Setari Cookie-uri

Jobul dorit o iluzie ????

Buna am o problema existentiala ca sa zic asa care ma tot macina de ceva vreme incoace!!! Este drept am doar 22 de ani si jumatate dar totusi ma gandesc la viitorul meu care se pare ca este umbrit de nesansa sau nu stiu cum sa-i zic . De ceva vreme m-am mutat in capitala cu entuziasmul unui prospat absolvent de facultate ca vezi Doamne oi gasi caini cu colaci in coada....in fine mi-am gasit un job full time o gazda super dpdv al prezentei dumneaei ca in general e cam scumpa cheltuiala lunara toate bune si frumoase insa au cam inceput sa apara poblemele (mentionez faptul ca parintii nu ma sustin financiar) banii la serviciu nu vin tocmai cei pe care ii merit targhet depasit= nu am primit banii care mi se cuveneau si mai mult decat atat de 3 luni lucrez singura colega initiala si-a dat demisia si de atunci sefii o tot taraganeaza ca imi aduc alta colega!!! mentionez faptul ca lucrez cat pentru doi si nu am vazut nici un ban in plus la salriu macar pentru sambetele in care trebuia sa fiu libera
:( okkkk intre timp eu mi-am tot depus cv-uri in stanga si in dreapta pe la tot felul de companii insa pauzaaa abea mai suna cate unu la o luna eu ce sa cred din asta ca acele joburi de fapt nu exista???? am tot auzit in stanga si in dreapta ca un job bun se capata greu fie ca prin munca cinstita eu una nu-mi permit sa pun bani in plic, nu am cine stie ce cunostinte sus puse si nicidecum nu voi decurge la alte mijloace neortodoxe sa pot obtine un job...ideea este ca am ajuns la capatul rabdarii imi doresc clar alt job (deunazi mi-am pus demisia pe masa sa vad ce hotarare iau bosii pentru ca eu nu mai suport situatia asta de angajat ideal - fraierul plevei ) ba chiar am ajuns in punctul in care sa plec definitiv de aici din Bucuresti sa o iau de la capat in alte parte!!! Cum ma sfatutiti voi sa procedez??? Sunt demoralizata total ca sa zic asa pentru ca eu chiar imi doresc sa fac ceva cu viata mea insa se pare ca altii nu-mi dau voie!!! sau societatea asta in care traim pune pret pe nepotism sau cum s-o mai zice!!!!! dar cu noi tinerii la inceput de drum cum ramane ????
Marryzza
Postat pe 18 Martie 2012 12:07
Scuzati-mi greselile sunt cam somnoroasa
Marryzza
Postat pe 18 Martie 2012 12:09
De la: Marryzza, la data 2012-03-18 12:07:08Buna am o problema existentiala ca sa zic asa care ma tot macina de ceva vreme incoace!!! Este drept am doar 22 de ani si jumatate dar totusi ma gandesc la viitorul meu care se pare ca este umbrit de nesansa sau nu stiu cum sa-i zic . De ceva vreme m-am mutat in capitala cu entuziasmul unui prospat absolvent de facultate ca vezi Doamne oi gasi caini cu colaci in coada....in fine mi-am gasit un job full time o gazda super dpdv al prezentei dumneaei ca in general e cam scumpa cheltuiala lunara toate bune si frumoase insa au cam inceput sa apara poblemele (mentionez faptul ca parintii nu ma sustin financiar) banii la serviciu nu vin tocmai cei pe care ii merit targhet depasit= nu am primit banii care mi se cuveneau si mai mult decat atat de 3 luni lucrez singura colega initiala si-a dat demisia si de atunci sefii o tot taraganeaza ca imi aduc alta colega!!! mentionez faptul ca lucrez cat pentru doi si nu am vazut nici un ban in plus la salriu macar pentru sambetele in care trebuia sa fiu libera
:( okkkk intre timp eu mi-am tot depus cv-uri in stanga si in dreapta pe la tot felul de companii insa pauzaaa abea mai suna cate unu la o luna eu ce sa cred din asta ca acele joburi de fapt nu exista???? am tot auzit in stanga si in dreapta ca un job bun se capata greu fie ca prin munca cinstita eu una nu-mi permit sa pun bani in plic, nu am cine stie ce cunostinte sus puse si nicidecum nu voi decurge la alte mijloace neortodoxe sa pot obtine un job...ideea este ca am ajuns la capatul rabdarii imi doresc clar alt job (deunazi mi-am pus demisia pe masa sa vad ce hotarare iau bosii pentru ca eu nu mai suport situatia asta de angajat ideal - fraierul plevei ) ba chiar am ajuns in punctul in care sa plec definitiv de aici din Bucuresti sa o iau de la capat in alte parte!!! Cum ma sfatutiti voi sa procedez??? Sunt demoralizata total ca sa zic asa pentru ca eu chiar imi doresc sa fac ceva cu viata mea insa se pare ca altii nu-mi dau voie!!! sau societatea asta in care traim pune pret pe nepotism sau cum s-o mai zice!!!!! dar cu noi tinerii la inceput de drum cum ramane ????


Draga mea,situatia prin care treci in acest moment,este comuna multor persoane angajate in sistemul privat romanesc,care este unul dintre cele mai frustrante medii de lucru!!!Ca tine,,sunt zeci si zeci de angajati!!!Poti incerca in alta parte,si in cazul in care iti gasesti un loc de munca mutumitor,tine cu dintii de el,nu mai fi asa pretentioasa,caci ai sa ramai fara loc de munca!!In Romania,problema locurilor de munca este cu mult sub nivelul decentei umane,ca nivel de existenta vorbind!!!Nu poti avea totul ,mai ales cand sute de posibili angajati,asteapta la portile societatilor,in vederea obtinerii unui loc de munca,de cele mai multe ori,prost retribuit si neconcord cu pregatirea celui in cauza!!
MissRainbow
Postat pe 18 Martie 2012 12:35
Esti super dragutzaa...
Nu ai vrea sa petrecem un week-end romantic impreuna, undeva la munte, sa uiti de Bucuresti si de probleme, si sa facm dragoste ?
Nici eu nu prea am bani, dar dragostea e gratis...

Baiat_virgin
Postat pe 18 Martie 2012 12:40
De la: Marryzza, la data 2012-03-18 12:09:56Scuzati-mi greselile sunt cam somnoroasa


Imi plac fetele somnoroase, si in pijamale, si asa cu parul buhait...
Baiat_virgin
Postat pe 18 Martie 2012 12:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hei 12 De la: kudika015246 27 Aprilie 2009 23:58
Cresterea 2 De la: geo_refinantat 31 Mai 2011 21:50
Intrebare pt femei si nu numai :) 16 De la: kudika228826 2 Septembrie 2010 16:23
CE AI VREA SA SCHIMBI IN FAMILIA TA? 30 De la: TIGRA 28 Octombrie 2010 15:19
o balanta iubeste o fecioara si un varsator... 10 De la: _oktober_ 26 Februarie 2009 13:10