Setari Cookie-uri

Accesorii rochie de dantela

Help!!!
Merg la o nunta in cateva si am o rochie de dantela albastra, retro -anii '40. Problema e ca nu stiu exact cu ce as putea-o accesoriza.Am niste pantofi camel-nude si o curea bej-care mi se pare ca se potriveste foarte bine.
La cercei si geanta sunt pierduta. Initial ma gandeam la un plic bej-nude si niste cercei gen perla crem, dar ma gandesc sa fie prea tern daca merg prea mult pe bejuri -nud.Luam in considerare si ceva auriu, dar mi-e teama sa eclipsez rochia, care ar trebui sa fie piesa de rezistenta.
Voi ce spuneti ?
Mentionez ca eu sunt satena, ochi caprui si am pielea deschisa, dar nu foarte alba.
Multumesc !
alinel7
Postat pe 25 Iunie 2012 17:14
De la: alinel7, la data 2012-06-25 17:14:49Help!!!
Merg la o nunta in cateva si am o rochie de dantela albastra, retro -anii '40. Problema e ca nu stiu exact cu ce as putea-o accesoriza.Am niste pantofi camel-nude si o curea bej-care mi se pare ca se potriveste foarte bine.
La cercei si geanta sunt pierduta. Initial ma gandeam la un plic bej-nude si niste cercei gen perla crem, dar ma gandesc sa fie prea tern daca merg prea mult pe bejuri -nud.Luam in considerare si ceva auriu, dar mi-e teama sa eclipsez rochia, care ar trebui sa fie piesa de rezistenta.
Voi ce spuneti ?
Mentionez ca eu sunt satena, ochi caprui si am pielea deschisa, dar nu foarte alba.
Multumesc !


Daca accesoriile aurii nu prea te incanta de teama de a nu eclipsa rochia, incearca sa folosesti accesorii argintii. Nu e o gluma. Albastrul se completeaza nemaipomenit cu argintiul. :)
kokeshi
Postat pe 25 Iunie 2012 18:03
Accesorii la moda de tip elegant, casual sau rock gasesti pe expoz.ro. Cu siguranta vei gasi aici ceea ce cauti!
Bijuterii-Fashion
Postat pe 10 Iunie 2013 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum se curata aurul ... ? 2 De la: uliu 1 Iulie 2011 16:59
Concurs cu premii bijuterii! 3 De la: kiss_my_ass 11 Octombrie 2011 14:48
BIJUTERII HANDMADE 1 De la: stoiciuelen 11 Septembrie 2010 13:25
JURASSIC PARK A FACUT CHIHLIMBARUL FAIMOS! 2 De la: kudika372373 8 Martie 2012 18:06
Cercelusi din pasta fimo realizati manual 2 De la: www_silverstar_ro 8 August 2010 20:21