Setari Cookie-uri

eu sunt de vina ?

buna,,eu lucrez in italia,,si acum 2 ani am cunoscut un barbat,,,el e mai mare ca mine cu 13 ani dar e minunat,,e respectos,,vb frumos tot timpul cu mine,,ne iubim si avem o relatie minunata.....Eu fiind mai veche in italia l-am ajutat sa-si gaseasca de munca,,,si tot eu i-am gasit chirie,,nu stam ampreuna deocamdata eu muncesc la un loc fix pentru ca si eu am nevoie de bani,,dar in fiecare zi stam cateva ore ampreuna,,,plus ca im fiecare seara vine pe la familia unde lucrez unde a devenit foarte apreciat.....casa care i-am gasit-o cu chirie e foarte mica , o camera si o baie,,dar se plateste putin si e foarte placuta si comoda....El aici are o matusa cu care eu ma inteleg foarte bine,,,,dar ea de cateva luni si-a adus baiatul la care i-a gasit de munca la un mos...sa aibe grija de un mos....unde are foarte mult liber,,dar mosul e cam nebun.....Problema e ca de atunci parca totul a devenit un calvar,,,cum are liber varul iubitului meu e in casa pe care am inchiriat-o.....si liber inseamna cam de 4 ori pe sptamana,,,tot timpul pleaca de la mos ca se cearta cu el,,,si se muta la iubitul meu,,,am ajuns sa merg pe strada cu amandoi,,,ca nu mai stiu nici eu cu cine sunt,,duminica cand iesim el e deja prezent dimineata,,si pentru ca eu am masina al luam si pe el cu noi,,,,,,sta mai mult la iubitul meu decat la mos,,,gatesc pentru doi.....dar de cumparat nu cumpara mai nimc......nimic......Am incercat sa vb cu iubitul meu dar el zice ca sunt neamuri etc.....acum cateva zile o alta prietena de-a mea a ramas fara munca,,,culmea e ca sunt tot neamuri cu iubitul meu si ne-a rugat pe amandoi daca poate sta la iubitul meu cateva zile,,eu am fost de acord,,oricum sunt neamuri,,,si a stat doar cateva zile ca si-a gasit de munca,,,,dar in acelasi timp si varul lui se certase cu mosul si vroia sa vina cu forta sa stea la iubitul meu in casa,,,l-a deranjat ca de ce am primit-o pe femeia aceea care le e tot neam si pe el nu,,,,dar nu e loc,,,casa-i mica,,,pana la urma l-a primit....dar acum iubitul meu spune ca eu sunt de vina ,,ca de ce am fost de acord sa stea la el acea doamna,,ca si celalalt e var,,,eu ma simt stresata de toata situatia asta,,,ma simt ranita,,,culmea e ca iubitul meu tot la mine se plinge de ei,,si acum tot pe mine ma acuza,,,,,nu mai stiu nici eu de ce....unde oare am gresit ???
kudika330644
Postat pe 3 Martie 2012 06:46
pai daca sunteti moldoveni! stati ca tiganii gramada cu nemurile!
jean_luc_picard
Postat pe 3 Martie 2012 07:39
De la: kudika330644, la data 2012-03-03 06:46:00buna,,eu lucrez in italia,,si acum 2 ani am cunoscut un barbat,,,el e mai mare ca mine cu 13 ani dar e minunat,,e respectos,,vb frumos tot timpul cu mine,,ne iubim si avem o relatie minunata.....Eu fiind mai veche in italia l-am ajutat sa-si gaseasca de munca,,,si tot eu i-am gasit chirie,,nu stam ampreuna deocamdata eu muncesc la un loc fix pentru ca si eu am nevoie de bani,,dar in fiecare zi stam cateva ore ampreuna,,,plus ca im fiecare seara vine pe la familia unde lucrez unde a devenit foarte apreciat.....casa care i-am gasit-o cu chirie e foarte mica , o camera si o baie,,dar se plateste putin si e foarte placuta si comoda....El aici are o matusa cu care eu ma inteleg foarte bine,,,,dar ea de cateva luni si-a adus baiatul la care i-a gasit de munca la un mos...sa aibe grija de un mos....unde are foarte mult liber,,dar mosul e cam nebun.....Problema e ca de atunci parca totul a devenit un calvar,,,cum are liber varul iubitului meu e in casa pe care am inchiriat-o.....si liber inseamna cam de 4 ori pe sptamana,,,tot timpul pleaca de la mos ca se cearta cu el,,,si se muta la iubitul meu,,,am ajuns sa merg pe strada cu amandoi,,,ca nu mai stiu nici eu cu cine sunt,,duminica cand iesim el e deja prezent dimineata,,si pentru ca eu am masina al luam si pe el cu noi,,,,,,sta mai mult la iubitul meu decat la mos,,,gatesc pentru doi.....dar de cumparat nu cumpara mai nimc......nimic......Am incercat sa vb cu iubitul meu dar el zice ca sunt neamuri etc.....acum cateva zile o alta prietena de-a mea a ramas fara munca,,,culmea e ca sunt tot neamuri cu iubitul meu si ne-a rugat pe amandoi daca poate sta la iubitul meu cateva zile,,eu am fost de acord,,oricum sunt neamuri,,,si a stat doar cateva zile ca si-a gasit de munca,,,,dar in acelasi timp si varul lui se certase cu mosul si vroia sa vina cu forta sa stea la iubitul meu in casa,,,l-a deranjat ca de ce am primit-o pe femeia aceea care le e tot neam si pe el nu,,,,dar nu e loc,,,casa-i mica,,,pana la urma l-a primit....dar acum iubitul meu spune ca eu sunt de vina ,,ca de ce am fost de acord sa stea la el acea doamna,,ca si celalalt e var,,,eu ma simt stresata de toata situatia asta,,,ma simt ranita,,,culmea e ca iubitul meu tot la mine se plinge de ei,,si acum tot pe mine ma acuza,,,,,nu mai stiu nici eu de ce....unde oare am gresit ???



Intotdeauna lucrurile amestecate mai mult decat trebuie nu duc la nimic bun!!!Trebuia sa fii impartiala in tot acest amalgam de neamuri si sa-i lasi sa se descurce singuri,,sunt majori,responsabili pentru viata lor!!Eu ,daca as fi in locul tau,m-as detasa de toate acestea si mi-as vedea de treburile mele!!!Problema este la ei,nu la tine!!!!As discuta cu iubitul meu si i-as pune in vedere sa rezolve situatia neplacuta!!Incearca sa fii mai putin filantropa,toate au o limita!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Martie 2012 07:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bancuri cu bula 81 De la: kudika097603 11 Martie 2010 11:10
Amuzant, teribil de amuzant..! 82 De la: anastasia_m 13 Februarie 2011 10:23
CUM SA CONSTRUIESTI O CASA 10 De la: _oktober_ 16 Iunie 2009 08:35
Funny 37 De la: kudika_37357 28 Iunie 2013 14:05
ce este sxsul??? 20 De la: alegro6543 26 Noiembrie 2010 17:40