Setari Cookie-uri

dureri de burta groaznice

buna astept si eu un raspuns urgent sunt constipata si nu pot face nici la wc am luat si dulkolax si ceaiuri si prune si lapte si zeama de varza am auzit ca pot sa rezol cu clisma poate cineva sa imi spuna cum sa o fac adica cum trebuie sa procedez sa fac clisma multumesc la toti care ma veti ajuta
kudika_2008
Postat pe 8 Iunie 2012 14:56
De la: kudika_2008, la data 2012-06-08 14:56:46buna astept si eu un raspuns urgent sunt constipata si nu pot face nici la wc am luat si dulkolax si ceaiuri si prune si lapte si zeama de varza am auzit ca pot sa rezol cu clisma poate cineva sa imi spuna cum sa o fac adica cum trebuie sa procedez sa fac clisma multumesc la toti care ma veti ajuta




Pentru a-ti face clisma iti trebuie un irigator,pe care il poti cumpara de la farmacie!!In acesta se pune apa calda,sau infuzie de ceai de musetel,dupa care ,te intinzi pe pat si iti introduci in anus canula irigatorului,tinandu-l cu o mana la inaltime accesibila tie!!Dupa introducerea cantitatii de apa respective,o sa ai crampe abdominale,incearca sa te abtii de la a merge la toaleta imediat,permitand astfel sa actioneze apa calda in intestine!!Dupa care ,mergi la toaleta,o sa ai mai multe scaune ,totul pana la descongestionarea intestinelor!!Poti repeta aceasta actiune,cere ajutorul mamei tale!!!
MissRainbow
Postat pe 8 Iunie 2012 15:14
Depinde de cand nu ai mai avut scaun. Oricum, daca durerile sunt atat de mari (zeama de varza baloneaza de numa'), cel mai bine ar fi sa tragi o fuga pana la UPU - urgenta pt. un consult chirurgical, care poate va recomanda doar o clisma. Nu cumva sa faci o ocluzie intestinala, asa numita "incurcatura de mate", ca ajungi pe masa de operatie.

Fugi, nu mai astepta sfaturi, si sa ma tii la curent!

Sanatate multa!
kudika_205
Postat pe 8 Iunie 2012 15:15
halena nu e cauzata doar carii sau nespalat pe dinti. poate indica si probleme mai grave, probleme ale intreg sistemului digestiv din ce stiam eu. mergeti la medic ca niciodata nu se stie.
RoxyRoxx
Postat pe 20 August 2012 00:05
Buna ziua,
pentru constipatie va recomand capsulele Laxativ forte, 1-2 capsule dimineata si seara si ceaiul Laxativ, 1-2 cani cu ceai pe zi, dupa amiaza si seara(se recomanda indulcirea cu miere de albine.Se recomanda realzarea de clisme cu ceaiul Curatarea colonului-infuzie pentru clisma.Pentru un diagnostic exact si un tratament specific este necesar un consult medical.
kudika_15604
Postat pe 15 Octombrie 2012 16:14
Puneti si un supozitor cu glicerina pentru adulti. Ai luat 2 pastile de dulcolax odata?? Ia si 1 pastila de motilum, cu motilium ar fi bine sa urmezi cateva zile se iau 3 pe zi, dimineata, pranz, seara.
kudika_15717
Postat pe 15 Octombrie 2012 17:02
Titanika
Postat pe 16 Iulie 2013 13:52
De la: kudika_2008, la data 2012-06-08 14:56:46buna astept si eu un raspuns urgent sunt constipata si nu pot face nici la wc am luat si dulkolax si ceaiuri si prune si lapte si zeama de varza am auzit ca pot sa rezol cu clisma poate cineva sa imi spuna cum sa o fac adica cum trebuie sa procedez sa fac clisma multumesc la toti care ma veti ajuta

acum esti constipata?????
pe un alt topic spumeai ca mergi la ginecolog pt clisma
perversa mica
cred ca te excita astfel de subiecte
mare e gradina.......
maria-ioana
Postat pe 16 Iulie 2013 13:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
astigmatismul 14 De la: mariam 17 Decembrie 2009 16:53
Sindrom Vertiginos 4 De la: mimi_gras 2 Iulie 2013 22:20
uree serica scazuta! 3 De la: pisik 29 Iulie 2009 06:56
un logoped foarte bun 13 De la: marina107147 12 Aprilie 2013 19:02
Cum să faci bani pentru un copil? 1 De la: kudika_1042490 18 Septembrie 2021 16:20