Setari Cookie-uri

help!! il iubesc dar nu mai stiu cum sa-l pastrez langa mine

buna seara,
Va cer ajutorul caci nu mai stiu ce sa fac,incerc sa fiu cat mai concisa dar sunt atat de multe lucruri de spus incat nu stiu cum sa comasez istoria sper sa nu va plictisiti si sa aveti rabdare sa cititi pana la capat. Suntem impreuna de 20 de ani, avem impreuna un copil de 15 ani, nu suntem casatoriti dar acest aspect nu a constituit un impediment in a fi o familie problema cea mare a aparut cu intensitate maxima acum 3 a si jumatate, acuzatia "NESINCERITATE", MINCIUNA, si acum sa intru in subiect, cand ne-am cunoscut i-am povestit viata mea cu bune si rele, ca am fost casatorita si ca ulterior am mai avut doua relatii cu doi barbati casatoriti, stiu ca nu am procedat corect la vremea aceea insa in conjuctuta in care se desfasura viata mea la vremea aceea nu am avut alta varianta, amanunte pe care i le-am adus la cunostinta insa nu le voi dezvolta aiaci pt. ca m-as lungi prea mult, i-am povestit tot atunci si faptul ca unul dintre ei printr-un concurs de imprejurari a intrat in familie, lucru care a dus la intreruperea relitoolr de familie dintre mine - mama si fratele meu cu cel din urma am reluat relatia acum 2 ani cand a murit mama. In primii 5 ani relatia decurs fara probleme, a venit copilul si lucrurile s-au schimbat un pic, usor usor intre noi s-a instalat intrainarea, el cu serviciul, eu acasa cu copilul. Dupa ceva timp au inceput discutiile din care reiasea faptul ca se simte neglijat ca poate am pe altcineva si tot asa, am plans am strans din dinti si am mers mai departe (s-a intamplat in aceasta perioada sa ma si loveasca) pana acum 3 ani cand totul a izbucnit din partea lui cu o "violenta" fara precedent, a reinceput sa ma intrebe despre trecut si in plus a inceput sa ceara amanunte din ce in ce mai adanci, deja stiam ca este extrem de gelos si nu din dragoste ci din orgoliu, a inceput frica si teroarea intai i-am spus ca acele relatii au durat cate 3 ani apoi cand a inceput sa ma intrebe unde sau desfasurat cu exactitate si de cate ori pe saptamana am fost nevoita sa ii spun ca acestea nu au durat una mai mult de 11 luni si cealalta 1.5 ani, dar nu era suficient, atrebuit sa ii spun cu exactitate perioada in care sau desfasut (luna, an) lucruri pe care le-a verificat cu cartea mea de munca, stupoare dupa 27 de ani uitasem anul exact. au inceput discutii interminabile, nopti in sir, si mai presus de orice i-a adus la cunostinta copilului ca mama lui este o mincinoasa, o femeie care isi bate joc de tatal lui de 20 de ani, inregistrari si confruntari. Acum cateva zile am cedat nervos si am spus ca daca il face fericit eu sunt de vina dar sa puenm capat acestei relatii deoarece eu nu mairezist. in pofida a tot il iubesc si il vreu inapoi acasa, sa fim din nou o familie. va rog sa imi spuneti ca sa fac???? cum sa procedez???
kudika_7410
Postat pe 14 Mai 2012 21:18
De la: kudika_7410, la data 2012-05-14 21:18:13buna seara,
Va cer ajutorul caci nu mai stiu ce sa fac,incerc sa fiu cat mai concisa dar sunt atat de multe lucruri de spus incat nu stiu cum sa comasez istoria sper sa nu va plictisiti si sa aveti rabdare sa cititi pana la capat. Suntem impreuna de 20 de ani, avem impreuna un copil de 15 ani, nu suntem casatoriti dar acest aspect nu a constituit un impediment in a fi o familie problema cea mare a aparut cu intensitate maxima acum 3 a si jumatate, acuzatia "NESINCERITATE", MINCIUNA, si acum sa intru in subiect, cand ne-am cunoscut i-am povestit viata mea cu bune si rele, ca am fost casatorita si ca ulterior am mai avut doua relatii cu doi barbati casatoriti, stiu ca nu am procedat corect la vremea aceea insa in conjuctuta in care se desfasura viata mea la vremea aceea nu am avut alta varianta, amanunte pe care i le-am adus la cunostinta insa nu le voi dezvolta aiaci pt. ca m-as lungi prea mult, i-am povestit tot atunci si faptul ca unul dintre ei printr-un concurs de imprejurari a intrat in familie, lucru care a dus la intreruperea relitoolr de familie dintre mine - mama si fratele meu cu cel din urma am reluat relatia acum 2 ani cand a murit mama. In primii 5 ani relatia decurs fara probleme, a venit copilul si lucrurile s-au schimbat un pic, usor usor intre noi s-a instalat intrainarea, el cu serviciul, eu acasa cu copilul. Dupa ceva timp au inceput discutiile din care reiasea faptul ca se simte neglijat ca poate am pe altcineva si tot asa, am plans am strans din dinti si am mers mai departe (s-a intamplat in aceasta perioada sa ma si loveasca) pana acum 3 ani cand totul a izbucnit din partea lui cu o "violenta" fara precedent, a reinceput sa ma intrebe despre trecut si in plus a inceput sa ceara amanunte din ce in ce mai adanci, deja stiam ca este extrem de gelos si nu din dragoste ci din orgoliu, a inceput frica si teroarea intai i-am spus ca acele relatii au durat cate 3 ani apoi cand a inceput sa ma intrebe unde sau desfasurat cu exactitate si de cate ori pe saptamana am fost nevoita sa ii spun ca acestea nu au durat una mai mult de 11 luni si cealalta 1.5 ani, dar nu era suficient, atrebuit sa ii spun cu exactitate perioada in care sau desfasut (luna, an) lucruri pe care le-a verificat cu cartea mea de munca, stupoare dupa 27 de ani uitasem anul exact. au inceput discutii interminabile, nopti in sir, si mai presus de orice i-a adus la cunostinta copilului ca mama lui este o mincinoasa, o femeie care isi bate joc de tatal lui de 20 de ani, inregistrari si confruntari. Acum cateva zile am cedat nervos si am spus ca daca il face fericit eu sunt de vina dar sa puenm capat acestei relatii deoarece eu nu mairezist. in pofida a tot il iubesc si il vreu inapoi acasa, sa fim din nou o familie. va rog sa imi spuneti ca sa fac???? cum sa procedez???
....crezi ca, noi cei de pe aci suntem asa de intelepti sau atotstiutori incat sa-ti spunem exact ce sa faci!!???..raspunsul este doar la ...VOI DOI!!!
mia2123
Postat pe 14 Mai 2012 21:26
Aminteste-ti motivele pentru care ai cedat nervos si pentru care ai dorit sa inchei aceasta relatie....abia apoi gandeste-te daca il mai vrei cu adevarat in viata ta!
rondina
Postat pe 14 Mai 2012 21:27
De la: kudika_7410, la data 2012-05-14 21:18:13buna seara,
Va cer ajutorul caci nu mai stiu ce sa fac,incerc sa fiu cat mai concisa dar sunt atat de multe lucruri de spus incat nu stiu cum sa comasez istoria sper sa nu va plictisiti si sa aveti rabdare sa cititi pana la capat. Suntem impreuna de 20 de ani, avem impreuna un copil de 15 ani, nu suntem casatoriti dar acest aspect nu a constituit un impediment in a fi o familie problema cea mare a aparut cu intensitate maxima acum 3 a si jumatate, acuzatia "NESINCERITATE", MINCIUNA, si acum sa intru in subiect, cand ne-am cunoscut i-am povestit viata mea cu bune si rele, ca am fost casatorita si ca ulterior am mai avut doua relatii cu doi barbati casatoriti, stiu ca nu am procedat corect la vremea aceea insa in conjuctuta in care se desfasura viata mea la vremea aceea nu am avut alta varianta, amanunte pe care i le-am adus la cunostinta insa nu le voi dezvolta aiaci pt. ca m-as lungi prea mult, i-am povestit tot atunci si faptul ca unul dintre ei printr-un concurs de imprejurari a intrat in familie, lucru care a dus la intreruperea relitoolr de familie dintre mine - mama si fratele meu cu cel din urma am reluat relatia acum 2 ani cand a murit mama. In primii 5 ani relatia decurs fara probleme, a venit copilul si lucrurile s-au schimbat un pic, usor usor intre noi s-a instalat intrainarea, el cu serviciul, eu acasa cu copilul. Dupa ceva timp au inceput discutiile din care reiasea faptul ca se simte neglijat ca poate am pe altcineva si tot asa, am plans am strans din dinti si am mers mai departe (s-a intamplat in aceasta perioada sa ma si loveasca) pana acum 3 ani cand totul a izbucnit din partea lui cu o "violenta" fara precedent, a reinceput sa ma intrebe despre trecut si in plus a inceput sa ceara amanunte din ce in ce mai adanci, deja stiam ca este extrem de gelos si nu din dragoste ci din orgoliu, a inceput frica si teroarea intai i-am spus ca acele relatii au durat cate 3 ani apoi cand a inceput sa ma intrebe unde sau desfasurat cu exactitate si de cate ori pe saptamana am fost nevoita sa ii spun ca acestea nu au durat una mai mult de 11 luni si cealalta 1.5 ani, dar nu era suficient, atrebuit sa ii spun cu exactitate perioada in care sau desfasut (luna, an) lucruri pe care le-a verificat cu cartea mea de munca, stupoare dupa 27 de ani uitasem anul exact. au inceput discutii interminabile, nopti in sir, si mai presus de orice i-a adus la cunostinta copilului ca mama lui este o mincinoasa, o femeie care isi bate joc de tatal lui de 20 de ani, inregistrari si confruntari. Acum cateva zile am cedat nervos si am spus ca daca il face fericit eu sunt de vina dar sa puenm capat acestei relatii deoarece eu nu mairezist. in pofida a tot il iubesc si il vreu inapoi acasa, sa fim din nou o familie. va rog sa imi spuneti ca sa fac???? cum sa procedez???
MAMA cata carnatul de poveste revin altadata sa citesc ...acum nu am timp,dar dupa titlu pot sa-ti recomand atat:DACA IL IUBESTI SI NU TE MAI VREA IL LASI LIBER.
criszoe
Postat pe 14 Mai 2012 21:45
Parerea mea e ca domnul in cauza e la andropauza si a inceput sa viseze la cai verzi pe pereti. Se va trezi el cand se va vedea singurel...mai ales ca d-rele dupa care i se scurg ochii, in general vaneaza barbati cu bani in cont si vila la mare. O alta problema, e faptul ca nu te-a luat pana acum de sotie... "Actul acela" e mai valoros decat crezi, pentru ca te face sa constientizezi ca ai niste responsabilitati si ca nu mai esti liber ca pasarea cerului sa faci tot ce-ti trece prin cap. Ai alt statut in societate, esti o persoana CU obligatii. Nu trebuia sa accepti o relatie cu un barbat las, ce fuge de raspundere. Acum e prea tarziu insa.. Fruntea sus, mergi mai departe!
Micaell
Postat pe 15 Mai 2012 12:11
cu un tranchilizant
kudika_nikole
Postat pe 15 Mai 2012 15:49
De la: kudika_7410, la data 2012-05-14 21:18:13buna seara,


Va cer ajutorul caci nu mai stiu ce sa fac,incerc sa fiu cat mai concisa dar sunt ......



Iubesti si regreti un astfel de om???????Uimitor,iesit din orice tipar clasic de familie!!!In primul rand,trebuie sa-ti asumi responsabilitatea povestirii vietii tale anterioare casniciei cu acest domn!!Ai gresit enorm ,dandu-i atatea detalii,legate de viata privata,de dinaintea relatiei actuale,tu,nestiind ce chip de om se ascunde sub masca purtata atatia ani!!!Acum,culegi roadele la ce ai semanat!Ai suportat si accese de violenta fizica,ma gandesc,oare ce anume se petrece in mintea ta,de vrei sa prelungesti un asemenea chin!!!


Sfat-creste-ti copilul singura,,este destul de mare,astfel incat sa-ti mai usureze din sarcini!!!Personal,nu as fi stat cu un asemenea om ,nici macar un an,nu mai vorbesc de douazeci de ani de calvar!
MissRainbow
Postat pe 15 Mai 2012 16:02
Nu o sa gasesti aici solutia.

Constientizeaza ce ai nevoie si nu ce simti ca ai nevoie si faci o alegere. Motivul pentru care trebuie sa te detasezi in momentul asta de sentimente este pentru ca ai un "cochil". E greu dar daca se lungeste povestea mai mult decat trebuie o sa ajungi sa ranesti copilul. El va suferi pe termen lung mai mult decat tine.
kudika_7464
Postat pe 15 Mai 2012 16:50
Buna, va multumesc tuturor si imi cer scuze ca nu am mai intrat pe topic insa, timpul meu liber este f. limitat, ceea ce este cel mai greu este sa te dezlipesti de omul alaturi de care ai infruntat si bine si rau 20 de ani, are si multe calitati pe care trebuie sa i le recunosc deoarece nu sunt o ipocrita, o caracterizare scurta: este tatal de vis pentru orice copil, amantul perfect dar ca sot lasa fff mult de dorit. am crezut ca voi reusi sa il fac sa ma cunosca asa cum sunt insa m-am inselat. Inca o data va multumesc pentru comentarii. Imi este f. greu si o sa-mi fie si mai greu deoarece sunt singura pe lume, fratele meu este departe si nici nu suntem foarte apropriati si asta doar din vina mamei, dar voi lupta si sunt convinsa ca voi reusi sa dovedesc tuturor ca nu sunt doar o "c...a" fara creier. Va multumesc din nou si sa uzim de bine!
kudika_7410
Postat pe 19 Mai 2012 08:45
De la: kudika_7410, la data 2012-05-19 08:45:54Buna, va multumesc tuturor si imi cer scuze ca nu am mai intrat pe topic insa, timpul meu liber este f. limitat, ceea ce este cel mai greu este sa te dezlipesti de omul alaturi de care ai infruntat si bine si rau 20 de ani, are si multe calitati pe care trebuie sa i le recunosc deoarece nu sunt o ipocrita, o caracterizare scurta: este tatal de vis pentru orice copil, amantul perfect dar ca sot lasa fff mult de dorit. am crezut ca voi reusi sa il fac sa ma cunosca asa cum sunt insa m-am inselat. Inca o data va multumesc pentru comentarii. Imi este f. greu si o sa-mi fie si mai greu deoarece sunt singura pe lume, fratele meu este departe si nici nu suntem foarte apropriati si asta doar din vina mamei, dar voi lupta si sunt convinsa ca voi reusi sa dovedesc tuturor ca nu sunt doar o "c...a" fara creier. Va multumesc din nou si sa uzim de bine!



Draga mea, nu esti o femeie fara creier iar cu barbatul tau o sa fie ceva mai complicat o perioada de timp.Nu stiu ce sa zic......cheia e la tine,20 ani nu sant de aruncat,iti mai trebuie inca rabdare muuuulta pt a trece mai departe.Nu-nteleg de ce-ti rascolesti trecutul din moment ce prezentul este consumat atatia ani,doamneeee,sper sa nu fie ceea ce cred eu,cumva alta femeie in viata lui?Nu vreau sa-ti bag mortul in casa,dar nici sa-ti spun sa faci pe detectiva.Vorbeste cu el de ce ti-a pus pe tava trecutul tau si vrea de la tine?
E o treaba tare incurcata voi stiti mai bine ce se afla la mijloc si credema ca daca te-a pus intr-o lumina proasta in fata copilului tau,e ca vrea sa-l atraga de partea lui pt o posibila....despartire!
Sper sa ne anunti ce-ai mai facut,eventual,pt moment nu-i mai deschide acest subiect chiar daca te macini in tine,poate-i va trece cu timpu si se va limpezi si el la cap.
Titanika
Postat pe 19 Mai 2012 09:19
Problema nu esta o femeie, problema este ca a adunat multe frustrari, este nemultumim in primul rand de el dar, este prea orgolios sa recunoasca, este scorpion cu ascendent in leu. Am hotarat sa ne despartim caci eu nu mai pot rezista psihic la atata presiune, il iubesc si probabil il voi iubi pana la capat dar voi sta la distanta, imi va fi foarte greu caci suntem invatati cu o situatie materiala putin peste medie dar voi lupta pana la capat, pana la ultima picatura de energie, doar sunt fecioara!...
kudika_7410
Postat pe 19 Mai 2012 15:18
De la: kudika_7410, la data 2012-05-19 15:18:25Problema nu esta o femeie, problema este ca a adunat multe frustrari, este nemultumim in primul rand de el dar, este prea orgolios sa recunoasca, este scorpion cu ascendent in leu. Am hotarat sa ne despartim caci eu nu mai pot rezista psihic la atata presiune, il iubesc si probabil il voi iubi pana la capat dar voi sta la distanta, imi va fi foarte greu caci suntem invatati cu o situatie materiala putin peste medie dar voi lupta pana la capat, pana la ultima picatura de energie, doar sunt fecioara!...



Foarte bine faci!!!!
MissRainbow
Postat pe 19 Mai 2012 15:24
De la: MissRainbow, la data 2012-05-19 15:24:28
De la: kudika_7410, la data 2012-05-19 15:18:25Problema nu esta o femeie, problema este ca a adunat multe frustrari, este nemultumim in primul rand de el dar, este prea orgolios sa recunoasca, este scorpion cu ascendent in leu. Am hotarat sa ne despartim caci eu nu mai pot rezista psihic la atata presiune, il iubesc si probabil il voi iubi pana la capat dar voi sta la distanta, imi va fi foarte greu caci suntem invatati cu o situatie materiala putin peste medie dar voi lupta pana la capat, pana la ultima picatura de energie, doar sunt fecioara!...



Foarte bine faci!!!!
....nu cred ca va face precum spune!!!..isi face doar curaj....ii trb mult curaj sa faca ceea ce crede ca ar face!!1
mia2123
Postat pe 19 Mai 2012 15:29
De la: kudika_7410, la data 2012-05-19 15:18:25Problema nu esta o femeie, problema este ca a adunat multe frustrari, este nemultumim in primul rand de el dar, este prea orgolios sa recunoasca, este scorpion cu ascendent in leu. Am hotarat sa ne despartim caci eu nu mai pot rezista psihic la atata presiune, il iubesc si probabil il voi iubi pana la capat dar voi sta la distanta, imi va fi foarte greu caci suntem invatati cu o situatie materiala putin peste medie dar voi lupta pana la capat, pana la ultima picatura de energie, doar sunt fecioara!...



Nu sant adepta despartirilor dar sant o luptatoare si rabdarea mea este peste masura!Sper sa ai taria in ceea ce ti-ai hotarat cu viata ta si-ti urez mult noroc pe viitor si sa ai parte de fericirea necesara
Titanika
Postat pe 19 Mai 2012 15:43
De la: mia2123, la data 2012-05-19 15:29:18
De la: MissRainbow, la data 2012-05-19 15:24:28
De la: kudika_7410, la data 2012-05-19 15:18:25Problema nu esta o femeie, problema este ca a adunat multe frustrari, este nemultumim in primul rand de el dar, este prea orgolios sa recunoasca, este scorpion cu ascendent in leu. Am hotarat sa ne despartim caci eu nu mai pot rezista psihic la atata presiune, il iubesc si probabil il voi iubi pana la capat dar voi sta la distanta, imi va fi foarte greu caci suntem invatati cu o situatie materiala putin peste medie dar voi lupta pana la capat, pana la ultima picatura de energie, doar sunt fecioara!...



Foarte bine faci!!!!
....nu cred ca va face precum spune!!!..isi face doar curaj....ii trb mult curaj sa faca ceea ce crede ca ar face!!1



Multe dintre femei o fac fara niciun regret,viata este una singura si dreptul la iubire si fericire este general valabil!!Sa stii sa spui "stop" sau "nu" este o arta,nu curaj!!!Sa te lupti cu viata ,mai departe,,asta da curaj,dar nu am mai fi femei daca nu am face-o!!!
MissRainbow
Postat pe 19 Mai 2012 15:48
Incearca sa mergeti impreuna la un consilier in probleme de cuplu.
20 de ani si un copil impreuna nu sunt de aruncat.
Poate intr-adevar respectivul e la andropauza.
Pentru ce motive te acuza ca il neglijezi?
Ce varsta aveti fiecare ?
3u93n
Postat pe 19 Mai 2012 15:53
De la: kudika_7410, la data 2012-05-19 15:18:25Problema nu esta o femeie, problema este ca a adunat multe frustrari, este nemultumim in primul rand de el dar, este prea orgolios sa recunoasca, este scorpion cu ascendent in leu. Am hotarat sa ne despartim caci eu nu mai pot rezista psihic la atata presiune, il iubesc si probabil il voi iubi pana la capat dar voi sta la distanta, imi va fi foarte greu caci suntem invatati cu o situatie materiala putin peste medie dar voi lupta pana la capat, pana la ultima picatura de energie, doar sunt fecioara!...



Despre ce frustrari este vorba ?
3u93n
Postat pe 19 Mai 2012 15:55
De la: 3u93n, la data 2012-05-19 15:53:33Incearca sa mergeti impreuna la un consilier in probleme de cuplu.
20 de ani si un copil impreuna nu sunt de aruncat.
Poate intr-adevar respectivul e la andropauza.
Pentru ce motive te acuza ca il neglijezi?
Ce varsta aveti fiecare ?


Eugen, tu crezi ca andropauza e motiv de despartire ??
GHEISA_
Postat pe 19 Mai 2012 15:58
De la: GHEISA_, la data 2012-05-19 15:58:17
De la: 3u93n, la data 2012-05-19 15:53:33Incearca sa mergeti impreuna la un consilier in probleme de cuplu.
20 de ani si un copil impreuna nu sunt de aruncat.
Poate intr-adevar respectivul e la andropauza.
Pentru ce motive te acuza ca il neglijezi?
Ce varsta aveti fiecare ?


Eugen, tu crezi ca andropauza e motiv de despartire ??



Nicidecum,dar paranoia cu manifestarile ei,da,poate fi motiv de despartire!!!
MissRainbow
Postat pe 19 Mai 2012 16:06
Acum nu ma mai acuza de neglijenta, acest aspect a fost in urma cu ceva ani, acum ma acuza ca il mint in legatura cu trecutul meu, i-am gasit cateva inscrieri in care ma face papusa gonflabila si altele asemanatoare, ca imi place sa fac sex si pentru asta calc pe orice si pentru faptul ca lui m-am daruit cu trup si suflet 100% il face sa aiba certitudinea ca ce am facut eu inainte sa il cunosc pe el au fost adevarate orgii..., se leaga de trecutul meu pentru ca stie clar ca nu se poate dovedi nimic, acolo este in largul lui, nu pot sa ii propun terpie de cuplu deoarece are impresia ca le stie pe toate, nimeni nu are o logica mai profunda ca a lui si deci nimeni nu poate sa stie mai bine ca el, am facut programare pentru mine la psiholog dar a reusit sa ma convinga sa renunt, acum nu mai renunt, oricene pe lumea asta are o limita de suportabilitate, eu am contiinta curata, stiu ca am jucat corect in aceasta relatie si asa cum spunea si Chaplin, nu conteaza ce gandesc altii despre mine,am jucat orect si am facut tot ce a fost omeneste posibil sa nu destramam aceasta relatie. intradevar este f. greu sa arunci la gunoi 20 de ani de viata in care ai realizat f. multe lucruri si in primul rand si mai presus de orice ai realizat un copil extraordinar... si spun asta nu pentru ca sunt eu mama lui.
kudika_7410
Postat pe 19 Mai 2012 19:14
De la: 3u93n, la data 2012-05-19 15:53:33Incearca sa mergeti impreuna la un consilier in probleme de cuplu.
20 de ani si un copil impreuna nu sunt de aruncat.
Poate intr-adevar respectivul e la andropauza.
Pentru ce motive te acuza ca il neglijezi?
Ce varsta aveti fiecare ?


20 de ani sunt o experienta lunga de viata.
Daca niciunul nu mai este fericit cu celalalt ce rost are consilierea.Daca ei nu sunt in stare sa descopere in ei insisi puterea si resursele sufletesti ca sa mearga mai departe impreuna ce ar rezolva un amarat de psiholog.
Thais13
Postat pe 19 Mai 2012 21:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna la toata lumea 13 De la: rockk 22 Februarie 2011 16:19
please help me...!!!!! 18 De la: angelxxx2010 7 August 2009 00:54
o parere urgent 7 De la: sebylovegyrls 26 Ianuarie 2011 22:55
Vreau sa fim din nou impreuna... 13 De la: pisicutza09 16 Iulie 2010 22:04
CADOU DE VALENTINE'S,ANIVERSARE SI ZI DE NASTERE 1 De la: kudika514482 2 Februarie 2013 11:50