Setari Cookie-uri

Ce credeti despre urtuna ravasitoare cu rahat din centrul Bucurestiului ?

Soc si groaza pentru aproximativ 20 de mii de someri aflati la o cafea, dupa ce o furtuna devastatoare de rahat a maturat astazi dimineata Centrul Vechi al Capitalei, ridicand cotele stratului de rahat din zona la peste trei metri inaltime si o vascozitate de 23 Pascali-secunda.

Potrivit martorilor oculari, ciudatul fenomen meteorologic s-a starnit din senin, in doar cateva minute, ingropand majoritatea barurilor, teraselor si lounge-urilor in intregime vreme de aproape doua ore.

“Mancam o pizza quatro-stagione amestecata si trageam de un Pepsi la cutie de mai bine de trei ore cand am simtit ceva caldut picurandu-mi pe ochelarii de soare”, spune Capitanul Pickard, unul dintre sinistrati. “Am crezut ca e vorba de un porumbel, ca de obicei, sau ca mi-a facut un prieten o gluma si m-a scuipat in cap, cum mai obisnuim noi sa glumim. Dar nu, kilograme intregi de rahat au inceput sa se pravaleasca asupra mea din vazduh. In cateva minute toate gurile de canal erau astupate. Am incercat in zadar sa ma adapostesc, dar nu am reusit, asa ca am inotat pana la o umbrela si m-am tinut de ea pana cand a trecut urgia. Nici pana la ora asta n-am reusit sa-mi scot tot rahatul din cap!”.

In ciuda intensitatii neobisnuite a furtunii, nici o persoana nu a fost ranita, majoritatea bucurestenilor fiind obisnuiti sa inghita tot felul de rahaturi de la altii.

Potrivit meteorologilor, care instaurasera codul maro inca de aseara, violenta furtuna de rahat s-a produs ca urmare a unui lung sir de coincidente nefericite, un ciclon tropical transformandu-se din cauza maselor de aer rece in tornada si aspirand apoi peste 800 de gigatone de rahat dintr-o vidanja uitata deschisa in Comuna Popesti Leordeni s-a ridicat in aer si a maturat astazi dimineata Centrul Vechi al Capitalei.
MONSENIORUL
Postat pe 5 Ianuarie 2012 10:39
The_Exile
Postat pe 7 Ianuarie 2012 04:17
Potrivit meteorologilor, care instaurasera codul maro inca de aseara, violenta furtuna de rahat s-a produs ca urmare a unui lung sir de coincidente nefericite, un ciclon tropical transformandu-se din cauza maselor de aer rece in tornada si aspirand apoi peste 800 de gigatone de rahat dintr-o vidanja uitata deschisa in Comuna Popesti Leordeni s-a ridicat in aer si a maturat astazi dimineata Centrul Vechi al Capitalei.
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 11:54
steffy91
Postat pe 7 Ianuarie 2012 12:04
TRECI LA MUNCA VOLUNTARA DACA ESTI PATRIOT!!!
Titanika
Postat pe 7 Ianuarie 2012 13:20
VEZI-TI DE ACTIVITATEA TA CU TIRISTII,KULTIVATO...CA DE ACOLO VINE PROBLEMA...A1 NU ITI AJUNGEA...CUM AI SCHIMBAT TRASEUL AU INCEPUT PROBLEMELE...
MONSENIORUL
Postat pe 7 Ianuarie 2012 13:27
Un grup de 50 de prostituate din Bucuresti conduse de Titanika autostrazii si capra sefa a tiristilor polin-putzy-baiazid-yohan au reusit sa obtina o finantare europeana de 40 de milioane de Euro, in scopul construirii unui nou tronson de centura care sa deserveasca traficul si asa aglomerat din zona.

Consortiul format de prostituate, denumit in mod sugestiv "Bucurestiul pe Maini Bune", a demarat proiectul Centura Doi, sub deviza "Vino sa ne dai o tura, acum pe noua centura !"

Desi Bucurestiul are deja o centura completa, dotata inclusiv cu pasarele, numarul mare de pasarici constituie o problema, aparand conflicte de munca si uneori chiar accidente nedorite. De aceea, fetele de pe centura Bucurestiului considera ca o noua centura este nu numai necesara, ci imperios necesara.

Proiectul depus de consortiul de prostituate vizeaza construirea a inca 30 km de centura cu cate o banda pe sens, urmand ca din 50 in 50 de metri sa fie amplasate gherete speciale, unde membrele consortiului se pot odihni, isi pot face o cafea si pot trage un pui de somn intre doua interpretari la flaut.

Analizat cu mare atentie de un comitet independent de pe langa Comisia Europeana, proiectul depus de prostituate a fost aprobat, banii urmand sa fie virati direct de la Strasbourg.

Traseul noii centuri va urma directia Bucuresti-Lungesti-Maciuca-Madulari-Valea Seaca-Gura Vaii-Paroseni si retur.
MONSENIORUL
Postat pe 7 Ianuarie 2012 13:41
De la: Brosco, la data 2012-01-07 13:41:07Deci,in dimineata asta picckard e plin de rahat?
in toate diminetile este...mai mult sau mai putin...
MONSENIORUL
Postat pe 7 Ianuarie 2012 13:42
ORAS DE TOATA JENA PLIN DE RAHAT....SE VEDE CATI CAK-CI--I SANT...
Titanika
Postat pe 7 Ianuarie 2012 13:52
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-07 13:41:37Un grup de 50 de prostituate din Bucuresti conduse de Titanika autostrazii si capra sefa a tiristilor polin-putzy-baiazid-yohan au reusit sa obtina o finantare europeana de 40 de milioane de Euro, in scopul construirii unui nou tronson de centura care sa deserveasca traficul si asa aglomerat din zona.

Consortiul format de prostituate, denumit in mod sugestiv "Bucurestiul pe Maini Bune", a demarat proiectul Centura Doi, sub deviza "Vino sa ne dai o tura, acum pe noua centura !"

Desi Bucurestiul are deja o centura completa, dotata inclusiv cu pasarele, numarul mare de pasarici constituie o problema, aparand conflicte de munca si uneori chiar accidente nedorite. De aceea, fetele de pe centura Bucurestiului considera ca o noua centura este nu numai necesara, ci imperios necesara.

Proiectul depus de consortiul de prostituate vizeaza construirea a inca 30 km de centura cu cate o banda pe sens, urmand ca din 50 in 50 de metri sa fie amplasate gherete speciale, unde membrele consortiului se pot odihni, isi pot face o cafea si pot trage un pui de somn intre doua interpretari la flaut.

Analizat cu mare atentie de un comitet independent de pe langa Comisia Europeana, proiectul depus de prostituate a fost aprobat, banii urmand sa fie virati direct de la Strasbourg.

Traseul noii centuri va urma directia Bucuresti-Lungesti-Maciuca-Madulari-Valea Seaca-Gura Vaii-Paroseni si retur.



Esti in urma cu stirile,.....Tu esti Pestele-sef de pe centura....
Titanika
Postat pe 7 Ianuarie 2012 13:57
De la: Titanika, la data 2012-01-07 13:57:55
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-07 13:41:37Un grup de 50 de prostituate din Bucuresti conduse de Titanika autostrazii si capra sefa a tiristilor polin-putzy-baiazid-yohan au reusit sa obtina o finantare europeana de 40 de milioane de Euro, in scopul construirii unui nou tronson de centura care sa deserveasca traficul si asa aglomerat din zona.

Consortiul format de prostituate, denumit in mod sugestiv "Bucurestiul pe Maini Bune", a demarat proiectul Centura Doi, sub deviza "Vino sa ne dai o tura, acum pe noua centura !"

Desi Bucurestiul are deja o centura completa, dotata inclusiv cu pasarele, numarul mare de pasarici constituie o problema, aparand conflicte de munca si uneori chiar accidente nedorite. De aceea, fetele de pe centura Bucurestiului considera ca o noua centura este nu numai necesara, ci imperios necesara.

Proiectul depus de consortiul de prostituate vizeaza construirea a inca 30 km de centura cu cate o banda pe sens, urmand ca din 50 in 50 de metri sa fie amplasate gherete speciale, unde membrele consortiului se pot odihni, isi pot face o cafea si pot trage un pui de somn intre doua interpretari la flaut.

Analizat cu mare atentie de un comitet independent de pe langa Comisia Europeana, proiectul depus de prostituate a fost aprobat, banii urmand sa fie virati direct de la Strasbourg.

Traseul noii centuri va urma directia Bucuresti-Lungesti-Maciuca-Madulari-Valea Seaca-Gura Vaii-Paroseni si retur.



Esti in urma cu stirile,.....Tu esti Pestele-sef de pe centura....
da,eu iti fac controlul la gura...si la dantura...
MONSENIORUL
Postat pe 7 Ianuarie 2012 13:59
Ma bucur ca ai scapat de "urtuna"de rahat "ustetule-ugramat"
Titanika
Postat pe 7 Ianuarie 2012 14:11
De la: MONSENIORUL, la data 2012-01-07 14:18:03eu da,dar tu n-ai scapat de furtuna de rahat pe care o imprastii din gura,capra tiristilor...titanika autostrazii...intr-un cuvant: PUTZY


Se pare ca tu esti ala dar nu vrei sa recunosti!!!!!!!!!
Titanika
Postat pe 7 Ianuarie 2012 14:23
ai fugit la produs,kultivato ?
MONSENIORUL
Postat pe 7 Ianuarie 2012 20:28
Potrivit purtatorului de cuvant al Asociatiei "Jurnalisti Aserviti Puterii, Indiferent de Titulatura Acesteia", JAPITA, jurnalistii care prefera sa lucreze in trusturi de lingai vor beneficia de sporuri de rusine, potrivit legislatiei in vigoare.

"Este normal ca atunci cand faci o activitate rusinoasa, jenanta, penibila, precum stransul rahatilor de caine de pe jos, sau preamarirea unor nulitati precum William Branza, sa primesti o indemnizatie care sa acopere partial dezavantajul in care te gasesti pe moment", a argumentat Jenicã Lingãoan, purtatorul de cuvant al asociatiei JAPITA.

Surse din Guvern confirma declaratia jurnalistilor lingai, precizand ca indemnizatia va consta in fonduri destinate achizitionarii de strugurel pentru cei cu posturi de inalta pupaciozitate anala.

"Venim nu doar fizic in intampinarea buzelor acestor jurnalisti, ci si la financiar, prin alocarea unui spor de 5% din salariu pentru strugurel. In plus, urmeaza sporurile de rusine asa cum au fost negociate la nivel de trust", a precizat premierul Emil Boc.

Din declaratiile catorva jurnalisti aserviti, se pare ca sporul total de rusine se va ridica la aproximativ 30% din salariul de baza.
MONSENIORUL
Postat pe 7 Ianuarie 2012 23:36
...minim...
MONSENIORUL
Postat pe 8 Ianuarie 2012 10:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Super Concurs Vichy!!! 1 De la: mirelagn 10 Aprilie 2010 14:01
Cantonament de SALSA la Loga Dance SCHOOL! 13-19 Iulie 2009 1 De la: logadanceschool 22 Iunie 2009 19:42
CRESTERE IN INALTIME. TRATAMENT? ESTI MIC DE INALTIME? 1 De la: banderas282 1 Mai 2009 19:58
Cate ore petreceti pe zi pe Kudika.ro ??? atentie creeaza dependenta :)) 9 De la: Summer_ 8 Decembrie 2010 21:42
FREE CAFFE 30155 De la: jenesaispas 20 August 2013 16:04