Setari Cookie-uri

Studenti/absolventi de Farmacie

Saluuut. Eu sunt cam noua pe aici, si as avea tare nevoie de niste informatii. Sunt (in mare parte) decisa sa dau la Facultatea de Farmacie si mi-as dori sa vorbesc cu persoana care studiaza aceasta specialitate Intrebarile mele ar fi: In ce oras studiati si cum este atmosfera acolo? Este atat de greu pe cat se spune sau depinde si de dorinta de a invata? Ma rog, sunt mai multe dar daca s-ar gasi persoane care sa povesteasca despre ce au trait ei ar fi perfect. Multuumesc!
wanda8
Postat pe 9 Iunie 2012 21:07
De la: wanda8, la data 2012-06-09 21:07:05Saluuut. Eu sunt cam noua pe aici, si as avea tare nevoie de niste informatii. Sunt (in mare parte) decisa sa dau la Facultatea de Farmacie si mi-as dori sa vorbesc cu persoana care studiaza aceasta specialitate Intrebarile mele ar fi: In ce oras studiati si cum este atmosfera acolo? Este atat de greu pe cat se spune sau depinde si de dorinta de a invata? Ma rog, sunt mai multe dar daca s-ar gasi persoane care sa povesteasca despre ce au trait ei ar fi perfect. Multuumesc!




Este o facultate grea ,dar frumoasa!!!Cei sase ani de studentie,presupun, atat studiu ,cat si distractie,stim cu totii ,cat de frumoasa este viata studenteasca..Facultatea de Farmacie din Bucuresti,este una dintre cele mai bune facultati!!!
MissRainbow
Postat pe 9 Iunie 2012 21:12
Buna! Facultatea de farmacie, este intr-adevar frumoasa, dar dupa facultate o sa fie mai greu. te-ai gandit sa faci facultatea in strainatate? acum se ofera foarte multe burse de studii, chiar si celor care a media 6 la BAC... eu zic ca ar fi o alegere buna si ai avea mai multe perspective in strainatate. am citit de study Abroad Advising Center.. poti sa le dai un mail la contact@education-abroad.ro pentru mai multe detalii. multa bafta in continuare!
kudika_10357
Postat pe 6 August 2012 16:02
vezi ca nu prea sunt baieti (chipesi ) p-acolo

Postat pe 6 August 2012 16:10
De la: wanda8, la data 2012-06-09 21:07:05Saluuut. Eu sunt cam noua pe aici, si as avea tare nevoie de niste informatii. Sunt (in mare parte) decisa sa dau la Facultatea de Farmacie si mi-as dori sa vorbesc cu persoana care studiaza aceasta specialitate Intrebarile mele ar fi: In ce oras studiati si cum este atmosfera acolo? Este atat de greu pe cat se spune sau depinde si de dorinta de a invata? Ma rog, sunt mai multe dar daca s-ar gasi persoane care sa povesteasca despre ce au trait ei ar fi perfect. Multuumesc!


Nepoata este la farmacie si are 4 restante. Taxa de scolarizare este foarte scumpa iar uni profi profita de asta pt a scoate bani de la studenti astfel incat ii lasa cu restante deoarece fiecare restanta trebuie platita. Nu stiu daca nu ea examenele ea zice ca incepe alta facultate pentru ca nu are rost sa dea sume de bani pe deageaba. In plus nepoata a luat si o multime de ore de chimie in privat si inainte sa inceapa facultatea si dupa...dar problema la ea este cai cam place sa se si distreze. Ia zice ca daca-ti alegi facultatea de farmacie poti zice adio distractiei si cred ca are dreptate. Apropo este la facultatea de farmacie din Tg Mures - bineinteles are colege care invata si rezista la facultate dar nu se distreaza aproape deloc iar eu ca absolventa a universitatii de Stiinte si Litere pot afirma faptul ca atat timp cat esti student ai nevoie si de libertate si de studiu - iar eu am avut parte de amandoua. Cat despre sansele de a-ti gasi un loc de munca dupa ce termini o facultate depinde doar de tine daca alegi ceva care sa-ti placa cu adevarat si sa nu te lasi influentat de nimeni pentru ca daca te lasi influentat pe urma iti dai seama ca ai gresit si trebuie so reiei de la capat iar acest lucru inseamna sa sa faci fiecare lucru bun de la inceput - adica sa faci ceea ce-ti place cu adevarat si te reprezinta.
kudika_nikole
Postat pe 6 August 2012 16:36
nepoata-ta trebuia sa se duca la spiru haret , acolo e de ea , sau la romana-americana , se bea , se f00te , se fumeaza -legale , si se ia si bursa .
de fapt bursa se da pentru cine se f00te mai grav in tip se bea si stinge tigara pe limba

Postat pe 6 August 2012 20:19
Buna ziua , vreau sa dau la Facultatea de Farmacie din Bucuresti ....dar am nevoie de niste amanunte despre profesori , despre cat de greu /usor este , daca trebuie sa tocesti all day all night ca sa treci un examen abia cu nota de recere ,daca e asa de greu cum se aude amanunte pe care sper sa le primesc de la persoane in cauza (adica studenti /care abia au terminat facultatea) si nu in ultimul rand ...cum a fost cu admiterea? ati avut batai de cap?!...Multumesc pentru eventualele raspunsuri !!!
kudika_973111
Postat pe 1 Septembrie 2014 10:29
De la: kudika_973111, la data 2014-09-01 10:29:14Buna ziua , vreau sa dau la Facultatea de Farmacie din Bucuresti ....dar am nevoie de niste amanunte despre profesori , despre cat de greu /usor este , daca trebuie sa tocesti all day all night ca sa treci un examen abia cu nota de recere ,daca e asa de greu cum se aude amanunte pe care sper sa le primesc de la persoane in cauza (adica studenti /care abia au terminat facultatea) si nu in ultimul rand ...cum a fost cu admiterea? ati avut batai de cap?!...Multumesc pentru eventualele raspunsuri !!!



Este una dintre Universitatile cu un volum de informatii urias!!Nu este o facultate grea pentru cei carora le place Farmacia si diversitatea ei!!!Sunt sase ani de studiu intens,admiterea poate fi dificila daca nu stapanesti materiile programate pentru sustinerea examenului!!Stiu ca admiterea are loc pe baza rezultatel;or obtinute in urma completarii unui chestionar destul de stufos!!!

In general,nimic consistent nu se obtine fara depunere de efort!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Septembrie 2014 10:44
Daca ai nevoie de ajutor in redactarea eseelor, referatelor, proiectelor de diploma, a lucrarilor de licenta sau de disertatie din orice domeniu de activitate, contacteaza-ne cu incredere in privat, la https://www.facebook.com/profile.php?id=100009031570357 , sau pe adresa de mail: lucrarelicentade10@yahoo.ro
kudika_981268
Postat pe 13 Februarie 2015 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre relatiile mixte, cu cineva de o alta nationalitate , cultura si mod de viata? 9 De la: kudika052198 18 Septembrie 2009 09:33
venituri prin vanzare in sistem mlm produse Gerovital,Aslavital,Farmec Aver 1 De la: cristiflori5 4 Noiembrie 2008 18:49
Stewardesa 1 De la: VanesikaKudika 11 Martie 2011 14:54
Venituri suplimentare substantiale 1 De la: pushtoay_k 20 Septembrie 2008 23:52
job vase de croaziera 3 De la: kudika_6458 12 Iunie 2012 20:19