Club de conversatie - limbi straine

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

lilian77 Avatarul lui lilian77

18 mesaje
Oras: bucuresti

Acum 8 anipredam limba Engleza la un club de limbi straine .
Aveam o multime de cursanti, pentru ca spre deosebire de centrele obisnuite de limbi straine noi puneam accentul pe timpul dedicat conversatiei si nu pe gramatica.
Intre timp am apucat pe alt drum .
Am deschis trei magazine de cadouri, cosmetice, decoratiuni.
Ma intreb daca oamenii mai sunt si acum la fel de interesati de limbi straine ca atunci.
Ma bate gandul sa deschid un club de conversatie pe .
Voi ce parere aveti?
Raporteaza abuz de limbaj
www.cadouri-decoratiuni.com
Fosta membra Kudika.ro
De la: lilian77, la data 2012-04-19 11:58:45Acum 8 anipredam limba Engleza la un club de limbi straine .
Aveam o multime de cursanti, pentru ca spre deosebire de centrele obisnuite de limbi straine noi puneam accentul pe timpul dedicat conversatiei si nu pe gramatica.
Ma intreb daca oamenii mai sunt si acum la fel de interesati de limbi straine ca atunci.
Voi ce parere aveti?

club de conversatie pe??
Fosta membra Kudika.ro
De la: lilian77, la data 2012-04-19 11:58:45Acum 8 anipredam limba Engleza la un club de limbi straine .
Voi ce parere aveti?

Intentia declarata este pentru spatiul virtual? Nu este rea ideea,dar pentru indeplinirea ei,este imperios necesar un numar de cursanti, prezenti nonstop,cu care sa dialoghezi,sa conversezi,nu stiu daca va fi posibil asa ceva aici!!!User-ii intra sporadic,atunci cand timpul permite aplicarea pe acest forum!!Poti incerca,si vei vedea rezultatele ,daca sunt imbucuratoare sau nu!!Limbi straine,bine,inteleg,dar care ar fi acelea?
Now is me ,who is next?

18 mesaje

Club de conversatie in limba Engleza, desigur.
Cursurile de limbi straine care se fac la noi , se axeaza mai mult pe teorie, ca si la scoala.Copiii inteleg limba Engleza si stiu si ceva gramatica dar cand trebuie sa se exprime liber , abia scot doua cuvinte....
Eu tocmai pe idea de conversatie vreau sa creez clubul asta, pentru cei care vor sa vorbeasca fluent limba Engleza!

18 mesaje

Nu, nu pentru spatiu virtual...

E chiar asa de straina ideea de club?

821_a Avatarul lui 821_a

1 mesaj

buna lilian77,
Ideea este f buna, in plus afirmatia privind greutatea de exprimare in engleza este valabila si pt multi dintre adulti. O publicitate eficienta ar face ideea aplicabila. Mult succes.
Fosta membra Kudika.ro
english my love
bring it on!
În fiecare zi trebuie să ai un pic de seducție și un pic de construcție, un pic de viitor și o scânteie din trecut, dar mai ales un prezent pe care să-l savurezi oricât de mult te-ar provoca.
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje

De la: muza_ta, la data 2013-05-15 12:39:14english my love
bring it on!

Me too!!!!!
Now is me,who's next!!