Setari Cookie-uri

despre relatie de viitor

buna ziua doresc si eu sa fac o intrebare .. este posibil din punct de vedere psihologic ca un baiat care in adolescenta a avut o relatie de lunga durata de 7 ani cu o fata dupa despartire sa reuseasca sa o uite si sa iubeasca o alta persoana ? precizez ca fata e foarte frumoasa numai ca se certau des iar pers in cauza eu ma inteleg in mare cu el . dar nu prea cred ca a uitat-o. ea e casatorita are copil iar el nu e nici casatoprit nici nu are copii . urmam sa ne casatorim dar nushiu cum sa interpretez gestul acesta ca o recunostinta fatza de mn sau ca o modalitate de a se razbuna pe ea pt ca nu au cum sa mai fie impreeuna . va rog sa imi rasp la mesaj . sunt in dubii si de asta depinde marea marea alegere ..multumesc
kudika_11376
Postat pe 5 Iulie 2012 20:57
De la: kudika_11376, la data 2012-07-05 20:57:25buna ziua doresc si eu sa fac o intrebare .. este posibil din punct de vedere psihologic ca un baiat care in adolescenta a avut o relatie de lunga durata de 7 ani cu o fata dupa despartire sa reuseasca sa o uite si sa iubeasca o alta persoana ? precizez ca fata e foarte frumoasa numai ca se certau des iar pers in cauza eu ma inteleg in mare cu el . dar nu prea cred ca a uitat-o. ea e casatorita are copil iar el nu e nici casatoprit nici nu are copii . urmam sa ne casatorim dar nushiu cum sa interpretez gestul acesta ca o recunostinta fatza de mn sau ca o modalitate de a se razbuna pe ea pt ca nu au cum sa mai fie impreeuna . va rog sa imi rasp la mesaj . sunt in dubii si de asta depinde marea marea alegere ..multumesc


din punct de vedere psihologic? si eu care credeam ca-i vorba de sentimente!! clar sunt prea "veche"!
kiss_my_ass
Postat pe 5 Iulie 2012 21:00
De la: kudika_11376, la data 2012-07-05 20:57:25buna ziua doresc si eu sa fac o intrebare .. este posibil din punct de vedere psihologic ca un baiat care in adolescenta a avut o relatie de lunga durata de 7 ani cu o fata dupa despartire sa reuseasca sa o uite si sa iubeasca o alta persoana ? precizez ca fata e foarte frumoasa numai ca se certau des iar pers in cauza eu ma inteleg in mare cu el . dar nu prea cred ca a uitat-o. ea e casatorita are copil iar el nu e nici casatoprit nici nu are copii . urmam sa ne casatorim dar nushiu cum sa interpretez gestul acesta ca o recunostinta fatza de mn sau ca o modalitate de a se razbuna pe ea pt ca nu au cum sa mai fie impreeuna . va rog sa imi rasp la mesaj . sunt in dubii si de asta depinde marea marea alegere ..multumesc



Dar de ce nu incerci sa parcurgi relatia voastra,fara a te mai preocupa de fosta lui iubita?????Ce inseamna asta?Din punctul meu de vedere,,comiti o mare tampenie!!Conteaza cum va simtiti unul cu celalalt,,cum va acomodati unul cu celalalt,,cum doriti si vedeti relatia voastra,,acestea sunt cu mult mai importante!!!

Nu te crampona de trecutul amoros al iubitului tau,,nu faci bine absolut deloc!!!Urmeaza sa va casatoriti,nu?Daca nu ai incredere in el,si ti-e teama de ceea ce simte fata de fosta iubita,,sfatul meu este acela de a nu va casatori acum!!!!Mai asteptati,nu grabiti lucrurile,,lasa timpul sa aseze amintirile pe fagasul lor!!!
MissRainbow
Postat pe 5 Iulie 2012 21:08
De la: kudika_11376, la data 2012-07-05 20:57:25buna ziua doresc si eu sa fac o intrebare .. este posibil din punct de vedere psihologic ca un baiat care in adolescenta a avut o relatie de lunga durata de 7 ani cu o fata dupa despartire sa reuseasca sa o uite si sa iubeasca o alta persoana ? precizez ca fata e foarte frumoasa numai ca se certau des iar pers in cauza eu ma inteleg in mare cu el . dar nu prea cred ca a uitat-o. ea e casatorita are copil iar el nu e nici casatoprit nici nu are copii . urmam sa ne casatorim dar nushiu cum sa interpretez gestul acesta ca o recunostinta fatza de mn sau ca o modalitate de a se razbuna pe ea pt ca nu au cum sa mai fie impreeuna . va rog sa imi rasp la mesaj . sunt in dubii si de asta depinde marea marea alegere ..multumesc


Daca a trecut suficient timp de cand s-a despartit de fosta, inainte de a se cupla cu tine, da, e posibil ca el sa-i pastreze o amintire si atat.

Faptul ca el nu s-a insurat si nici copii nu are pana acum, inseamna ca el nu se simtea pregatit pentru aceste responsabilitati, dar, din moment ce se va casatori cu tine, inseamna ca te iubeste si e pregatit sa devina sot si poate in viitorul apropiat si tatic.

Nu mai rascoli trecutul ca-ti faci rau singura! Important e ca acum e cu tine si nu ea, cu tine se va casatori si nu cu fosta!
kudika_10817
Postat pe 5 Iulie 2012 21:13
Adica...alegerea ta, in a te marita cu el sau nu, depinde de raspunsurile primite aici, pe Forum?!
Mda...ffff inteligent din partea ta!
rondina
Postat pe 5 Iulie 2012 21:15
De la: rondina, la data 2012-07-05 21:15:33 Adica...alegerea ta, in a te marita cu el sau nu, depinde de raspunsurile primite aici, pe Forum?!
Mda...ffff inteligent din partea ta!



Da,din punctul meu de vedere,,doamna noastra este tematoare,indecisa si inca nu are incredere in viitorul sot!!Asta este grav,deoarece vorbim de o viitoare casatorie!!!!
MissRainbow
Postat pe 5 Iulie 2012 21:18
Ce treaba are fosta lui prietena cu voi doi? Daca are copil, catel si purcel, de ce ar durea-o de el? Ce daca a fost 7 ani cu ea? Ce sa mai zica aia care au divortat dupa n ani de casnicie?! Sfatul meu e sa nu te mai concentrezi pe ce-a fost, ci pe ce va fi. Nu lasa ca gelozia sa-ti strice relatia.
Micaell
Postat pe 8 Iulie 2012 08:13
Au dreptate cei care au scris aici, ce o bagi pe fosta in oala cu prezentul?! Eu am un fost,si dupa 25 de ani am divortat. Nici nu ma gandesc la el, nu-l visez, nu dau ochii cu el, si cu asta basta.Trecutul a ramas in urma, traim clipa si mergem mai departe!
kudika467548
Postat pe 8 Iulie 2012 11:55
Cred ca ai prea mult timp liber si n ai ce face
Omul, cand n are probleme, isi inventeaza.
In loc sa te bucuri ca e cu tine te framanti aiurea " oare o mai iubeste pe fosta ??""
Ar vrea altele sa fie in situatia ta, fara grija asta, si tu ... Te bagi singura la ganduri negre ...
Vezi ti de treaba si nu mai rascoli trecutul ... Tie ti ar placea sa gandeasca si el tot asa despre tine si vreun fost acu in prag de nunta ????
kudika052198
Postat pe 8 Iulie 2012 19:02
De la: kudika_11376, la data 2012-07-05 20:57:25buna ziua doresc si eu sa fac o intrebare .. este posibil din punct de vedere psihologic ca un baiat care in adolescenta a avut o relatie de lunga durata de 7 ani cu o fata dupa despartire sa reuseasca sa o uite si sa iubeasca o alta persoana ? precizez ca fata e foarte frumoasa numai ca se certau des iar pers in cauza eu ma inteleg in mare cu el . dar nu prea cred ca a uitat-o. ea e casatorita are copil iar el nu e nici casatoprit nici nu are copii . urmam sa ne casatorim dar nushiu cum sa interpretez gestul acesta ca o recunostinta fatza de mn sau ca o modalitate de a se razbuna pe ea pt ca nu au cum sa mai fie impreeuna . va rog sa imi rasp la mesaj . sunt in dubii si de asta depinde marea marea alegere ..multumesc


Pai, fata draga, gestul casatoriei, ca sa te citez, ar trebui sa fie un gest dublu consimtit si sa aiba la baza iubirea, nu recunostinta sau razbunarea. Cata vreme tu inca te intrebi daca sentimentele voastre sunt reale, cata vreme voi va intelegeti doar in mare, cum tot tu te exprimi, nu cred ca se poate discuta serios despre casatoria voastra.
Ce vreau eu sa subliniez este nesiguranta ta in legatura cu sentimentele lui, dar si ale tale. N-ai spus nici o clipa ca il iubesti si ca este omul pe care il vezi langa tine la varsa de 70 de ani. N-ai spus ca vrei si simti ca el este tatal copiilor tai. Ca a fost intr-o relatie de iubire timp de 7 ani, e semn bun, de statornicie. Daca v-ati iubi cu adevarat, n-ar fi pentru tine motiv de ingrijorare durata iubirii trecute. Mai gandeste-te si daca iti raspunzi sincer si ferm "da" la intrebarea simpla "ma iubeste?" si "il iubesc?" atunci lasa nalucile in lumea lor si mergi cu inima total angajata inainte...spre casatorie.
maybe
Postat pe 8 Iulie 2012 22:28
buna.nu te mai gandii la fosta viitorului tau sot.o relatie de un an poate fii mult mai frumoasa decat una de 7 ani.gandeste-te ca ea l-a pierdut,iar tu l-ai castigat,asa ca pretuieste-l iubeste-l si ofera-i ce langa fosta nu a avut.in ceea ce priveste frumusetea ei,tu prin comportamentul si iubirea ta il poti face sa te vada cea mai frumoasa femeie din lume.fii tu,nu o copia pe ea,si arata-i ce are langa el,iar gelozia nu isi are rostul.persoanele care sunt geloase,asta nu inseamna ca iubesc mai mult.cand eu nu il iubeam pe actualul meu iubit ii gaseam motive de cearta,,,dar acum stiu ca doar eu sunt in viata lui si asa cum eu nu ma gandesc la altu asa si el.ai grija de tine si nu lasa insiguranta si gelozia sa iti afecteza gandirea.numai bine si casa de piatra.
kudika_8277
Postat pe 9 Iulie 2012 23:12
nu stiu cat de mult pt un barbat conteaza frumusetea ca ea e mai frumoasa decat mine. doar pe ea o consider rivala mea pt ca stiu ca a fost speciala si a iubit-o f mult. e foarte profund ceea ce scriu pt ca tine de psihic de subconstient. de multe ori se intampla ca la unele intrebari niki noi sa nu ne putem raspunde sincer ci doar visele sa ne confirme adevarul gol golutz . probabil ma gandesc f mult la orice aspect pt ca nu am fost nikiodata casatorita si parca mi-e si frica sa ma casatoresc pt ca viata ti se poate schimba poate si identitatea prin intermediul numelui daca te privesti in oglinda te vezi alta decat atunki cand erai adolescenta. ne intelegem.. cand ne certam dupa ne impacam in cateva ore.stiu ca unii oameni nu reusesc sa uite o pers toata viata. poate pana nu moare. si nu pricep de ce? poate pt ca nu au trait ceva concret cu acea pers sau nu le-au gasit defecte si au pastrat amintirea persoanei respective imaculata perfecta ..trebuie sa imi inving fricile si sa am mai multa incredere in el altfel nu va functiona...multumesc pt sfaturi.
kudika_11376
Postat pe 9 Iulie 2012 23:25
este foarte posibib sa o mai iubeasca,o va uita in timp, depinde si de tine.sfatul meu este sa nu te grabesti.
kudika_13152
Postat pe 4 August 2012 18:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
deviatie de sept - unde ma pot opera cu laser? 22 De la: amalia79_healthy 1 Decembrie 2013 17:09
buna 2 De la: tarot 19 Mai 2010 13:06
Radiolog bun 3 De la: kudika483395 9 Decembrie 2011 17:44
spitalul sf pantelimon sectia ginecologie 4 De la: tarot 19 Mai 2010 12:47
ce parere aveti despre clinica HYPERION, Galati, respectic Dr. ANCA DOBOS 4 De la: andrea0411 16 Noiembrie 2011 21:54