Setari Cookie-uri

Calvarul a trei generatii!

Sunt a treia generatie de suferinta pe tema iubirii- prima: bunica dinspre mama -a fosta casatorita cativa ani dupa care sotul a decedat si nu s-a mai recasatorit niciodata. A doua generatie :mama mea a dus o viata de cosmar alaturi de tatal meu de cate ori ii spuneam sa il paraseasca nu a facut-o niciodata s-a sacrificat pentru mine si fratele meu care din pacate a murit electrocutat la nici 32 ani. Dupa 11 ani ,dupa o grea suferinta ,avand ciroza hepatica ,desi am incercat toate tratamentele posibile,a murit si ea. Eu, a treia generatie m-am casatorit la indemnul ei cu un barbat pe care nu l-am iubit niciodata , cel pe care l-am iubit nu l-au lasat parintii sa ma ia si desi a venit sa ma caute cand deja eu eram casatorita eu am aflat acest lucru foarte tarziu aprox dupa 10,12 ani. Acum copii au 21 respectiv 23 ani si vreau sa plec sa ma duc oriunde ,sa imi iau lumea uin cap! Desi e f. tarziu ! Altfel daca mai stau aici cu el voi muri -am primit mesaje in acest sens! Sau ma va omori el .Dar unde sa ma duc? Si ce sa fac ? Ce ma sfatuiti acum cand sunt trecuta de jumatatea vietii?
Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde-nu am cu cine sa vorbesc de aceea m-am decis sa scriu aici.
MIMI1958
Postat pe 14 Februarie 2012 23:16
Viata este dura cu unii oameni. Si mama mea a avut 7 copii - a trecut prin suferinte multe insa acuma este fericita si implinita. Fiecare ne infruntam cu greutatile vietii insa Domnul ne da doar cat putem suporta. Trebuie sa infrunti situatia si sa mergi mai departe. Sfatul meu este sa incerci sa-ti faci un viitor singura. Scriai pe un alt topic ca ai o suma de bani- ma gandesc ca ai si un serviciu. In situatia ta mi-as inchiria undeva un apartament sau o garzoniera si m-as muta iar din salariu m-as intretine. Ar mai fi o solutie si anume aceea de a sta la unul dintre copii tai. Lupta-te fi tare si nu te lasa. Atunci cand viata vrea sa ne faca sa fim pierduti trebuie sa o infruntam, nu conteaza de cate ori cadem - noi trebuie sa adunam forta necesara, sa ne ridicam si sa mergem mai departe. In primul rand fi tare, pe urma gandeste-te la o solutie si puneo in aplicare - iar daca solutia se dovedeste a gi gresita nu te lasa incearca din nou pana vei reusi. Acesta este sfatul pe care ti-l pot da ...varsta nu conteaza esential este ceea ce suntem noi in viata, mintea, caracterul si personalitatea. Mult succes va doresc si sa aveti parte de tot ceea ce este bun.
kudika_nikole
Postat pe 14 Februarie 2012 23:32
De la: MIMI1958, la data 2012-02-14 23:16:25Sunt a treia generatie de suferinta pe tema iubirii- prima: bunica dinspre mama -a fosta casatorita cativa ani dupa care sotul a decedat si nu s-a mai recasatorit niciodata. A doua generatie :mama mea a dus o viata de cosmar alaturi de tatal meu de cate ori ii spuneam sa il paraseasca nu a facut-o niciodata s-a sacrificat pentru mine si fratele meu care din pacate a murit electrocutat la nici 32 ani. Dupa 11 ani ,dupa o grea suferinta ,avand ciroza hepatica ,desi am incercat toate tratamentele posibile,a murit si ea. Eu, a treia generatie m-am casatorit la indemnul ei cu un barbat pe care nu l-am iubit niciodata , cel pe care l-am iubit nu l-au lasat parintii sa ma ia si desi a venit sa ma caute cand deja eu eram casatorita eu am aflat acest lucru foarte tarziu aprox dupa 10,12 ani. Acum copii au 21 respectiv 23 ani si vreau sa plec sa ma duc oriunde ,sa imi iau lumea uin cap! Desi e f. tarziu ! Altfel daca mai stau aici cu el voi muri -am primit mesaje in acest sens! Sau ma va omori el .Dar unde sa ma duc? Si ce sa fac ? Ce ma sfatuiti acum cand sunt trecuta de jumatatea vietii?
Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde-nu am cu cine sa vorbesc de aceea m-am decis sa scriu aici.


Imi pare foarte rau de viata pe care ai dus-o si de destinul tragic al unor membri ai familiei tale.

Cu acele mesaje de amenintare cu moartea pe care le-ai primit, du-te la politie si fa o reclamatie impotriva celui ce ti le-a trimis. Daca ai martori ai scenelor in care ai fost amenintata verbal cu moartea, acei martori pot face o depozitie in favoarea ta.

Incearca totusi sa divortezi, macar acum, la varsta ta, sa ai parte de liniste. Consulta-te cu un avocat de pe langa vreun tribunal in acest sens, el te va sfatui ce ai de facut, pentru a divorta cat mai rapid.

Deci, ca sa recapitulez, fa o reclamatie la politie, strange dovezi impotriva sotului cum ca te ameninta cu moartea, vorbeste cu persoanele care au fost martore la astfel de amenintari sa te ajute cu declaratiile lor in cazul unui proces de divort, da divort si scapa de individul ce ti-a facut viata, si banuiesc ca si pe a copiilor tai, un calvar.

Nu te teme s-o iei de la inceput. Multe femei au fost sau sunt in aceeasi situatie cu a ta si nu s-au temut s-o ia de la capat.

Multa, multa putere de a lua decizia inteleapta si de a merge mai departe iti doresc.
franziska_eu
Postat pe 15 Februarie 2012 11:44
De la: MIMI1958, la data 2012-02-14 23:16:25Sunt a treia generatie de suferinta pe tema iubirii- prima: bunica dinspre mama -a fosta casatorita cativa ani dupa care sotul a decedat si nu s-a mai recasatorit niciodata. A doua generatie :mama mea a dus o viata de cosmar alaturi de tatal meu de cate ori ii spuneam sa il paraseasca nu a facut-o niciodata s-a sacrificat pentru mine si fratele meu care din pacate a murit electrocutat la nici 32 ani. Dupa 11 ani ,dupa o grea suferinta ,avand ciroza hepatica ,desi am incercat toate tratamentele posibile,a murit si ea. Eu, a treia generatie m-am casatorit la indemnul ei cu un barbat pe care nu l-am iubit niciodata , cel pe care l-am iubit nu l-au lasat parintii sa ma ia si desi a venit sa ma caute cand deja eu eram casatorita eu am aflat acest lucru foarte tarziu aprox dupa 10,12 ani. Acum copii au 21 respectiv 23 ani si vreau sa plec sa ma duc oriunde ,sa imi iau lumea uin cap! Desi e f. tarziu ! Altfel daca mai stau aici cu el voi muri -am primit mesaje in acest sens! Sau ma va omori el .Dar unde sa ma duc? Si ce sa fac ? Ce ma sfatuiti acum cand sunt trecuta de jumatatea vietii?
Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde-nu am cu cine sa vorbesc de aceea m-am decis sa scriu aici.

te-a amenintat cu moartea ,poi dute si tu la politie nu sta mai asa .Doamne fereste ce barbat e ala mai? Nu conteaza ce varsta ai ,refa-ti viata chiar daca asta implica un divort.Copii tai unde stau/?Cu tine?Castigi ?Incearca o chirie sau la ceva neamuri-cunostinte care sa te ajute sa treci peste o perioada grea.
Doamne io nu inteleg deloc cum ai putut trai cu acel barbat atata timp?Mai fetelor nu sunteti slugi si nici animale sa va lasati tratate astfel de catre barbati .Cand o sa va treziti si sa luati atitudine?Viata e scurta merita traita din plin dar nu asa
Piscolinoo
Postat pe 15 Februarie 2012 12:08
De la: MIMI1958, la data 2012-02-14 23:16:25Sunt a treia generatie de suferinta pe tema iubirii- prima: bunica dinspre mama -a fosta casatorita cativa ani dupa care sotul a decedat si nu s-a mai recasatorit niciodata. A doua generatie :mama mea a dus o viata de cosmar alaturi de tatal meu de cate ori ii spuneam sa il paraseasca nu a facut-o niciodata s-a sacrificat pentru mine si fratele meu care din pacate a murit electrocutat la nici 32 ani. Dupa 11 ani ,dupa o grea suferinta ,avand ciroza hepatica ,desi am incercat toate tratamentele posibile,a murit si ea. Eu, a treia generatie m-am casatorit la indemnul ei cu un barbat pe care nu l-am iubit niciodata , cel pe care l-am iubit nu l-au lasat parintii sa ma ia si desi a venit sa ma caute cand deja eu eram casatorita eu am aflat acest lucru foarte tarziu aprox dupa 10,12 ani. Acum copii au 21 respectiv 23 ani si vreau sa plec sa ma duc oriunde ,sa imi iau lumea uin cap! Desi e f. tarziu ! Altfel daca mai stau aici cu el voi muri -am primit mesaje in acest sens! Sau ma va omori el .Dar unde sa ma duc? Si ce sa fac ? Ce ma sfatuiti acum cand sunt trecuta de jumatatea vietii?
Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde-nu am cu cine sa vorbesc de aceea m-am decis sa scriu aici.


sincer, nu am cuvinte!te rog fa tot posibilul si pleaca! crede-ma nimeni si nimic nu merita sacrificiul tau!desi iti va fi greu vei fi bine! copiii sunt destul de mari pentru a te intelege si sprijini in ceea ce vrei sa faci!
kiss_my_ass
Postat pe 15 Februarie 2012 12:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hiperhidroza 3 De la: tarot 19 Mai 2010 13:06
marire de buze - Corina Cazacu 20 De la: iuliabotezatu 30 Iunie 2013 22:09
endoscopie 3 De la: bemm 28 Martie 2011 15:18
buletin fals 2 De la: cristinxxx 18 Februarie 2012 23:31
Clinica Gynepro Medical 5 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 09:39