Setari Cookie-uri

Va scriu din nou...

am fost pe data de 11 aprilie la ginecolog , unde mi -a zis ca am candidoza. am luat tratament ovule + crema vaginala, spalaturi cu bicarbonat , iubitul meu la fel a folosit crema +spalaturi dar acum 5 zile mi-a aparut o scurgere alba, branzoasa, fara miros, ma ustura si mananca. sa fie tot candidoza? si dak am respectat tratamentul ..de ce a aparut iarasi?
kudika369745
Postat pe 9 Mai 2012 15:43
e posibil sa fie o iritatie ..??
kudika369745
Postat pe 9 Mai 2012 15:44
De la: kudika369745, la data 2012-05-09 15:43:35am fost pe data de 11 aprilie la ginecolog , unde mi -a zis ca am candidoza. am luat tratament ovule + crema vaginala, spalaturi cu bicarbonat , iubitul meu la fel a folosit crema +spalaturi dar acum 5 zile mi-a aparut o scurgere alba, branzoasa, fara miros, ma ustura si mananca. sa fie tot candidoza? si dak am respectat tratamentul ..de ce a aparut iarasi?

da,a recidivat.Ai luat intre timp ceva antibiotice?ai schimbat sapunul ?ceva s-a intamplat de s-a deranjat flora bacteriana interna
Piscolinoo
Postat pe 9 Mai 2012 15:47
...mai, da' ce subiecte mai propuneti si voi!!!!
...mi s-ar parea mai corect sa consulti un ginecolog...el te poate lamuri exact in ceea ce priveste subiectul....
..e doar un sfat...si cred eu...
destul de pertinent!!!
mia2123
Postat pe 9 Mai 2012 15:49
De la: kudika369745, la data 2012-05-09 15:44:38e posibil sa fie o iritatie ..??

Tratamentul pentru candidoza este foarte strict si trebuie urmat cu sfintenie...Cred ca unul din voi nu a respectat acest lucru.Daca nu respectati tratamentul ...sa stiti ca se scapa foarte greu.Va spune unul patit.
serpico_
Postat pe 9 Mai 2012 15:53
De la: kudika369745, la data 2012-05-09 15:43:35am fost pe data de 11 aprilie la ginecolog , unde mi -a zis ca am candidoza. am luat tratament ovule + crema vaginala, spalaturi cu bicarbonat , iubitul meu la fel a folosit crema +spalaturi dar acum 5 zile mi-a aparut o scurgere alba, branzoasa, fara miros, ma ustura si mananca. sa fie tot candidoza? si dak am respectat tratamentul ..de ce a aparut iarasi?



Draga mea,tratamentul se aplica pe o perioada de timp de douasprezece zile,atat sub forma de ovule,crema-unguent extern si tablete cu administrare orala,pentru tine,cat si pentru iubitul tau,acestuia fiindui suficient tratamentul oral si crema la nevoie.Dupa care,se repeta examenul citologic.In acest interval de timp este interzis contactul sexual si este obligatoriu sa se respecte normele de igiena intima.Daca rezultatul analizei ,dupa prelevarea secretiei vaginale, este negativ,se poate reintra in normal,in caz contrar repetandu-se tratamentul prescris anterior.Pe perioada tratamentului,nu se fac spalaturi vaginale!!
MissRainbow
Postat pe 9 Mai 2012 16:00
De la: MissRainbow, la data 2012-05-09 16:00:44
De la: kudika369745, la data 2012-05-09 15:43:35am fost pe data de 11 aprilie la ginecolog , unde mi -a zis ca am candidoza. am luat tratament ovule + crema vaginala, spalaturi cu bicarbonat , iubitul meu la fel a folosit crema +spalaturi dar acum 5 zile mi-a aparut o scurgere alba, branzoasa, fara miros, ma ustura si mananca. sa fie tot candidoza? si dak am respectat tratamentul ..de ce a aparut iarasi?



Draga mea,tratamentul se aplica pe o perioada de timp de douasprezece zile,atat sub forma de ovule,crema-unguent extern si tablete cu administrare orala,pentru tine,cat si pentru iubitul tau,acestuia fiindui suficient tratamentul oral si crema la nevoie.Dupa care,se repeta examenul citologic.In acest interval de timp este interzis contactul sexual si este obligatoriu sa se respecte normele de igiena intima.Daca rezultatul analizei ,dupa prelevarea secretiei vaginale, este negativ,se poate reintra in normal,in caz contrar repetandu-se tratamentul prescris anterior.Pe perioada tratamentului,nu se fac spalaturi vaginale!!


sorry-- fiindu-i
MissRainbow
Postat pe 9 Mai 2012 16:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dupa extractia steriletului... 39 De la: OPHELIA2008 28 Ianuarie 2016 15:20
S.O.S. Infertilitatea 4 De la: izab33lla 30 Septembrie 2010 22:38
Ati fost la ginecolog? 1 De la: kudika479740 5 Februarie 2012 11:21
help plsssss 4 De la: Titanika 19 Februarie 2012 18:23
Ma casatoresc peste 2 luni.....??? 22 De la: Floare_de_crin 16 Iunie 2010 11:19