Setari Cookie-uri

Sunt insarcinata si nu stiu ce sa fac!!!

Buna sunt Alina si am 22 de ani,iar partenerul meu e cu 2ani mai mic.Sunt insarcinata in 3luni dar am aflat de curand.Am fost la medic si mia facut 2 teste de sarcina dar au iesit negative si miau zis ca am ceva la stomac avand stari de greata....Eu totusi am cerut si o programare la ginecolog avand dureri credeam ca am ceva la ovare.Programarea mia dato dar peste 2luni.Ccand mia venit randul si am fost in final medicul mia zis ca sunt insarcinata in 3luni.Si mia zis ca se intampla ca medici sa mai greseasca.Pentru mine un copil e foarte important si nu am fost de acord niciodata cu avortul, cel putin nu sal fac eu.Problema e ca nu am un loc de munca stabil lucrez doar la sfarsit de saptamana,iar din cand in cand cand are nevoie ma cheama si pentru mai multe zile.Tatal copilului e la facultate si e intretinut de parinti intr-o mare parte.La inceput nici nam vrut sa concep sa fac avort desi el de cand a aflat ma roaga in fiecare sa sa o fac si ca o sa putem avea copii si mai tarziu,ca acum trebuie sa termine facultatea si nu avem bani.Intr-un final ieri am decis sa incerc sa-mi fac o programare la o clinica sa incerc sa fac avort desi mie aproape imposibil si oricat ma gandesc nu pot.maine am programare o sa-mi faca un ecograf si mia zis ca dupa vedem...Desi am fost de acord sa merg sa incerc...iam zis partenerului meu ca nui promit nimic pentru ca mie foarte greu mai ales ca iam auzit inimioara si lam vazut,de atunci tot imi apare in minte...mie foarte greu si nu stiu ce sa fac chiar daca imi zis sa fac avort ca poate e mai bine si ca poate are dreptate,inima nu ma lasa.Va rog sa-mi dati un sfat! Multumesc.
kudika498927
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:09
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:09:21Buna sunt Alina si am 22 de ani,iar partenerul meu e cu 2ani mai mic.Sunt insarcinata in 3luni dar am aflat de curand.Am fost la medic si mia facut 2 teste de sarcina dar au iesit negative si miau zis ca am ceva la stomac avand stari de greata....Eu totusi am cerut si o programare la ginecolog avand dureri credeam ca am ceva la ovare.Programarea mia dato dar peste 2luni.Ccand mia venit randul si am fost in final medicul mia zis ca sunt insarcinata in 3luni.Si mia zis ca se intampla ca medici sa mai greseasca.Pentru mine un copil e foarte important si nu am fost de acord niciodata cu avortul, cel putin nu sal fac eu.Problema e ca nu am un loc de munca stabil lucrez doar la sfarsit de saptamana,iar din cand in cand cand are nevoie ma cheama si pentru mai multe zile.Tatal copilului e la facultate si e intretinut de parinti intr-o mare parte.La inceput nici nam vrut sa concep sa fac avort desi el de cand a aflat ma roaga in fiecare sa sa o fac si ca o sa putem avea copii si mai tarziu,ca acum trebuie sa termine facultatea si nu avem bani.Intr-un final ieri am decis sa incerc sa-mi fac o programare la o clinica sa incerc sa fac avort desi mie aproape imposibil si oricat ma gandesc nu pot.maine am programare o sa-mi faca un ecograf si mia zis ca dupa vedem...Desi am fost de acord sa merg sa incerc...iam zis partenerului meu ca nui promit nimic pentru ca mie foarte greu mai ales ca iam auzit inimioara si lam vazut,de atunci tot imi apare in minte...mie foarte greu si nu stiu ce sa fac chiar daca imi zis sa fac avort ca poate e mai bine si ca poate are dreptate,inima nu ma lasa.Va rog sa-mi dati un sfat! Multumesc.


Draga mea, un singur sfat am pentru tine: daca tu vrei acest copil, pastreaza-l, altfel o sa regreti toata viata ta ca ai omorat un suflet nevinovat, pentru ca asa te-a convins iubitul tau. Pastreaza copilul, pentru ca el, bietul pui, nu a gresit cu nimic fata de nimeni. Tu si iubitul tau sunteti suficient de maturi, incat sa va luati fiecare cate un job, pentru a va creste copilasul. Nu lasati copilul sa plateasca cu viata sa, pentru greselile voastre.

Of, of, of...
franziska_eu
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:13
Va rog frumos sa aveti putin respect.Stiu cine e tatal copilului si e un subect destul de delicat.
kudika498927
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:15
De la: monreve3031, la data 2012-01-17 17:11:36
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:09:21Buna sunt Alina si am 22 de ani,iar partenerul meu e cu 2ani mai mic.Sunt insarcinata in 3luni dar am aflat de curand.Am fost la medic si mia facut 2 teste de sarcina dar au iesit negative si miau zis ca am ceva la stomac avand stari de greata....Eu totusi am cerut si o programare la ginecolog avand dureri credeam ca am ceva la ovare.Programarea mia dato dar peste 2luni.Ccand mia venit randul si am fost in final medicul mia zis ca sunt insarcinata in 3luni.Si mia zis ca se intampla ca medici sa mai greseasca.Pentru mine un copil e foarte important si nu am fost de acord niciodata cu avortul, cel putin nu sal fac eu.Problema e ca nu am un loc de munca stabil lucrez doar la sfarsit de saptamana,iar din cand in cand cand are nevoie ma cheama si pentru mai multe zile.Tatal copilului e la facultate si e intretinut de parinti intr-o mare parte.La inceput nici nam vrut sa concep sa fac avort desi el de cand a aflat ma roaga in fiecare sa sa o fac si ca o sa putem avea copii si mai tarziu,ca acum trebuie sa termine facultatea si nu avem bani.Intr-un final ieri am decis sa incerc sa-mi fac o programare la o clinica sa incerc sa fac avort desi mie aproape imposibil si oricat ma gandesc nu pot.maine am programare o sa-mi faca un ecograf si mia zis ca dupa vedem...Desi am fost de acord sa merg sa incerc...iam zis partenerului meu ca nui promit nimic pentru ca mie foarte greu mai ales ca iam auzit inimioara si lam vazut,de atunci tot imi apare in minte...mie foarte greu si nu stiu ce sa fac chiar daca imi zis sa fac avort ca poate e mai bine si ca poate are dreptate,inima nu ma lasa.Va rog sa-mi dati un sfat! Multumesc.



FA UN BAIAT, E O PARERE !
POTI SA FACI SI GEMENI , NU AM NIMUIC IMPOTRIVA !



Azi esti tare intoarsa si te certi cu toata lumea
Titanika
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:17
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:15:21Va rog frumos sa aveti putin respect.Stiu cine e tatal copilului si e un subect destul de delicat.


SUBECTU E SUBECT ! DACA MAI E SI DELIKAT E INTERESANT , SAU SUBECTU A BEUT?
monreve3031
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:18
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:15:21Va rog frumos sa aveti putin respect.Stiu cine e tatal copilului si e un subect destul de delicat.
pai vezi ca-i facut cu altul si ii ascunzi asta la fraierul tau ? e copil din flori...din trandafiri ?
FAT_FRUMOS
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:18
De la: Titanika, la data 2012-01-17 17:17:00
De la: monreve3031, la data 2012-01-17 17:11:36
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:09:21Buna sunt Alina si am 22 de ani,iar partenerul meu e cu 2ani mai mic.Sunt insarcinata in 3luni dar am aflat de curand.Am fost la medic si mia facut 2 teste de sarcina dar au iesit negative si miau zis ca am ceva la stomac avand stari de greata....Eu totusi am cerut si o programare la ginecolog avand dureri credeam ca am ceva la ovare.Programarea mia dato dar peste 2luni.Ccand mia venit randul si am fost in final medicul mia zis ca sunt insarcinata in 3luni.Si mia zis ca se intampla ca medici sa mai greseasca.Pentru mine un copil e foarte important si nu am fost de acord niciodata cu avortul, cel putin nu sal fac eu.Problema e ca nu am un loc de munca stabil lucrez doar la sfarsit de saptamana,iar din cand in cand cand are nevoie ma cheama si pentru mai multe zile.Tatal copilului e la facultate si e intretinut de parinti intr-o mare parte.La inceput nici nam vrut sa concep sa fac avort desi el de cand a aflat ma roaga in fiecare sa sa o fac si ca o sa putem avea copii si mai tarziu,ca acum trebuie sa termine facultatea si nu avem bani.Intr-un final ieri am decis sa incerc sa-mi fac o programare la o clinica sa incerc sa fac avort desi mie aproape imposibil si oricat ma gandesc nu pot.maine am programare o sa-mi faca un ecograf si mia zis ca dupa vedem...Desi am fost de acord sa merg sa incerc...iam zis partenerului meu ca nui promit nimic pentru ca mie foarte greu mai ales ca iam auzit inimioara si lam vazut,de atunci tot imi apare in minte...mie foarte greu si nu stiu ce sa fac chiar daca imi zis sa fac avort ca poate e mai bine si ca poate are dreptate,inima nu ma lasa.Va rog sa-mi dati un sfat! Multumesc.



FA UN BAIAT, E O PARERE !
POTI SA FACI SI GEMENI , NU AM NIMUIC IMPOTRIVA !



Azi esti tare intoarsa si te certi cu toata lumea


EU????????????DACA VOI NU INTELEGETI, NU INSEAMNA CA EU MA CERT
monreve3031
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:19
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:09:21Buna sunt Alina si am 22 de ani,iar partenerul meu e cu 2ani mai mic.Sunt insarcinata in 3luni dar am aflat de curand.Am fost la medic si mia facut 2 teste de sarcina dar au iesit negative si miau zis ca am ceva la stomac avand stari de greata....Eu totusi am cerut si o programare la ginecolog avand dureri credeam ca am ceva la ovare.Programarea mia dato dar peste 2luni.Ccand mia venit randul si am fost in final medicul mia zis ca sunt insarcinata in 3luni.Si mia zis ca se intampla ca medici sa mai greseasca.Pentru mine un copil e foarte important si nu am fost de acord niciodata cu avortul, cel putin nu sal fac eu.Problema e ca nu am un loc de munca stabil lucrez doar la sfarsit de saptamana,iar din cand in cand cand are nevoie ma cheama si pentru mai multe zile.Tatal copilului e la facultate si e intretinut de parinti intr-o mare parte.La inceput nici nam vrut sa concep sa fac avort desi el de cand a aflat ma roaga in fiecare sa sa o fac si ca o sa putem avea copii si mai tarziu,ca acum trebuie sa termine facultatea si nu avem bani.Intr-un final ieri am decis sa incerc sa-mi fac o programare la o clinica sa incerc sa fac avort desi mie aproape imposibil si oricat ma gandesc nu pot.maine am programare o sa-mi faca un ecograf si mia zis ca dupa vedem...Desi am fost de acord sa merg sa incerc...iam zis partenerului meu ca nui promit nimic pentru ca mie foarte greu mai ales ca iam auzit inimioara si lam vazut,de atunci tot imi apare in minte...mie foarte greu si nu stiu ce sa fac chiar daca imi zis sa fac avort ca poate e mai bine si ca poate are dreptate,inima nu ma lasa.Va rog sa-mi dati un sfat! Multumesc.


Parerea mea e sa-i acorzi o sansa la viata,caci cred ca ai un suflt bun si mai ales ca si el este de acord sa-si asume responsabilitatile.Este rodul vostru,a unei iubiri frumoase!!!Pe data viitoare sa fiti mai atenti!!!
Titanika
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:21
De la: FAT_FRUMOS, la data 2012-01-17 17:18:28
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:15:21Va rog frumos sa aveti putin respect.Stiu cine e tatal copilului si e un subect destul de delicat.
pai vezi ca-i facut cu altul si ii ascunzi asta la fraierul tau ? e copil din flori...din trandafiri ?


DECIT SA BATI CIMPII, MAI BINE O AJUTI SA FETE NISTE BAIETI, NISTE ID-URI CEVA MAI CAPABILE, CA PE ASTEA DE ACUM LE MANINCA CAPUYL ACELA PE RIND !
monreve3031
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:24
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:09:21Am fost la medic si mia facut 2 teste de sarcina dar au iesit negative si miau zis ca am ceva la stomac avand stari de greata....


Ce fel de teste ti-a facut? Eu cred ca minti; nu ai facut niciun test de sarcina. Te-ai trezit acum gravida si nu stii ce sa faci. Copilul ala nu merita o mama atat de iresponsabila. Ia-l de urechi pe individul care te-a lasat insarcinata si spune-i sa-si asume responsabilitatea.
ilumax_76
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:28
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:15:21Va rog frumos sa aveti putin respect.Stiu cine e tatal copilului si e un subect destul de delicat.



Draga mea,daca acum ai 3 luni....pana te gandesti...pana te programeaza....cand ai sa ajungi la usa lor ,ti se va spune ca nu pot fi sanse sa-ti faca avort pt ca copilul e prea marisor si pot sa apara complicatii....pt tine!!!
Titanika
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:33
Nu am mintit pentru ca nu as avea de ce.Asa a fost chiar au iesit negativ.El nu e ca nu-si asuma responsabilitatea ci ca nu vrea copilul pentru ca iar distruge viata.Asta e ce mia zis.
kudika498927
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:33
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:33:43Nu am mintit pentru ca nu as avea de ce.Asa a fost chiar au iesit negativ.El nu e ca nu-si asuma responsabilitatea ci ca nu vrea copilul pentru ca iar distruge viata.Asta e ce mia zis.


Te-am intrebat ce teste ai facut...sange, urina, etc? Cat despre prietenul tau...trebuia sa se gandeasca atunci cand a ejaculat. Ahhh, ce palme i-as da
ilumax_76
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:37
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:33:43Nu am mintit pentru ca nu as avea de ce.Asa a fost chiar au iesit negativ.El nu e ca nu-si asuma responsabilitatea ci ca nu vrea copilul pentru ca iar distruge viata.Asta e ce mia zis.


Un copil nu distruge viata nimanui, dar daca tie medicii care-ti fac avortul nu sunt atenti, te pot lasa schilodita pe viata. Sa nu mai amintesc aici de trauma sufleteasca cu care vei ramane pentru restul vietii tale, gandindu-te ca ai avortat un copil pe care ti-l doreai.

Spune-i iubitului sa nu se mai lase intretinut de parinti, sa-si ia un job in paralel cu studiile, si sa-si asume fapta, aceea de a face sex neprotejat, pana la capat.
franziska_eu
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:38
Tu esti singura care iei decizia, dar hotaraste-te rapid, daca ai deja 3 luni nu mai ai mult timp la dispozitie.
Nu trebuie sa-ti pese prea mult de parerea lui, au fost destui care si-au parasit nevasta in acte cu doi-trei copiii, deci nu trebuie sa te bazezi doar pe el.
Bafta!
Armain
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:39
De la: ilumax_76, la data 2012-01-17 17:37:45
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:33:43Nu am mintit pentru ca nu as avea de ce.Asa a fost chiar au iesit negativ.El nu e ca nu-si asuma responsabilitatea ci ca nu vrea copilul pentru ca iar distruge viata.Asta e ce mia zis.


Te-am intrebat ce teste ai facut...sange, urina, etc? Cat despre prietenul tau...trebuia sa se gandeasca atunci cand a ejaculat. Ahhh, ce palme i-as da
unde ?
FAT_FRUMOS
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:39
De la: ilumax_76, la data 2012-01-17 17:37:45...atunci cand a ejaculat. Ahhh, ce palme i-as da

Scary.
Armain
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:41
De la: FAT_FRUMOS, la data 2012-01-17 17:39:43
De la: ilumax_76, la data 2012-01-17 17:37:45
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:33:43Nu am mintit pentru ca nu as avea de ce.Asa a fost chiar au iesit negativ.El nu e ca nu-si asuma responsabilitatea ci ca nu vrea copilul pentru ca iar distruge viata.Asta e ce mia zis.


Te-am intrebat ce teste ai facut...sange, urina, etc? Cat despre prietenul tau...trebuia sa se gandeasca atunci cand a ejaculat. Ahhh, ce palme i-as da
unde ?


In niciun caz la fundulet.
ilumax_76
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:41
Am facut 1 de urina si unul de sange la urgente,pentru ca mia fost rau si am fost la urgente,acolo mia luat sange leam zis ca am si intarziere si mia zis ca nam nimic ca probabil e o gastrita.
kudika498927
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:42
De la: ilumax_76, la data 2012-01-17 17:41:38
De la: FAT_FRUMOS, la data 2012-01-17 17:39:43
De la: ilumax_76, la data 2012-01-17 17:37:45
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:33:43Nu am mintit pentru ca nu as avea de ce.Asa a fost chiar au iesit negativ.El nu e ca nu-si asuma responsabilitatea ci ca nu vrea copilul pentru ca iar distruge viata.Asta e ce mia zis.


Te-am intrebat ce teste ai facut...sange, urina, etc? Cat despre prietenul tau...trebuia sa se gandeasca atunci cand a ejaculat. Ahhh, ce palme i-as da
unde ?


In niciun caz la fundulet.
dar unde ?
FAT_FRUMOS
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:43
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:42:10Am facut 1 de urina si unul de sange la urgente,pentru ca mia fost rau si am fost la urgente,acolo mia luat sange leam zis ca am si intarziere si mia zis ca nam nimic ca probabil e o gastrita.


Nu ti-au facut test de sarcina. Cand ai observat ca iti intarzie menstruatia, tu ce ai facut?
ilumax_76
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:46
De la: FAT_FRUMOS, la data 2012-01-17 17:43:35
De la: ilumax_76, la data 2012-01-17 17:41:38
De la: FAT_FRUMOS, la data 2012-01-17 17:39:43
De la: ilumax_76, la data 2012-01-17 17:37:45
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 17:33:43Nu am mintit pentru ca nu as avea de ce.Asa a fost chiar au iesit negativ.El nu e ca nu-si asuma responsabilitatea ci ca nu vrea copilul pentru ca iar distruge viata.Asta e ce mia zis.


Te-am intrebat ce teste ai facut...sange, urina, etc? Cat despre prietenul tau...trebuia sa se gandeasca atunci cand a ejaculat. Ahhh, ce palme i-as da
unde ?


In niciun caz la fundulet.
dar unde ?


Daca-ti spun, te exciti!
ilumax_76
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:47
Asta e si marea mea teama, ca nu o sa pot trai cu lucrul asta pe constiinta si ca as regreta toata viata.Fiind si prima sarcina,desi numi doream un copil acum,nu cred ca o sa pot sa-l omor.
kudika498927
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:47
Eu inainte am avut chisturi ovariene si am mai avut intarzieri de 1-2 luni. deci ala de urina sigur mi la facut si a iesit negativ.Eu am cerut o programare la ginecologie.
kudika498927
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:51
Eu inainte am avut chisturi ovariene si am mai avut intarzieri de 1-2 luni. deci ala de urina sigur mi la facut si a iesit negativ.Eu am cerut o programare la ginecologie.
kudika498927
Postat pe 17 Ianuarie 2012 17:51
Hai dom'ne, ca asta-i chiar foarte simplu. Chiar nici nu aveai nevoie de sfatul meu. Pai atunci cand esti insarcinata, e simplu : faci un copil. Sau doi...
alegro6543
Postat pe 17 Ianuarie 2012 18:08
Tocmai asta e ca nu mai am mult timp sa ma gandesc cred ca saptamana astae ultima in care as putea sa fac avort..de aia si iubitul meu imi zice incontinu sa nu continui ,sa nu-i distrug viata..
kudika498927
Postat pe 17 Ianuarie 2012 18:23
Tocmai asta e ca nu mai am mult timp sa ma gandesc cred ca saptamana astae ultima in care as putea sa fac avort..de aia si iubitul meu imi zice incontinu sa nu continui ,sa nu-i distrug viata..
kudika498927
Postat pe 17 Ianuarie 2012 18:23
Alina - te rog insistent sa nu faci avortul. Cel mi bine ar fi sa vorbesti cu parinti tai sau persoanele care-ti sunt cele mai apropiate. Daca vei face avortul vei face o greseala pe care o vei regreta toata viata insa dac faci copilul gandeste-te ca o sa-ti fie greu la inceput dar pe urma te asigur eu ca vei trece peste greutati si vei fi multumita ca ai o podoaba de copil lanaga tine. Uite sa-ti zic ceva studentul - baiatul care ai ramas insarcinata nu stie ce vorbeste pentru ca inca nu este maturizat ...nu asculta de insistentele lui eu cred ca parinti lui daca ar afla ar fi primi care te-ar sustine sa faci acest copil. Eu am avut un prietenn care in tineretea lui a facut aceiasi greseala si acum regreta enorm de mult. A lasat insarcinata o fata si a pus-o sa avorteze pentru ca atunci erau copii insa remuscarile lau urmarit toata viata...Eu daca as fi in situatia ta m-as lupta cu viata dar in niciun caz nu as putea ucide ssufletelul din mine ....care face parte din mine ...Draga mea fi optimista si infrunta lucrurile cu o inima curajoasa nu fugi de viata....Ca sa ai o viata linistita trebuie sa fi un om linistit si optimist....chiar daca pe pamant este grea viata in ceruri va fi una frumoasa....fa alegerea buna si Domnul te va ajuta nu doar aici pe pamant dar si in ceruri odata....

Ai mare grija de tine
kudika_nikole
Postat pe 18 Ianuarie 2012 00:02
De la: kudika498927, la data 2012-01-17 18:23:43Tocmai asta e ca nu mai am mult timp sa ma gandesc cred ca saptamana astae ultima in care as putea sa fac avort..de aia si iubitul meu imi zice incontinu sa nu continui ,sa nu-i distrug viata..



Se pare ca nimeni nu a reusit sa-ti induplece inima,mai tarziu o sa-ti para rau si remuscarile te vor urmari multa vreme.In fiecare copil vei vedea chipul posibil celui al tau.Data viitoare sa-ti fie invatatura de minte si sa nu mai faci greseli.Copilul acesta se va intoarce inapoi la Dzeu cu chip de inger.....DAR TU???
Titanika
Postat pe 18 Ianuarie 2012 09:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Avort spontan 2 De la: ioanabobocea 19 Noiembrie 2009 14:50
mama purtatoare 4 De la: kudika_985332 16 Noiembrie 2016 14:36
buna 45 De la: Calin_ 13 Octombrie 2010 16:07
infertilitate 9 De la: tarot 12 Noiembrie 2009 04:45
Celule Stem 22 De la: marco918 28 Iunie 2011 00:43