Setari Cookie-uri

La ce e bun un arhitect?

Hai sa analizam pas cu pas ce face arhitectul :
-Se intalneste cu beneficiarul- un tip inteligent- care a reusit sa acumuleze capital datorita acestei insusiri si stabilesc demararea unui proiect, in anumite conditii.
-Intocmeste cateva schite preliminare care nu corespund niciodata personalitatii clientului, demonstrand astfel ca NU ESTE UN BUN PSIHOLOG. Din fericire beneficiarul reuseste sa clarifice ca este absolut necesar ca arhitectul sa urmeze intocmai dorintele clientului.
-Depune actele pentru certificatul de urbanism, sustinand ca va dura maxim o luna, dar dureaza mai mult, de unde deducem ca nu cunoaste bine legislatia, deci NU ESTE UN BUN JURIST.
-Face cateva propuneri care nu corespund standardelor de frumusete cu care s-a obisnuit beneficiarul din revistele de specialitate si nici nu sunt foarte explicite, asadar NU ESTE UN BUN PICTOR.
-Incropeste repede o macheta care nu face altceva decat sa demonstreze ca NU ESTE UN BUN SCULPTOR.
-Apeleaza la altii pentru a determina calitatea solului, structura de rezistenta, instalatiile, deoarece NU ESTE UN BUN INGINER.
-Sustine ca gardurile ar trebui sa fie transparente sau chiar inexistente, fara sa inteleaga schema sociala mioritica, dominata de hoti si criminali, pentru ca NU ESTE UN BUN SOCIOLOG.
-Incearca sa poarte cateva discutii amicale cu beneficiarul, dar se grabeste sa dezavueze manelele, carevasazica NU ESTE UN BUN MUZICIAN. Nici nu prea se pricepe la disimularea dispretului pentru acest hobby al clientului, deoarece NU ESTE UN BUN ACTOR.
-Inevitabil se depaseste bugetul si timpul alocat, pentru ca NU ESTE UN BUN MANAGER.
-In fine, nu am auzit niciodata ca un arhitect sa ajunga in topul bogatilor prin profesia sa, deci NU ESTE UN BUN OM DE AFACERI.
Acestea fiind spuse ajungem la o singura concluzie : ARHITECTUL NU ESTE BUN LA NIMIC !
arhint
Postat pe 15 Ianuarie 2012 21:58
EEE, daca insisti cu acest post, hai sa demontez pas cu pas:
-De acord in mare parte. Totusi nu intotdeauna beneficiarul este si un tip inteligent. Sa nu confundam inteligenta cu "stiinta " de a face bani.
-Nici nu trebuie sa fii un bun psiholog. Clientul trebuie intrebat cine o o sa stea in casa respectiva, varsta acelor persoane, si modul de trai. Ca nu o s-o pun pe bunica de 80 de ani sa urce la dormitorul de la etaj, sau sa le fac ditamai bucataria daca ei mananca in oras...
-Aici te contrazici... Conform legii chiar este o luna termenul pentru un CU. Ca primaria nu-l elibereaza in acest rastimp este deja o chestie cunoscuta pentru primariile mai mari.
-Daca standardul de frumusete al beneficiarului este o casa cu turnulete, atunci ii zic din start sa caute in alta parte. Oricum exista programe de calculator care sa liplineasca acest "defect".
-De ce naiba sa mai fac o macheta cand am facut deja prezentari 3D. Dar daca tine mortis beneficiarul -se rezolva. N-am vazut pana acum vreun arhitect sa nu stie sa faca o macheta...
-Pei nici nu este un inginer- este un ARHITECT.
-Depinde unde este casa. Daca este in Romania nu recomanda niciodata asa ceva.
-Sa le dezavueze. Si de 10000 de ori daca este nevoie.
-Nici aici n-ai dreptate. Daca zic ca dureaza o anumita perioada de timp , clientul este cel care zice: cum atat? Pei stai sa vezi ce echipa de mesteri am eu. Fierul, aaa il iau ieftin. Nu mai trece atat pune la jumatate de pret. Lemnul , am eu pe cineva care e padurar. Nu ma costa nimic. Si apoi vede ca n-a luat in calcul pretul real...
-Inseamna ca n-ai prea cunoscut multa lume...
andrei_mariancatalin
Postat pe 27 Ianuarie 2012 12:07
De la: arhint, la data 2012-01-15 21:58:56Hai sa analizam pas cu pas ce face arhitectul :
-Se intalneste cu beneficiarul- un tip inteligent- care a reusit sa acumuleze capital datorita acestei insusiri si stabilesc demararea unui proiect, in anumite conditii.
-Intocmeste cateva schite preliminare care nu corespund niciodata personalitatii clientului, demonstrand astfel ca NU ESTE UN BUN PSIHOLOG. Din fericire beneficiarul reuseste sa clarifice ca este absolut necesar ca arhitectul sa urmeze intocmai dorintele clientului.
-Depune actele pentru certificatul de urbanism, sustinand ca va dura maxim o luna, dar dureaza mai mult, de unde deducem ca nu cunoaste bine legislatia, deci NU ESTE UN BUN JURIST.
-Face cateva propuneri care nu corespund standardelor de frumusete cu care s-a obisnuit beneficiarul din revistele de specialitate si nici nu sunt foarte explicite, asadar NU ESTE UN BUN PICTOR.
-Incropeste repede o macheta care nu face altceva decat sa demonstreze ca NU ESTE UN BUN SCULPTOR.
-Apeleaza la altii pentru a determina calitatea solului, structura de rezistenta, instalatiile, deoarece NU ESTE UN BUN INGINER.
-Sustine ca gardurile ar trebui sa fie transparente sau chiar inexistente, fara sa inteleaga schema sociala mioritica, dominata de hoti si criminali, pentru ca NU ESTE UN BUN SOCIOLOG.
-Incearca sa poarte cateva discutii amicale cu beneficiarul, dar se grabeste sa dezavueze manelele, carevasazica NU ESTE UN BUN MUZICIAN. Nici nu prea se pricepe la disimularea dispretului pentru acest hobby al clientului, deoarece NU ESTE UN BUN ACTOR.
-Inevitabil se depaseste bugetul si timpul alocat, pentru ca NU ESTE UN BUN MANAGER.
-In fine, nu am auzit niciodata ca un arhitect sa ajunga in topul bogatilor prin profesia sa, deci NU ESTE UN BUN OM DE AFACERI.
Acestea fiind spuse ajungem la o singura concluzie : ARHITECTUL NU ESTE BUN LA NIMIC !
Arhinte , ca te-a suparat vreunul nu ii baga pe toti in aceeasi oala....sau la tine-i asta un fel de psihologie inversa?
The__Exile
Postat pe 27 Ianuarie 2012 12:39
El e arhitect. De interior.
andrei_mariancatalin
Postat pe 27 Ianuarie 2012 15:10
De la: andrei_mariancatalin, la data 2012-01-27 15:10:20El e arhitect. De interior.

Auzisem o gluma mai de mult cu arhitectii: Nu-s suficient de barbati sa devina ingineri , dar nici suficient de gay sa devina designeri vestimentali
The__Exile
Postat pe 27 Ianuarie 2012 15:15
De la: The__Exile, la data 2012-01-27 15:15:45
De la: andrei_mariancatalin, la data 2012-01-27 15:10:20El e arhitect. De interior.

Auzisem o gluma mai de mult cu arhitectii: Nu-s suficient de barbati sa devina ingineri , dar nici suficient de gay sa devina designeri vestimentali

si gata cu glumele despre ingineri
steffy91
Postat pe 27 Ianuarie 2012 15:33
Mai sunt.
andrei_mariancatalin
Postat pe 28 Ianuarie 2012 18:51
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:33:14
De la: The__Exile, la data 2012-01-27 15:15:45
De la: andrei_mariancatalin, la data 2012-01-27 15:10:20El e arhitect. De interior.

Auzisem o gluma mai de mult cu arhitectii: Nu-s suficient de barbati sa devina ingineri , dar nici suficient de gay sa devina designeri vestimentali

si gata cu glumele despre ingineri

De ce?
Armain
Postat pe 28 Ianuarie 2012 18:56
In aceasta discutie nu sunt ARHITECTUL, eu sunt BENEFICIARUL.
Hai sa vedem: Am 34 de ani, m-am nascut si am trait in Cairo pana la 24 de ani, dupa care am venit in Romania pentru un schimb cultural si am decis sa raman. In prezent locuiesc in Bucuresti , in sectorul trei, sunt manager in cadrul unei firme egiptene , sotia mea este din Romania, de profesie contabil si avem o fetita de 5 ani. Recent am achizitionat un teren in sectorul 5, intr-o zona cu tesut eterogen, S=1000 mp, deschidere 20m, cu acces din latura sudica. POT=50%, CUT=2,5 , regim de inaltime P+4. Doresc sa construiesc o locuinta pe acest teren. Sunt iubitor de arta si natura. Doresc sa colaborez cu un ARHITECT in cadrul acestui proiect, pentru care am alocat suma de 100.000 de euro. Astept propuneri...
arhint
Postat pe 28 Ianuarie 2012 23:56
De la: Armain, la data 2012-01-28 18:56:32
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:33:14
De la: The__Exile, la data 2012-01-27 15:15:45
De la: andrei_mariancatalin, la data 2012-01-27 15:10:20El e arhitect. De interior.

Auzisem o gluma mai de mult cu arhitectii: Nu-s suficient de barbati sa devina ingineri , dar nici suficient de gay sa devina designeri vestimentali

si gata cu glumele despre ingineri

De ce?

eu sunt un inginer in devenire
steffy91
Postat pe 29 Ianuarie 2012 01:20
De la: andrei_mariancatalin, la data 2012-01-28 18:51:40Mai sunt.

stiu da a fost suficient unul
steffy91
Postat pe 29 Ianuarie 2012 01:20
De la: andrei_mariancatalin, la data 2012-01-28 18:51:40Mai sunt.

stiu da a fost suficient unul
steffy91
Postat pe 29 Ianuarie 2012 01:20
De la: arhint, la data 2012-01-28 23:56:41 In aceasta discutie nu sunt ARHITECTUL, eu sunt BENEFICIARUL.
Hai sa vedem: Am 34 de ani, m-am nascut si am trait in Cairo pana la 24 de ani, dupa care am venit in Romania pentru un schimb cultural si am decis sa raman. In prezent locuiesc in Bucuresti , in sectorul trei, sunt manager in cadrul unei firme egiptene , sotia mea este din Romania, de profesie contabil si avem o fetita de 5 ani. Recent am achizitionat un teren in sectorul 5, intr-o zona cu tesut eterogen, S=1000 mp, deschidere 20m, cu acces din latura sudica. POT=50%, CUT=2,5 , regim de inaltime P+4. Doresc sa construiesc o locuinta pe acest teren. Sunt iubitor de arta si natura. Doresc sa colaborez cu un ARHITECT in cadrul acestui proiect, pentru care am alocat suma de 100.000 de euro. Astept propuneri...

Arhint nu aici iti vei gasi arhitectul cautat , cauta pe site-uri specializate pt asa ceva omule
Pare interesant si cu mult potential terenul descris de tine, dar sunt sigur ca iti trebuiesc mai multi bani pt a-ti face casa propusa ...
Sa-ti traiasca fetita
The__Exile
Postat pe 29 Ianuarie 2012 05:07
De la: steffy91, la data 2012-01-29 01:20:32
De la: Armain, la data 2012-01-28 18:56:32
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:33:14
De la: The__Exile, la data 2012-01-27 15:15:45
De la: andrei_mariancatalin, la data 2012-01-27 15:10:20El e arhitect. De interior.

Auzisem o gluma mai de mult cu arhitectii: Nu-s suficient de barbati sa devina ingineri , dar nici suficient de gay sa devina designeri vestimentali

si gata cu glumele despre ingineri

De ce?

eu sunt un inginer in devenire
Barbatooo eu nu cu ingineri faceam glume ci de arhitecti
The__Exile
Postat pe 29 Ianuarie 2012 05:09
De la: steffy91, la data 2012-01-29 01:20:58
De la: andrei_mariancatalin, la data 2012-01-28 18:51:40Mai sunt.

stiu da a fost suficient unul

Niciodata nu-i suficient doar un banc.Uite inca unul pt tine piticanie

O femeie, inginer de sistem, instala un calculator intr-o retea pentru un coleg de lucru. Cind a venit rindul setarii parolelor ea l-a intrebat ce cuvint vrea sa folosesca pentru logare. Vrind sa o intimideze, tipul i-a spus “penis”. Fara sa clipeasca, aceasta i-a introdus parola dorita, a reintrodus-o pentru confirmare dupa care era sa se prabuseasca de ris in fata monitorului. Curios, tipul i se uita peste umar si vede raspunsul calculatorului: PASSWORD REJECTED….NOT LONG ENOUGH.
The__Exile
Postat pe 29 Ianuarie 2012 05:12
A fost odata un inginer care avea un talent exceptional pentru repararea tuturor masinariilor. Dupa 30 de ani de munca loiala la o companie, el s-a pensionat fericit. Peste un timp compania îl contacteaza pentru o defectiune extraordinar de grava, aparent imposibil de remediat, la unul dintre aparatele lor de zeci de milioane de dolari. Ei incercasera totul si nimeni altcineva nu reusise sa rezolve problema. Disperati, ei îl chemara pe pensionar, inginerul care le rezolvase atâtea probleme în trecut... Inginerul a acceptat provocarea bucuros. O zi intreaga a studiat enorma masinarie. La sfarsitul zilei, el marca un micut "x" cu creta pe o anumita componenta a aparatului si declara:
- Aici este problema!
Componenta a fost înlocuita si aparatul a început sa functioneze perfect din nou. Compania a primit o chitanta de 50.000$ din partea inginerului pentru serviciile sale. Ei au cerut un deviz mai complect. Inginerul a raspuns scurt:
- Una creta pentru semn 1$ + a sti unde sa-l pui 49.999$.
I s-a platit imediat, iar inginerul s-a retras multumit.
The__Exile
Postat pe 29 Ianuarie 2012 05:14
Un fost student la politehnica s-a transferat la Institutul Teologic. Prelegere... atipeste!
Parintele se apropie si-l intreaba:
- Ce este forta Dumnezeiasca?
Studentul trezindu-se, raspunde repezit:
- Masa Dumnezeiasca inmultit cu acceleratia Dumnezeiasca!
The__Exile
Postat pe 29 Ianuarie 2012 05:16
Un grup de ingineri ºi un grup de economiºti cãlãtoresc cu trenul la o conferinþã. Fiecare economist are câte un bilet. Tot grupul de ingineri ºi-a cumpãrat un singur bilet. Economiºtii dau din cap dezaprobator ºi în tainã se bucurã de amenda pe care o vor primi inginerii la venirea conductorului. Deodatã un inginer strigã: ”Vine conductorul!" - la care toþi inginerii aleargã ºi se înghesuie într-o toaletã. Conductorul verificã biletele economiºtilor. Vãzând WC-ul ocupat, bate la uºã: ”Biletul la control, vã rog!" Unul dintre ingineri împinge biletul pe sub uºã, conductorul verificã ºi pleacã mulþumit.
La întoarcere, economiºtii se hotãrãsc sã foloseascã aceeaºi ºmecherie. Cumpãrã deci un singur bilet pt. tot grupul ºi rãmân foarte miraþi, vãzând cã de aceastã datã inginerii nu au nici mãcar un singur bilet. Dupã un timp, strigã un inginer: “Vine conductorul!" Economiºtii aleargã imediat la toaletã ºi se incuie acolo. Inginerii merg tacticosi pânã la urmãtoarea toaletã. Inainte sa intre, ultimul dintre ei bate la uºa toaletei cu economiºti, spunând: "Biletul la control, vã rog!"
The__Exile
Postat pe 29 Ianuarie 2012 05:20
Un barbat zbura cu un balon cu aer cald si la un moment dat si-a dat seama ca s-a ratacit. A coborat pana aproape de pamant si a zarit o femeie pe o pajiste. Apropiindu-se de ea, i-a strigat:
- Fii amabila, poti sa ma ajuti? Am promis unui prieten ca ma intalnesc cu el, dar nu mai stiu unde ma aflu.
Femeia i-a raspuns:
- Te afli intr-un balon cu aer cald, la vreo 10 metri inaltime. Te gasesti intre 40 si 41 grade latitudine nord si intre 59 si 60 de grade longitudine vest.
- Ei, probabil esti inginer de profesie! spuse omul din balon.
- Asa este, raspunse femeia, dar de unde stii?
- Pai tot ce mi-ai spus este corect din punct de vedere tehnic, dar tot n-as sti ce sa fac cu informatiile de la tine, si sunt tot in ceata. Sa fiu sincer, nu m-ai ajutat deloc. Ba chiar pot spune ca m-ai tinut pe loc degeaba.
Atunci femeia i-a raspuns:
- Dar tu trebuie sa fii manager!
- Asa este, raspunse barbatul, dar de unde stii?
- Pai nu stii unde te afli si nici incotro sa te indrepti. Ai facut o promisiune pe care nu stii cum ai sa ti-o tii, si te astepti ca oamenii de sub tine sa-ti rezolve problema. Adevarul este ca te afli exact in locul in care te aflai cand am inceput discutia, acum un minut, dar brusc constati acum ca asta este din vina mea.
The__Exile
Postat pe 29 Ianuarie 2012 05:23
Un inginer moare si ajunge la portile raiului. Se uita Sf. Petru in catastif, vede ca e inginer si il trimite in iad. In scurt timp, inginerul se plictiseste si incepe sa faca imbunatatiri. Asa ca Infernul se face cu aer conditionat, canalizare la wc, scari rulante si alte smecherii de confort.
Intr-o zi, il suna Dumnezeu pe Satana sa-l intrebe cum mai merge treaba pe acolo, pe jos.
- Pai cum sa mearga? Foarte bine, avem aer conditionat, canalizare, scari rulante etc. Si pun pariu ca in curand inginerul va aparea cu alte idei inovatoare.
- Cum? Aveti un inginer acolo? Nu are ce cauta la voi, a fost o greseala! Trimite-l sus imediat!
- Nici gand, imi place sa am in echipa un inginer. Il pastrez!
- Trimite-l sus sau va dau in judecata!
- Sigur ca da! Si de unde, ma rog o sa iei TU un avocat?
The__Exile
Postat pe 29 Ianuarie 2012 05:26
Un tanar medic e repartizat la dracu' in praznic
intr-un mic orasel muncitoresc.
Trec zilele, trec saptamani si luni si ... vine primavara.
Concediu nu are, dar i s-a acrit de viata de acolo
si i se face dor de civilizatie.
Nu poate lasa cabinetul, se intelege cu un "injiner" sa-i tina locul.
Ii explica cum ca medicina nu e cine stie ce,
daca vine unul racit sa-i puna picaturi in nas,
daca tuseste sa-i dea sirop, etc, etc.
Totul merge struna primele zile, "injinerul" se descurca foarte bine
pana cand vine o tinerica.
- Domnule doctor, am o mare problema,
am ramas gravida si nu vreau copilul.
- Nu se poate face nimic.
Domnisoara insista pana il indupleca.
- Domnisoara, de cate ori te pisi pe zi?
- De vreo 3-4 ori.
- Cam cat?
- Cam un sfert de litru odata.
Injinerul ia creionul si o foaie,
se adanceste in calcule si apoi zice:
- Uite cum stam, nu te pisi mata 30 de zile si se ineaca singur.
The__Exile
Postat pe 29 Ianuarie 2012 10:15
CRED CA STIM CINE-I "INJINERUL" EXILAT
FAT_FRUMOSSS
Postat pe 29 Ianuarie 2012 10:20
De la: The__Exile, la data 2012-01-29 05:26:48Un inginer moare si ajunge la portile raiului. Se uita Sf. Petru in catastif, vede ca e inginer si il trimite in iad. In scurt timp, inginerul se plictiseste si incepe sa faca imbunatatiri. Asa ca Infernul se face cu aer conditionat, canalizare la wc, scari rulante si alte smecherii de confort.
Intr-o zi, il suna Dumnezeu pe Satana sa-l intrebe cum mai merge treaba pe acolo, pe jos.
- Pai cum sa mearga? Foarte bine, avem aer conditionat, canalizare, scari rulante etc. Si pun pariu ca in curand inginerul va aparea cu alte idei inovatoare.
- Cum? Aveti un inginer acolo? Nu are ce cauta la voi, a fost o greseala! Trimite-l sus imediat!
- Nici gand, imi place sa am in echipa un inginer. Il pastrez!
- Trimite-l sus sau va dau in judecata!
- Sigur ca da! Si de unde, ma rog o sa iei TU un avocat?

november13
Postat pe 29 Ianuarie 2012 10:36
De la: The__Exile, la data 2012-01-29 05:20:44Un grup de ingineri ºi un grup de economiºti cãlãtoresc cu trenul la o conferinþã. Fiecare economist are câte un bilet. Tot grupul de ingineri ºi-a cumpãrat un singur bilet. Economiºtii dau din cap dezaprobator ºi în tainã se bucurã de amenda pe care o vor primi inginerii la venirea conductorului. Deodatã un inginer strigã: ”Vine conductorul!" - la care toþi inginerii aleargã ºi se înghesuie într-o toaletã. Conductorul verificã biletele economiºtilor. Vãzând WC-ul ocupat, bate la uºã: ”Biletul la control, vã rog!" Unul dintre ingineri împinge biletul pe sub uºã, conductorul verificã ºi pleacã mulþumit.
La întoarcere, economiºtii se hotãrãsc sã foloseascã aceeaºi ºmecherie. Cumpãrã deci un singur bilet pt. tot grupul ºi rãmân foarte miraþi, vãzând cã de aceastã datã inginerii nu au nici mãcar un singur bilet. Dupã un timp, strigã un inginer: “Vine conductorul!" Economiºtii aleargã imediat la toaletã ºi se incuie acolo. Inginerii merg tacticosi pânã la urmãtoarea toaletã. Inainte sa intre, ultimul dintre ei bate la uºa toaletei cu economiºti, spunând: "Biletul la control, vã rog!"


TRAIASCA INGINERII
monreve3031
Postat pe 29 Ianuarie 2012 10:40
De la: The__Exile, la data 2012-01-29 05:16:33Un fost student la politehnica s-a transferat la Institutul Teologic. Prelegere... atipeste!
Parintele se apropie si-l intreaba:
- Ce este forta Dumnezeiasca?
Studentul trezindu-se, raspunde repezit:
- Masa Dumnezeiasca inmultit cu acceleratia Dumnezeiasca!


INGINERU-I INGINER ORIUNDE SI LA ORICE FACULTATE.
monreve3031
Postat pe 29 Ianuarie 2012 10:44
De la: The__Exile, la data 2012-01-29 16:24:26
De la: steffy91, la data 2012-01-29 16:21:55
De la: The__Exile, la data 2012-01-29 05:12:43
De la: steffy91, la data 2012-01-29 01:20:58
De la: andrei_mariancatalin, la data 2012-01-28 18:51:40Mai sunt.

stiu da a fost suficient unul

Niciodata nu-i suficient doar un banc.Uite inca unul pt tine piticanie

O femeie, inginer de sistem, instala un calculator intr-o retea pentru un coleg de lucru. Cind a venit rindul setarii parolelor ea l-a intrebat ce cuvint vrea sa folosesca pentru logare. Vrind sa o intimideze, tipul i-a spus “penis”. Fara sa clipeasca, aceasta i-a introdus parola dorita, a reintrodus-o pentru confirmare dupa care era sa se prabuseasca de ris in fata monitorului. Curios, tipul i se uita peste umar si vede raspunsul calculatorului: PASSWORD REJECTED….NOT LONG ENOUGH.


Turturico

acum ma pupi... dupa ce ca m-am trezit nervoasa ma mai nervozezi si tu
steffy91
Postat pe 29 Ianuarie 2012 16:26
De la: arhint, la data 2012-01-28 23:56:41 In aceasta discutie nu sunt ARHITECTUL, eu sunt BENEFICIARUL.
Hai sa vedem: Am 34 de ani, m-am nascut si am trait in Cairo pana la 24 de ani, dupa care am venit in Romania pentru un schimb cultural si am decis sa raman. In prezent locuiesc in Bucuresti , in sectorul trei, sunt manager in cadrul unei firme egiptene , sotia mea este din Romania, de profesie contabil si avem o fetita de 5 ani. Recent am achizitionat un teren in sectorul 5, intr-o zona cu tesut eterogen, S=1000 mp, deschidere 20m, cu acces din latura sudica. POT=50%, CUT=2,5 , regim de inaltime P+4. Doresc sa construiesc o locuinta pe acest teren. Sunt iubitor de arta si natura. Doresc sa colaborez cu un ARHITECT in cadrul acestui proiect, pentru care am alocat suma de 100.000 de euro. Astept propuneri...

Da... La sectorul 5 am stat pentru un certificat de urbanism 9 luni. Mai scriu data , ca sa nu crezi ca e vreo eroare de scriere 9 (noua) luni. Probabil ca s-ar fi rezolvat mai repede cu spaga. Dar n-am dat.
100.000 euro pentru 2.500 mp construiti ar fi cam 40 euro pentru mp. Ceea ce mi se pare nerealist si daca firma egipteana la care esti manager ar fi societate de constructii. Sa nu mai zic de situatia in care faci vreun subsol/ demisol, pentru spatiile tehnice/ parcari/boxe. Cred ca ai omis un 0 totusi.
andrei_mariancatalin
Postat pe 29 Ianuarie 2012 17:30
De la: steffy91, la data 2012-01-29 01:20:32
De la: Armain, la data 2012-01-28 18:56:32
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:33:14
De la: The__Exile, la data 2012-01-27 15:15:45
De la: andrei_mariancatalin, la data 2012-01-27 15:10:20El e arhitect. De interior.

Auzisem o gluma mai de mult cu arhitectii: Nu-s suficient de barbati sa devina ingineri , dar nici suficient de gay sa devina designeri vestimentali

si gata cu glumele despre ingineri

De ce?

eu sunt un inginer in devenire

Armain
Postat pe 29 Ianuarie 2012 20:14
Nu dispun de o suma mai mare. Sa inteleg ca nu pot construi o locuinta ?
arhint
Postat pe 30 Ianuarie 2012 00:24
De la: Armain, la data 2012-01-29 20:14:17
De la: steffy91, la data 2012-01-29 01:20:32
De la: Armain, la data 2012-01-28 18:56:32
De la: steffy91, la data 2012-01-27 15:33:14
De la: The__Exile, la data 2012-01-27 15:15:45
De la: andrei_mariancatalin, la data 2012-01-27 15:10:20El e arhitect. De interior.

Auzisem o gluma mai de mult cu arhitectii: Nu-s suficient de barbati sa devina ingineri , dar nici suficient de gay sa devina designeri vestimentali

si gata cu glumele despre ingineri

De ce?

eu sunt un inginer in devenire


steffy91
Postat pe 30 Ianuarie 2012 00:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bloc nou sau bloc vechi? 2 De la: kudika_27997 30 Ianuarie 2013 20:53
constructii 1 De la: kudika506371 19 Martie 2012 12:19
mai multe modele de case 8 De la: casaperfecta 18 Februarie 2010 13:13
Constructie casa. 1 De la: kudika_975124 17 Octombrie 2014 14:37
Mansardare 7 De la: eugentampa 4 Decembrie 2009 12:03