Setari Cookie-uri

Club de conversatie - limbi straine

Acum 8 anipredam limba Engleza la un club de limbi straine .
Aveam o multime de cursanti, pentru ca spre deosebire de centrele obisnuite de limbi straine noi puneam accentul pe timpul dedicat conversatiei si nu pe gramatica.
Intre timp am apucat pe alt drum .
Am deschis trei magazine de cadouri, cosmetice, decoratiuni.
Ma intreb daca oamenii mai sunt si acum la fel de interesati de limbi straine ca atunci.
Ma bate gandul sa deschid un club de conversatie pe .
Voi ce parere aveti?
lilian77
Postat pe 19 Aprilie 2012 11:58
De la: lilian77, la data 2012-04-19 11:58:45Acum 8 anipredam limba Engleza la un club de limbi straine .
Aveam o multime de cursanti, pentru ca spre deosebire de centrele obisnuite de limbi straine noi puneam accentul pe timpul dedicat conversatiei si nu pe gramatica.
Intre timp am apucat pe alt drum .
Am deschis trei magazine de cadouri, cosmetice, decoratiuni.
Ma intreb daca oamenii mai sunt si acum la fel de interesati de limbi straine ca atunci.
Ma bate gandul sa deschid un club de conversatie pe .
Voi ce parere aveti?


club de conversatie pe??
kiss_my_ass
Postat pe 19 Aprilie 2012 12:05
De la: lilian77, la data 2012-04-19 11:58:45Acum 8 anipredam limba Engleza la un club de limbi straine .
Aveam o multime de cursanti, pentru ca spre deosebire de centrele obisnuite de limbi straine noi puneam accentul pe timpul dedicat conversatiei si nu pe gramatica.
Intre timp am apucat pe alt drum .
Am deschis trei magazine de cadouri, cosmetice, decoratiuni.
Ma intreb daca oamenii mai sunt si acum la fel de interesati de limbi straine ca atunci.
Ma bate gandul sa deschid un club de conversatie pe .
Voi ce parere aveti?




Intentia declarata este pentru spatiul virtual? Nu este rea ideea,dar pentru indeplinirea ei,este imperios necesar un numar de cursanti, prezenti nonstop,cu care sa dialoghezi,sa conversezi,nu stiu daca va fi posibil asa ceva aici!!!User-ii intra sporadic,atunci cand timpul permite aplicarea pe acest forum!!Poti incerca,si vei vedea rezultatele ,daca sunt imbucuratoare sau nu!!Limbi straine,bine,inteleg,dar care ar fi acelea?
MissRainbow
Postat pe 19 Aprilie 2012 12:11
Club de conversatie in limba Engleza, desigur.
Cursurile de limbi straine care se fac la noi , se axeaza mai mult pe teorie, ca si la scoala.Copiii inteleg limba Engleza si stiu si ceva gramatica dar cand trebuie sa se exprime liber , abia scot doua cuvinte....
Eu tocmai pe idea de conversatie vreau sa creez clubul asta, pentru cei care vor sa vorbeasca fluent limba Engleza!
lilian77
Postat pe 20 Mai 2012 15:31
Nu, nu pentru spatiu virtual...

E chiar asa de straina ideea de club?


lilian77
Postat pe 20 Mai 2012 15:33
buna lilian77,
Ideea este f buna, in plus afirmatia privind greutatea de exprimare in engleza este valabila si pt multi dintre adulti. O publicitate eficienta ar face ideea aplicabila. Mult succes.
821_a
Postat pe 15 Mai 2013 11:40
english my love
bring it on!
muza_ta
Postat pe 15 Mai 2013 12:39
De la: muza_ta, la data 2013-05-15 12:39:14english my love
bring it on!




Me too!!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Mai 2013 14:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hai sa facem rost de bani impreuna 1 De la: ana_cruceru 31 Octombrie 2010 12:41
independenta financiara 2 De la: banifrumosi 1 Aprilie 2009 20:32
pe criza asta v-ati angaja ca voluntar??? 9 De la: kudika418546 28 August 2011 15:49
liceul in romania sau in spania? 5 De la: steaua121 28 Aprilie 2011 00:07
vreau si eu un loc de munca 5 De la: cristinxxx 5 Februarie 2012 16:53