Setari Cookie-uri

Vopsea de par :-?


Buna !
Care este dupa parerea voastra cea mai buna vopsea de par ?
Eu m-am vopsit de n ori,am fost toate culorile,pot spune ca am incercat mult firme si nu stiu dintre care sa aleg acum!
Am fost blonda in toamna...si ultima oara m-am vopsit saten mediu cu Palette dar mi s-a luat la spalare...si acum am o culoare oribila,e un fel de saten deschis,cu tenta de blond-verzui,iar radacinile sunt saten inchis !
Vreau neaparat sa ma vopsesc,dar vreau o vopsea de calitate care sa nu se mai ia la spalat pentru ca nu mai doresc sa-mi vopsesc apoi parul !
Ce spuneti de cele de la L'oreal Casting Creme Gloss? Si eu,avand lungimea parului mediu,mi-ar intra 2 cutii?
Maria_Alexandra_2
Postat pe 16 Februarie 2012 22:35
L'Oreal Paris
criszoe
Postat pe 16 Februarie 2012 22:43
Ai incercat noul Préférence?Are o gamã bogatã în culori.
La par mediu iti ajunge o cutie,acum depinde insa si cat de bogat/des il ai.:)
criszoe
Postat pe 16 Februarie 2012 22:48
L'oreal,hmm..am incercat doar Casting Creme Gloss acum vreo 2 ani,eram destul de multumita,dar nu aveam parul decolorant.Eu nu am par des,deci cred ca-mi ajunge doar o cutie.
Tu ai incercat Préférence ? Iti rezista,sau se ia vopseaua treptat?
Maria_Alexandra_2
Postat pe 17 Februarie 2012 00:56
Buna dimi ! Indiferent ce vopsea de par folosesti,trebuie sa o aplici corespunzator.Trebuie sa tii cont pe ce culoare o aplici si ce oxidant folosesti.Nu poti sa folosesti aceeasi concentratie si pentru radacina si pentru lungimi...vei risca sa nu iti iasa uniform sau chiar sa iti arzi parul...daca vrei sa te ajut cu un sfat profi' te rog sa-mi spui ce culoare naturala ai ? cam cati cm ai radacina crescuta? ce culoare ai pe lungimi si mai ales...la ce culoare vrei sa ajungi? Inteleg foarte bine motivele ptr.care nu mergeti la un salon si vreau sa va ajut ,atat cat pot de la distanta,sa aveti un par sanatos si frumos....In limita timpului meu liber o sa incerc sa va ajut cu sfaturi legate de ingrijirea parului..
ellia0103
Postat pe 17 Februarie 2012 06:35
Buna dimineata,Elia ! Multumesc pentru ajutor !
Vreau sa-mi colorez parul o nuanta de saten mediu,sau ciocolatiu,oricum,ceva apropriat de culoarea radacinilor mele :saten mediu spre saten inchis ! Radacinile mi-au crescut cam 5 cm,si sunt diferite de restul parului cam 2 nuante.
Am fost si la salon vopsita de mai multe ori,insa dupa mai multi bani cheltuiti,am prins si eu tactica si am inceput sa ma fac singura acasa..
Cert este ca parul meu,de fiecare data cand era decolorat,nu retinea nici un fel de vopsea pe par,indiferent de marca si asta ma enerveaza cel mai mult....Cum trebuie sa fac?
Maria_Alexandra_2
Postat pe 17 Februarie 2012 09:01
iti pot oferii 3 variante,alegi singura pe care din ele o poti aplica
1.repigmentare pentru lungimi :amesteci cam 20gr vopsea cu 150ml apa si aplici pe lungimi,stai 15 min,apoi pregatesti vopseaua cu oxdant de 6% si aplici pe radacina.dupa 20 min intinzi si pe lungimi.mai stai inca 10 min si poti sa speli.RISCURI=daca parul este foarte degradat s-ar putea sa nu iti iasa foarte uniform

2.pentru radacina amesteci vopseaua cu oxidant de 6% si pentru lungimi cu 3%.aplici intai pe radacina si dupa 20min si lungimile,mai stai inca 10 min si poti sa speli.RISCURI=daca parul este f degradat s-ar putea sa se duca culoarea dupa lungimi mai repede...

3.sa mergi la salon.. e cel mai sigur! Ca sa te coste mai putin poti sa cauti
''sambata intre fete'' cand sunt reduceri de 50%. (vezi pe facebook).

AI GRIJA CE VOPSEA ITI CUMPERI. SAU LA CE SALON MERGI ! BAFTA !
daca mai ai intrebari ...anunta-ma
ellia0103
Postat pe 17 Februarie 2012 15:39
Eu am incercat Casting Creme Gloss si mi se pare foarte buna, luciu si culoare resistente.. Dureaza ceva timp, dar oricum va mai iesi la spalat.. Ce este ok la ea e ca nu usuca parul.. Ti-o recomand.
alvides_shaddow
Postat pe 19 Februarie 2012 20:20
Multumesc pentru toate sfaturile ! :*:* M-am uitat pe facebook la sambata intre fete,super!!!
Cert este ca parul meu este foarte degradat,este uscat,decolorat de atatea ori,nu mai zic vospit.
Am gasit o solutie naturala si perfecta ! Mi-am fiert 1 l de cafea foarte concentrata si mi-am clatit de 15 ori parul cu ea,apoi am stat 15 minute cu parul strans in coc imbibat in cafea.Mi s-a mai inchis parul cu o nuanta,voi mai repeta si saptamana viitoare procedura si probabil voi ajunge la nuanta dorita! Ceea ce sfatuies eu pe fetele in situatia mea : mergeti la salon,orice ar fi !
Maria_Alexandra_2
Postat pe 19 Februarie 2012 21:05
'' sambata intre fete '' din 3 martie va fii si mai frumos:in afara de preturi mici,va fii si tombola si testari de produse cosmetice.Daca vrei sa vii ,te astept cu drag!
ellia0103
Postat pe 21 Februarie 2012 08:30
buna Elia. si eu as dori niste sfaturi in legatura cu vopsitul in blond.culoarea mea naturala este saten deschis si anul trecut m-am vopsit aproape brunet cu tenta de roscat. trepata am ajuns la 2 culori. deasupra imi este un blond iar cel din spate un saten mai inchis. ce as putea sa fac sa uniformizez culoarea dar cu tenta de blond?
Roxana_Rox_1
Postat pe 18 Iunie 2015 21:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai este in trend bretonul? 9 De la: Fausta_grace 9 Mai 2011 17:54
New Look: extensii de par natural 1 De la: kudika_4151 29 Martie 2012 12:56
PERMANENT DE GENE - COMBINAL PENTRU 32 DE PERMANENTE DE GENE 5 De la: Publicitate 23 Iunie 2012 10:43
Ce parere aveti despre tatuajele cosmetice ??? 21 De la: BarbieGirl 9 Aprilie 2010 16:06
pareri 2 De la: Fausta_grace 9 Mai 2011 17:51