Setari Cookie-uri

Help, salon exclusiv pentru barbati?

Am pus si aici intrebarea (dau copy/paste) ca sa am mai multe sanse sa imi raspunda cineva:

Stie cineva un salon exclusiv barbatesc in Zona Mihai Bravu, Timpuri Noi, Tineretului? Undeva unde sa faca si manichiura si pedichiura, nu solar sau epilat barbatesc.
Sotului meu ii place sa se ingrijeasca, plus ca are ceva probleme cu pedichiura, dar refuza sa mearga la o pedichiurista intr-un salon de femei.El merge de ceva timp la "Daniel's barber shop", un salon doar pentru barbati, undeva in Radu Beller, si este extrem de incantat: patronul este cel care este si stilist si a adus din Anglia si aplica conceptul consacrat acolo de barber, care a cam disparut in Romania ultimilor zeci de ani. Iar manichiura si pedichiura se fac intr-un salon separat.
In fine, noi ne-am mutat in sudul Bucurestiului si uneori sotului meu ii este cam peste mana sa ajunga in Dorobanti, sau daca se grabeste foarte tare. De aceea m-a pus sa ma interesez aici, unde stie ca gasesc raspuns la orice, daca nu s-a mai deschis ceva de genul asta undeva mai aproape de noi, macar pentru back-up
jurnalul
Postat pe 14 Mai 2012 17:54
De la: jurnalul, la data 2012-05-14 17:54:15Am pus si aici intrebarea (dau copy/paste) ca sa am mai multe sanse sa imi raspunda cineva:

Stie cineva un salon exclusiv barbatesc in Zona Mihai Bravu, Timpuri Noi, Tineretului? Undeva unde sa faca si manichiura si pedichiura, nu solar sau epilat barbatesc.
Sotului meu ii place sa se ingrijeasca, plus ca are ceva probleme cu pedichiura, dar refuza sa mearga la o pedichiurista intr-un salon de femei.El merge de ceva timp la "Daniel's barber shop", un salon doar pentru barbati, undeva in Radu Beller, si este extrem de incantat: patronul este cel care este si stilist si a adus din Anglia si aplica conceptul consacrat acolo de barber, care a cam disparut in Romania ultimilor zeci de ani. Iar manichiura si pedichiura se fac intr-un salon separat.
In fine, noi ne-am mutat in sudul Bucurestiului si uneori sotului meu ii este cam peste mana sa ajunga in Dorobanti, sau daca se grabeste foarte tare. De aceea m-a pus sa ma interesez aici, unde stie ca gasesc raspuns la orice, daca nu s-a mai deschis ceva de genul asta undeva mai aproape de noi, macar pentru back-up


...a treia-i norocoasã...la români..tatueazã-þi întrebarea pe curuþ..sigur o s-o citeascã cineva...cu maximã atenþie
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 14 Mai 2012 18:29
Sper ca a renuntat intre timp la Daniel's Barber Shop: scump si nejustificat: servicii ca la orice salon de cartier, nimic exclusivist si nu are nici o legatura cu serviciile de barber adevarate. Barbatu-meu s-a dus tocmai pentru aceste servicii de barber, si cand a dat cu ochii de cativa pusti de liceu veniti la epilat....a fugit mancand pamantul..
RalucaRalu
Postat pe 12 Iunie 2013 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alessia Beauty Center Galati 1 De la: mtzzz 5 Aprilie 2010 17:26
saloane SIBIU 1 De la: kudika180370 12 Mai 2010 23:46
Salon in Cluj?... 3 De la: loveforever 3 Octombrie 2008 21:12
Salon de Tatoo 2 De la: MARISICA082437 26 Noiembrie 2009 13:14
Experiente neplacute din saloane 3 De la: bestdevilinside 13 Noiembrie 2008 10:48