Setari Cookie-uri

cum imi dau seama dak mai pot ramane cu el sau nu?

buna sunt Roxi in zodia berbec, fostul meu iubit este varsatot...ne-am cunoscut acum 2 ani la un chef dupa care am ramas impreuna. El este cu 2 ani mai mic decat mine dar nu a fost asta o problema. cand ne-am cunoscut eu eram la liceu in ultimul an, ne-am iubit ft mult si era totul perfect ...eu am plecat intr-un alt oras la facultate, lui nu i-a placut am revenit acasa si faceam naveta dar certurile au continuat...la inceput era posesiv implicat gelos dupa ce s-au rezolvat astea nu ii mai pasa de mine...venea la mn cateva ore si pleca acasa nu mai ne vedeam in acea saptamana...eu am suferit enorm l-am iubit ft mult si el era langa mine dar mai mult indiferent...ne-am desp de multe ori , ne comb cu altcineva dupa 1 sapt tot impreuna ajungeam... imi zicea k nu ma mai face sa sufar si era la fel...acum eu am decis sa-l las si pot sa spun k nu il mai prea iubesc numai k el dak a chear vazut k nu il mai vreau mi-a promis k se schimba, binenteles k nu mai cred k asta a fost de 100 de ori numai k imi este teama sa il las sa nu devina un alcoolic pt k are darul acesta din pacate...plange intruna si ma gandesc sa-l las dar am constiinta k poate nu am facut prea multe pt relatia aceasta..acum ma cunoscut pe altcineva care merita dar nu ma atrage deloc... ce sa fac?
kudika_3218
Postat pe 27 Februarie 2012 00:19
De la: kudika_3218, la data 2012-02-27 00:19:51buna sunt Roxi in zodia berbec, fostul meu iubit este varsatot...ne-am cunoscut acum 2 ani la un chef dupa care am ramas impreuna. El este cu 2 ani mai mic decat mine dar nu a fost asta o problema. cand ne-am cunoscut eu eram la liceu in ultimul an, ne-am iubit ft mult si era totul perfect ...eu am plecat intr-un alt oras la facultate, lui nu i-a placut am revenit acasa si faceam naveta dar certurile au continuat...la inceput era posesiv implicat gelos dupa ce s-au rezolvat astea nu ii mai pasa de mine...venea la mn cateva ore si pleca acasa nu mai ne vedeam in acea saptamana...eu am suferit enorm l-am iubit ft mult si el era langa mine dar mai mult indiferent...ne-am desp de multe ori , ne comb cu altcineva dupa 1 sapt tot impreuna ajungeam... imi zicea k nu ma mai face sa sufar si era la fel...acum eu am decis sa-l las si pot sa spun k nu il mai prea iubesc numai k el dak a chear vazut k nu il mai vreau mi-a promis k se schimba, binenteles k nu mai cred k asta a fost de 100 de ori numai k imi este teama sa il las sa nu devina un alcoolic pt k are darul acesta din pacate...plange intruna si ma gandesc sa-l las dar am constiinta k poate nu am facut prea multe pt relatia aceasta..acum ma cunoscut pe altcineva care merita dar nu ma atrage deloc... ce sa fac?

Eu cred ca singura ti ai dat raspunsul la intrebare....nu se merita sa mai ramai cu el...atata timp cat nu va mai intelegeti,nu mai comunicati si respectati este o relatie esuata...
Cat despre asa zisul "dar",fiecare e liber sa traiasca asa cum crede de cuviinta..este strict problemA sa ce va face...cum isi asterne asa doarme...asa ca tu continua-ti viata,gandindu.te in primul rand la tine!
steffy91
Postat pe 27 Februarie 2012 03:16
De la: kudika_3218, la data 2012-02-27 00:19:51buna sunt Roxi in zodia berbec, fostul meu iubit este varsatot...ne-am cunoscut acum 2 ani la un chef dupa care am ramas impreuna. El este cu 2 ani mai mic decat mine dar nu a fost asta o problema. cand ne-am cunoscut eu eram la liceu in ultimul an, ne-am iubit ft mult si era totul perfect ...eu am plecat intr-un alt oras la facultate, lui nu i-a placut am revenit acasa si faceam naveta dar certurile au continuat...la inceput era posesiv implicat gelos dupa ce s-au rezolvat astea nu ii mai pasa de mine...venea la mn cateva ore si pleca acasa nu mai ne vedeam in acea saptamana...eu am suferit enorm l-am iubit ft mult si el era langa mine dar mai mult indiferent...ne-am desp de multe ori , ne comb cu altcineva dupa 1 sapt tot impreuna ajungeam... imi zicea k nu ma mai face sa sufar si era la fel...acum eu am decis sa-l las si pot sa spun k nu il mai prea iubesc numai k el dak a chear vazut k nu il mai vreau mi-a promis k se schimba, binenteles k nu mai cred k asta a fost de 100 de ori numai k imi este teama sa il las sa nu devina un alcoolic pt k are darul acesta din pacate...plange intruna si ma gandesc sa-l las dar am constiinta k poate nu am facut prea multe pt relatia aceasta..acum ma cunoscut pe altcineva care merita dar nu ma atrage deloc... ce sa fac?



Hm,spui ca urmezi cursurile universitare????Asta presupune o doza de maturizare si maturitte in acelasi timp,ceea ce nu reiese din stilu-ti personal de a scrie!!!Acest "k",personal,ma exaspereaza,,este primul semn de manifestare a infantilismului dat de folosirea internet-ului in mod excesiv!!Bun ,sa trecem la subiect!!!

Draga mea,relatia voastra s-a desfasurat sub auspiciile prieteniilor imature,adepte ale jocului negandit,cu sentimentele voastre!"k" v-ati certat,"k" v-ati impacat,,"k" v-ati promis,una,alta,,,,unul,celuilalt,,nimic nou sub soare as spune....Cred ca ati devenit "profesori" in "Chimia iubirii",,v-ati "combinat" atat de repede ca nici nu mai stiti ce se intampla cu voi!!!Ce anume mai vrei de relatia ta?Prietenul tau are si "calitati" suplimentare,deloc de invidiat,motiv in plus,pentru care trebuie sa depasesti acest impas sentimental si sa-ti vezi de viata ta,oricare ar fi aceasta!!
MissRainbow
Postat pe 27 Februarie 2012 07:39
De la: kudika_3218, la data 2012-02-27 00:19:51buna sunt Roxi in zodia berbec, fostul meu iubit este varsatot...ne-am cunoscut acum 2 ani la un chef dupa care am ramas impreuna. El este cu 2 ani mai mic decat mine dar nu a fost asta o problema. cand ne-am cunoscut eu eram la liceu in ultimul an, ne-am iubit ft mult si era totul perfect ...eu am plecat intr-un alt oras la facultate, lui nu i-a placut am revenit acasa si faceam naveta dar certurile au continuat...la inceput era posesiv implicat gelos dupa ce s-au rezolvat astea nu ii mai pasa de mine...venea la mn cateva ore si pleca acasa nu mai ne vedeam in acea saptamana...eu am suferit enorm l-am iubit ft mult si el era langa mine dar mai mult indiferent...ne-am desp de multe ori , ne comb cu altcineva dupa 1 sapt tot impreuna ajungeam... imi zicea k nu ma mai face sa sufar si era la fel...acum eu am decis sa-l las si pot sa spun k nu il mai prea iubesc numai k el dak a chear vazut k nu il mai vreau mi-a promis k se schimba, binenteles k nu mai cred k asta a fost de 100 de ori numai k imi este teama sa il las sa nu devina un alcoolic pt k are darul acesta din pacate...plange intruna si ma gandesc sa-l las dar am constiinta k poate nu am facut prea multe pt relatia aceasta..acum ma cunoscut pe altcineva care merita dar nu ma atrage deloc... ce sa fac?


Faptul ca fostul tau iubit este pe cale sa devina alcoolic nu este problema ta, nu tu i-ai pus sticla in brate si l-ai indemnat sa-si bea mintile, ci el a decis sa mearga pe calea asta. De problema lui ar trebui sa se ocupe el insusi si familia lui, nu tu.

In legatura cu noul baiat cu care te vezi, daca nu-ti place, de ce mai continui sa te vezi cu el? Parerea mea e ca ar trebui sa fii singura pana-ti vei gasi pe cineva care sa te atraga cu adevarat.
franziska_eu
Postat pe 27 Februarie 2012 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diploma de merit 75 De la: andreea1976 3 Ianuarie 2009 18:07
Angajam domnisoare si cupluri pentru video-chat! 5 De la: Eva32 3 Septembrie 2011 01:46
Idilele in doi sunt cele mai fierbinti ? Intalnirile in trei sau in grup, sunt o metoda de ''descatusare'' a sexualitatii ?? Sunt amatori/amatoare pe-aici ? 2 De la: soraderazboi 2 Iulie 2010 11:58
esec? 12 De la: crissulinaa 7 Septembrie 2016 19:31
poti iubi 2 barbati in acelasi timp sau 2 femei? 206 De la: mkdisk 29 Septembrie 2009 16:27