Setari Cookie-uri

de noi

nu pot sa imi abtin lacrimile si duredea pe care o am.si eu am 3 perderi de sarcini in primele 8 sapt nu stau in rom dar va spun ca si in strainatate desi au toate aparatele necesare sunt foarte nepasatori.nu e ce vedem noi in filme si spunem mama ce dc buni.nu stiu ce sa mai fac unde sa mai caut raspunsuri sa stiu de ce oare se intampla asta cand toate analizele imi ies bn.ultima sarcina pierduta am avut ingerasu in mainile mela cand am vrut sa merg la baie. nu va spun ce durere simt am ajuns sa il urasc si pe dumnezeu ca e nedrept cand vezi ca altele ii fac si ii arunca la tomberon sau ii las prin spitale si alte femei si-ar da si viata pentru un copil.as vrea sa imi spuna cineva dc exista tratament de mentinere a sarcini . am auzit de acid filic dar nu stiu cat de eficient este. va multumesc ca existati
de_noi_
Postat pe 5 Decembrie 2011 01:28
De la: de_noi_, la data 2011-12-05 01:28:46nu pot sa imi abtin lacrimile si duredea pe care o am.si eu am 3 perderi de sarcini in primele 8 sapt nu stau in rom dar va spun ca si in strainatate desi au toate aparatele necesare sunt foarte nepasatori.nu e ce vedem noi in filme si spunem mama ce dc buni.nu stiu ce sa mai fac unde sa mai caut raspunsuri sa stiu de ce oare se intampla asta cand toate analizele imi ies bn.ultima sarcina pierduta am avut ingerasu in mainile mela cand am vrut sa merg la baie. nu va spun ce durere simt am ajuns sa il urasc si pe dumnezeu ca e nedrept cand vezi ca altele ii fac si ii arunca la tomberon sau ii las prin spitale si alte femei si-ar da si viata pentru un copil.as vrea sa imi spuna cineva dc exista tratament de mentinere a sarcini . am auzit de acid filic dar nu stiu cat de eficient este. va multumesc ca existati



Poate ai vrut sa spui "Acid folic"!Draga mea,regret ceea ce ti se intampla,este cruda si dureroasa sitiuatia prin care treci!Problema pe care o ai,nu se poate rezolva decat medical,undeva este o problema si nu ti-a fost depistata la timp,astfel incat sa fie tratata si sa poti duce sarcina pana la capat!Si nu lua numele lui Dumnezeu in zadar,este mare pacat,mai ales in acest timp de asteptare a nasterii Mantuitorului!Nimic din ceea ce ti se intampla nu este aleatoriu!Esti in strainatate,deci trebuie sa incerci acolo unde te afli,sa faci niste investigatii suplimentare!Daca ai carenta de acid folic,exista tratament adecvat,dar se face sub monitorizarea de catre medicul obstretician!Probabil ,aici este problema ta!Incearca sa gasesti un medic competent,caci,la tine este problema care declanseaza avortul spontan!
RAINBOWLADY
Postat pe 5 Decembrie 2011 07:48
De la: de_noi_, la data 2011-12-05 01:28:46nu pot sa imi abtin lacrimile si duredea pe care o am.si eu am 3 perderi de sarcini in primele 8 sapt nu stau in rom dar va spun ca si in strainatate desi au toate aparatele necesare sunt foarte nepasatori.nu e ce vedem noi in filme si spunem mama ce dc buni.nu stiu ce sa mai fac unde sa mai caut raspunsuri sa stiu de ce oare se intampla asta cand toate analizele imi ies bn.ultima sarcina pierduta am avut ingerasu in mainile mela cand am vrut sa merg la baie. nu va spun ce durere simt am ajuns sa il urasc si pe dumnezeu ca e nedrept cand vezi ca altele ii fac si ii arunca la tomberon sau ii las prin spitale si alte femei si-ar da si viata pentru un copil.as vrea sa imi spuna cineva dc exista tratament de mentinere a sarcini . am auzit de acid filic dar nu stiu cat de eficient este. va multumesc ca existati



buna,draga mea....ti-am citit durerea si miai adus aminte de o prietena,care s-a chinuit 8 ani sa faca copii,pana cand intr-un final a facut doua fetite foarte frumoase.DAR CUM?...te vei intreba...s-au ma vei intreba.....o cunostinta de-a ei,mai in varsta cu mult,i-a spus un leac babesc....dar ce?Nu e ceai,nu e tratament,nu-i nimic....i-a spus sa vorbeasca cu un popa si sa-i spuna sa-i dea cheia de la biserica sa deschida usa ,daca n-o v-a putea deschide de prima data,poate incerca,dar numai de doua ori.Daca n-o poate deschide din doua incercari,atunci nu v-a putea ramane gravida niciodata.Vezi tu...bisericile vechi,au usi mari si grele,dar prietena mea a reusit din a doua incercare.Iti inteleg durerea,dar nu stiu ce sa zic...poate vei putea sa reusesti si tu....DAR intoarcete la Dzeu si nu-l huli,te rog mult!!!!EL are pregatit dinainte soarta fiecaruia si ce ne este dat trebuie sa trecem peste ele.Santem prea incercati ca sa ne dam seama....abia atunci ne dam seama,cand avem o varsta mai inaintata.....
Titanika
Postat pe 5 Decembrie 2011 09:01
Cele doua raspunsuri pe care le-ai primit sunt foarte bune te rog sa ti cont de ele. Gandeste-te la Sara si Avraam cat de mult si-au dorit sa aiba propriul lor copil...prin cate au trebuit sa treaca pana cand l-au nascut pe Isaac si au fost in varsta cand Domnul le-a ascultat in sfarsit rugaciunea. Draga mea si Domnul zice ,, Despartiti de mine nu faceti nimic '' sfatul meu dpdv religios este sa ai credinta si vei primi...Dpdv medical parerea mea este ca ar trebui sa ceri parerea mai multor medici. Eu sunt in strainatate mai nou se fac sarcini in Vitro - din cate stiu eu este o sarcina care se face permanent sub control medical - cei drept este mai scump insa cunosc femei care au patit ca si tine si pana la urma cu aceasta metoda au reusit sa aiba copii... Intereseazate mai mult de asta pe net sau intreaba medicul - cat despre medic ar fi bine sa ceri pareri de l amai multi....Succes draga mea sper ca pana la urma sa ti se indeplineasca dorinta. Sarbatori fericite...
kudika_nikole
Postat pe 5 Decembrie 2011 19:23
ba nicoleto daru esti desteapta rau,,toate alra le sti
thadoogback
Postat pe 5 Decembrie 2011 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hidrosalpinx 1 De la: healthy014402 26 Martie 2010 01:33
buna ziua 9 De la: size_back 15 August 2010 22:24
cum sa te ingrijesti corespunzator 1 De la: polinka 1 Octombrie 2012 17:49
macmiror ovule dupa conceptie 7 De la: kudika_1022408 17 Ianuarie 2017 11:04
ajutor 5 De la: Valy90 22 Mai 2011 19:03