Setari Cookie-uri

ameteala,rau dintr-o data,cadere.

buna ziua va rog sa imi raspunda mie cineva.prietenului meu ieri ia venit rau dintr-o data,a cazut pe strada,il durea partea cu urekea si capul ingrozitor,sa lovit si la cap,are 2 rani mici.am fst la medik si a sp k este bn.apoi azi a facut o criza in timp ce se uita la leptop.va rog sa imi spune-ti daca are vreo legatura cu fumatul sau cola nes.va multumesc f mult.orice sfat este de ajutor.
dragalasa_g
Postat pe 18 August 2012 16:13
o fi avut cadere de calciu.sa mearga sa faca niste analize.e posibil si de la oboseala
krizantema
Postat pe 18 August 2012 16:21
poi am fost ieri si nu i-au dat nmk,i-a facut anlize la cap si nimik
dragalasa_g
Postat pe 18 August 2012 16:22
De la: dragalasa_g, la data 2012-08-18 16:22:44poi am fost ieri si nu i-au dat nmk,i-a facut anlize la cap si nimik



Ai auzit de atacuri de migrene??????Acestea sunt periculoase,caci apar instantaneu si pot conduce la pierderea cunostintei!!Este prima data cand se intampla asa ceva?????? Excitantele ,precum "ness-ul","CocaCola",,nu sunt indicate pe timp de vreme calduroasa,ele sporesc starea de agitatie!!!!Si ,daca a fost un puseu de migrena,cu atat mai mult sunt interzise!Daca se repeta incidentul,,solicitati medicului ,efectuarea unor analize complete,,cauzele lesinului ,pot fi multe!!!
MissRainbow
Postat pe 18 August 2012 16:29
pai eu nu inteleg .curcubeu stie de starile astea si medicul v-a trimis casa fara sa va explice?ce fel de midic e asta?nu exista sa fii sanatos si sa cazi din senin de nu mai stii de tn
krizantema
Postat pe 18 August 2012 16:33
poi asa ne-a zis,ia dat niste pastile de a vomitat de vreo 3 ori,tin sa mentionez k nu suntem in tara.dar o fi de la cola sau de la fumat?msk mult
dragalasa_g
Postat pe 18 August 2012 16:37
cola si tigarile stie toata lumea k ataca ficatul.era normal sa vomite de la pastilele alea?mai bn mergeti la alt medic decat sa desbati problema aici.fara analize nu sepot trage concluzii.analize la particular k astia de stat rezulta nalize bune cu mortul pe masa
krizantema
Postat pe 18 August 2012 16:40
msk mult curcubeu,ns ce naiba medik e ala,k am asteptat.o gramada akolo dupa analize,am fost la un spital bun dar akum io stiu...
dragalasa_g
Postat pe 18 August 2012 16:42
De la: dragalasa_g, la data 2012-08-18 16:37:08poi asa ne-a zis,ia dat niste pastile de a vomitat de vreo 3 ori,tin sa mentionez k nu suntem in tara.dar o fi de la cola sau de la fumat?msk mult



Dupa ce a vomitat,,si-a revenit,nu??????Da,,se administreaza asa ceva ,,pentru descongestionarea organismului!!!Draga mea,stiu ca nu sunteti in tara,,dar trebuie sa gasiti o modalitate ,prin care sa intrati la un medic,care sa-l monitorizeze, o perioada, pe iubitul tau,,lesinurile nu au loc fara o justificare medicala!!!Acum,,cum se simte????
MissRainbow
Postat pe 18 August 2012 16:44
De la: MissRainbow, la data 2012-08-18 16:44:33
De la: dragalasa_g, la data 2012-08-18 16:37:08poi asa ne-a zis,ia dat niste pastile de a vomitat de vreo 3 ori,tin sa mentionez k nu suntem in tara.dar o fi de la cola sau de la fumat?msk mult



Dupa ce a vomitat,,si-a revenit,nu??????Da,,se administreaza asa ceva ,,pentru descongestionarea organismului!!!Draga mea,stiu ca nu sunteti in tara,,dar trebuie sa gasiti o modalitate ,prin care sa intrati la un medic,care sa-l monitorizeze, o perioada, pe iubitul tau,,lesinurile nu au loc fara o justificare medicala!!!Acum,,cum se simte????



Am omis un amanunt,,cum a debutat criza de astazi?In ce conditii???
MissRainbow
Postat pe 18 August 2012 16:46
da este prima oara,si imi e tare teama.
dragalasa_g
Postat pe 18 August 2012 16:49
De la: dragalasa_g, la data 2012-08-18 16:49:05da este prima oara,si imi e tare teama.



Dar cum???A acuzat dureri atroce sau si-a pierdut cunostinta instantaneu,fara niciun semnal prevestitor,este important acest aspect???
MissRainbow
Postat pe 18 August 2012 16:51
poi zc k a vazut negru in fata okilor si apoi sa trezit cu niste oameni langa el numai stie ce sa intamplat.iara azi to la fel dar tremura tot corpul.apoi sia revenit
dragalasa_g
Postat pe 18 August 2012 17:07
De la: dragalasa_g, la data 2012-08-18 17:07:29poi zc k a vazut negru in fata okilor si apoi sa trezit cu niste oameni langa el numai stie ce sa intamplat.iara azi to la fel dar tremura tot corpul.apoi sia revenit



Durerea de cap,,cand intervine,la inceput sau la sfarsitul atacului??
MissRainbow
Postat pe 18 August 2012 17:12
acum zc k bn,nu l-am mai lasat sa se duca la serviciu k e sofer si imi este teama.ieri simtea ca ii explodeaza capul dupa,iar de ieri il doare constant,i-am dat nurofen,calciu,zc k il doare mai rau knd misca capul,iar partea dreapta cu urekea il doare mai rau.deci toatul are legatura cu capul ca ieri sa lovit la cap,a cazut pe spate.iara astazi cauta cv p net si ia cazut mausul,sa aplecat dupa el si a inceput sa tremure,si nu se mai oprea,ramanand in pozitia de a lua mausul de jos,si apoi eu l-am vazut si am vnt la el,l-am luat in brate si si-a revenit.dar dc pana acum nu a avut nmk si akum dintr-o data se intampla toate...msk mult de tot ca vb cu mn
dragalasa_g
Postat pe 18 August 2012 17:39
analize am facut dar nu ii iese nmk,analizele au iesit bune.iara aici ascult sfaturi sa stiu ce as putea face pt el.iara aici mergi la dr.dai f multi bani si se pare ca zc k nu are nmk.orikum vom mai merge in alta parte.msk frumos pt sfaturi
dragalasa_g
Postat pe 18 August 2012 17:48
De la: dragalasa_g, la data 2012-08-18 17:39:16acum zc k bn,nu l-am mai lasat sa se duca la serviciu k e sofer si imi este teama.ieri simtea ca ii explodeaza capul dupa,iar de ieri il doare constant,i-am dat nurofen,calciu,zc k il doare mai rau knd misca capul,iar partea dreapta cu urekea il doare mai rau.deci toatul are legatura cu capul ca ieri sa lovit la cap,a cazut pe spate.iara astazi cauta cv p net si ia cazut mausul,sa aplecat dupa el si a inceput sa tremure,si nu se mai oprea,ramanand in pozitia de a lua mausul de jos,si apoi eu l-am vazut si am vnt la el,l-am luat in brate si si-a revenit.dar dc pana acum nu a avut nmk si akum dintr-o data se intampla toate...msk mult de tot ca vb cu mn



Da,,inclin sa cred ca este migrena!!Cazatura respectiva,,vine in completarea durerii de cap!!Daca nu s-a vizualizat nimic la radiografie sau ce investigatie i-a facut,inseamna ca,momentan,nu sunt probleme neurologice,se va urmari in timp!!Pentru durere,,analgezice si repaus la pat!!Hidratare suficienta si alimentatie usoara!!Nu are voie efort fizic,chiar si in fata calculatorului,il oboseste!!!Pentru tratarea migrenelor exista tratament prescris numai de catre medic,in urma stabilirii acestui diagnostic!!!Comprese cu apa rece,aplicate pe frunte si liniste,sa incerce sa doarma!!!
MissRainbow
Postat pe 18 August 2012 18:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pentru ca suntem oameni carora ne pasa de ceilalti... 1 De la: pisic19 16 Ianuarie 2010 14:51
paduchii!!! 22 De la: iulia069834 27 Ianuarie 2010 19:42
ceai de ghimbir si portocala 3 De la: dragalasa_g 16 Aprilie 2012 21:53
Prolaps de valva mitrala 1 De la: TIGRA 22 Ianuarie 2011 14:14
Aparatele Salin - UNICE IN TRATAREA SI PREVENIREA AFECTIUNILOR RESPIRATORII 1 De la: PentruSanatateaTa 2 Februarie 2015 15:24