Setari Cookie-uri

Aveti incredere sa cumparati cv d p net?

Salut. Sunt multi care prefera sa cumpere diverse de pe net. Eu unul nu am incredere....prefer sa am produsul in mana sau in fata mea inainte de a il cumpara,nu de alta....dar stiu cazuri de tepe sau produse de proasta calitate primite . Astept pareri pro sau contra acestui lucru...si eventula exemple de siteuri de incredere.
catavalcea
Postat pe 19 Decembrie 2011 00:29
Depinde de site.
De pe site-uri romanesti o masina de spalat (parca Altex era magazinul, daca nu ma insel), de pe Emag si un tricou haios de pe un site cu tricouri haioase (nu mai tin minte cum se numeste). A, si carti.
Da si tu o cautare pe google si vezi ce a zis lumea despre un anumit site daca nu esti sigur.
Si, din cate stiu inca ai posibilitatea sa platesti la primirea produsului nu inainte, asa ca daca nu corespunde, nu platesti.
kudika_pudika
Postat pe 19 Decembrie 2011 01:22
De la: kudika_pudika, la data 2011-12-19 01:22:36Depinde de site.
De pe site-uri romanesti o masina de spalat

am cumparat* o masina de spalat....
iar ma balbai
kudika_pudika
Postat pe 19 Decembrie 2011 01:25
De la: catavalcea, la data 2011-12-19 00:29:30Salut. Sunt multi care prefera sa cumpere diverse de pe net. Eu unul nu am incredere....prefer sa am produsul in mana sau in fata mea inainte de a il cumpara,nu de alta....dar stiu cazuri de tepe sau produse de proasta calitate primite . Astept pareri pro sau contra acestui lucru...si eventula exemple de siteuri de incredere.


am cumparat totul de pe net, in special din state, fiind totul la jumat de pret *(ce i la noi in euro, la ei e in dolar, transportu e de la 20-40 usd sub 1kg, pantofi, haine etc), pana la valori de 2000 usd fara probleme.

fa ti cont la paypal, si cumpara de pe glob, nu din romania. transportul din anglia pana in romania e pe la 200 000 lei, fan curier e 250 000 lei, plus ca iei lucruri la care nici nu visezi in romania.

cu paypal e sigur, mai mult, daca nu ti place produsul primit, dai un claim, ai banii INSTANT inapoi, iar vanzatorul se judeca cu paypal, tu nu mai ai treaba.

de pe ebay totul e sigur 100% ( in afara de cumparare de automobile, motociclete INTREGI, piesele sunt garantate).

din romania cumpar doar de la emag pt ca e transportul gratuit, refuz sa paltesc 200 000 lei pt fan curier sau 400 000 +tva cand pt aceiasi bani cumpar produse din state sau italia/anglia unde da, surpriza totul e MULT MAI ieftin cu transport cu tot , decat l ai cumpara aici.
rockk
Postat pe 18 Ianuarie 2012 16:05
De la: catavalcea, la data 2011-12-19 00:29:30Salut. Sunt multi care prefera sa cumpere diverse de pe net. Eu unul nu am incredere....prefer sa am produsul in mana sau in fata mea inainte de a il cumpara,nu de alta....dar stiu cazuri de tepe sau produse de proasta calitate primite . Astept pareri pro sau contra acestui lucru...si eventula exemple de siteuri de incredere.

ce nervozat esti tu
steffy91
Postat pe 18 Ianuarie 2012 16:06
ps: toate site urile competente au optiune de plata cu paypal, doar in romania sunt retardati (tardivi), poate peste un deceniu vor fi aici. pan atunci, platim pe transport degeaba, tva pe produse degeaba, romanu care face de 10 ori mai putin bani , cumpara la pret dublu acelasi articol, ba nici nu gaseste pe piata romaneasca ce cauta.

bafta.
rockk
Postat pe 18 Ianuarie 2012 16:07
la comisioanele de la paypal te-ai uitat ?

E bine sa cumperi de pe net - vine rapid si intotdeauna gasesti ce trebuie.
sammiess
Postat pe 25 Ianuarie 2012 04:04
si eu am cumparat foarte multe de pe net si n-am avut niciodata neplaceri.Electrocasnice,carti ,haine,pana si jucarii,..mie una chiaar imi place sa cumpar de pe net.....e foarte simplu si convenabil,iti vine coletul acasa nu ai de umblat prim magazine...timp pierdut si nervi din cauza traficului
Piscolinoo
Postat pe 25 Ianuarie 2012 10:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Declar ziua de Joi Vineri 31 De la: zecezece 26 August 2011 00:12
Nimeni Altu’ va concerta in El Grande Comandante 1 De la: andreeac85 15 Octombrie 2009 13:32
http://superfete.cancan.ro/2010/08/georgiana-17/ 1 De la: GeOrGyAnAD 13 August 2010 17:25
Lista ramane deschisa...ce s-ar mai putea adauga ?!!! 34 De la: rondina 17 Decembrie 2012 19:46
niste concursuri sau distractii pt cei mici nu se fac? 4 De la: red_griphon 6 Martie 2010 03:34