Setari Cookie-uri

Cum facem sa aducem barbatii la cursurile de dans ?

Ieri vorbeam cu un instructorea de dans despre faptul ca 80% din participanti la cursul de dans sunt femei.
In aceste conditii dansul intre 2 femei nu este acelsi lucru.

Cum credeti ca am putea face sa aducem barbatii la cursul de dans ?
kudika502979
Postat pe 23 Martie 2012 10:31
De la: kudika502979, la data 2012-03-23 10:31:09Ieri vorbeam cu un instructorea de dans despre faptul ca 80% din participanti la cursul de dans sunt femei.
In aceste conditii dansul intre 2 femei nu este acelsi lucru.

Cum credeti ca am putea face sa aducem barbatii la cursul de dans ?



Disproportia dintre numarul femeilor si cel al barbatilor participanti la cursuri de dans,a existat intotdeauna,dar acum ,este accentuata ,datorita faptului ca, barbatii s-au reorientat spre alte preocupari,mai elevate, spun ei,decat dansul,ca forma de relaxare si divertisment!!!Insa,prima conditie care trebuie indeplinita in momentul in care abordezi un barbat,in vederea atragerii spre practicarea dansului,este aceea ca domnia sa sa fie preocupata de o astfel de activitate,sa fie pasionat de dans si muzica,ambele ingemanandu-se!!Nu poti forta nota in acest sens!!Exista familii unde dansul este la el acasa,asa cum exista si cupluri unde nici nu se pune o astfel de problema in discutie!!Exista forme de mediatizare,dar totul tine de dorinta barbatului!!!De ce sa dansezi,cand poti foarte bine sa stai ore in sir in baruri,cluburi,in fata calculatorului,fara eforturi fizice substantiale??????????De ce sa te revigorezi ,cand poti sa te imbacsesti cu fum de tigara si sa te imbeti cu aburii adusi de alcool?????????De ce sa iti relaxezi iubita,cand este mult mai practic sa faci sex cu ea,,intr-un asternut sordid ??????????De ce sa te bucuri de dans,cand te poti bucura de lene,sedentarism,ambele necostand nimic????????
MissRainbow
Postat pe 23 Martie 2012 10:47
Mie chiar mi-ar place, dar din pacate am avut alte activitati prioritare.
Armain
Postat pe 23 Martie 2012 18:11
De la: kudika502979, la data 2012-03-23 10:31:09Ieri vorbeam cu un instructorea de dans despre faptul ca 80% din participanti la cursul de dans sunt femei.
In aceste conditii dansul intre 2 femei nu este acelsi lucru.

Cum credeti ca am putea face sa aducem barbatii la cursul de dans ?


Dar de ce nu exista angajati ai studioului de dans, care sa danseze cu acele cursante?

In legatura cu intrebarea ta, s-au dus vremurile in care barbatii se straduiau sa invete cat mai multe dansuri pentru a impresiona domnisoarele din inalta societate sau fetele din sat, dupa caz. Acum, unii "domni" au alte preocupari: jocuri pc, bautul in exces, jocurile online, pierderea timpului pe net de dimineata pana seara sau in fata televizorului etc, iar din punctul de vedere al acestor indivizi, femeile nu trebuie cucerite, ci jignite, cat de mult posibil. Dupa mintea lor ingusta asa se cucereste o femeie, cu jignirea si apelative demne de un golan.
franziska_eu
Postat pe 23 Martie 2012 18:40
De la: MissRainbow, la data 2012-03-23 10:47:16
De la: kudika502979, la data 2012-03-23 10:31:09Ieri vorbeam cu un instructorea de dans despre faptul ca 80% din participanti la cursul de dans sunt femei.
In aceste conditii dansul intre 2 femei nu este acelsi lucru.

Cum credeti ca am putea face sa aducem barbatii la cursul de dans ?



Disproportia dintre numarul femeilor si cel al barbatilor participanti la cursuri de dans,a existat intotdeauna,dar acum ,este accentuata ,datorita faptului ca, barbatii s-au reorientat spre alte preocupari,mai elevate, spun ei,decat dansul,ca forma de relaxare si divertisment!!!Insa,prima conditie care trebuie indeplinita in momentul in care abordezi un barbat,in vederea atragerii spre practicarea dansului,este aceea ca domnia sa sa fie preocupata de o astfel de activitate,sa fie pasionat de dans si muzica,ambele ingemanandu-se!!Nu poti forta nota in acest sens!!Exista familii unde dansul este la el acasa,asa cum exista si cupluri unde nici nu se pune o astfel de problema in discutie!!Exista forme de mediatizare,dar totul tine de dorinta barbatului!!!De ce sa dansezi,cand poti foarte bine sa stai ore in sir in baruri,cluburi,in fata calculatorului,fara eforturi fizice substantiale??????????De ce sa te revigorezi ,cand poti sa te imbacsesti cu fum de tigara si sa te imbeti cu aburii adusi de alcool?????????De ce sa iti relaxezi iubita,cand este mult mai practic sa faci sex cu ea,,intr-un asternut sordid ??????????De ce sa te bucuri de dans,cand te poti bucura de lene,sedentarism,ambele necostand nimic????????


Aveti mare dreptate, Doamna, in tot ceea ce scrieti.
franziska_eu
Postat pe 23 Martie 2012 18:44
Ehehe, unde sunt vremurile de altadata cand barbatii adevarati stiau sa danseze?
franziska_eu
Postat pe 23 Martie 2012 18:58
Subiectul este despre dans si numarul redus de barbati ce se dedica acestui hobby. Nu sunteti in stare sa scrieti la subiect, abtineti-va de la comentarii. Punct.
franziska_eu
Postat pe 23 Martie 2012 19:00
De la: kudika502979, la data 2012-03-23 10:31:09Ieri vorbeam cu un instructorea de dans despre faptul ca 80% din participanti la cursul de dans sunt femei.
In aceste conditii dansul intre 2 femei nu este acelsi lucru.

Cum credeti ca am putea face sa aducem barbatii la cursul de dans ?


le promiti o bere si vor veni!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 23 Martie 2012 19:07
kur da kinte esti ca o placa stricata si ramasa pe repeat!!!!!! taci dracului din gura si lasa-ne sa vorbim intre noi!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 23 Martie 2012 19:08
ia laptic kur da kinte
zinaceabunasinebuna
Postat pe 23 Martie 2012 19:25
De la: Armain, la data 2012-03-23 18:11:02Mie chiar mi-ar place, dar din pacate am avut alte activitati prioritare.


Hmmmmmmmm,care ar fi acelea,Marinica,chiar ma intereseaza punctul tau de vedere!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Martie 2012 20:59
De la: contachinte, la data 2012-03-23 18:14:56
De la: MissRainbow, la data 2012-03-23 10:47:16
De la: kudika502979, la data 2012-03-23 10:31:09Ieri vorbeam cu un instructorea de dans despre faptul ca 80% din participanti la cursul de dans sunt femei.
In aceste conditii dansul intre 2 femei nu este acelsi lucru.

Cum credeti ca am putea face sa aducem barbatii la cursul de dans ?



Disproportia dintre numarul femeilor si cel al barbatilor participanti la cursuri de dans,a existat intotdeauna,dar acum ,este accentuata ,datorita faptului ca, barbatii s-au reorientat spre alte preocupari,mai elevate, spun ei,decat dansul,ca forma de relaxare si divertisment!!!Insa,prima conditie care trebuie indeplinita in momentul in care abordezi un barbat,in vederea atragerii spre practicarea dansului,este aceea ca domnia sa sa fie preocupata de o astfel de activitate,sa fie pasionat de dans si muzica,ambele ingemanandu-se!!Nu poti forta nota in acest sens!!Exista familii unde dansul este la el acasa,asa cum exista si cupluri unde nici nu se pune o astfel de problema in discutie!!Exista forme de mediatizare,dar totul tine de dorinta barbatului!!!De ce sa dansezi,cand poti foarte bine sa stai ore in sir in baruri,cluburi,in fata calculatorului,fara eforturi fizice substantiale??????????De ce sa te revigorezi ,cand poti sa te imbacsesti cu fum de tigara si sa te imbeti cu aburii adusi de alcool?????????De ce sa iti relaxezi iubita,cand este mult mai practic sa faci sex cu ea,,intr-un asternut sordid ??????????De ce sa te bucuri de dans,cand te poti bucura de lene,sedentarism,ambele necostand nimic????????
vorbesti mult sio degeaba,,iar o sa te superi crezand ca am cva cu tn,,,nici decum ,baietii tind spre alte dansuri decat femeile ce nu necesita partener


Si care ar fi acele dansuri,ce nu necesita prezenta unui partener,Conta????
MissRainbow
Postat pe 23 Martie 2012 21:01
la-ba picardiliana zice ca e mereu singur cand danseaza
__POETUL__
Postat pe 23 Martie 2012 21:05
De la: kudika502979, la data 2012-03-23 10:31:09Ieri vorbeam cu un instructorea de dans despre faptul ca 80% din participanti la cursul de dans sunt femei.
In aceste conditii dansul intre 2 femei nu este acelsi lucru.

Cum credeti ca am putea face sa aducem barbatii la cursul de dans ?

Incearca sa gasesti niste gay valabili.
Broscaru
Postat pe 23 Martie 2012 21:14
De la: contachinte, la data 2012-03-23 21:11:10
De la: MissRainbow, la data 2012-03-23 21:01:31
De la: contachinte, la data 2012-03-23 18:14:56
De la: MissRainbow, la data 2012-03-23 10:47:16
De la: kudika502979, la data 2012-03-23 10:31:09Ieri vorbeam cu un instructorea de dans despre faptul ca 80% din participanti la cursul de dans sunt femei.
In aceste conditii dansul intre 2 femei nu este acelsi lucru.

Cum credeti ca am putea face sa aducem barbatii la cursul de dans ?



Disproportia dintre numarul femeilor si cel al barbatilor participanti la cursuri de dans,a existat intotdeauna,dar acum ,este accentuata ,datorita faptului ca, barbatii s-au reorientat spre alte preocupari,mai elevate, spun ei,decat dansul,ca forma de relaxare si divertisment!!!Insa,prima conditie care trebuie indeplinita in momentul in care abordezi un barbat,in vederea atragerii spre practicarea dansului,este aceea ca domnia sa sa fie preocupata de o astfel de activitate,sa fie pasionat de dans si muzica,ambele ingemanandu-se!!Nu poti forta nota in acest sens!!Exista familii unde dansul este la el acasa,asa cum exista si cupluri unde nici nu se pune o astfel de problema in discutie!!Exista forme de mediatizare,dar totul tine de dorinta barbatului!!!De ce sa dansezi,cand poti foarte bine sa stai ore in sir in baruri,cluburi,in fata calculatorului,fara eforturi fizice substantiale??????????De ce sa te revigorezi ,cand poti sa te imbacsesti cu fum de tigara si sa te imbeti cu aburii adusi de alcool?????????De ce sa iti relaxezi iubita,cand este mult mai practic sa faci sex cu ea,,intr-un asternut sordid ??????????De ce sa te bucuri de dans,cand te poti bucura de lene,sedentarism,ambele necostand nimic????????
vorbesti mult sio degeaba,,iar o sa te superi crezand ca am cva cu tn,,,nici decum ,baietii tind spre alte dansuri decat femeile ce nu necesita partener


Si care ar fi acele dansuri,ce nu necesita prezenta unui partener,Conta????
breakdance


Bun ,sunt de acord,dar nu numai in acest stil consta dansul!!Mie-mi place breakdance-ul,dar in momentele de prezentare in societate,la diferite ocazii,ce faci,,caci nu se danseaza astfel,,stai lemn si te uiti ca vitelu' la poarta noua si mai ramai si fara partenera,caci ti-o fura alt pretendent la dans!!Breakdance-ul nu se danseaza decat in anumite anturaje!!!Noi vorbim de placerea de a dansa la modul general,ca intra si acest stil de dans in panoplia de dansuri,asta este cu totul alta poveste!
MissRainbow
Postat pe 23 Martie 2012 21:15
De la: contachinte, la data 2012-03-23 21:19:00 Bun ,sunt de acord,dar nu numai in acest stil consta dansul!!Mie-mi place breakdance-ul,dar in momentele de prezentare in societate,la diferite ocazii,ce faci,,caci nu se danseaza astfel,,stai lemn si te uiti ca vitelu' la poarta noua si mai ramai si fara partenera,caci ti-o fura alt pretendent la dans!!Breakdance-ul nu se danseaza decat in anumite anturaje!!!Noi vorbim de placerea de a dansa la modul general,ca intra si acest stil de dans in panoplia de dansuri,asta este cu totul alta poveste!
era vb despre ce prefera tineri dc nu vin la dansuri din astea moderne de societate,,,ca la asta se refera fata,,raspuns simplu pentru ca majoritatea tinerilor,baieti,prefera dansul care ti l am prezentat mai sus[/quote]

Te contrazic aici,Conta,nu toti barbatii sunt innebuniti dupa asa ceva!!Si nu fac referire numai la tineri,dansul este universal valabil,nu are varsta!Sa nu-mi spui ca toti tinerii danseaza breakdance,dar,in schimb, nu au habar de cum se danseaza un tango,vals,rock&roll,twist,jive,rumba,samba,foxtrot,etc,,,nu mai spun de jocuri populare,unde aproape toti barbatii sunt afoni!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Martie 2012 21:28
De la: contachinte, la data 2012-03-23 21:33:45
De la: MissRainbow, la data 2012-03-23 21:28:06
De la: contachinte, la data 2012-03-23 21:19:00 Bun ,sunt de acord,dar nu numai in acest stil consta dansul!!Mie-mi place breakdance-ul,dar in momentele de prezentare in societate,la diferite ocazii,ce faci,,caci nu se danseaza astfel,,stai lemn si te uiti ca vitelu' la poarta noua si mai ramai si fara partenera,caci ti-o fura alt pretendent la dans!!Breakdance-ul nu se danseaza decat in anumite anturaje!!!Noi vorbim de placerea de a dansa la modul general,ca intra si acest stil de dans in panoplia de dansuri,asta este cu totul alta poveste!
era vb despre ce prefera tineri dc nu vin la dansuri din astea moderne de societate,,,ca la asta se refera fata,,raspuns simplu pentru ca majoritatea tinerilor,baieti,prefera dansul care ti l am prezentat mai sus


Te contrazic aici,Conta,nu toti barbatii sunt innebuniti dupa asa ceva!!Si nu fac referire numai la tineri,dansul este universal valabil,nu are varsta!Sa nu-mi spui ca toti tinerii danseaza breakdance,dar,in schimb, nu au habar de cum se danseaza un tango,vals,rock&roll,twist,jive,rumba,samba,foxtrot,etc,,,nu mai spun de jocuri populare,unde aproape toti barbatii sunt afoni!!!
ma curcubeu,,tie ti place sa vorbesti de dragul de a vb nu ai cu ce sa ma contrazici ca nu ai argumente,,era vorba de in general,,in general tineri asta prefera,,incearca sa accepti cand nu ai dreptate,nu te mai contrazice de dragul de a te contrazice degeaba[/quote]

Ba te contrazic,ce credeai????????Una este sa dansezi breakdance si cu totul alta este sa iti placa sa dansezi in general!!!Initiatoarea topicului a facut referire generala ,nicidecum nu a intrebat despre modul cum pot fi atrasi tinerii ,pentru a dansa breakdance!!!Nimeni nu contesta frumusetea stilului respectiv,dar nu despre asta este vorba!Cand mergi la o petrecere intre prieteni,sa nu-mi spui ca dansezi toata noaptea beakdance,caci nu te cred!!Si ma gandesc ca mai sunt si fete prin preajma,am o cunostinta,fata fiind,care danseaza asa ceva,dar este unul dintre cazurile izolate!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Martie 2012 21:40
De la: contachinte, la data 2012-03-23 21:49:26
De la: MissRainbow, la data 2012-03-23 21:40:45
De la: contachinte, la data 2012-03-23 21:33:45
De la: MissRainbow, la data 2012-03-23 21:28:06
De la: contachinte, la data 2012-03-23 21:19:00 Bun ,sunt de acord,dar nu numai in acest stil consta dansul!!Mie-mi place breakdance-ul,dar in momentele de prezentare in societate,la diferite ocazii,ce faci,,caci nu se danseaza astfel,,stai lemn si te uiti ca vitelu' la poarta noua si mai ramai si fara partenera,caci ti-o fura alt pretendent la dans!!Breakdance-ul nu se danseaza decat in anumite anturaje!!!Noi vorbim de placerea de a dansa la modul general,ca intra si acest stil de dans in panoplia de dansuri,asta este cu totul alta poveste!
era vb despre ce prefera tineri dc nu vin la dansuri din astea moderne de societate,,,ca la asta se refera fata,,raspuns simplu pentru ca majoritatea tinerilor,baieti,prefera dansul care ti l am prezentat mai sus


Te contrazic aici,Conta,nu toti barbatii sunt innebuniti dupa asa ceva!!Si nu fac referire numai la tineri,dansul este universal valabil,nu are varsta!Sa nu-mi spui ca toti tinerii danseaza breakdance,dar,in schimb, nu au habar de cum se danseaza un tango,vals,rock&roll,twist,jive,rumba,samba,foxtrot,etc,,,nu mai spun de jocuri populare,unde aproape toti barbatii sunt afoni!!!
ma curcubeu,,tie ti place sa vorbesti de dragul de a vb nu ai cu ce sa ma contrazici ca nu ai argumente,,era vorba de in general,,in general tineri asta prefera,,incearca sa accepti cand nu ai dreptate,nu te mai contrazice de dragul de a te contrazice degeaba


Ba te contrazic,ce credeai????????Una este sa dansezi breakdance si cu totul alta este sa iti placa sa dansezi in general!!!Initiatoarea topicului a facut referire generala ,nicidecum nu a intrebat despre modul cum pot fi atrasi tinerii ,pentru a dansa breakdance!!!Nimeni nu contesta frumusetea stilului respectiv,dar nu despre asta este vorba!Cand mergi la o petrecere intre prieteni,sa nu-mi spui ca dansezi toata noaptea beakdance,caci nu te cred!!Si ma gandesc ca mai sunt si fete prin preajma,am o cunostinta,fata fiind,care danseaza asa ceva,dar este unul dintre cazurile izolate!!!
pai logic ca ma contrazici ca nu sti sa pierzi,,nu e vorba despre frumusetea dansului sau nu ,,ti e iti place asa cum ti am zis sa vorbesti de dragul de a vb fara sa zici nimik,,ti am zis simplu dansul asta il prefera tineri baieti de aia nu vin la dansurile de societate unde se duce fata,,si da la petreci asta se danseaza ,,curcubeu,inceteaza,,o sa devii franceza[/quote]

Se danseaza breakdance la petrecerile unde te duci,tu,Conta si ceilalti carora le place acest stil de dans,dar,din fericire,mai exista si alte stiluri de dans,,nu poti generaliza!!!Nu toti tinerii Romaniei practica breakdance-ul,decat,poate,20%,inca 20%, danseaza si eI ce stiu si cum pot si restul de 60% PIERD TIMPUL IN ALTE MODURI!!
MissRainbow
Postat pe 23 Martie 2012 22:08
De la: contachinte, la data 2012-03-23 22:11:21bn curcubeu bn ai dreptate


Stiam!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Martie 2012 22:12
De la: contachinte, la data 2012-03-23 22:15:42
De la: MissRainbow, la data 2012-03-23 22:12:17
De la: contachinte, la data 2012-03-23 22:11:21bn curcubeu bn ai dreptate


Stiam!!!
nu,,nu ai dreptate delok,,te incapatanezi aiurea si vorbesti de dragul de a vorbi,,nu suporti sa fi contrazisa,,dar esti mai in varsta vb blu muza ,,de aia iti dau dreptate,sa nu te ofturezi aiurea,,ca de fapt nu ai nici o dreptate,,eu vorbesc cva tu o ei pe aratura cu altcva,,dar simtete bn,,da ai dreptate

hey, nu am zis sa ii dai dreptate. am zis doar sa respecti persoanele mai mari ca tine.
iti multumesc ca faci asta
muza_ta
Postat pe 23 Martie 2012 22:37
De la: franziska_eu, la data 2012-03-23 18:40:47
In legatura cu intrebarea ta, s-au dus vremurile in care barbatii se straduiau sa invete cat mai multe dansuri pentru a impresiona domnisoarele din inalta societate sau fetele din sat, dupa caz. Acum, unii "domni" au alte preocupari: jocuri pc, bautul in exces, jocurile online, pierderea timpului pe net de dimineata pana seara sau in fata televizorului etc, iar din punctul de vedere al acestor indivizi, femeile nu trebuie cucerite, ci jignite, cat de mult posibil. Dupa mintea lor ingusta asa se cucereste o femeie, cu jignirea si apelative demne de un golan.

Ca tot veni vorba, nu cumva tot tu erai de acord cu mintea ingusta care spunea ca trebuie sa-ti vinzi cat mai scump savarina?!
Atunci de ce te mai miri ca femeile sunt vazute drept obiecte sexuale?!
Armain
Postat pe 24 Martie 2012 02:16
De la: MissRainbow, la data 2012-03-23 21:28:06
De la: contachinte, la data 2012-03-23 21:19:00 Bun ,sunt de acord,dar nu numai in acest stil consta dansul!!Mie-mi place breakdance-ul,dar in momentele de prezentare in societate,la diferite ocazii,ce faci,,caci nu se danseaza astfel,,stai lemn si te uiti ca vitelu' la poarta noua si mai ramai si fara partenera,caci ti-o fura alt pretendent la dans!!Breakdance-ul nu se danseaza decat in anumite anturaje!!!Noi vorbim de placerea de a dansa la modul general,ca intra si acest stil de dans in panoplia de dansuri,asta este cu totul alta poveste!
era vb despre ce prefera tineri dc nu vin la dansuri din astea moderne de societate,,,ca la asta se refera fata,,raspuns simplu pentru ca majoritatea tinerilor,baieti,prefera dansul care ti l am prezentat mai sus


Te contrazic aici,Conta,nu toti barbatii sunt innebuniti dupa asa ceva!!Si nu fac referire numai la tineri,dansul este universal valabil,nu are varsta!Sa nu-mi spui ca toti tinerii danseaza breakdance,dar,in schimb, nu au habar de cum se danseaza un tango,vals,rock&roll,twist,jive,rumba,samba,foxtrot,etc,,,nu mai spun de jocuri populare,unde aproape toti barbatii sunt afoni!!![/quote]

De acord cu Dumneavoastra! In timpul studentiei, sotul meu a luat lectii de dans, si-a invatat sa danseze toate dansurile clasice, dar si cele latino-americane; pentru ca ii face placere sa danseze a invatat toate acestea. Stie sa danseze si pe muzica populara, in mod special pe melodiile populare machedonesti, pentru ca este aroman.

Iar despre breakdance, il considera mai degraba o combinatie intre sport si dans, si nicidecum un dans pur, precum in cazul celorlalte stiluri de dans.

Deci, exact cum ati spus si Dumneavoastra, mai sunt barbati tineri care prefera sa invete stilurile de dans clasice sau cele foarte cunoscute. Si nu toti tinerii sunt innebuniti dupa breakdance. :)
franziska_eu
Postat pe 24 Martie 2012 07:49
De la: Armain, la data 2012-03-24 02:16:22
De la: franziska_eu, la data 2012-03-23 18:40:47
In legatura cu intrebarea ta, s-au dus vremurile in care barbatii se straduiau sa invete cat mai multe dansuri pentru a impresiona domnisoarele din inalta societate sau fetele din sat, dupa caz. Acum, unii "domni" au alte preocupari: jocuri pc, bautul in exces, jocurile online, pierderea timpului pe net de dimineata pana seara sau in fata televizorului etc, iar din punctul de vedere al acestor indivizi, femeile nu trebuie cucerite, ci jignite, cat de mult posibil. Dupa mintea lor ingusta asa se cucereste o femeie, cu jignirea si apelative demne de un golan.

Ca tot veni vorba, nu cumva tot tu erai de acord cu mintea ingusta care spunea ca trebuie sa-ti vinzi cat mai scump savarina?!
Atunci de ce te mai miri ca femeile sunt vazute drept obiecte sexuale?!


Comentariul acelei doamne era cam asa, daca imi aduc bine aminte: ca trebuie sa te culci cu barbatul care stie sa te pretuiasca, adica sa te respecte, cel mai mult. Prin pretuire nu se inteleg cadouri scumpe sau cadouri in bani. Imi pare rau ca tu intelegi lucrul acesta.
franziska_eu
Postat pe 24 Martie 2012 07:52
De la: Armain, la data 2012-03-24 02:16:22
De la: franziska_eu, la data 2012-03-23 18:40:47
In legatura cu intrebarea ta, s-au dus vremurile in care barbatii se straduiau sa invete cat mai multe dansuri pentru a impresiona domnisoarele din inalta societate sau fetele din sat, dupa caz. Acum, unii "domni" au alte preocupari: jocuri pc, bautul in exces, jocurile online, pierderea timpului pe net de dimineata pana seara sau in fata televizorului etc, iar din punctul de vedere al acestor indivizi, femeile nu trebuie cucerite, ci jignite, cat de mult posibil. Dupa mintea lor ingusta asa se cucereste o femeie, cu jignirea si apelative demne de un golan.

Ca tot veni vorba, nu cumva tot tu erai de acord cu mintea ingusta care spunea ca trebuie sa-ti vinzi cat mai scump savarina?!
Atunci de ce te mai miri ca femeile sunt vazute drept obiecte sexuale?!


Femeile sunt vazute drept obiecte sexuale de cei care nu au respect fata de femei. Dovedind ca nu au respect fata de femei, nu au respect nici fata de mama sau orice e femeie in neamul lor.

Cei care nu respecta femeile sunt barbati cu multe complexe de inferioritate si frustrari. Respectivii se simt marunti in fata femeilor, de aceea incearca sa le jigneasca sau sa le injure.

Si te-as ruga frumos sa nu mai intorci mesajele altora ca la Ploiesti, dandu-le interpretarea care iti convine tie.

Poti sa-ti sustii punctul de vedere si fara sa manipulezi mesajele celorlalti si fara sa jignesti pe nimeni.
franziska_eu
Postat pe 24 Martie 2012 07:59
De la: contachinte, la data 2012-03-23 22:15:42
De la: MissRainbow, la data 2012-03-23 22:12:17
De la: contachinte, la data 2012-03-23 22:11:21bn curcubeu bn ai dreptate


Stiam!!!
nu,,nu ai dreptate delok,,te incapatanezi aiurea si vorbesti de dragul de a vorbi,,nu suporti sa fi contrazisa,,dar esti mai in varsta vb blu muza ,,de aia iti dau dreptate,sa nu te ofturezi aiurea,,ca de fapt nu ai nici o dreptate,,eu vorbesc cva tu o ei pe aratura cu altcva,,dar simtete bn,,da ai dreptate


Vorbesc pentru ca am tot dreptul la a -mi exprima opinia ,in ciuda faptului ca nu concorda cu parerile celorlati si ,in speta,cu a ta,la care adauga si faptul ca am ,totusi,dreptate in ceea ce am postat pe acest topic!!!Dansul nu se rezuma ,doar la stilurile asa zise "de cartier"!!!Si adevarul in ceea ce priveste subiectul de topic ,consta in urmatoarele--oamenii si-au pierdut interesul pentru relaxare,frumos,destindere,ambient placut,din diverse motive,optand pentru preocupari,u totul diferite de aceasta forma completa si complexa,pe care o reprezinta dansul,sub toate formele lui de exprimare!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Martie 2012 09:52
mie mi-s dragi barbatii care stiu sa danseze!!!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 24 Martie 2012 10:03
De la: Armain, la data 2012-03-24 02:16:22
De la: franziska_eu, la data 2012-03-23 18:40:47
In legatura cu intrebarea ta, s-au dus vremurile in care barbatii se straduiau sa invete cat mai multe dansuri pentru a impresiona domnisoarele din inalta societate sau fetele din sat, dupa caz. Acum, unii "domni" au alte preocupari: jocuri pc, bautul in exces, jocurile online, pierderea timpului pe net de dimineata pana seara sau in fata televizorului etc, iar din punctul de vedere al acestor indivizi, femeile nu trebuie cucerite, ci jignite, cat de mult posibil. Dupa mintea lor ingusta asa se cucereste o femeie, cu jignirea si apelative demne de un golan.

Ca tot veni vorba, nu cumva tot tu erai de acord cu mintea ingusta care spunea ca trebuie sa-ti vinzi cat mai scump savarina?!
Atunci de ce te mai miri ca femeile sunt vazute drept obiecte sexuale?!


si mie mi-oi zis ca is cam prostuta la un alt topic!!!!!! de ce vorbesti asa????? ai ura pa femei?????????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 24 Martie 2012 10:04
De la: Armain, la data 2012-03-23 18:11:02Mie chiar mi-ar place, dar din pacate am avut alte activitati prioritare.


si amu ai mai mult timp la dispozitie??????? s-o mai schimbat lista da prioritati????????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 24 Martie 2012 10:06
In afara sex ce alte preocupari ar mai putea fi placute pentru ambele sexe ?
kudika502979
Postat pe 24 Martie 2012 14:24
De la: kudika502979, la data 2012-03-24 14:24:01In afara sex ce alte preocupari ar mai putea fi placute pentru ambele sexe ?

Dansul?!
Armain
Postat pe 24 Martie 2012 14:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PARTY EN PIJAMA? SE POATE ASA CEVA AN RUMANIA?+ LIBERTAD 2 De la: dienuscha 20 Iunie 2010 08:40
Urmeaza sa intalnesc pe cineva de pe net 19 De la: iulia75__ 16 Aprilie 2010 11:11
SPANIOLA VOBIND JAPONII SI SPANIOLA SI RUMANO? 9 De la: ankris 2 Iunie 2010 22:02
iubire interzisa dar adevarata 34 De la: Kattyy 23 Decembrie 2009 22:07
sex 45 De la: the_O 29 Octombrie 2010 13:05