Setari Cookie-uri

Sarcina inainte de menstruatie

Credeti ca pot ramane insarcinata daca am avut un contact sexual neprotejat cu cateva zile inante de menstruatie? Am auzit de metoda calendarului insa nu stiu cat de sigura e. Voi ce spuneti? Cate sanse ar fi? Ati mai trecut prin asta? :)
Andreea_2323
Postat pe 5 Ianuarie 2012 20:06
Adevarul e ca atata timp cat am avut menstruatie,am tinut si eu calendarul.Intotdeauna 2-3zile inainte de ciclu,si dupa ciclu iar 2-3 zile.Trebuie sa ai un ciclu regulat,care sa vina la 28-29zile.
De ex,notezi in calendar ultima zi cand ti s-a terminat ciclu,si apoi numeri 28-29zile.Iti notezi cu pixu cea de-a 29-zi.Atunci sti ca barbatu nu trebuie sa te fereasca.
DAR!!!!.....am vazut un reportaj la tv,ca femeia poate sa ramana insarcinata si daca face sex in timpul ciclului! ......si inainte de ciclu si dupa......ca nu mai inteleg acum!?
Eu stiu ca ca oul se formeaza dupa ciclu,in interval de 7 zile si dupa aceea poate fecunda.Inainte cu 7 zile de ciclu,oul devine batran,moare si iasa afara prin menstra!De aceea foloseam metoda calendarului si el putea sa lase inauntru lichidul seminar inainte cu 3 zile,si dupa ciclu iar 3 zile.
Metoda asta a durat pana am intrat in menopauza si n-am avut nici un fel de problema!
Titanika
Postat pe 5 Ianuarie 2012 20:28
De la: Andreea_2323, la data 2012-01-05 20:06:40Credeti ca pot ramane insarcinata daca am avut un contact sexual neprotejat cu cateva zile inante de menstruatie? Am auzit de metoda calendarului insa nu stiu cat de sigura e. Voi ce spuneti? Cate sanse ar fi? Ati mai trecut prin asta? :)



Daca a fost pana in 5 zile inainte de ciclu,e posibil sa nu fi ramas.
Dar cum ti-am zis,in ziua de azi nu stiu ce sa cred.
Titanika
Postat pe 5 Ianuarie 2012 20:32
De la: Titanika, la data 2012-01-05 20:28:49....si el putea sa lase inauntru lichidul seminar inainte cu 3 zile


ilumax_76
Postat pe 5 Ianuarie 2012 20:32
De la: Andreea_2323, la data 2012-01-05 20:06:40Credeti ca pot ramane insarcinata daca am avut un contact sexual neprotejat cu cateva zile inante de menstruatie? Am auzit de metoda calendarului insa nu stiu cat de sigura e. Voi ce spuneti? Cate sanse ar fi? Ati mai trecut prin asta? :)


Respectand metoda calendarului,poti avea contact in cele 10 zile de dinaintea menstrei si 10 zile dupa menstra,dar iti recomand sa te limitezi la opt zile acceptate inainte si dupa ciclu!
RAINBOWLADY
Postat pe 5 Ianuarie 2012 20:39
De la: ilumax_76, la data 2012-01-05 20:32:12
De la: Titanika, la data 2012-01-05 20:28:49....si el putea sa lase inauntru lichidul seminar inainte cu 3 zile





.... si la seminar....poti sa ramai bortoasa, de ce razi ??
GHEISA_
Postat pe 5 Ianuarie 2012 20:45
Cel mai bine este sa folosesti prezervativul...
kudika_nikole
Postat pe 5 Ianuarie 2012 20:46
Multumesc frumos pentru raspunsuri. Pupici :*:*
Andreea_2323
Postat pe 5 Ianuarie 2012 21:18
De la: Andreea_2323, la data 2012-01-05 21:18:46Multumesc frumos pentru raspunsuri. Pupici :*:*


Cu placere,dar tot ceea ce ti-am spus se aplica in cazul ciclului menstrual regulat!
RAINBOWLADY
Postat pe 5 Ianuarie 2012 21:20
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-05 21:20:29
De la: Andreea_2323, la data 2012-01-05 21:18:46Multumesc frumos pentru raspunsuri. Pupici :*:*


Cu placere,dar tot ceea ce ti-am spus se aplica in cazul ciclului menstrual regulat!



KOREKT!!!
Titanika
Postat pe 6 Ianuarie 2012 11:08
Pana la urma ai ramas sau nu insarcinata ???
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 15:27
De la: Titanika, la data 2012-01-05 20:28:49Adevarul e ca atata timp cat am avut menstruatie,am tinut si eu calendarul.Intotdeauna 2-3zile inainte de ciclu,si dupa ciclu iar 2-3 zile.Trebuie sa ai un ciclu regulat,care sa vina la 28-29zile.
De ex,notezi in calendar ultima zi cand ti s-a terminat ciclu,si apoi numeri 28-29zile.Iti notezi cu pixu cea de-a 29-zi.Atunci sti ca barbatu nu trebuie sa te fereasca.
DAR!!!!.....am vazut un reportaj la tv,ca femeia poate sa ramana insarcinata si daca face sex in timpul ciclului! ......si inainte de ciclu si dupa......ca nu mai inteleg acum!?
Eu stiu ca ca oul se formeaza dupa ciclu,in interval de 7 zile si dupa aceea poate fecunda.Inainte cu 7 zile de ciclu,oul devine batran,moare si iasa afara prin menstra!De aceea foloseam metoda calendarului si el putea sa lase inauntru lichidul seminar inainte cu 3 zile,si dupa ciclu iar 3 zile.
Metoda asta a durat pana am intrat in menopauza si n-am avut nici un fel de problema!
altfel ramaneai insarcinata cu tiristii de pe autostrada...
MONSENIORUL
Postat pe 7 Ianuarie 2012 15:30
Da,esti insarcinata cu prostie.
Broscaru
Postat pe 9 Ianuarie 2012 20:07
Buna Ziua am si eu o oarecare problema am avut un contact cu iubita mea cu o zi inainte sa i vina menstruatia ( neprotejat) a doua zi pe 23 iulie ia venit si a tinuto ca de obicei are ciclu regulat de 29 de zile credeti ca este posibil sa fi ramas insarcinata desi ia venit ciclul??? va rog frumos sa imi raspundeti am auzit si noi de metoda calendarului dar nu stim daca este adevarat si functioneaza sau este doar un mit??
Dragos_Dinu_1
Postat pe 20 August 2013 12:24
De la: Dragos_Dinu_1, la data 2013-08-20 12:24:24Buna Ziua am si eu o oarecare problema am avut un contact cu iubita mea cu o zi inainte sa i vina menstruatia ( neprotejat) a doua zi pe 23 iulie ia venit si a tinuto ca de obicei are ciclu regulat de 29 de zile credeti ca este posibil sa fi ramas insarcinata desi ia venit ciclul??? va rog frumos sa imi raspundeti am auzit si noi de metoda calendarului dar nu stim daca este adevarat si functioneaza sau este doar un mit??
....daca ei ia venit....este cert faptul ca tu esti...insarcinat pt ca constat ca tie nu ti-a venit
carolyn-a
Postat pe 20 August 2013 12:36
Cred ca ei sunt cam mit...itei
luchianramona
Postat pe 20 August 2013 12:40
Da aveti dereptate sunte mai mititei eu am 18 si ea doar 16 si din cauza asta nu suntem prea bine informati de aceea am intrebat aici deci nu avea cum sa ramana insarcinata nu este nici o sansa?
Dragos_Dinu_1
Postat pe 20 August 2013 13:27
Stii ca poti intra la corupere de minori?

Mai copii inainte sa va jucati de-a mama si tata de ce nu va informati voi ??
criszoe
Postat pe 20 August 2013 13:30
Da stiu ca pot intra dar nu in cazu asta pentru ca a fost cu acordul ei deci nu am obigato deci nimeni nu mi-a spus cert imi puteti raspunde dumneavoastra e posibil sa fi ramas insarcinata sau nu??
Dragos_Dinu_1
Postat pe 20 August 2013 13:33
Pai a fost de acord,dar stii ca se poate suci intre timp si daca vrea sa iti faca rau iti face.Ok,bun .

O sa-ti raspund cu o intrebare tu zici ca ia venit menstruatia ,ce te face sa crezi ca ar fi insarcinata?

criszoe
Postat pe 20 August 2013 13:38
Pai ea a spus ca a citit pe net si sunt cazuri in care menstruatia vine si in timpu sarcini si m-am speriat deoarece la 18 ani sincer nu vreau un bebe si nici ea deci ...de aceea am intrebat ca sa fiu sigur si da stiu ca e posibil ca mai tarziu sa imi faca rau dar nu cred am incredere in ea si acum va mai intreb eu scuzatima ca insist deci nu este nu??
Dragos_Dinu_1
Postat pe 20 August 2013 13:53
Pai daca nu vrei un bebe atunci de ce nu folosesti un prezervativ?Te va scuti de multa durere de cap,apoi asta cu increderea ...hmm...ai ejaculat in interior sau exterior?

Oricum eu zic ca daca ia venit menstruatia la data fix cum ai scris,atunci NU este insarcinata,dar pentru linistea ta un test de sange beta(HCG)iti va confirma adevarul.

Succes si decizii intelepte pe viitor!
criszoe
Postat pe 20 August 2013 14:00
Am ejaculat in exterior in interior doar lichidul preejaculatordar pentru ca nu simti cand iese acela multumesc pentru raspunz pe viitor nici in gand nu imi trace sa o fac asa .........
Dragos_Dinu_1
Postat pe 20 August 2013 14:06
Costache ia nu mai da tu lectii si vezi-ti de viata ta .Cand vei fii tu cel fara de pacat atunci sa vii sa discutam ce si cum ,insa pana atunci abtinete si stai in banca ta.


Fiecare este responsabil de faptele sale.Clar? Nu mai fa tu pe interesantul ca nu te prinde.
criszoe
Postat pe 20 August 2013 14:07
stergaretule sa i zici si familiei tale sanatate multa din partea mea



dragose nu mai multumii nimanui ca nu te a ajutat nimeni,,,nu vrei bebe nu te cordii
parus_piparus
Postat pe 20 August 2013 14:08
Si de ce nu? Apoi i se urca hormonii la cap si o ia pe aratura asa ca tine.

criszoe
Postat pe 20 August 2013 14:11
Parus am multumit ca macar mi-a raspuns la intrebare
Dragos_Dinu_1
Postat pe 20 August 2013 14:11
De la: criszoe, la data 2013-08-20 14:07:58Costache ia nu mai da tu lectii si vezi-ti de viata ta .Cand vei fii tu cel fara de pacat atunci sa vii sa discutam ce si cum ,insa pana atunci abtinete si stai in banca ta.


Fiecare este responsabil de faptele sale.Clar? Nu mai fa tu pe interesantul ca nu te prinde.
pai tocmai,,tu esti responsabila ca le zici oamenilor sa foloseasca prezervativul daca nu vrea bebe,,,dar o faci din necunostinta ca multi altii eu nu dau cu nici o piatra si nu s fara de pacat in schimb stiu ca i un pacat voi il aduceti la stadiul de normalitate din cauza virusarii omenirii,,,,,,

entru cunostinta ta si a celorlatii folosirea prezervativului sau a anticonceptionalelor pentru a nu procrea este frauda conjugala si atentat impotriva planurilor lui dumnezeu
parus_piparus
Postat pe 20 August 2013 14:14
De la: Dragos_Dinu_1, la data 2013-08-20 14:11:56Parus am multumit ca macar mi-a raspuns la intrebare


Nu il baga in seama pentru-ca isi da prea multa importanta .
criszoe
Postat pe 20 August 2013 14:14
De la: parus_piparus, la data 2013-08-20 14:14:29
De la: criszoe, la data 2013-08-20 14:07:58Costache ia nu mai da tu lectii si vezi-ti de viata ta .Cand vei fii tu cel fara de pacat atunci sa vii sa discutam ce si cum ,insa pana atunci abtinete si stai in banca ta.


Fiecare este responsabil de faptele sale.Clar? Nu mai fa tu pe interesantul ca nu te prinde.
pai tocmai,,tu esti responsabila ca le zici oamenilor sa foloseasca prezervativul daca nu vrea bebe,,,dar o faci din necunostinta ca multi altii eu nu dau cu nici o piatra si nu s fara de pacat in schimb stiu ca i un pacat voi il aduceti la stadiul de normalitate din cauza virusarii omenirii,,,,,,

entru cunostinta ta si a celorlatii folosirea prezervativului sau a anticonceptionalelor pentru a nu procrea este frauda conjugala si atentat impotriva planurilor lui dumnezeu



Si care este problema ta????
criszoe
Postat pe 20 August 2013 14:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
insarcinata? va rog sa ma ajutati 15 De la: marco918 13 Ianuarie 2012 00:40
buna 3 De la: llydya18 23 Aprilie 2012 16:02
imi doresc foarte mult sa fiu mamica 38 De la: concursKudika 20 Iunie 2019 21:15
simptome de sarcina sau provocate de imaginatia mea? 8 De la: kudika_14906 27 August 2012 09:18
ASIGURARILE.........? CE SPUNETI DE ELE??????????????? 4 De la: kyru 13 Martie 2010 21:28