Setari Cookie-uri

Am o mica problema...

In data de 8 am avut un "mini" contact sexual neprotejat .El mi-a spus ca nici macar nu era ft excitat(adica nu crede ca a curs nici macar lichid seminal,nicidecum ejaculat) .Dar totusi ma tem sa nu fiu insarcinata .
Menstruatia mea este neregulata da mi-a venit in data de 21(adica dupa aproximativ 24-25 de zile de la terminarea ultimului ciclu menstrual) in primele 2-3 zile a curs ft mult iar din a 3a zi a curs mult mai putin...
...cand as putea face testul de sarcina?
si ce parere aveti voi, sunt sau nu insarcinata?
Ajutor?!
kudika_11935
Postat pe 24 Iulie 2012 17:04
De la: kudika_11935, la data 2012-07-24 17:04:50In data de 8 am avut un "mini" contact sexual neprotejat .El mi-a spus ca nici macar nu era ft excitat(adica nu crede ca a curs nici macar lichid seminal,nicidecum ejaculat) .Dar totusi ma tem sa nu fiu insarcinata .
Menstruatia mea este neregulata da mi-a venit in data de 21(adica dupa aproximativ 24-25 de zile de la terminarea ultimului ciclu menstrual) in primele 2-3 zile a curs ft mult iar din a 3a zi a curs mult mai putin...
...cand as putea face testul de sarcina?
si ce parere aveti voi, sunt sau nu insarcinata?
Ajutor?!




Nu,nu esti insarcinata,dar esti de o inconstienta si iresponsabilitate crase!!!In desfasurarea oricarui act sexual,femeia este cea care trebuie sa se asigure de evitarea oricarei probleme,ce ar putea sa apara in urma actului respectiv, protejandu-se ,atat impotriva sarcinilor nedorite,cat si a transmiterii bolilor venerice.Daca astepti ca partenerul de sex sa te protejeze,,asteapta mult si bine!!

Pentru informarea ta,orice test de sarcina,se face dupa cateva saptamani de la contactul sexual,si nu imediat dupa acesta.,caci nu este relevant,oricum,orice intrerupere de sarcina se face incepand cu a sasea saptamana de graviditate.

Draga mea,nu iti mai bate joc de corpul tau,fii mai atenta cu starea de sanattae si protejeaza-te corespunzator.Problema neregularitatii menstrei,se rezolva prin administrare de contraceptive,numai la recomandarea medicului ginecolog,in colaborare cu medicul endocrinolog.
MissRainbow
Postat pe 24 Iulie 2012 17:31
Doamne...cand vad cate prostii mai puteti spune.Stati ca tutele cu cracii in sus si dupa va roadeti unghile ca sunteti sau nu bortoase....Protejativa si nu doar de sarcini nedorite ci si de boli...hai .pa
kudika512236
Postat pe 7 August 2012 23:40
De la: MissRainbow, la data 2012-07-24 17:31:09
De la: kudika_11935, la data 2012-07-24 17:04:50In data de 8 am avut un "mini" contact sexual neprotejat .El mi-a spus ca nici macar nu era ft excitat(adica nu crede ca a curs nici macar lichid seminal,nicidecum ejaculat) .Dar totusi ma tem sa nu fiu insarcinata .
Menstruatia mea este neregulata da mi-a venit in data de 21(adica dupa aproximativ 24-25 de zile de la terminarea ultimului ciclu menstrual) in primele 2-3 zile a curs ft mult iar din a 3a zi a curs mult mai putin...
...cand as putea face testul de sarcina?
si ce parere aveti voi, sunt sau nu insarcinata?
Ajutor?!




Nu,nu esti insarcinata,dar esti de o inconstienta si iresponsabilitate crase!!!In desfasurarea oricarui act sexual,femeia este cea care trebuie sa se asigure de evitarea oricarei probleme,ce ar putea sa apara in urma actului respectiv, protejandu-se ,atat impotriva sarcinilor nedorite,cat si a transmiterii bolilor venerice.Daca astepti ca partenerul de sex sa te protejeze,,asteapta mult si bine!!

Pentru informarea ta,orice test de sarcina,se face dupa cateva saptamani de la contactul sexual,si nu imediat dupa acesta.,caci nu este relevant,oricum,orice intrerupere de sarcina se face incepand cu a sasea saptamana de graviditate.

Draga mea,nu iti mai bate joc de corpul tau,fii mai atenta cu starea de sanattae si protejeaza-te corespunzator.Problema neregularitatii menstrei,se rezolva prin administrare de contraceptive,numai la recomandarea medicului ginecolog,in colaborare cu medicul endocrinolog.


absolut de aceesi parere
sweet_remembers
Postat pe 7 August 2012 23:54
Mai lasati sexuiala copilasi si puneti mana pe carte! C-o sa va treziti la 18 ani someri si cu un puradel de mana!
Micaell
Postat pe 9 August 2012 15:18
Tie nu ti s-a intamplat niciodata?? Never say never...nu stii ce iti rezerva viitorul!
kudika482582
Postat pe 12 August 2012 15:33
De la: kudika_11935, la data 2012-07-24 17:04:50In data de 8 am avut un "mini" contact sexual neprotejat .El mi-a spus ca nici macar nu era ft excitat(adica nu crede ca a curs nici macar lichid seminal,nicidecum ejaculat) .Dar totusi ma tem sa nu fiu insarcinata .
Menstruatia mea este neregulata da mi-a venit in data de 21(adica dupa aproximativ 24-25 de zile de la terminarea ultimului ciclu menstrual) in primele 2-3 zile a curs ft mult iar din a 3a zi a curs mult mai putin...
...cand as putea face testul de sarcina?
si ce parere aveti voi, sunt sau nu insarcinata?
Ajutor?!

Daca nu a inceput sa iti creasca capul ,sa ti se lungeasca picioarele si sa te manance in cerul gurii nu esti insarcinata .
MAMAITA
Postat pe 12 August 2012 18:20
De la: MAMAITA, la data 2012-08-12 18:20:13
De la: kudika_11935, la data 2012-07-24 17:04:50In data de 8 am avut un "mini" contact sexual neprotejat .El mi-a spus ca nici macar nu era ft excitat(adica nu crede ca a curs nici macar lichid seminal,nicidecum ejaculat) .Dar totusi ma tem sa nu fiu insarcinata .
Menstruatia mea este neregulata da mi-a venit in data de 21(adica dupa aproximativ 24-25 de zile de la terminarea ultimului ciclu menstrual) in primele 2-3 zile a curs ft mult iar din a 3a zi a curs mult mai putin...
...cand as putea face testul de sarcina?
si ce parere aveti voi, sunt sau nu insarcinata?
Ajutor?!

Daca nu a inceput sa iti creasca capul ,sa ti se lungeasca picioarele si sa te manance in cerul gurii nu esti insarcinata .



Ironizezi excesiv cazurile,Mamaita!!!! Mi-as dori ca ,macar pentru o secunda,,sa fii femeie!!!!
MissRainbow
Postat pe 12 August 2012 20:17
De la: MissRainbow, la data 2012-08-12 20:17:53
De la: MAMAITA, la data 2012-08-12 18:20:13
De la: kudika_11935, la data 2012-07-24 17:04:50In data de 8 am avut un "mini" contact sexual neprotejat .El mi-a spus ca nici macar nu era ft excitat(adica nu crede ca a curs nici macar lichid seminal,nicidecum ejaculat) .Dar totusi ma tem sa nu fiu insarcinata .
Menstruatia mea este neregulata da mi-a venit in data de 21(adica dupa aproximativ 24-25 de zile de la terminarea ultimului ciclu menstrual) in primele 2-3 zile a curs ft mult iar din a 3a zi a curs mult mai putin...
...cand as putea face testul de sarcina?
si ce parere aveti voi, sunt sau nu insarcinata?
Ajutor?!

Daca nu a inceput sa iti creasca capul ,sa ti se lungeasca picioarele si sa te manance in cerul gurii nu esti insarcinata .



Ironizezi excesiv cazurile,Mamaita!!!! Mi-as dori ca ,macar pentru o secunda,,sa fii femeie!!!!

Stii ca e o vorba "daca femeia aveaun koi mergea si ea la razboi" Asta era candva cand barbatii erau barbati si femeile femei...
Eu vreau sa raman ce sunt.Ma simt bine in pielea mea.
MAMAITA
Postat pe 17 August 2012 08:42
De la: MAMAITA, la data 2012-08-17 08:42:36[quote name=Eu vreau sa raman ce sunt.Ma simt bine in pielea mea.



Eu,,cu atat mai mult!!!!
MissRainbow
Postat pe 17 August 2012 09:13
Deci, pt a evita eventuale sarcini atunci cand suntem mititei si iresponsabili recomand folosirea P-R-E-Z-E-R-V-A-T-I-Vului, chiar daca masculul feroce in care tropaie hormonii incearca sa ne convinga ca e mai sexy fara. In cazul in care se rupe P-R-E-Z-E-R-V-A-T-I-Vul, apelam la pilula de a doua zi si ne rugam sa isi faca efectul. In cazul in care masculul insista sa fie fara, argumentand ca va rezista eroic tentatiei de a ejacula inainte de a se retrage...pai ce are el de pierdut daca nu se intampla asta? haideti sa fim destepte si sa nu uitam de P-R-E-Z-E-R-V-A-T-I-V!
kudika_18601
Postat pe 22 Noiembrie 2012 12:27
Recomand cu mare caldura tuturor celor care se iau dupa iubitul lor (hai sa facem fara prezervativ, pisi!) ... sa inteleaga ca el a mai zis asta si altor fete inaintea ta.. si poate au plecat cu ceva de acolo..

Deci mergeti sa faceti un test de HIV (orice contact cu sange infectat si printr-un cos sau gingie...) Drogurile si schimbul de ace sau alte variante de infectare cu HIV nu va dau de gandit??

cat si testele de HEPATITA B si C care se transmit prin contact sexual -afectiuni ale ficatului etc la fel de grav.

Cred ca numai din aceste 3 motive ar trebui sa purtati prezervativele ca pe rujul(glossul) din geanta si abia apoi sa va ganditi la faptul ca sunteti protejate de sarcini nedorite.

Numai asteptarea celor 5-10 zile pana iti vine rezultatul te infioara!!
kudika_22701
Postat pe 4 Decembrie 2012 10:58
mini contact sexual.....insemna.......sex cu organe sexuale in miniatura
adica un joc de-a mama si de-a tata?
maria-ioana
Postat pe 4 Decembrie 2012 12:12
De la: caisa, la data 2012-12-04 12:12:20mini contact sexual.....insemna.......sex cu organe sexuale in miniatura
adica un joc de-a mama si de-a tata?



Fara organe sexuale,doar mimare a actului!!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Decembrie 2012 12:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NASTERE PRIN CEZARIANA 8 De la: camiflorea 3 Aprilie 2010 12:22
sarcina+purtatoare hepatita c 12 De la: 4Life 25 Ianuarie 2010 17:20
histerectomie totala=solutie definitava ? 8 De la: Aemulus 9 Martie 2010 05:10
Sarcina sau imaginatia mea? 32 De la: lorelaine 29 Octombrie 2012 14:16
Sarcina in prima luna 18 De la: emiligold 7 Aprilie 2014 20:18