu il asteapta,numai eu stiu cit pling si-l rog pe Domnul sa mi-l intoarca ,poate sunt proasta dar il astept ,cred ca poate o sa se intoarca. Citeoada ma simt puternica si optimista,dar citeodata sint neputincioasa in fata amintirilor,a fost atit de mine si acum parca e un cosmar.Cum sa trec peste? va rog sfaturi,pupic


Draga mea, a fost cumva prima iubire ??? Crede-ma ca si eu am patit asa cand am incheiat prima mea relatie cu un baiat in liceu. A fost primul baiat care mi-a placut in liceu - eram colegi de clasa, aveam aceiasi religie - la inceput niki nu am vrut sa aud de baieti...eram tare ocupata cu invatatul dar uite ca in clasa a 12 el s-a apropiat de mine. Trebuie sa recunosc k era cel mai frumos din clasa, a incercat de vreo 6 ori sa ma sarute insa nu am vrut :)) ei pana la urma a facut-o insa desi nu am ajuns la relatii intime il iubeam enorm de mult faceam multe alte nebunii : gratare pe la cabane vechi , sarutari patimase pe tot corpul, saruturi de cate doua ore - imi amintes frumos de aceste momente :)). Relatia noastra a durat maxim 5 luni- lui ii cam placea sa se uite si dupa alte fuste...asa ca ne-am despartit - pe urma tot asa o tineam cand ne intalneam ne sarutam giugu giugu si iar ne certam si tot asa pana cand am aflat ca este cu alta...pe urma am inceput sa plang ca-s o fraiera ca-l vreau inapoi ca de ce ...reactionam exact ca tine ma rugam in fiecare zi sa ne ajute Domnul sa ne impacam si tot asa pana mi-am dat seama ca eram eu fraiera si ca trebuia sa-l las in pace. Vei vedea si tu ca o sa treaca timpul si o sa apara un alt baiat care o sa te recucereasca - mie asa mi s-a intamplat a aparut unul de mi-a placut de el mai mult insa niki pe asta nu l-am avut ca am fost prea naiva. Drept sa-ti povestesc in momentul de fata mi-as gasi cand as avea chef pe cineva ...insa nu mai vreau...trebuie sa caut bine deoarece nu vreau sa aleg gresit si pe urma sa am de suferit - inca nu am gasit baiatul care sa fie pe placul inimii mele dar astept sa apara - draga mea asa ar trebui sa faci si tu si vei vedea ca asa v-a fi deoarece asa se intampla in majoritatea cazurilor. . . prin tot ceea ce am scris vreau sa-ti dai seama ca nu esti singura care a trecut prin asa ceva....Ceea ce pot sa-ti zic este sa fi tare...si stiu ca vei fi...Bafta pe mai departe...



Eiiiii,niko.....,unde sant vremurile acelea.....dar tineretul de azi trec repede la sentimente....ca nu le pytem tine titmul....
Titanika
Postat pe 10 Decembrie 2011 14:32
De la: maggy1, la data 2011-12-03 16:57:36am vrut sa zic ca totul a inceput un an in urma,dar a continuat pina acum,totul s-a intimplat de curind,si nu inteleg de ce ma considerati o fetita proastuta,adic am 17 ani si invat foarte bine la scoala,stiu am totul inainte si vreau sa-mi fac un viitor frumos,pur si simplu aceasta despartire m-a afectat mult,atitea soerante mi-am facut, el imi era si prieten si frate si iubit si acum ii simt lipsa,foarte mult,nici nustiu cum sa trec peste imi vine greu

ok,el nu te poate iubi,tu vezi-ti de viata in continuare...iubirea nu se cerseste,se daruieste
steffy91
Postat pe 10 Decembrie 2011 14:42
De la: maggy1, la data 2011-12-03 16:28:17Salut dragilor,scriu pentru prima data aici si sper sa ma ajutati cu niste sfaturi .Totul a inceput un an in urma,intr-o zi rece de decembrie, invatam intr-o scoala dar nici nu stiam mai nimic unul despre altul atunci,apoi am inceput sa vorbim pe net si am decis sa iesim,la inceput nu prea simteam ceva pentru el,credeam ca va fi o relate de 1 saptamina nimic mai mult,dar iata ca nu a fost asa,treptat m-am indragostit de el,m-am indragostit enorm devenise parte din mine din viata mea,devenisem un tot intreg o pereche invidiata de multi,ne iubeam enorm si tineam unul la altu,ne mai certam unori dar treceam peste,caci ne iubeam,dar de vreo luna totul nu ma e cum era,a devenit mai rece,ba vrea sa se desparta si apoi se intoarce,ne-am despartit si mi-a spus ca gata definitiv ca nu ma mai iubeste am suferit enorm plingeam si il rugam pe Dumnezeu sa mi-l intoarca inapoi,ne-am impacat dar nu a durat mult,dorea dor relatii intime si nimic mai mult,imi spunea ca tine la mine dar trece printr-o ,,perioada grea,, si sincer nu intelegam ce inseamna acea perioada grea pentru el,l-am lasat o vreme sa isi puna gindurile la loc,o saptamina nu am vorbit si apoi il sun,era la fel cum am lasat,devenise si mai rece si mai indiferent striga cit il tinea ca gata sa uit de el sa-mi caut altul,apoi m-a sunat ne-am vazut si am vorbit,spre mirarea mea a vorbit foarte calm,a spus ca ii pare foarte rau ca s-a primit asa,dar nu isi poate impune sa ma iubeasca,mi-a zis ca este o mica sansa dar sa nu sper mult si sa-mi continui viata.PrIetenii si familia imi zic sa-l uit,stiu ca trebuie dar nu pot,o parte din ine mereu il asteapta,numai eu stiu cit pling si-l rog pe Domnul sa mi-l intoarca ,poate sunt proasta dar il astept ,cred ca poate o sa se intoarca. Citeoada ma simt puternica si optimista,dar citeodata sint neputincioasa in fata amintirilor,a fost atit de mine si acum parca e un cosmar.Cum sa trec peste? va rog sfaturi,pupic


Fata, pune si tu punct din cand in cand.
doi_ochi_caprui
Postat pe 10 Decembrie 2011 15:58
De la: PRALEA_, la data 2011-12-03 16:35:55Cati ani ai tu ma..."fata" mica...Ce stii tu ce-i aia ...Tu nici sa o speli ca lumea nu stii si de aia te mananca.Pune mana pe carte ca apari mine poimaine la tv. si tu ca alea cu don...profesor...


Rade ciob de oala sparta.
doi_ochi_caprui
Postat pe 10 Decembrie 2011 15:59
Acum ar fi bine daca te-ai concentra mai mult pe scoala, ca mai ai doar un an pana la bac. Iubirile astea adolescentine nu tin fiindca baietii la varsta asta sunt foarte imaturi si cauta numai relatii bazate pe sex. Lasa dragosteala si coboara cu picioarele pe pamant. O sa ai timp si de asta mai tarziu... Deocamdata esti micuta si cam naivuta si risti sa intri in tot felul de incurcaturi.
Micaell
Postat pe 18 Decembrie 2011 10:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help 2 De la: Deea_Kitty_Girl 24 Octombrie 2010 13:38
impacare dupa despartire 45 De la: maggy1 31 Martie 2012 13:03
Urari de sarbatori si pt orce ocazie 50 De la: Titanika 9 Iulie 2014 14:30
Bncuri ;;) 354 De la: oanamerfea 29 Iunie 2013 15:31
Sezon hibernal. 1 De la: Pe1102 25 Decembrie 2008 12:12