Setari Cookie-uri

va rog sa imi dai un sfat ... o parere !!

Am fost cam de o luna la un concert unde era si fratele meu cu niste prieteni de ai lui . Acolo am vazut un baiat care mi-a cam placut si pe care l-am vazut ca si el se uita mai insistent la mine. Cumva l-am gasit pe Facebook am vorbit o data si mai apoi mi-a cerut Id- ul de mess spunand ca sunt frumoasa si ca ar vrea sa mai vorbim. I-am dat Id-ul meu si am inceput sa povestim pe mess in fiecare zi lucruri de genu " esti frumoasa , ai vrea sa ne intalnim " si asa mai departe ..... Mi se pare un tip super de treaba matur (24 ani ) si pare serios in lucrurile pe care le spune . Chiar daca el e genu de baiat mai cu distractia ( mentionez ca este un prieten. nu chiar asa de apropiat cu fratele meu ).Eu am 17 ani .
Treaba este ca mie chiar imi place de el si simt ca si lui de mine. Problema e ca el sta in Romania iar eu de un an locuiesc in Germania . El imi zice lucrurile pe fata .... adica, ca ii place de mine ,de ce a vazut atunci la concert si ca ar vrea sa ne intalnim si sa ne sarutam ..... Sincer , si eu mi-as dori asta. Imi spune ca daca as vrea sa ma duc la el acasa , spunandu-mi ca nu s-ar pune problema de sex ( cel putin atata timp cat nu vreau eu) si zice ca daca ar fii sa ne potrivim ar fi ok iar daca nu, iar ok.
Si intrebarea mea : Ar trebuii sa ma duc la el acasa ( mie mi se pare respectos) ?? A si imi tot spune ca de sarutat tot ne vom saruta pt ca se vede ca amandoi vrem asta .
Si daca ma voi duce la el acasa si ne sarutam ..... nu o sa creada ca sunt o femeie usoara??? adica din prima intalnire ma las asa usor .......
Eu chiar as vrea sa se lege ceva ...... chiar daca vom fi la distanta unul de celalalt .

Voi ce ziceti ? va rog ca imi dati cat mai mult pareri :)
Va multumesc
kudika_7834
Postat pe 19 Mai 2012 01:59
De la: kudika_7834, la data 2012-05-19 01:59:43Am fost cam de o luna la un concert unde era si fratele meu cu niste prieteni de ai lui . Acolo am vazut un baiat care mi-a cam placut si pe care l-am vazut ca si el se uita mai insistent la mine. Cumva l-am gasit pe Facebook am vorbit o data si mai apoi mi-a cerut Id- ul de mess spunand ca sunt frumoasa si ca ar vrea sa mai vorbim. I-am dat Id-ul meu si am inceput sa povestim pe mess in fiecare zi lucruri de genu " esti frumoasa , ai vrea sa ne intalnim " si asa mai departe ..... Mi se pare un tip super de treaba matur (24 ani ) si pare serios in lucrurile pe care le spune . Chiar daca el e genu de baiat mai cu distractia ( mentionez ca este un prieten. nu chiar asa de apropiat cu fratele meu ).Eu am 17 ani .
Treaba este ca mie chiar imi place de el si simt ca si lui de mine. Problema e ca el sta in Romania iar eu de un an locuiesc in Germania . El imi zice lucrurile pe fata .... adica, ca ii place de mine ,de ce a vazut atunci la concert si ca ar vrea sa ne intalnim si sa ne sarutam ..... Sincer , si eu mi-as dori asta. Imi spune ca daca as vrea sa ma duc la el acasa , spunandu-mi ca nu s-ar pune problema de sex ( cel putin atata timp cat nu vreau eu) si zice ca daca ar fii sa ne potrivim ar fi ok iar daca nu, iar ok.
Si intrebarea mea : Ar trebuii sa ma duc la el acasa ( mie mi se pare respectos) ?? A si imi tot spune ca de sarutat tot ne vom saruta pt ca se vede ca amandoi vrem asta .
Si daca ma voi duce la el acasa si ne sarutam ..... nu o sa creada ca sunt o femeie usoara??? adica din prima intalnire ma las asa usor .......
Eu chiar as vrea sa se lege ceva ...... chiar daca vom fi la distanta unul de celalalt .

Voi ce ziceti ? va rog ca imi dati cat mai mult pareri :)
Va multumesc




eu zic sã-ncerci ºi-un concert...din Berlin...sã zicem...v-ar fi mai comod cu pupatu'
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 19 Mai 2012 05:58
nu ar veni el pana in Germania asta sunt sigura ....... Mai ales ca nici nu ne cunoastem bine. La vara voi fi eu in Romania. :D
kudika_7834
Postat pe 19 Mai 2012 09:18
Iubirea la distanta nu prea tine.Ai grija,la intoarcere sa nu-si fi gasit alta.Nu i te da repede pe tava atata timp cat nu e ceva serios intre voi si la urma sa-ti para rau si sa ramai cu regrete....
Titanika
Postat pe 19 Mai 2012 09:29
De la: kudika_7834, la data 2012-05-19 01:59:43Am fost cam de o luna la un concert unde era si fratele meu cu niste prieteni de ai lui . Acolo am vazut un baiat care mi-a cam placut si pe care l-am vazut ca si el se uita mai insistent la mine. Cumva l-am gasit pe Facebook am vorbit o data si mai apoi mi-a cerut Id- ul de mess spunand ca sunt frumoasa si ca ar vrea sa mai vorbim. I-am dat Id-ul meu si am inceput sa povestim pe mess in fiecare zi lucruri de genu " esti frumoasa , ai vrea sa ne intalnim " si asa mai departe ..... Mi se pare un tip super de treaba matur (24 ani ) si pare serios in lucrurile pe care le spune . Chiar daca el e genu de baiat mai cu distractia ( mentionez ca este un prieten. nu chiar asa de apropiat cu fratele meu ).Eu am 17 ani .
Treaba este ca mie chiar imi place de el si simt ca si lui de mine. Problema e ca el sta in Romania iar eu de un an locuiesc in Germania . El imi zice lucrurile pe fata .... adica, ca ii place de mine ,de ce a vazut atunci la concert si ca ar vrea sa ne intalnim si sa ne sarutam ..... Sincer , si eu mi-as dori asta. Imi spune ca daca as vrea sa ma duc la el acasa , spunandu-mi ca nu s-ar pune problema de sex ( cel putin atata timp cat nu vreau eu) si zice ca daca ar fii sa ne potrivim ar fi ok iar daca nu, iar ok.
Si intrebarea mea : Ar trebuii sa ma duc la el acasa ( mie mi se pare respectos) ?? A si imi tot spune ca de sarutat tot ne vom saruta pt ca se vede ca amandoi vrem asta .
Si daca ma voi duce la el acasa si ne sarutam ..... nu o sa creada ca sunt o femeie usoara??? adica din prima intalnire ma las asa usor .......
Eu chiar as vrea sa se lege ceva ...... chiar daca vom fi la distanta unul de celalalt .

Voi ce ziceti ? va rog ca imi dati cat mai mult pareri :)
Va multumesc



Vrei sa-ti spun ce anume gandesc in acest moment?????????????Nu cred ca vrei asta!!!! Relatiile la distanta iti creeaza senzatia de neputinta,asta sa-ti fie clar!!Nu cred in asa ceva ,si ,drept urmare,,te sfatuiesc sa cauti altceva pentru tine!!!Ai varsta de saptesprezece ani,woooooooow,esti de-o seama cu fiica mea,,dar nu va gasesc preocupari comune,,,este clar,,,apartin altei lumi!!!!! Barbatii germani nu iti plac???Or fi ei reci,meticulosi,,tinzand spre austeritate comportamentala si mentala,dar tot barbatii sunt,,cu aceleasi calitati si defecte ca neaosii nostri!!!Fata draga,nu te ambala,caci o sa iei foc!!!Gandeste,draga mea,,,este foarte simplu sa o faci!!!
MissRainbow
Postat pe 19 Mai 2012 09:36
sincer...stiu ca o relatie la distanta nu prea ar fi tocmai buna...:( dar...
kudika_7747
Postat pe 19 Mai 2012 21:35
DE CE SA CREADA CA ESTI O FEMEIE USOARA? CATE KG AI DUPA CE TE DEZBRACI ?
kudika_7769
Postat pe 19 Mai 2012 21:38
adica .... ce vrei sa apui :-?
kudika_7834
Postat pe 19 Mai 2012 21:41
cu " cate kg ai dupa ce te dezbraci " ?
kudika_7834
Postat pe 19 Mai 2012 21:44
pai nu sunt .... dar unii baieti asta cred II saruti la prima intalnire .... nu?
kudika_7834
Postat pe 19 Mai 2012 22:12
nu
kudika_7769
Postat pe 19 Mai 2012 22:19
ok Pot sa te intreb cati ani ai ..... doar de curiozitate :d
kudika_7834
Postat pe 19 Mai 2012 22:22
de la pensionare ?
kudika_7769
Postat pe 19 Mai 2012 22:26
72 ? ok.....
kudika_7834
Postat pe 19 Mai 2012 22:32
De la: Titanika, la data 2012-05-19 09:29:06Iubirea la distanta nu prea tine.Ai grija,la intoarcere sa nu-si fi gasit alta.Nu i te da repede pe tava atata timp cat nu e ceva serios intre voi si la urma sa-ti para rau si sa ramai cu regrete....



tu ce-ai naufragiato cu tava ei ?...lasã fata sã se dea...
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 19 Mai 2012 22:42
De la: kudika_7769, la data 2012-05-19 22:26:51de la pensionare ?


de la deces tampitule ca esti mort demult!
jean_luc_picard
Postat pe 20 Mai 2012 06:51
De la: kudika_7834, la data 2012-05-19 22:12:05pai nu sunt .... dar unii baieti asta cred II saruti la prima intalnire .... nu?


tu te sperii de un sarut la prima intalnire dar ce mai zici de sexul la prima intalnire!? cu gandirea ta ai crede ca ca greutatea unei asfel de femei e insesizabila!
jean_luc_picard
Postat pe 20 Mai 2012 06:53
[quo.
eu zic sã-ncerci ºi-un concert...din Berlin...sã zicem...v-ar fi mai comod cu pupatu'[/quote]

Mi-a placut asta
Micaell
Postat pe 20 Mai 2012 14:24
De la: kudika_7834, la data 2012-05-19 01:59:43Am fost cam de o luna la un concert unde era si fratele meu cu niste prieteni de ai lui . Acolo am vazut un baiat care mi-a cam placut si pe care l-am vazut ca si el se uita mai insistent la mine. Cumva l-am gasit pe Facebook am vorbit o data si mai apoi mi-a cerut Id- ul de mess spunand ca sunt frumoasa si ca ar vrea sa mai vorbim. I-am dat Id-ul meu si am inceput sa povestim pe mess in fiecare zi lucruri de genu " esti frumoasa , ai vrea sa ne intalnim " si asa mai departe ..... Mi se pare un tip super de treaba matur (24 ani ) si pare serios in lucrurile pe care le spune . Chiar daca el e genu de baiat mai cu distractia ( mentionez ca este un prieten. nu chiar asa de apropiat cu fratele meu ).Eu am 17 ani .
Treaba este ca mie chiar imi place de el si simt ca si lui de mine. Problema e ca el sta in Romania iar eu de un an locuiesc in Germania . El imi zice lucrurile pe fata .... adica, ca ii place de mine ,de ce a vazut atunci la concert si ca ar vrea sa ne intalnim si sa ne sarutam ..... Sincer , si eu mi-as dori asta. Imi spune ca daca as vrea sa ma duc la el acasa , spunandu-mi ca nu s-ar pune problema de sex ( cel putin atata timp cat nu vreau eu) si zice ca daca ar fii sa ne potrivim ar fi ok iar daca nu, iar ok.
Si intrebarea mea : Ar trebuii sa ma duc la el acasa ( mie mi se pare respectos) ?? A si imi tot spune ca de sarutat tot ne vom saruta pt ca se vede ca amandoi vrem asta .
Si daca ma voi duce la el acasa si ne sarutam ..... nu o sa creada ca sunt o femeie usoara??? adica din prima intalnire ma las asa usor .......
Eu chiar as vrea sa se lege ceva ...... chiar daca vom fi la distanta unul de celalalt .

Voi ce ziceti ? va rog ca imi dati cat mai mult pareri :)
Va multumesc
Uite ce zic eu,zic asa...toti baietii,dar sa zicem ca aproape toti zic la fel parca sunt iepurasi se tot repeta unul dupa altul ,dar barbatul este dator sa incerce si femeia...normal,sa refuze eu zic ca esti totusi micuta si sa stai tu frumos in banca ta ca stai bine,dar,dar daca te mananca rau ...duteeeeeeeee,nik nu te poate opri si nici macar aceste multe pareri pe care le astepti de la noi,dar nu uita:CUM ITI ASTERNI ASA DORMI.
Hals und Beinbruch!
criszoe
Postat pe 20 Mai 2012 14:33
Parerea mea e sa-l lasi in pace pe tipul acela. Parintii tai stiu despre povestea asta? Ai discutat cu ei? Eu daca as fi in locul lor, nu mi-as lasa fiica sa se duca nu stiu pe unde, acasa la un tip luat de pe net. La cei 17 ani ai tai, nu ai destula experienta ca sa te feresti de anumite capcane care ti se pot intinde. Ce stii tu concret despre baiatul acela? Esti sigura ca poti avea incredere in el? Daca este vreun proxenet si te trezesti ca te sechestreaza si pe urma te vinde...? Daca e vreun smecher, care vrea sa se mute in Germania si te-a gasit pe tine sa-l ajuti sa-si indeplineasca "visul"? Sigur, sunt scenarii pesimiste...dar ma tem ca in acelasi timp sunt si destul de realiste. Eu in locul tau as deschide bine ochii si as cere parerea unui adult.
Micaell
Postat pe 20 Mai 2012 14:35
el face parte din cercul de prieteni al fratelui meu...nu este un necunoscut
kudika_7747
Postat pe 20 Mai 2012 16:27
iar fratele meu si prietenii lui nu prea sunt genu de baieti nesimtiti....acum e drept ca nu pot eu sa ii cunosc prea bine pe prietenii lui....:D
kudika_7747
Postat pe 20 Mai 2012 16:31
Poate sa va intalniti undeva in germania??:d ar fi mai in siguranta pentru tine,pt ca nu poti cunoaste un om nici dupa o viata , deci nu poti avea incredere dooar in niste lucruri pe care le spune pe mess.Eu am 18,deci stiu cum este sa fii indragostita.Din pacate visul meu nu este la fel de frum ca al tau:-<
kudika_9431
Postat pe 8 Iunie 2012 22:56
O invitatie acasa, nu suna prea bine la "prima vedere"! Pe unii oamenii nu-i poti cunoaste niciodata, dar totusi eu nu-l cred serios, iar conversatia este tipic acestor baieti. Te invita acasa, dar nu vrea sex decat daca vrei si tu, deci, te invita acasa sa va sarutati (!,?) si mai ai si 17 ani (minora). Imi pare rau, dar cauta alt baiat! Succes !
kudika442744
Postat pe 11 Iunie 2012 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum poti sa iti dai seama ca zice adevarul,atunci cind spune:TE IUBESC? 11 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 14:31
Buna ziua tuturor! 4 De la: kitty_krieger 30 Iulie 2010 19:45
anticonceptionale si antibiotice 4 De la: danny23 18 August 2014 23:59
b una 35 De la: marco918 2 Iulie 2011 01:10
romantism 24 De la: mobilemaimai_no1 23 Octombrie 2011 04:40