Setari Cookie-uri

Geloasa cu motiv...sau fara motiv ?

Stiti ce ma uimeste cel mai mult ?
Faptul ca EA nu il vede in timpul lui liber : cum vine de la serviciu, bebe il ia de odihnit : lupte, pupaturi, joaca, cum in fiecare seara, noi amandoi ii facem baita, cum el ii da lapticul sau cum el ma ajuta sa fac mancare - de ex., eu nu am rabdare sa fac crema la maioneza, si el o face f bine !
Eu ii aleg hainele atunci cand isi cumpara ceva, eu ii aleg lui cu se imbraca a doua zi la serviciu (cand am timp sa ii calc eu, cand nu, isi calca el).
Chiar aseara am vb sa mergem la Ostrovezi in iunie, si a fost de acord cu propunerea mea.


De ce mai are nevoie sa vb cu ea ???

El stie ca eu cunosc sms-urile pe care ea i le-a trimis de-a lungul timpului (nu stiu daca isi da seama ce rau imi fac ca nu am lasat sa se vada asta..., am ajuns sa ii controlez tot : tel mobil perso, tel de serviciu, factura detaliata a tel. mobil, mail-ul perso si cand pot, trec la control si pe mail-ul de serviciu dupa care el o saluta si o intreaba ce face, daca bea un suc cu el in pauza.

Ma chinuie situatia si ma simt ca un detectiv...

raymon_a
Postat pe 28 Mai 2012 15:42
De la: raymon_a, la data 2012-05-28 15:42:30Stiti ce ma uimeste cel mai mult ?
Faptul ca EA nu il vede in timpul lui liber : cum vine de la serviciu, bebe il ia de odihnit : lupte, pupaturi, joaca, cum in fiecare seara, noi amandoi ii facem baita, cum el ii da lapticul sau cum el ma ajuta sa fac mancare - de ex., eu nu am rabdare sa fac crema la maioneza, si el o face f bine !
Eu ii aleg hainele atunci cand isi cumpara ceva, eu ii aleg lui cu se imbraca a doua zi la serviciu (cand am timp sa ii calc eu, cand nu, isi calca el).
Chiar aseara am vb sa mergem la Ostrovezi in iunie, si a fost de acord cu propunerea mea.





Iti spun eu cum sa faci repede maioneza:intr-o cana normala de apa de 250gr,pui un galbenus sau doua si cu o lgt de mustar si dai cu mixerul caruia ii atasezi doar un brat!Credema merge repede si sigur max 5-10 min,depinde de cantitatea dorita!

Vezi tu ,ca el este deacord cu tine in tot ceea ce doresti si n-a refuzat sa faceti o mica vacanta,DECI....nu are un program al lui sa-l deranjezi de la presupusele lui intalniri amoroase

Titanika
Postat pe 28 Mai 2012 16:32
De la: raymon_a, la data 2012-05-28 15:42:30Stiti ce ma uimeste cel mai mult ?
Faptul ca EA nu il vede in timpul lui liber : cum vine de la serviciu, bebe il ia de odihnit : lupte, pupaturi, joaca, cum in fiecare seara, noi amandoi ii facem baita, cum el ii da lapticul sau cum el ma ajuta sa fac mancare - de ex., eu nu am rabdare sa fac crema la maioneza, si el o face f bine !
Eu ii aleg hainele atunci cand isi cumpara ceva, eu ii aleg lui cu se imbraca a doua zi la serviciu (cand am timp sa ii calc eu, cand nu, isi calca el).
Chiar aseara am vb sa mergem la Ostrovezi in iunie, si a fost de acord cu propunerea mea.


De ce mai are nevoie sa vb cu ea ???

El stie ca eu cunosc sms-urile pe care ea i le-a trimis de-a lungul timpului (nu stiu daca isi da seama ce rau imi fac ca nu am lasat sa se vada asta..., am ajuns sa ii controlez tot : tel mobil perso, tel de serviciu, factura detaliata a tel. mobil, mail-ul perso si cand pot, trec la control si pe mail-ul de serviciu dupa care el o saluta si o intreaba ce face, daca bea un suc cu el in pauza.

Ma chinuie situatia si ma simt ca un detectiv...




ESti un "detectiv" debutant!!!

Draga mea,vorbeste cu sotul tau,,nu te mai framanta inutil,rezolvarea este la el!!!Nu a reusit sa treaca adincolo de relatia respectiva,se mai intampla si asa ceva,chiar daca protagonistul s-a casatorit cu altcineva!!!Si faptul ca lucreaza impreuna,alimenteaza aceasta situatie ingrata!!Sa plece de la acel loc de munca,nu este indicat,cu toate ca,in acest mod,s-ar atenua mult din interesul lui pentru acea femeie!!!Deci,ori accepti situatia in sine,sperand sa i se aplece de la atatea sucuri baute impreuna,ori "cearta-te" cu el pana te vei plictisi sa o faci,caci,oricum,el nu se va schimba!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Mai 2012 16:48
Sa-i ceara sa-si schimbe locul de munca - daca ar fi asa de usor in ziua de azi!?
POATE totusi n-are cu cine bea sucul si cu cine sa-si barfeasca seful sau alti colegi si in ea are incredere
Titanika
Postat pe 28 Mai 2012 17:06
De la: Titanika, la data 2012-05-28 17:06:58Sa-i ceara sa-si schimbe locul de munca - daca ar fi asa de usor in ziua de azi!?
POATE totusi n-are cu cine bea sucul si cu cine sa-si barfeasca seful sau alti colegi si in ea are incredere



Este?????Din toata firma,numai cu ea poate bea sucul,cu altcineva nu!!!Asa o fi!!! Inseamna ca este un incapabil in relationare cu ceilalti colegi,nu comunica decat cu cea care i-a trecut prin pat!!!Patetic!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Mai 2012 17:30
De la: MissRainbow, la data 2012-05-28 17:30:18
De la: Titanika, la data 2012-05-28 17:06:58Sa-i ceara sa-si schimbe locul de munca - daca ar fi asa de usor in ziua de azi!?
POATE totusi n-are cu cine bea sucul si cu cine sa-si barfeasca seful sau alti colegi si in ea are incredere



Este?????Din toata firma,numai cu ea poate bea sucul,cu altcineva nu!!!Asa o fi!!! Inseamna ca este un incapabil in relationare cu ceilalti colegi,nu comunica decat cu cea care i-a trecut prin pat!!!Patetic!!!



Sie ea sigur daca au fost in FICARE ZI ???
Titanika
Postat pe 28 Mai 2012 17:33
De la: Titanika, la data 2012-05-28 17:33:58
De la: MissRainbow, la data 2012-05-28 17:30:18
De la: Titanika, la data 2012-05-28 17:06:58Sa-i ceara sa-si schimbe locul de munca - daca ar fi asa de usor in ziua de azi!?
POATE totusi n-are cu cine bea sucul si cu cine sa-si barfeasca seful sau alti colegi si in ea are incredere



Este?????Din toata firma,numai cu ea poate bea sucul,cu altcineva nu!!!Asa o fi!!! Inseamna ca este un incapabil in relationare cu ceilalti colegi,nu comunica decat cu cea care i-a trecut prin pat!!!Patetic!!!



Sie ea sigur daca au fost in FICARE ZI ???



Nu conteaza frecventa cu care s-a intalnit cu ea,ci,mai degraba,faptul ca-si nemultumeste SOTIA,parerea mea!!Nu conteaza de cate ori gresesti in viata,ci faptul ca gresesti si nu-ti recunosti fapta si nici nu incerci sa te corectezi,tot parerea mea!!!
MissRainbow
Postat pe 28 Mai 2012 18:03
Draga Raymon,as mai avea o sg intrebare.Daca el continua relatia cu aceasta femeie peste rugamintile tale,ce-ai sa faci?
Daca nu raspunzi ,te voi intelege si tacerea "vorbeste"
Titanika
Postat pe 29 Mai 2012 16:41
De la: Titanika, la data 2012-05-29 16:41:48Draga Raymon,as mai avea o sg intrebare.Daca el continua relatia cu aceasta femeie peste rugamintile tale,ce-ai sa faci?
Daca nu raspunzi ,te voi intelege si tacerea "vorbeste"



Daca sotul ei ar fi dorit sa rupa orice legatura cu fosta iubita,ar fi facut-o incepand cu secunda "2" ,dupa momentul in care sotia lui si-a exprimat nemultumirea legata de acest aspect,ceea ce nu s-a intamplat!!!Deci,orice simte doamna noastra,la care se adauga reticenta sotului,este in detrimentul ei!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Mai 2012 17:35
Nu i-am cerut clar sa intrerupa acest dialog cu d-na in cauza, nu vreau sa stie cat ma afecteaza si ca sunt foarte geloasa...doar ii amintesc ca vb cu ea, ca i-am citit istoricul convorbirilor pe mess-ul de serviciu...i-am reamintit inclusiv remarca "Ce bor vrednic in aceasta dimineata !"
Pare rusinat...pare ca ii e jena...
Cred ca a observat ca ma deranjeaza acest lucru si a sters de pe mobilul de serviciu ultimul apel catre ea din data de 21 mai (ziua ei onomastica). Aseara i-am controlat mobilul de serv.
Inainte mai povestea de ea (disctam liber de fostele lui, ca si de fostii mei prieteni), ce au mai vb, unde pleaca ea cu familia (sotul ei e in staff-ul companiei si au un baiat in cls a X-a), dar acum nu mai spune mai nimic...Mi-a povestit cum a traversat ea o depresie, cum si-a revenit (oare cu ajutorul lui ? si ca acum e ok)

Legat de gelozie, ieri mi-a picat in mana o factura tel a lui, detaliata de acum 10 ani...stiti ca am cautat fiecare nr de tel ce aparea in parte ? E normal ?
Acum 10 ani, eu nu il cunosteam...de ce fac asta ? El nu imi cauta prin lucruri, prin tel, desi ma ameninta ca va face si el acest lucru, mai in gluma mai in serios !
raymon_a
Postat pe 30 Mai 2012 11:49
De la: raymon_a, la data 2012-05-25 14:54:05Iata povestea mea : sunt casatorita de aproape 3 ani, 1 copil de 1 anisor...si sotul meu a venit cu laptopul de serviciu acasa si am putut intra pe adresa lui de serviciu, el imi aratase o invitatie la o petrecere primita dd e la un fost coleg, si i-am citit instoricul convorbirilor din firma.
Se pare ca tot mai vb cu fosta lui amanta ( cu 9 ani mai mare decat mine si cu 5 ani mai mare decat el).
Se saluta in acele mesaje, el mai face cate o glumita. Stiti, intr-o dimineata, el a salutat-o cu apelativul lor "Ce bot vrednic de dimineata !" - remarca la care ea nu a raspuns.
Mai mult, i-am cautat si in tel de serviciu si o mai suna din cand in cand.Pe tel lui mobil, personal, nu apar convorbiri cu ea. Caut si pe tel acesta, dar si pe factura electronica, la care am acces nestngherit.

Cand i-am spus ca am verificat mail-ul lui, m-a intrebat daca am gasit ceva interesant si ca bine ca am citit sa ma conving singura ca nu e nimic interesant.

Ma supara ca tot o intreaba pe mess-ul de serviciu ce face, daca ies la un suc...ca o mai suna tot pe mobilul de serviciu...SI CA NU REC ACEST LUCRU.
Dupa cum am vazut, nu ea este cea care initiaza o convorbire, ci el. El o saluta pe mess, el o suna nu zilnic, dar tot o suna.
Sunt convorbiri scurte, de 5-10 randuri, la tel, la fel, 1-2 min.

DAR...DE CE TOT IA LEGATURA CU EA ?
SI DE CE NU REC. ? STIE CA FAC SCANDAL, OARE, CAND AUD NUMELE EI ?

Inainte imi mai povestea de ea, dar de cand i-am cerut detalii despre relatia lor, evita sa vb despre ea...

CE SA FAC ???Ma supara rau situatia...

Astept sfaturile voastre,

Va pup !



E clar ca el nu a luat in serios faptul ca tu i-ai acordat o a doua sansa, dupa ce te-a inselat.

Ce e de facut? O contactezi pe fosta lui amanta si puneti la cale un plan ca sa-l prindeti cu matza in sac, in felul asta va fi nevoit sa recunoasca ca inca mai spera sa fie ceva intre el si fosta lui amanta. Oricum, sotul tau nu e demn de incredere se foloseste de voi amandoua si, culmea, va mai prosteste si in fata.

Pune la cale un plan de actiune impreuna cu fosta lui amanta si o sa-l puneti cu boticul pe labute pe musiu. Garantat!
kokeshi
Postat pe 30 Mai 2012 11:57
De la: raymon_a, la data 2012-05-30 11:49:16Nu i-am cerut clar sa intrerupa acest dialog cu d-na in cauza, nu vreau sa stie cat ma afecteaza si ca sunt foarte geloasa...doar ii amintesc ca vb cu ea, ca i-am citit istoricul convorbirilor pe mess-ul de serviciu...i-am reamintit inclusiv remarca "Ce bor vrednic in aceasta dimineata !"
Pare rusinat...pare ca ii e jena...
Cred ca a observat ca ma deranjeaza acest lucru si a sters de pe mobilul de serviciu ultimul apel catre ea din data de 21 mai (ziua ei onomastica). Aseara i-am controlat mobilul de serv.
Inainte mai povestea de ea (disctam liber de fostele lui, ca si de fostii mei prieteni), ce au mai vb, unde pleaca ea cu familia (sotul ei e in staff-ul companiei si au un baiat in cls a X-a), dar acum nu mai spune mai nimic...Mi-a povestit cum a traversat ea o depresie, cum si-a revenit (oare cu ajutorul lui ? si ca acum e ok)

Legat de gelozie, ieri mi-a picat in mana o factura tel a lui, detaliata de acum 10 ani...stiti ca am cautat fiecare nr de tel ce aparea in parte ? E normal ?
Acum 10 ani, eu nu il cunosteam...de ce fac asta ? El nu imi cauta prin lucruri, prin tel, desi ma ameninta ca va face si el acest lucru, mai in gluma mai in serios !


Ce a fost acum 10 ani in trecutul lui nu are relevanta, insa ceea ce se intampla intre voi doi la ora actuala e foarte important. E clar ca el ti-a inselat increderea prin comportamentul lui, iar acum ai devenit cumplit de geloasa.

Parerea mea: ar trebui sa lasi aparentele deoparte si sa-i arati fatis ca esti geloasa si ca te deranjeaza anumite atitudini ale lui. Daca vei continua sa mentii aparentele, vei suferi in continuare.

Ia masuri si comunica deschis si clar ceea ce simti. Si nu uita de ceea ce te-am sfatuit in mesajul anterior: cuminteste-l cu ajutorul fostei lui amante. O sa-i fie invatatura de minte sotului tau acea lectie pe care i-o vei da impreuna cu fosta lui iubita.

Bafta!
kokeshi
Postat pe 30 Mai 2012 12:03
De la: kokeshi, la data 2012-05-30 12:03:07
De la: raymon_a, la data 2012-05-30 11:49:16Nu i-am cerut clar sa intrerupa acest dialog cu d-na in cauza, nu vreau sa stie cat ma afecteaza si ca sunt foarte geloasa...doar ii amintesc ca vb cu ea, ca i-am citit istoricul convorbirilor pe mess-ul de serviciu...i-am reamintit inclusiv remarca "Ce bor vrednic in aceasta dimineata !"
Pare rusinat...pare ca ii e jena...
Cred ca a observat ca ma deranjeaza acest lucru si a sters de pe mobilul de serviciu ultimul apel catre ea din data de 21 mai (ziua ei onomastica). Aseara i-am controlat mobilul de serv.
Inainte mai povestea de ea (disctam liber de fostele lui, ca si de fostii mei prieteni), ce au mai vb, unde pleaca ea cu familia (sotul ei e in staff-ul companiei si au un baiat in cls a X-a), dar acum nu mai spune mai nimic...Mi-a povestit cum a traversat ea o depresie, cum si-a revenit (oare cu ajutorul lui ? si ca acum e ok)

Legat de gelozie, ieri mi-a picat in mana o factura tel a lui, detaliata de acum 10 ani...stiti ca am cautat fiecare nr de tel ce aparea in parte ? E normal ?
Acum 10 ani, eu nu il cunosteam...de ce fac asta ? El nu imi cauta prin lucruri, prin tel, desi ma ameninta ca va face si el acest lucru, mai in gluma mai in serios !


Ce a fost acum 10 ani in trecutul lui nu are relevanta, insa ceea ce se intampla intre voi doi la ora actuala e foarte important. E clar ca el ti-a inselat increderea prin comportamentul lui, iar acum ai devenit cumplit de geloasa.

Parerea mea: ar trebui sa lasi aparentele deoparte si sa-i arati fatis ca esti geloasa si ca te deranjeaza anumite atitudini ale lui. Daca vei continua sa mentii aparentele, vei suferi in continuare.

Ia masuri si comunica deschis si clar ceea ce simti. Si nu uita de ceea ce te-am sfatuit in mesajul anterior: cuminteste-l cu ajutorul fostei lui amante. O sa-i fie invatatura de minte sotului tau acea lectie pe care i-o vei da impreuna cu fosta lui iubita.

Bafta!



Si daca fosta iubita nu va fi de acord cu asa ceva sau nu va fi de gasit sau ii va spune sotului doamnei noastre ,despre planul respectiv,,,cum vezi solutionarea cazului??Nu este o varianta de rezolvare ,parerea mea!!!
MissRainbow
Postat pe 30 Mai 2012 12:13
De la: raymon_a, la data 2012-05-30 11:49:16Nu i-am cerut clar sa intrerupa acest dialog cu d-na in cauza, nu vreau sa stie cat ma afecteaza si ca sunt foarte geloasa...doar ii amintesc ca vb cu ea, ca i-am citit istoricul convorbirilor pe mess-ul de serviciu...i-am reamintit inclusiv remarca "Ce bor vrednic in aceasta dimineata !"
Pare rusinat...pare ca ii e jena...
Cred ca a observat ca ma deranjeaza acest lucru si a sters de pe mobilul de serviciu ultimul apel catre ea din data de 21 mai (ziua ei onomastica). Aseara i-am controlat mobilul de serv.
Inainte mai povestea de ea (disctam liber de fostele lui, ca si de fostii mei prieteni), ce au mai vb, unde pleaca ea cu familia (sotul ei e in staff-ul companiei si au un baiat in cls a X-a), dar acum nu mai spune mai nimic...Mi-a povestit cum a traversat ea o depresie, cum si-a revenit (oare cu ajutorul lui ? si ca acum e ok)

Legat de gelozie, ieri mi-a picat in mana o factura tel a lui, detaliata de acum 10 ani...stiti ca am cautat fiecare nr de tel ce aparea in parte ? E normal ?
Acum 10 ani, eu nu il cunosteam...de ce fac asta ? El nu imi cauta prin lucruri, prin tel, desi ma ameninta ca va face si el acest lucru, mai in gluma mai in serios !



Draga mea,devii obsesiva si nu este bine pentru tine!!!Sotul tau,prin stergerea mesajului,nu a facut decat sa "stearga urmele,,in loc sa te asculte si sa ia act de dorintele tale!!!Ma irita urmatorul aspect legat de tine!!!De ce trebuie sa fii altceva ,decat ceea ce esti de fapt ,si anume sotia lui!Draga mea,spune-i ce anume te nemultumeste,suferind in tine,nu faci decat sa cronicizezi starea ingrata, prezenta!!!Nu-ti manifesta gelozia,dar vorbeste-i calm si la obiect!!!In plus de asta,,ce s-a intamplat acum zece ani,nu este treaba ta,apartine trecutului lui,,iesi din stransoarea aceasta!!!Devii paranoica!!!Este laudabil faptul ca l-a preocupat depresia doamnei,dar starea ta il intereseaza catusi de putin?????Este un barbat grijuliu si atent,dar usor distantat de tine!!!Incearca sa mascheze ceva,ce trebuia scos din ecuatie de mult timp!!!Draga,ori vorbesti deschis cu sotul tau si terminati aceasta lupta cu gelozia,ori iti spun clar,totul se va transforma in ceva urat pentru tine,te vei imbolnavi din cauza geloziei!!Acele discutii reciproce,legate de trecuturile voastre,s-au dovedit ca fiind inadecvate si lipsite de inspiratie!!!
MissRainbow
Postat pe 30 Mai 2012 12:27
Nu are rost sa faci scandal, sa reprosezi si sa fii geloasa...nici cu motiv, nici fara motiv.
Oamenii sunt atat de diferiti unii de altii si fiecare se conduce dupa propriile principii morale.
Daca sotul tau nu vede o problema in a flirta zilnic cu fosta, tu nu ii poti impune cu forta principiile tale.
Poti doar sa accepti, sau sa pleci.
Youky
Postat pe 30 Mai 2012 13:03
De la: Youky, la data 2012-05-30 13:03:35Nu are rost sa faci scandal, sa reprosezi si sa fii geloasa...nici cu motiv, nici fara motiv.
Oamenii sunt atat de diferiti unii de altii si fiecare se conduce dupa propriile principii morale.
Daca sotul tau nu vede o problema in a flirta zilnic cu fosta, tu nu ii poti impune cu forta principiile tale.
Poti doar sa accepti, sau sa pleci.



NU POTI SPUNE ASA CEVA"Poti doar sa accepti sau sa pleci."In niciun caz ,cred ca nu esti familista sa poti sa ai asa sange rece!!!!Au un CopiL,iar el face totul, ca ea sa fie fericita langa el si sa nu simta greutatile si mai ales tampenia da care nu se poate lasa!
Titanika
Postat pe 30 Mai 2012 13:24
it is complicated
crissty_doi
Postat pe 30 Mai 2012 13:27
De la: crissty_doi, la data 2012-05-30 13:27:51it is complicated



No,isn't complicated!!!!

Pentru mine,situatia este clara,,ori alba,ori neagra,nuantele de gri nu le accept si nici nu le suport,dar nu eu sunt protagonista acestui topic ,si,drept urmare,doar mi-am exprimat un punct de vedere!!!

Atata timp cat nu exista comunicare absoluta ,in cadrul familiei,nici nu se vor rezolva problemele!!!Ea nu vrea sa se manifeste in favoarea solutionarii nelamuririi ei,si el isi mentine linia de parcurs!!
MissRainbow
Postat pe 30 Mai 2012 13:40
De la: MissRainbow, la data 2012-05-30 12:27:46
De la: raymon_a, la data 2012-05-30 11:49:16Nu i-am cerut clar sa intrerupa acest dialog cu d-na in cauza, nu vreau sa stie cat ma afecteaza si ca sunt foarte geloasa...doar ii amintesc ca vb cu ea, ca i-am citit istoricul convorbirilor pe mess-ul de serviciu...i-am reamintit inclusiv remarca "Ce bor vrednic in aceasta dimineata !"
Pare rusinat...pare ca ii e jena...
Cred ca a observat ca ma deranjeaza acest lucru si a sters de pe mobilul de serviciu ultimul apel catre ea din data de 21 mai (ziua ei onomastica). Aseara i-am controlat mobilul de serv.
Inainte mai povestea de ea (disctam liber de fostele lui, ca si de fostii mei prieteni), ce au mai vb, unde pleaca ea cu familia (sotul ei e in staff-ul companiei si au un baiat in cls a X-a), dar acum nu mai spune mai nimic...Mi-a povestit cum a traversat ea o depresie, cum si-a revenit (oare cu ajutorul lui ? si ca acum e ok)

Legat de gelozie, ieri mi-a picat in mana o factura tel a lui, detaliata de acum 10 ani...stiti ca am cautat fiecare nr de tel ce aparea in parte ? E normal ?
Acum 10 ani, eu nu il cunosteam...de ce fac asta ? El nu imi cauta prin lucruri, prin tel, desi ma ameninta ca va face si el acest lucru, mai in gluma mai in serios !



Draga mea,devii obsesiva si nu este bine pentru tine!!!Sotul tau,prin stergerea mesajului,nu a facut decat sa "stearga urmele,,in loc sa te asculte si sa ia act de dorintele tale!!!Ma irita urmatorul aspect legat de tine!!!De ce trebuie sa fii altceva ,decat ceea ce esti de fapt ,si anume sotia lui!Draga mea,spune-i ce anume te nemultumeste,suferind in tine,nu faci decat sa cronicizezi starea ingrata, prezenta!!!Nu-ti manifesta gelozia,dar vorbeste-i calm si la obiect!!!In plus de asta,,ce s-a intamplat acum zece ani,nu este treaba ta,apartine trecutului lui,,iesi din stransoarea aceasta!!!Devii paranoica!!!Este laudabil faptul ca l-a preocupat depresia doamnei,dar starea ta il intereseaza catusi de putin?????Este un barbat grijuliu si atent,dar usor distantat de tine!!!Incearca sa mascheze ceva,ce trebuia scos din ecuatie de mult timp!!!Draga,ori vorbesti deschis cu sotul tau si terminati aceasta lupta cu gelozia,ori iti spun clar,totul se va transforma in ceva urat pentru tine,te vei imbolnavi din cauza geloziei!!Acele discutii reciproce,legate de trecuturile voastre,s-au dovedit ca fiind inadecvate si lipsite de inspiratie!!!



Asta incerc si eu sa-i explic:ea este SOTIA!
Draga mea, tineti calmul in fraie si incerca sa nu le mai vezi si sa cauti ce-ti face suferinta si durere,mergi inainte cu capul sus;victoria este de partea ta
Titanika
Postat pe 30 Mai 2012 13:48
De la: Titanika, la data 2012-05-30 13:24:49
NU POTI SPUNE ASA CEVA"Poti doar sa accepti sau sa pleci."In niciun caz ,cred ca nu esti familista sa poti sa ai asa sange rece!!!!Au un CopiL,iar el face totul, ca ea sa fie fericita langa el si sa nu simta greutatile si mai ales tampenia da care nu se poate lasa!


Titanika, astea sunt variantele: sa accepte, sau sa nu accepte (adica sa plece).
Nu am sfatuit-o nici sa accepte, nici sa plece.
Decizia este a ei!
Nu am sange rece, ci incerc doar sa fiu realista. Am vazut pe pielea mea ca scandalurile si gelozia nu duc nicaieri, stiu ce inseamna sa te framanti, sa suferi si sa fii ranita de omul pe care-l iubesti, sa inghiti umilinte, mai mult, sunt familista si am luat pentru mine decizia de a accepta lucrurile care ma ranesc...
Si, crede-ma, doare al dracu' de tare sa fii strigata "din greseala" cu numele fostei, asta dupa 3 ani de relatie!
Youky
Postat pe 30 Mai 2012 13:58
poate este actuala...si o coincidenta de nume
kudika_8212
Postat pe 30 Mai 2012 14:05
[quote name='Youky' date='2012-05-30 13:58:12'

Titanika, astea sunt variantele: sa accepte, sau sa nu accepte (adica sa plece).
Nu am sfatuit-o nici sa accepte, nici sa plece.
Decizia este a ei!
Nu am sange rece, ci incerc doar sa fiu realista. Am vazut pe pielea mea ca scandalurile si gelozia nu duc nicaieri, stiu ce inseamna sa te framanti, sa suferi si sa fii ranita de omul pe care-l iubesti, sa inghiti umilinte, mai mult, sunt familista si am luat pentru mine decizia de a accepta lucrurile care ma ranesc...
Si, crede-ma, doare al dracu' de tare sa fii strigata "din greseala" cu numele fostei, asta dupa 3 ani de relatie![/quote]


Hmmmm,revad acelasi compromis,pe care multe femei il fac in numele iubirii pentru partener,si tare nu imi face placere!!!!

Youky,,,crede-ma, va veni ziua cand vei regreta tot ceea ce ai facut in numele dragostei pentru familie si tot ceea ce aduce ea in viata unei femei!!! Atunci va decide viata ,nu tu!!!
MissRainbow
Postat pe 30 Mai 2012 14:05
Citesc si ma minunez....Fiecare are dreptul la o parere, un sfat, asa cum se pricepe sau cum percepe cazul in sine , sau dupa experienta traita in viata....Dar a veni sa critici opinia unuia si a altuia, cum ca...si pentru ca....mi se pare exagerat si tine de mania persecutiei ! Persoana in cauza, va tine sau nu cont de sfaturile noastre, nu vad de ce "unii" se strofoaca atat in a desfiinta ceea ce scriem noi pe aici!
rondina
Postat pe 30 Mai 2012 14:11
De la: kudika_8212, la data 2012-05-30 14:15:00tu ce baza ai pune pe un sfat venit de la cineva cu blugii rupti in kur ?

...tu judeci oamenii dupa haine? 'Naspa !!!!
rondina
Postat pe 30 Mai 2012 14:17
mai mai..ce va mai place sa va sicanati pe aici
crissty_doi
Postat pe 30 Mai 2012 14:17
De la: crissty_doi, la data 2012-05-30 14:17:59 mai mai..ce va mai place sa va sicanati pe aici

Cine se "tachineste" se iubeste ....
rondina
Postat pe 30 Mai 2012 14:19
asta asa e... mai trebuie doar sa recunoasca
crissty_doi
Postat pe 30 Mai 2012 14:21
Si ce va pare rau ? Ati vrea si voi nu ?
serpico_
Postat pe 30 Mai 2012 14:27
se pare ca ii e pata (inca) pusa pe tipa respectiva. eu sincer in locul tau i-as spune in fatza, stiu ca daca nu era maritata acuma era ea in locul meu aici in casa, dar e maritata si tu te-ai hotarat sa iti refaci viatza cu mine. daca ai luat hotararea asta la momentul pe care lai crezut potrivit, tine-te de ea si nu ma incurca si pe mine si ma tzine pe loc. hotaraste-te odata ptr totdeauna, astept raspunul.
DayC
Postat pe 1 Iunie 2012 16:35
e greu sa judeci o situatie cind nu esti implicat. cu ea nu ai ce discuta, sotul tau este vinovat. mentinerea relatiilor cu fostele nu este nici normala si nici sanatoasa. daca iubesti partenerul nu mai simti nevoia sa mai vorbesti si cu altii si in plus protejezi prin toate mijloacele relatia. parerea mea este sa discuti cu el fata in fata daca refuza e semn rau. banuiesc ca esti foarte tanara ai viata inca inainte, renunta acum la acest om daca el nu va face nici un pas in favoarea dorintelor tale; daca se va comporta in continuare le fel, ma refer ca va continua sa vorbeasca cu fostele gelozia te va duce la boala. cu tipa din strainatate nu te culca pe o ureche ca nu te deranjeaza poate veni in tara si se pot vedea, nu e un obstacol. e greu de luat decizii. dar gelozia nu te va lasa in pace, asculta-ma pe mine si inca ceva,GELOZIA TI-O CREEAZA EL NU CA ESTI TU GELOASA FARA MOTIV. ai toate drepturile sa fi geloasa si nu trebuie sa treci peste asta ca si cum nu s-a intimplat nimic, ca mai tirziu in viata poate vei regreta. am trait tot ce traiesti tu acum si stiu ce poti simti.
ORSAMAGGIORE
Postat pe 4 Iunie 2012 20:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum se sterg discutiile adaugate? 20 De la: 2 Septembrie 2014 15:23
ce sa fac? 23 De la: vcharmed 6 Mai 2009 19:45
geloasa sau paranoia ? 22 De la: cristinutza_cristinutza 20 Octombrie 2013 11:53
vreau un sfat va rog 15 De la: kudika_935025 19 Septembrie 2013 15:59
O relatie mai complicata 28 De la: puiut_77 7 Martie 2011 09:02