Setari Cookie-uri

atacuri de panica

Buna,sunt Roxana.Si as avea nevoie de un sfat chiar mai multe. Vreau sa fac si eu un ingeras mic si dragalas..numai ca tin de 1 an si cateva luni tratament de atacuri de panica.Nu stiu daca pot da numele pastilelor..desii se dau cu reteta. Doctorul psihiatru a spus ca nu ar fi mari probleme,unele femei au dus la bun sfarsit sarcina si copilasul a fost sanatos.Cine are cunostiinte de asa ceva va rog spuneti ce sa fac.. sa mai asetp sau..... Multumesc!!
rooxanyk
Postat pe 27 Ianuarie 2012 17:39
De la: rooxanyk, la data 2012-01-27 17:39:01Buna,sunt Roxana.Si as avea nevoie de un sfat chiar mai multe. Vreau sa fac si eu un ingeras mic si dragalas..numai ca tin de 1 an si cateva luni tratament de atacuri de panica.Nu stiu daca pot da numele pastilelor..desii se dau cu reteta. Doctorul psihiatru a spus ca nu ar fi mari probleme,unele femei au dus la bun sfarsit sarcina si copilasul a fost sanatos.Cine are cunostiinte de asa ceva va rog spuneti ce sa fac.. sa mai asetp sau..... Multumesc!!

Incearca sa faci psihoterapie la un psiholog terapeut, asa ca sa poti elimina in timp medicamentele.
Armain
Postat pe 27 Ianuarie 2012 17:44
Multumesc !!
rooxanyk
Postat pe 27 Ianuarie 2012 17:59
De la: rooxanyk, la data 2012-01-27 17:39:01Buna,sunt Roxana.Si as avea nevoie de un sfat chiar mai multe. Vreau sa fac si eu un ingeras mic si dragalas..numai ca tin de 1 an si cateva luni tratament pt atacuri de panica.Nu stiu daca pot da numele pastilelor..desii se dau cu reteta. Doctorul psihiatru a spus ca nu ar fi mari probleme,unele femei au dus la bun sfarsit sarcina si copilasul a fost sanatos.Cine are cunostiinte de asa ceva va rog spuneti ce sa fac.. sa mai astept sau..... Multumesc!!
rooxanyk
Postat pe 27 Ianuarie 2012 18:00
De la: rooxanyk, la data 2012-01-27 17:39:01Buna,sunt Roxana.Si as avea nevoie de un sfat chiar mai multe. Vreau sa fac si eu un ingeras mic si dragalas..numai ca tin de 1 an si cateva luni tratament de atacuri de panica.Nu stiu daca pot da numele pastilelor..desii se dau cu reteta. Doctorul psihiatru a spus ca nu ar fi mari probleme,unele femei au dus la bun sfarsit sarcina si copilasul a fost sanatos.Cine are cunostiinte de asa ceva va rog spuneti ce sa fac.. sa mai asetp sau..... Multumesc!!



Intai trebuie rezolvata problema atacurilor de panica si apoi,poti trece la conceperea unui copilas!!Tratamentul medicamentos nu se intrerupe pana in momentul in care nu incepi sa stapanesti momentul declansarii atacurilor,eliminand sursele de declansare!!Poti incepe ,in paralel,psihoterapie si treptat,se poate renunta la medicamente!!Prevenirea unor nasteri de copii cu eventuale probleme de sanatate,este mult mai importanta decat dorinta in sine!!Deci,parcurge ,gradual ,procesul de atenuare sau vindecare a atacurilor de panica,dupa care, poti recurge la fertilizarea naturala!
MissRainbow
Postat pe 27 Ianuarie 2012 18:43
Multumesc!! Sunt constienta ca ar putea avea ceva probleme copilasul asa ca voi incerca sa rezolv cu atacurile de panica.Sper ca in curand doctorul sa imi scada din pastile ;) Acum sunt mai bine. Multumesc pt sfaturi si sper ca in curand sa pot face si eu un bebelus.
rooxanyk
Postat pe 29 Ianuarie 2012 11:27
De la: rooxanyk, la data 2012-01-29 11:27:37Multumesc!! Sunt constienta ca ar putea avea ceva probleme copilasul asa ca voi incerca sa rezolv cu atacurile de panica.Sper ca in curand doctorul sa imi scada din pastile ;) Acum sunt mai bine. Multumesc pt sfaturi si sper ca in curand sa pot face si eu un bebelus.


Cu placere si sa fii sanatoasa!
MissRainbow
Postat pe 29 Ianuarie 2012 12:16
De la: rooxanyk, la data 2012-01-29 11:27:37Multumesc!! Sunt constienta ca ar putea avea ceva probleme copilasul asa ca voi incerca sa rezolv cu atacurile de panica.Sper ca in curand doctorul sa imi scada din pastile ;) Acum sunt mai bine. Multumesc pt sfaturi si sper ca in curand sa pot face si eu un bebelus.


Multa sanatate iti doresc si fie ca visul sa-ti devina realitate!
franziska_eu
Postat pe 30 Ianuarie 2012 12:40
De la: franziska_eu, la data 2012-01-30 12:40:46
De la: rooxanyk, la data 2012-01-29 11:27:37Multumesc!! Sunt constienta ca ar putea avea ceva probleme copilasul asa ca voi incerca sa rezolv cu atacurile de panica.Sper ca in curand doctorul sa imi scada din pastile ;) Acum sunt mai bine. Multumesc pt sfaturi si sper ca in curand sa pot face si eu un bebelus.


Multa sanatate iti doresc si fie ca visul sa-ti devina realitate!

Iti multumesc. Multa sanatate si tie si familiei tale.
rooxanyk
Postat pe 17 Februarie 2012 00:36
De la: MissRainbow, la data 2012-01-29 12:16:13
De la: rooxanyk, la data 2012-01-29 11:27:37Multumesc!! Sunt constienta ca ar putea avea ceva probleme copilasul asa ca voi incerca sa rezolv cu atacurile de panica.Sper ca in curand doctorul sa imi scada din pastile ;) Acum sunt mai bine. Multumesc pt sfaturi si sper ca in curand sa pot face si eu un bebelus.


Cu placere si sa fii sanatoasa!

Multumesc la fel.
rooxanyk
Postat pe 17 Februarie 2012 00:37
Revin cu vesti.... Intre timp m-am angajat ca bona... cel putin ma bucur de acest copilas de care am grija pana il voi face pe al meu.Sunt bine mersi sanatoasa,atacuri de panica nu am mai facut. Multumesc lu Dzeu ca imi daruieste noroc in perioada aceasta.Toate bune la voi... sanatate.
rooxanyk
Postat pe 17 Februarie 2012 00:39
De la: rooxanyk, la data 2012-02-17 00:39:23 Revin cu vesti.... Intre timp m-am angajat ca bona... cel putin ma bucur de acest copilas de care am grija pana il voi face pe al meu.Sunt bine mersi sanatoasa,atacuri de panica nu am mai facut. Multumesc lu Dzeu ca imi daruieste noroc in perioada aceasta.Toate bune la voi... sanatate.


Ma bucur mult pentru tine, Roxy!

Sa ne dai de veste cand vei astepta un prunc! :)
franziska_eu
Postat pe 17 Februarie 2012 11:02
De la: rooxanyk, la data 2012-02-17 00:39:23 Revin cu vesti.... Intre timp m-am angajat ca bona... cel putin ma bucur de acest copilas de care am grija pana il voi face pe al meu.Sunt bine mersi sanatoasa,atacuri de panica nu am mai facut. Multumesc lu Dzeu ca imi daruieste noroc in perioada aceasta.Toate bune la voi... sanatate.



Ma bucur pentru vestile pe care ni le dai!!!Tine-o tot asa,sa fii multumita cu tine si cu viata ta!
MissRainbow
Postat pe 17 Februarie 2012 11:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am rh neg si vreau inca un copil 12 De la: healthy006834 31 Octombrie 2009 14:16
lasa destule urme pe corpul unei femei 3 De la: infacol 7 Noiembrie 2009 21:11
Sarcina nedorita cu viitorul posibil fost? 148 De la: parvati 5 August 2012 23:47
infertilitatea - tratamente 170 De la: 2 Iunie 2019 15:32
CAUZELE CADERI PARULUI 47 De la: kudika226898 18 Septembrie 2010 10:06