Setari Cookie-uri

o parere...

ce ati face daca ati fi intr o tara straina ptr un barbat care nu este conform asteptarilor...am cunoscut un tip pe net , la recomadarile unei prietene, 5 luni am vb , tipul super ok din toate punctele de vedere ,ma rog din ce zicea parea ok, dupa lunile astea ma hotarasc sa ma duc la prietena mea sa l cunosc... ajung, toate bune si frumoase, ne am cunoscut, intre timp mi am gasit si un mic job dar pe o perioada determinata...in astea 4 luni de cand sunt aici fiind singura , m am refugiat in el, desi nu ne vedeam prea des ,stiam ca e acolo, mai vorbeam la telefon sau pe internet...problema este ca ne am despartit dupa 4 luni ,eu am ramas singura cuc aici, loc de munca nu mai am si nu stiu ce ar fi mai bine sa fac...ma lasa tot timpul in casa , cu scuza ca el tre sa se vada cu prietenii, nu avea 2 vorbe la un loc ....intr o zi i am zis ca asa nu merge , iar el a zis ca asa vede el o relatie si ca daca nu s multumita de ce stau cu el ...acum sunt cam debusolata , n a mai vb deloc cu mine, pe motiv ca il afecteaza daca mi mai vorbeste , cand ne am despartit a plans ca un copil mic , nu inteleg nimik din tot ce s a intamplat , daca vrei sa te desp de un om nu plangi in halul asta ,ma depaseste situatia.....
luciana28
Postat pe 12 Ianuarie 2012 01:32
In ce tara esti....poate am vreo idee sa-ti dau!!!
Titanika
Postat pe 12 Ianuarie 2012 01:39
De la: luciana28, la data 2012-01-12 01:32:54ce ati face daca ati fi intr o tara straina ptr un barbat care nu este conform asteptarilor...am cunoscut un tip pe net , la recomadarile unei prietene, 5 luni am vb , tipul super ok din toate punctele de vedere ,ma rog din ce zicea parea ok, dupa lunile astea ma hotarasc sa ma duc la prietena mea sa l cunosc... ajung, toate bune si frumoase, ne am cunoscut, intre timp mi am gasit si un mic job dar pe o perioada determinata...in astea 4 luni de cand sunt aici fiind singura , m am refugiat in el, desi nu ne vedeam prea des ,stiam ca e acolo, mai vorbeam la telefon sau pe internet...problema este ca ne am despartit dupa 4 luni ,eu am ramas singura cuc aici, loc de munca nu mai am si nu stiu ce ar fi mai bine sa fac...ma lasa tot timpul in casa , cu scuza ca el tre sa se vada cu prietenii, nu avea 2 vorbe la un loc ....intr o zi i am zis ca asa nu merge , iar el a zis ca asa vede el o relatie si ca daca nu s multumita de ce stau cu el ...acum sunt cam debusolata , n a mai vb deloc cu mine, pe motiv ca il afecteaza daca mi mai vorbeste , cand ne am despartit a plans ca un copil mic , nu inteleg nimik din tot ce s a intamplat , daca vrei sa te desp de un om nu plangi in halul asta ,ma depaseste situatia.....



CA PARERE PERSONALA,AS RENUNTA LA TOT SI M-AS INTOARCE IN TARA!!!!Stau si ma intreb ce anume se intampla cu voi,cele care alergati dupa cai verzi pe pereti!!! Draga mea,romanasi ca ai nostri,nu-s pe nicaieri,cu ce s-a deosebit iubitul tau ,fata de marea majoritate a barbatilor?Cu nimic as putea spune!!! Fa tot posibilul sa revii in tara,nu vad ca fiind justificata actiunea ta de a ramane in tara respectiva,nu mai ai un job,iubitul tau te trateaza cu partea dorsala,esti singura printre straini,deci,nimic care sa vina in sprijinul continuarii stilului tau de a trai pe alte meleaguri!!!Eu ,asa as proceda!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Ianuarie 2012 08:27
Revino in tara.
Max2
Postat pe 12 Ianuarie 2012 10:32
De la: luciana28, la data 2012-01-12 01:32:54ce ati face daca ati fi intr o tara straina ptr un barbat care nu este conform asteptarilor...am cunoscut un tip pe net , la recomadarile unei prietene, 5 luni am vb , tipul super ok din toate punctele de vedere ,ma rog din ce zicea parea ok, dupa lunile astea ma hotarasc sa ma duc la prietena mea sa l cunosc... ajung, toate bune si frumoase, ne am cunoscut, intre timp mi am gasit si un mic job dar pe o perioada determinata...in astea 4 luni de cand sunt aici fiind singura , m am refugiat in el, desi nu ne vedeam prea des ,stiam ca e acolo, mai vorbeam la telefon sau pe internet...problema este ca ne am despartit dupa 4 luni ,eu am ramas singura cuc aici, loc de munca nu mai am si nu stiu ce ar fi mai bine sa fac...ma lasa tot timpul in casa , cu scuza ca el tre sa se vada cu prietenii, nu avea 2 vorbe la un loc ....intr o zi i am zis ca asa nu merge , iar el a zis ca asa vede el o relatie si ca daca nu s multumita de ce stau cu el ...acum sunt cam debusolata , n a mai vb deloc cu mine, pe motiv ca il afecteaza daca mi mai vorbeste , cand ne am despartit a plans ca un copil mic , nu inteleg nimik din tot ce s a intamplat , daca vrei sa te desp de un om nu plangi in halul asta ,ma depaseste situatia.....


Draga mea, singurul sfat pe care ti-l pot da e sa-ti faci bagajele si sa te reintorci acasa. Si sa ma scuzi ca-ti spun, dar comportamentul lui fata de tine, a fost unul egoist, nu numai ca te-a determinat sa lasi totul balta pentru el in tara, dar in momentul in care si-a vazut sacii in caruta a inceput sa te neglijeze. Crede-ma nu ai dupa cine sa suferi, viata are cu siguranta ceva mai bun rezervat pentru inimioara ta.
franziska_eu
Postat pe 12 Ianuarie 2012 10:38
mai are rost sa-ti spun si eu acelasi lucru?
intoarce-te in tara
Ame_li
Postat pe 12 Ianuarie 2012 10:50
De la: Titanika, la data 2012-01-12 01:39:27In ce tara esti....poate am vreo idee sa-ti dau!!!
in tara delimitata de autostrazile in care iti faci tu veacul
FAT_FRUMOS
Postat pe 12 Ianuarie 2012 10:53
va multumesc din suflet ptr sfaturi , ptr mine inseamna f mult, aici n am cu cine sa vorbesc...asa este romani ca ai nostri nu gasesti, nici eu nu inteleg ce a fost in capul meu ...eram demoralizata dupa o relatie esuata in romania si am zis ca poate cu baiatu asta imi mai trece si uite asa am ajuns aici , nu a fost o decizie luata imediat , am vb cateva luni bune cu el , cum se poate preface un om in halul asta, binenteles nu era vb de casatorie dar speram sa fie macar un om normal si sa legam o prietenie frumoasa , s a rugat atata timp de mine sa vin, avea o viziune despre relatii super ok si in general despre viata, parea un om de nota 10, am lasat tot in tara , job , prieteni , familie ...perioada pe care am stat o aici nu este asa mare , ma gandesc ca putea sa fie si mai rau dar nu inteleg scopul ei....
luciana28
Postat pe 12 Ianuarie 2012 10:56
De la: luciana28, la data 2012-01-12 10:56:02va multumesc din suflet ptr sfaturi , ptr mine inseamna f mult, aici n am cu cine sa vorbesc...asa este romani ca ai nostri nu gasesti, nici eu nu inteleg ce a fost in capul meu ...eram demoralizata dupa o relatie esuata in romania si am zis ca poate cu baiatu asta imi mai trece si uite asa am ajuns aici , nu a fost o decizie luata imediat , am vb cateva luni bune cu el , cum se poate preface un om in halul asta, binenteles nu era vb de casatorie dar speram sa fie macar un om normal si sa legam o prietenie frumoasa , s a rugat atata timp de mine sa vin, avea o viziune despre relatii super ok si in general despre viata, parea un om de nota 10, am lasat tot in tara , job , prieteni , familie ...perioada pe care am stat o aici nu este asa mare , ma gandesc ca putea sa fie si mai rau dar nu inteleg scopul ei....


ce nu intelegi?
Ame_li
Postat pe 12 Ianuarie 2012 10:59
De la: luciana28, la data 2012-01-12 10:56:02va multumesc din suflet ptr sfaturi , ptr mine inseamna f mult, aici n am cu cine sa vorbesc...asa este romani ca ai nostri nu gasesti, nici eu nu inteleg ce a fost in capul meu ...eram demoralizata dupa o relatie esuata in romania si am zis ca poate cu baiatu asta imi mai trece si uite asa am ajuns aici , nu a fost o decizie luata imediat , am vb cateva luni bune cu el , cum se poate preface un om in halul asta, binenteles nu era vb de casatorie dar speram sa fie macar un om normal si sa legam o prietenie frumoasa , s a rugat atata timp de mine sa vin, avea o viziune despre relatii super ok si in general despre viata, parea un om de nota 10, am lasat tot in tara , job , prieteni , familie ...perioada pe care am stat o aici nu este asa mare , ma gandesc ca putea sa fie si mai rau dar nu inteleg scopul ei....


A vrut probabil sa se culce cu tine si cam atat, asta-i parerea mea, de aceea iti spun ca nu ai dupa cine sa suferi si sa te consumi. Viata merge inainte!
franziska_eu
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:02
De la: luciana28, la data 2012-01-12 10:56:02va multumesc din suflet ptr sfaturi , ptr mine inseamna f mult, aici n am cu cine sa vorbesc...asa este romani ca ai nostri nu gasesti, nici eu nu inteleg ce a fost in capul meu ...eram demoralizata dupa o relatie esuata in romania si am zis ca poate cu baiatu asta imi mai trece si uite asa am ajuns aici , nu a fost o decizie luata imediat , am vb cateva luni bune cu el , cum se poate preface un om in halul asta, binenteles nu era vb de casatorie dar speram sa fie macar un om normal si sa legam o prietenie frumoasa , s a rugat atata timp de mine sa vin, avea o viziune despre relatii super ok si in general despre viata, parea un om de nota 10, am lasat tot in tara , job , prieteni , familie ...perioada pe care am stat o aici nu este asa mare , ma gandesc ca putea sa fie si mai rau dar nu inteleg scopul ei....




Te vad indecisa,ce anume te mai framanta?
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:03
indecizia
FAT_FRUMOS
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:07
De la: TALPA_IUTE, la data 2012-01-12 11:07:31indecizia



Da,asta am sesizat,dar in ce consta ea,asta vreau sa aflu!!!!???????????
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:11
Bine,afla...
FAT_FRUMOS
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:13
De la: TALPA_IUTE, la data 2012-01-12 11:13:53Bine,afla...



Sure!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:16
FAT_FRUMOS
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:17
cred ca ma doare ca s a terminat asa , nici macar prieteni n am ramas ...eu tot speram sa ma impac cu el nush din ce motiv , ca el clar nu este o persoana asa cum ar trebui sa fie, poate ptr ca ma simt singura sau habar n am ,mereu ma agatz asa de barbatii din viata mea dintr un motiv sau altul devin dependenta de ei dar nu din punct de vedere financiar, cred ca ma obisnuiesc cu ei si dupa nu mai vreau sa ies din obisnuinta asta chiar daca nu mi e bine , nu inteleg de ce gandesc asa , vreau sa ma schimb dar cum, ca e asa greu .... in momentul asta nu mai stiu nimik ....este a doua relatie esuata
luciana28
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:20
De la: luciana28, la data 2012-01-12 11:20:26cred ca ma doare ca s a terminat asa , nici macar prieteni n am ramas ...eu tot speram sa ma impac cu el nush din ce motiv , ca el clar nu este o persoana asa cum ar trebui sa fie, poate ptr ca ma simt singura sau habar n am ,mereu ma agatz asa de barbatii din viata mea dintr un motiv sau altul devin dependenta de ei dar nu din punct de vedere financiar, cred ca ma obisnuiesc cu ei si dupa nu mai vreau sa ies din obisnuinta asta chiar daca nu mi e bine , nu inteleg de ce gandesc asa , vreau sa ma schimb dar cum, ca e asa greu .... in momentul asta nu mai stiu nimik ....este a doua relatie esuata
lasa iubita,,zi mie nr tau
zmeu
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:22
e bine ca te-ai obisnuit...deja dupa a 3a o sa ti-se para normal...si n-o sa mai ai probleme...
FAT_FRUMOS
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:23
De la: luciana28, la data 2012-01-12 11:20:26cred ca ma doare ca s a terminat asa , nici macar prieteni n am ramas ...eu tot speram sa ma impac cu el nush din ce motiv , ca el clar nu este o persoana asa cum ar trebui sa fie, poate ptr ca ma simt singura sau habar n am ,mereu ma agatz asa de barbatii din viata mea dintr un motiv sau altul devin dependenta de ei dar nu din punct de vedere financiar, cred ca ma obisnuiesc cu ei si dupa nu mai vreau sa ies din obisnuinta asta chiar daca nu mi e bine , nu inteleg de ce gandesc asa , vreau sa ma schimb dar cum, ca e asa greu .... in momentul asta nu mai stiu nimik ....este a doua relatie esuata




Ai varsta de 28 ani,nu?In acest caz,ar trebui sa fii mai putin subiectiva,nu mai esti la varsta adolescentina,cand micile esecuri amoroase,devin adevarate tragedii si sa privesti altfel lucrurile!!!Ai avut doua relatii si ambele nu au avut sorti de izbanda!!Din punctul meu de vedere,nu este o drama,ci,dimpotriva,tot ceea ce s-a intamplat iti poate da un plus de luciditate in a privi obiectiv comportamentul barbatilor, in relatiile cu femeile!!Te obisnuiesti mult prea repede cu un barbat si de aici se naste teama si nesiguranta ta!!!Dependenta de barbati este buna atata timp cat exista reciprocitate in relatie,in caz contrar ,devine neplacuta ca senzatie!Draga mea,barbati vei mai cunoaste,nu s-a terminat lumea cu cel de acum,dar daca nu esti iubita la intreaga ta valoare,ce rost mai are sa te framanti si sa te caini???????Cauta sa te trezesti la realitate,fa-ti bagajul si intoarce-te in tara,caci ,daca destinul tau este acela de a suferi din cauza barbatilor,,,,mai bine o faci in tara ta,caci,tot aia este!!!Suferinta este una singura,nu depinde de granite teritoriale!
RAINBOWLADY
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:34
De la: TALPA_IUTE, la data 2012-01-12 11:23:55e bine ca te-ai obisnuit...deja dupa a 3a o sa ti-se para normal...si n-o sa mai ai probleme...


...sper sa nu mai fie a 3 a oara ...prima oara a fost cel mai urat , ne am despartit dupa 5 ani si dupa 2 luni era insurat , iar dupa aproape 1 an m a cautat, cum ca ii pare rau ca ma vrea inapoi, ca s a insurat la graba, sa ma uite ... , dar era prea tarziu ptr mine si m am gandit ca am suferit degeaba , dar de ce trebuie sa ii pierd asa si dupa ma vor inapoi
luciana28
Postat pe 12 Ianuarie 2012 11:53
De la: luciana28, la data 2012-01-12 01:32:54ce ati face daca ati fi intr o tara straina ptr un barbat care nu este conform asteptarilor...am cunoscut un tip pe net , la recomadarile unei prietene, 5 luni am vb , tipul super ok din toate punctele de vedere ,ma rog din ce zicea parea ok, dupa lunile astea ma hotarasc sa ma duc la prietena mea sa l cunosc... ajung, toate bune si frumoase, ne am cunoscut, intre timp mi am gasit si un mic job dar pe o perioada determinata...in astea 4 luni de cand sunt aici fiind singura , m am refugiat in el, desi nu ne vedeam prea des ,stiam ca e acolo, mai vorbeam la telefon sau pe internet...problema este ca ne am despartit dupa 4 luni ,eu am ramas singura cuc aici, loc de munca nu mai am si nu stiu ce ar fi mai bine sa fac...ma lasa tot timpul in casa , cu scuza ca el tre sa se vada cu prietenii, nu avea 2 vorbe la un loc ....intr o zi i am zis ca asa nu merge , iar el a zis ca asa vede el o relatie si ca daca nu s multumita de ce stau cu el ...acum sunt cam debusolata , n a mai vb deloc cu mine, pe motiv ca il afecteaza daca mi mai vorbeste , cand ne am despartit a plans ca un copil mic , nu inteleg nimik din tot ce s a intamplat , daca vrei sa te desp de un om nu plangi in halul asta ,ma depaseste situatia.....


ma necajeste un gand.
ai lasat totul, dar absolut totul pentru o relatie despre care sperai sa mearga.
dupa gandul meu, a fost o aventura frumoasa- cu lasarea la vatra a prietenilor, cu noi orizonturi de cucerit si lansarea spre necunoscut, dar se pare ca ai uitat ca orice aventura are un sfarsit.
guru_ion
Postat pe 12 Ianuarie 2012 12:09
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-12 11:34:29
De la: luciana28, la data 2012-01-12 11:20:26cred ca ma doare ca s a terminat asa , nici macar prieteni n am ramas ...eu tot speram sa ma impac cu el nush din ce motiv , ca el clar nu este o persoana asa cum ar trebui sa fie, poate ptr ca ma simt singura sau habar n am ,mereu ma agatz asa de barbatii din viata mea dintr un motiv sau altul devin dependenta de ei dar nu din punct de vedere financiar, cred ca ma obisnuiesc cu ei si dupa nu mai vreau sa ies din obisnuinta asta chiar daca nu mi e bine , nu inteleg de ce gandesc asa , vreau sa ma schimb dar cum, ca e asa greu .... in momentul asta nu mai stiu nimik ....este a doua relatie esuata




Ai varsta de 28 ani,nu?In acest caz,ar trebui sa fii mai putin subiectiva,nu mai esti la varsta adolescentina,cand micile esecuri amoroase,devin adevarate tragedii si sa privesti altfel lucrurile!!!Ai avut doua relatii si ambele nu au avut sorti de izbanda!!Din punctul meu de vedere,nu este o drama,ci,dimpotriva,tot ceea ce s-a intamplat iti poate da un plus de luciditate in a privi obiectiv comportamentul barbatilor, in relatiile cu femeile!!Te obisnuiesti mult prea repede cu un barbat si de aici se naste teama si nesiguranta ta!!!Dependenta de barbati este buna atata timp cat exista reciprocitate in relatie,in caz contrar ,devine neplacuta ca senzatie!Draga mea,barbati vei mai cunoaste,nu s-a terminat lumea cu cel de acum,dar daca nu esti iubita la intreaga ta valoare,ce rost mai are sa te framanti si sa te caini???????Cauta sa te trezesti la realitate,fa-ti bagajul si intoarce-te in tara,caci ,daca destinul tau este acela de a suferi din cauza barbatilor,,,,mai bine o faci in tara ta,caci,tot aia este!!!Suferinta este una singura,nu depinde de granite teritoriale!


multumesc ptr vorbele tale ...sper sa nu fie asta destinul meu sa sufar ptr barbati , problema este ca pierd foarte mult timp cu trecutul , despic firul in 4 , si fac ipoteze cum ar fi fost daca , daca...
luciana28
Postat pe 12 Ianuarie 2012 12:29
De la: guru_ion, la data 2012-01-12 12:09:56
De la: luciana28, la data 2012-01-12 01:32:54ce ati face daca ati fi intr o tara straina ptr un barbat care nu este conform asteptarilor...am cunoscut un tip pe net , la recomadarile unei prietene, 5 luni am vb , tipul super ok din toate punctele de vedere ,ma rog din ce zicea parea ok, dupa lunile astea ma hotarasc sa ma duc la prietena mea sa l cunosc... ajung, toate bune si frumoase, ne am cunoscut, intre timp mi am gasit si un mic job dar pe o perioada determinata...in astea 4 luni de cand sunt aici fiind singura , m am refugiat in el, desi nu ne vedeam prea des ,stiam ca e acolo, mai vorbeam la telefon sau pe internet...problema este ca ne am despartit dupa 4 luni ,eu am ramas singura cuc aici, loc de munca nu mai am si nu stiu ce ar fi mai bine sa fac...ma lasa tot timpul in casa , cu scuza ca el tre sa se vada cu prietenii, nu avea 2 vorbe la un loc ....intr o zi i am zis ca asa nu merge , iar el a zis ca asa vede el o relatie si ca daca nu s multumita de ce stau cu el ...acum sunt cam debusolata , n a mai vb deloc cu mine, pe motiv ca il afecteaza daca mi mai vorbeste , cand ne am despartit a plans ca un copil mic , nu inteleg nimik din tot ce s a intamplat , daca vrei sa te desp de un om nu plangi in halul asta ,ma depaseste situatia.....


ma necajeste un gand.
ai lasat totul, dar absolut totul pentru o relatie despre care sperai sa mearga.
dupa gandul meu, a fost o aventura frumoasa- cu lasarea la vatra a prietenilor, cu noi orizonturi de cucerit si lansarea spre necunoscut, dar se pare ca ai uitat ca orice aventura are un sfarsit.


nu era vb doar de o aventura , nu sunt adepta , macar de o prietenie frumoasa , eu urmand sa raman aici sa lucrez dar era foarte indiferent, in sensul ca ma lasa mult timp singura desi nu avea vreun gand de despartire, despartirea a venit de la faptul ca i am spus eu ca nu e ok asa , iar el mi a spus ca asa vede el o relatie si ca s a atasat de mine si n are rost sa continuam ptr ca oricum eu o sa plec si el o sa sufere, plangea ca un copil cand ne am despartit , nu am inteles nimik.....
luciana28
Postat pe 12 Ianuarie 2012 12:37
Draga mea nu stiu in ce tara esti insa trebuie sa recunosc ca majoritatea barbatilor din alte tari sunt niste curvari - majoritatea vad ceva normal in a sta langa o femeie si pe langa sa mai aiba si altele - ma refer ca partenere de pat...pe tine te-a tinut langa el poate pentru ca ai stiut cum sa-i ajungi la suflet ...dar eu cred ca el se gandea tot timpul ca tu vei merge in tara si nu vedea un viitor cu tine...acuma sfatul meu este sa-l parasesti si sa te intorci in tara. Mai intreaba-l o singura data ce simte pentru tine si care sunt gandurile lui fata de tine ...daca nu iti va spune nimik si se va da din nou la plans lasa-l si pleaca - reintoarcete in tara...tu esti prea buna cu barbati - te atasezi prea repede de ei ...iar uni cand vad ca pot face ce vor cu tine se plictisesc de la o vreme ...nu mai fi foarte calma fi si tu un pic mai femeie si impuneti punctul de vedere nu lasa sa fi tu condusa de cineva ci dimpotriva manevreaza tu barbati - nu fi jucaria lor de plus...oricum daca nu te mai iubeste pt ca-ti dai seama de asta - revino in tara....
kudika_nikole
Postat pe 12 Ianuarie 2012 16:54
De la: zmeu, la data 2012-01-12 11:22:04
De la: luciana28, la data 2012-01-12 11:20:26cred ca ma doare ca s a terminat asa , nici macar prieteni n am ramas ...eu tot speram sa ma impac cu el nush din ce motiv , ca el clar nu este o persoana asa cum ar trebui sa fie, poate ptr ca ma simt singura sau habar n am ,mereu ma agatz asa de barbatii din viata mea dintr un motiv sau altul devin dependenta de ei dar nu din punct de vedere financiar, cred ca ma obisnuiesc cu ei si dupa nu mai vreau sa ies din obisnuinta asta chiar daca nu mi e bine , nu inteleg de ce gandesc asa , vreau sa ma schimb dar cum, ca e asa greu .... in momentul asta nu mai stiu nimik ....este a doua relatie esuata
lasa iubita,,zi mie nr tau


Iara ceri numere de telefon
kudika_nikole
Postat pe 12 Ianuarie 2012 16:54
De la: luciana28, la data 2012-01-12 10:56:02........eram demoralizata dupa o relatie esuata in romania si am zis ca poate cu baiatu asta imi mai trece si uite asa am ajuns aici.........binenteles nu era vb de casatorie d................ s a rugat atata timp de mine sa vin, avea o viziune despre relatii super ok si in general despre viata....................ma gandesc ca putea sa fie si mai rau dar nu inteleg scopul ei....








... adica tu te-ai dus dupa ... ??? ... ce ??? ... si ce vrei acum ? ... sincer nu stiu cine e mai cazut in cap ... tu sau ala ... daca totushi atit te-a dus capul fa bine si sterge-o de acolo fara sa ii spui ca poate citim de tine ca te-au gasit politzia prin vreo vagauna ... capate de tabla ...
marco918
Postat pe 12 Ianuarie 2012 17:05
De la: luciana28, la data 2012-01-12 11:20:26cred ca ma doare ca s a terminat asa , nici macar prieteni n am ramas ...eu tot speram sa ma impac cu el nush din ce motiv , ca el clar nu este o persoana asa cum ar trebui sa fie, poate ptr ca ma simt singura sau habar n am ,mereu ma agatz asa de barbatii din viata mea dintr un motiv sau altul devin dependenta de ei dar nu din punct de vedere financiar, cred ca ma obisnuiesc cu ei si dupa nu mai vreau sa ies din obisnuinta asta chiar daca nu mi e bine , nu inteleg de ce gandesc asa , vreau sa ma schimb dar cum, ca e asa greu .... in momentul asta nu mai stiu nimik ....este a doua relatie esuata


Pentru ca asta inseamna dragostea, atasament (insa nu trebuie sa devina din atasament o dependenta totala de celalalt), dar vezi tu, nu trebuie sa te uiti pe tine intr-o relatie, pentru ca acea relatie se poate sfarsi, dar tu, tot cu tine ramai, de aceea e bine sa ai grija si de tine, chiar de esti implicata intr-o relatie. Indemnul meu: nu uita de prietenii tai si pasiunile tale, de planurile tale de viitor, chiar de esti intr-o relatie. Nu mai da totul intr-o relatie pentru ca risti, in caz ca relatia va merge prost, sa nu ramai decat cu cioburi ale existentei tale. Fii un picut egoista si pastreaza o farama de suflet si timp si pentru tine.

Te pup si ai grija de tine!
franziska_eu
Postat pe 12 Ianuarie 2012 17:07
De la: luciana28, la data 2012-01-12 12:29:37
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-12 11:34:29
De la: luciana28, la data 2012-01-12 11:20:26cred ca ma doare ca s a terminat asa , nici macar prieteni n am ramas ...eu tot speram sa ma impac cu el nush din ce motiv , ca el clar nu este o persoana asa cum ar trebui sa fie, poate ptr ca ma simt singura sau habar n am ,mereu ma agatz asa de barbatii din viata mea dintr un motiv sau altul devin dependenta de ei dar nu din punct de vedere financiar, cred ca ma obisnuiesc cu ei si dupa nu mai vreau sa ies din obisnuinta asta chiar daca nu mi e bine , nu inteleg de ce gandesc asa , vreau sa ma schimb dar cum, ca e asa greu .... in momentul asta nu mai stiu nimik ....este a doua relatie esuata




Ai varsta de 28 ani,nu?In acest caz,ar trebui sa fii mai putin subiectiva,nu mai esti la varsta adolescentina,cand micile esecuri amoroase,devin adevarate tragedii si sa privesti altfel lucrurile!!!Ai avut doua relatii si ambele nu au avut sorti de izbanda!!Din punctul meu de vedere,nu este o drama,ci,dimpotriva,tot ceea ce s-a intamplat iti poate da un plus de luciditate in a privi obiectiv comportamentul barbatilor, in relatiile cu femeile!!Te obisnuiesti mult prea repede cu un barbat si de aici se naste teama si nesiguranta ta!!!Dependenta de barbati este buna atata timp cat exista reciprocitate in relatie,in caz contrar ,devine neplacuta ca senzatie!Draga mea,barbati vei mai cunoaste,nu s-a terminat lumea cu cel de acum,dar daca nu esti iubita la intreaga ta valoare,ce rost mai are sa te framanti si sa te caini???????Cauta sa te trezesti la realitate,fa-ti bagajul si intoarce-te in tara,caci ,daca destinul tau este acela de a suferi din cauza barbatilor,,,,mai bine o faci in tara ta,caci,tot aia este!!!Suferinta este una singura,nu depinde de granite teritoriale!


multumesc ptr vorbele tale ...sper sa nu fie asta destinul meu sa sufar ptr barbati , problema este ca pierd foarte mult timp cu trecutul , despic firul in 4 , si fac ipoteze cum ar fi fost daca , daca...


Trecutul e trecut si de aceea trebuie lasat in pace, oricum nu mai poti schimba nimic in trecut, deoarece faptele sunt consumate. Nu-ti mai face scenarii de genul "ce-ar fi fost daca", deoarece tot facand scenarii pe marginea trecutului, uiti sa mai traiesti si prezentul.
franziska_eu
Postat pe 12 Ianuarie 2012 17:11
De la: franziska_eu, la data 2012-01-12 17:07:57
De la: luciana28, la data 2012-01-12 11:20:26cred ca ma doare ca s a terminat asa , nici macar prieteni n am ramas ...eu tot speram sa ma impac cu el nush din ce motiv , ca el clar nu este o persoana asa cum ar trebui sa fie, poate ptr ca ma simt singura sau habar n am ,mereu ma agatz asa de barbatii din viata mea dintr un motiv sau altul devin dependenta de ei dar nu din punct de vedere financiar, cred ca ma obisnuiesc cu ei si dupa nu mai vreau sa ies din obisnuinta asta chiar daca nu mi e bine , nu inteleg de ce gandesc asa , vreau sa ma schimb dar cum, ca e asa greu .... in momentul asta nu mai stiu nimik ....este a doua relatie esuata


Pentru ca asta inseamna dragostea, atasament (insa nu trebuie sa devina din atasament o dependenta totala de celalalt), dar vezi tu, nu trebuie sa te uiti pe tine intr-o relatie, pentru ca acea relatie se poate sfarsi, dar tu, tot cu tine ramai, de aceea e bine sa ai grija si de tine, chiar de esti implicata intr-o relatie. Indemnul meu: nu uita de prietenii tai si pasiunile tale, de planurile tale de viitor, chiar de esti intr-o relatie. Nu mai da totul intr-o relatie pentru ca risti, in caz ca relatia va merge prost, sa nu ramai decat cu cioburi ale existentei tale. Fii un picut egoista si pastreaza o farama de suflet si timp si pentru tine.

Te pup si ai grija de tine!






... mai sa fiu al naibii ... ce de sfaturi ... pe linga ... la fata nu a fost vorba nici de dragoste, nici de atasament ... ci de curiozitate ... a neglijat cele mai banale reguli sociale si si-a luat sacosha si s-a dus la mickey mouse sa il fericeasca ... ce relatie , ce viitor ... sa fim seriosi ... s-a scarpinat si ea nitzel ... si daca ii iesea si de o maslina zicea ca a apucat pe d-zeu de picior ...
marco918
Postat pe 12 Ianuarie 2012 17:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat de la cineva care atrecut prin asta 37 De la: kudika029282 12 Martie 2010 22:01
Cata incredere putem avea in barbati? 477 De la: kudika195501 12 Decembrie 2010 01:22
Heeeeelp! 26 De la: Nathaly_Albu 9 Septembrie 2010 23:01
Varsator + Scorpion.... ce ziceti merge?? astept pareri:D 17 De la: vyoleta28 7 Iulie 2009 09:50
Oare ma inseala? 16 De la: kudika098645 11 Aprilie 2010 16:44