Setari Cookie-uri

Dragoste in minim doi? Adica e loc si pentru al treilea?

De la: rondina, la data 2012-10-23 15:51:38
De la: kudika_10817, la data 2012-10-23 13:38:21
De la: kudika_6711, la data 2012-10-20 19:32:35Stimata Doamna Maica Tereza, nu te mai simti asa de ofensata ca nu esti masura tuturor lucrurilor! Intelegi nu?


Ai cerut parerea tuturor, doamna si-a spus opinia, acum de ce te ofuschezi?

Eeiiiii...cum de ce?! Astepta nu numai raspunsuri si pareri pro, dar si o lista cu participanti/e ...iaca de unde ofuscarea


kudika_10817
Postat pe 24 Octombrie 2012 10:51
Lasand la o parte micile sicane offtopic o sa imi exprim parerea legata strict de subiect. Nu putem sa privim acest aspect in genul ''asa da'' sau ''asa nu''. Pe langa faptul ca aceasta decizie de a impartii ''patul'' sau ceva mai mult cu o a treia persoana, indiferent in ce conditii si pentru cat timp, e o decizie luata de comun acord intre parteneri ar trebui sa tii cont de niste aspecte. Presupunem ca amandoi ati cazut de comun acord si v-ati decis sa treceti la etapa urmatoare. In aceste conditii ar fi de dorit sa tineti cont de cateva lucruri. Indiferent de ceea ce va motivat sa faceti asta nu uitati ca e o latura a sexualitatii cu doua taisuri. In ce sens? Sexul in trei, menage a trois sau threesome-ul cum mai este numit, poate intari o relatie sau o poate distruge. Daca nu ati mai trecut prin asta va sugerez sa va ganditi bine inainte s-o faceti. Aceasta experienta va scoate la lumina niste aspecte ale personalitatii voastre de care poate nici nu ati stiut. Sexul in trei nu e ca in filmele pentru adulti. Nu e asa simplu. Felul in care rezonati cu cea de-a treia persoana fie ea barbat sau femeie va ''decide'' reusita acestei experiente. Prima varianta ar fi ca totul sa decurga ''ca la carte'' (ceea ce e putin probabil) iar cuplul sa devina si mai legat iar aceasta experienta sa fie doar o alta fantezie satisfacuta. In cel de-al doilea caz unul din voi ar putea sa fie dezamagit complet de aceasta experienta si prin urmare ar slabi relatia, poate pana in punctul in care sa intervina despartirea. Cum e posibil? Ei bine sexul in trei e un mediu propice care predispune la egoism. Poti pierde din vedere nevoile partenerului si risti sa tratezi cea de-a treia persoana intr-un mod care poate starni gelozia partenerului tau. Nu va pacaliti singuri cu ideea ca odata ce partenerul dvs. a acceptat asta va accepta si comportamentul legat de cea de-a treia persoana. Daca nu puteti sa va rezumati la o experienta strict sexuala (ceea ce e destul de greu) mai bine nu incercati. De asemenea, nu incercati sa va convingeti partenerul sa accepte daca nu da semne ca si-ar dori asta cu adevarat. Cunoasteti-va pe voi mai intai. Pe urma aveti timp sa va ganditi si la asta. Nu intamplator in comunitatile de swingeri media de varsta a celor care practica frecvent sexul in trei e una ridicata. Ei au deja un trecut si o experienta de viata in spate. Daca relatia voastra e inca fragila si nu are inca un fundament solid, nu merita sa incercati inca. Toate la timpul lor. La urma urmei sunt atatea fantezii si jocuri erotice pe care le puteti gusta in intimitatea cuplului vostru. Va doresc mult discernamant in ceea ce faceti.
R0MW4LD
Postat pe 4 Noiembrie 2012 17:16
Uite,situatia depinde daca va fi ok de 2 factori,unul fizic si unul psihic.Daca sotia sau partenera ta accepta din punct d evedere fizic experimentul e ok.Din punc de vedere psihic nu e posibil sti de ce? tu te-ai simti bine ca sotia ta sa invite un barbat la voi in dormitor ca o a treia persoana?ti-ar cadea bine sa iti vezi sotia cu ochii tai facand dragoste cu altul?atunci nu e posibil sa se simta ea bine stiind ca barbatul care il iubeste e cu alta sub ochii ei?daca nu va iubiti o puteti faca ce e doar experiment fizic,fantezie in conditiile astea
kudika50ani
Postat pe 4 Noiembrie 2012 19:00
De la: kudika_6711, la data 2012-10-20 19:32:35Stimata Doamna Maica Tereza, nu te mai simti asa de ofensata ca nu esti masura tuturor lucrurilor! Intelegi nu?


Da, tu esti insa destept de crapi, intelegi tot, de pui intrebari de astea!
Toti obsedatii pe forumul asta!
Thais13
Postat pe 11 Noiembrie 2012 09:38
Fara numarrrrrr....fara numarrrrrrrr....
BlueeyesEtta
Postat pe 13 Noiembrie 2012 19:44
De la: kudika_13420, la data 2012-11-04 17:30:13la tine se poate si mai multi...e loc pentru un batalion intreg


si el legat de scaun....doar sa priveasca.....
BlueeyesEtta
Postat pe 13 Noiembrie 2012 19:46
Asta da
GHEISA_
Postat pe 13 Noiembrie 2012 22:46
Si apoi chemam un batalion de...femele...inatratate....si mi0-e mila de el daca nu reuseste sa le....linisteasca !!!....
BlueeyesEtta
Postat pe 14 Noiembrie 2012 10:44
De la: kudika_6711, la data 2012-10-20 18:49:25exista cupluri care abordeaza si un al treilea partener? depinde cat de pregatita este ea si el. Cine accepta mai usor? el sau ea? Curios este ca unii barbati sunt provocati de ideea unui alt tip langa sotie sau prietena ! Merita sau nu?

mai bine in 3 cu doua femei decat cu doi barbati. stiu ca suna ciudat, pentru ca e aceasi lucru si la femei, dar ideea de 2 barbati e nasoala tare!!!
kudika_20652
Postat pe 14 Noiembrie 2012 16:18
De la: BlueeyesEtta, la data 2012-11-14 10:44:14Si apoi chemam un batalion de...femele...inatratate....si mi0-e mila de el daca nu reuseste sa le....linisteasca !!!....

Ce faci mai, draga doamna? Ma bucur sa te vad revenind printre noi.
luchianramona
Postat pe 14 Noiembrie 2012 16:33
Sa nu exageram draga mea! Nu ti-a raspuns omul licentios. Poate un pic intepat, da. Nicidecum licentios. Tu ai avut o parere, el alta. Dar nu va mai inflamati asa repede. El n-a fost de acord deloc cu parerea ta, dar daca tu n-ai fost nici atat, ai reactionat c-o amenintare. Te simti jignita, raporteaza-l catre administratorii site-ului!
Insa daca ei vor considera ca nu e asa, te alegi cu sanctiuni. Banare sau chiar mai rau.
cristinarudi
Postat pe 15 Noiembrie 2012 09:00
De la: Paloma85, la data 2012-11-04 19:00:28Uite,situatia depinde daca va fi ok de 2 factori,unul fizic si unul psihic.Daca sotia sau partenera ta accepta din punct d evedere fizic experimentul e ok.Din punc de vedere psihic nu e posibil sti de ce? tu te-ai simti bine ca sotia ta sa invite un barbat la voi in dormitor ca o a treia persoana?ti-ar cadea bine sa iti vezi sotia cu ochii tai facand dragoste cu altul?atunci nu e posibil sa se simta ea bine stiind ca barbatul care il iubeste e cu alta sub ochii ei?daca nu va iubiti o puteti faca ce e doar experiment fizic,fantezie in conditiile astea


Voi ati auzit de ceea ce se cheama in occident ,,cuckold"? Se practica curent tot felul de trasnai, fiti pe pace!
cristinarudi
Postat pe 15 Noiembrie 2012 09:02
De la: luchianramona, la data 2012-11-14 16:33:13
De la: BlueeyesEtta, la data 2012-11-14 10:44:14Si apoi chemam un batalion de...femele...inatratate....si mi0-e mila de el daca nu reuseste sa le....linisteasca !!!....

Ce faci mai, draga doamna? Ma bucur sa te vad revenind printre noi.


Pai mi-era dor de voiiiiiiiiiii... ...si de oleaca de...frichineala ashea !!... ....pfffuuuuuu,unde sunt vremurile de altadata....oare..."camaruta" noastra de nebunii o mai exsista ?????...
BlueeyesEtta
Postat pe 15 Noiembrie 2012 16:02
De la: cristinarudi, la data 2012-11-15 09:02:07
De la: Paloma85, la data 2012-11-04 19:00:28Uite,situatia depinde daca va fi ok de 2 factori,unul fizic si unul psihic.Daca sotia sau partenera ta accepta din punct d evedere fizic experimentul e ok.Din punc de vedere psihic nu e posibil sti de ce? tu te-ai simti bine ca sotia ta sa invite un barbat la voi in dormitor ca o a treia persoana?ti-ar cadea bine sa iti vezi sotia cu ochii tai facand dragoste cu altul?atunci nu e posibil sa se simta ea bine stiind ca barbatul care il iubeste e cu alta sub ochii ei?daca nu va iubiti o puteti faca ce e doar experiment fizic,fantezie in conditiile astea


Voi ati auzit de ceea ce se cheama in occident ,,cuckold"? Se practica curent tot felul de trasnai, fiti pe pace!


Daca te tine....n-ai decat sa...CARPE DIEM !!!... ...acu' depinde ce sa te tie`:pisihicu'...buzunaru'...ceva...altceva...
BlueeyesEtta
Postat pe 15 Noiembrie 2012 16:04
De la: BlueeyesEtta, la data 2012-11-15 16:02:07
De la: luchianramona, la data 2012-11-14 16:33:13
De la: BlueeyesEtta, la data 2012-11-14 10:44:14Si apoi chemam un batalion de...femele...inatratate....si mi0-e mila de el daca nu reuseste sa le....linisteasca !!!....

Ce faci mai, draga doamna? Ma bucur sa te vad revenind printre noi.


Pai mi-era dor de voiiiiiiiiiii... ...si de oleaca de...frichineala ashea !!... ....pfffuuuuuu,unde sunt vremurile de altadata....oare..."camaruta" noastra de nebunii o mai exsista ?????...

Dragalasa de tine ! Trebuie sa existe camaruta. Se "dezgroapa" pe aici subiecte destul de vechi. Cre-ca s-a pus un praf.....
luchianramona
Postat pe 16 Noiembrie 2012 08:29
De la: Ame_li, la data 2012-10-23 20:11:35
De la: kudika_16982, la data 2012-10-23 20:06:29e mai mare procentul in cazul babrbatilor , insa sunt si femei care-si doresc asta





da ,descuiatele,probabil

a si inca ceva ,barbatii au fantezii de genul fbf,numai incuiati dom'le
si eu sunt barbat dar te inteleg ai dreptate dar nici cu voi femeile nu sunteti prea departe nu toate intradevar
bleyd_nyght
Postat pe 30 Ianuarie 2013 22:03
De la: bleyd_nyght, la data 2013-01-30 22:03:12si eu sunt barbat dar te inteleg ai dreptate dar nici cu voi femeile nu sunteti prea departe nu toate intradevar




nu te mai da barbat p-aci ..ca nu te crede nici dracu
Cotoiu_ucigas
Postat pe 30 Ianuarie 2013 22:57
n-am mai intrat de multa vreme. acum cateva zile mi-am adus aminte de kudika. vad ca tot aceleasi probleme se dezbat...legate de sex. e un domeniu prea vast sa fie "povestit"intr-un topic. fiecare cu preferintele si placerile lui, dar mi se pare absurd sa iti pui viata intima pe tava. de ce se mai numeste intima? nu e nimic gresit in a avea fantezii...toata lumea are. nu e nimic rau in a spune ce fantezie ai.....aiurea e cand se incepe sa se dea din casa si mai ales din...pat. iar de la fantezie la realitate uneori e cale lunga
black3kobra
Postat pe 30 Ianuarie 2013 23:42
De la: kudika_23843, la data 2013-01-30 22:57:53
De la: bleyd_nyght, la data 2013-01-30 22:03:12si eu sunt barbat dar te inteleg ai dreptate dar nici cu voi femeile nu sunteti prea departe nu toate intradevar




nu te mai da barbat p-aci ..ca nu te crede nici dracu



wey dyspary in mor... mat.... ca deja ma scoti din sarite
papagalu drek neterminatule infantilule ca sincer
uni asa se dau mari pe net sau prin telefoane unde nu dau eu odata peste voi toti asa si sa va satur de jmecherie de desteptatie si de tot rahatu vostru de doi bani

veziti naibi de borsu si de prostia ta si uitate drak la tine inainte de a vedea pe altu
netrebnicu naibi esti un penibil de doi bani
bleyd_nyght
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:07
De la: black3kobra, la data 2013-01-30 23:42:56n-am mai intrat de multa vreme. acum cateva zile mi-am adus aminte de kudika. vad ca tot aceleasi probleme se dezbat...legate de sex. e un domeniu prea vast sa fie "povestit"intr-un topic. fiecare cu preferintele si placerile lui, dar mi se pare absurd sa iti pui viata intima pe tava. de ce se mai numeste intima? nu e nimic gresit in a avea fantezii...toata lumea are. nu e nimic rau in a spune ce fantezie ai.....aiurea e cand se incepe sa se dea din casa si mai ales din...pat. iar de la fantezie la realitate uneori e cale lunga

buna seara colega .frumos si destept vorbit,te felicit te apreciez in ceea ce gindesti asta arata ca esti o femeie deosebita puternica cu un caracter frumos puternic stapinitor si curat .te sarut sit-i doresc o seara frumoasa plina de iubirea si cu toata dulceata si frumusetea ei si a ta
bleyd_nyght
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:10
De la: bleyd_nyght, la data 2013-01-31 21:07:14[quote name=
wey dyspary in mor... mat.... ca deja ma scoti din sarite
papagalu drek neterminatule infantilule ca sincer
uni asa se dau mari pe net sau prin telefoane unde nu dau eu odata peste voi toti asa si sa va satur de jmecherie de desteptatie si de tot rahatu vostru de doi bani

veziti naibi de borsu si de prostia ta si uitate drak la tine inainte de a vedea pe altu
netrebnicu naibi esti un penibil de doi bani




Bleyd,scuza-mi interventia,va citesc de ceva timp si ceea ce vad pe forum nu face bine nimanui,aruncand o lumina ,deloc placuta, asupra forumului.!!!Am rugamintea de a incerca sa folosesti un limbaj civilizat in raport cu toti colegii de forum!!Nu vei castiga absolut nimic prin afisarea unei atitudini ostile ,pe fiecare dintre topicurile accesate.Incearca sa nu mai raspunzi commenturilor, deranjante pentru tine,insistand pe dialog necivilizat,nu vei face decat sa agravezi situatia existenta.Multumesc!
kudika_15804
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:14
De la: kudika_15804, la data 2013-01-31 21:14:22
De la: bleyd_nyght, la data 2013-01-31 21:07:14[quote name=
wey dyspary in mor... mat.... ca deja ma scoti din sarite
papagalu drek neterminatule infantilule ca sincer
uni asa se dau mari pe net sau prin telefoane unde nu dau eu odata peste voi toti asa si sa va satur de jmecherie de desteptatie si de tot rahatu vostru de doi bani

veziti naibi de borsu si de prostia ta si uitate drak la tine inainte de a vedea pe altu
netrebnicu naibi esti un penibil de doi bani




Bleyd,scuza-mi interventia,va citesc de ceva timp si ceea ce vad pe forum nu face bine nimanui,aruncand o lumina ,deloc placuta, asupra forumului.!!!Am rugamintea de a incerca sa folosesti un limbaj civilizat in raport cu toti colegii de forum!!Nu vei castiga absolut nimic prin afisarea unei atitudini ostile ,pe fiecare dintre topicurile accesate.Incearca sa nu mai raspunzi commenturilor, deranjante pentru tine,insistand pe dialog necivilizat,nu vei face decat sa agravezi situatia existenta.Multumesc!
o lumina deloc placuta asupra forumului,,penibilo tu vorbesti,rasism xenofobie mandrie ignoranta,,spui tu lumi ce face sau nu bn forumului,tuto
kudika_28071
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:27
De la: kudika_15804, la data 2013-01-31 21:14:22
De la: bleyd_nyght, la data 2013-01-31 21:07:14[quote name=
wey dyspary in mor... mat.... ca deja ma scoti din sarite
papagalu drek neterminatule infantilule ca sincer
uni asa se dau mari pe net sau prin telefoane unde nu dau eu odata peste voi toti asa si sa va satur de jmecherie de desteptatie si de tot rahatu vostru de doi bani

veziti naibi de borsu si de prostia ta si uitate drak la tine inainte de a vedea pe altu
netrebnicu naibi esti un penibil de doi bani




Bleyd,scuza-mi interventia,va citesc de ceva timp si ceea ce vad pe forum nu face bine nimanui,aruncand o lumina ,deloc placuta, asupra forumului.!!!Am rugamintea de a incerca sa folosesti un limbaj civilizat in raport cu toti colegii de forum!!Nu vei castiga absolut nimic prin afisarea unei atitudini ostile ,pe fiecare dintre topicurile accesate.Incearca sa nu mai raspunzi commenturilor, deranjante pentru tine,insistand pe dialog necivilizat,nu vei face decat sa agravezi situatia existenta.Multumesc!


si eu it-i multumesc si ai dreptate,

si va rog toti colegi care din cauza unor colegi fara de caracter mam purtat inadecvat pe forum

sper sa ma intelegeti ,si credetima nu imi sta in caracter ,eu de obicei genul acesta de probleme le rezolv foarte rapid in realitate dar ei sunt niste necunoscuti la celalalt capat al tastaturi si profita de asta


va rog inca odata sa ma scuzati si sami iertati comportamentul neadcvat si recunosc ca am cazut in plasa provocarilor lor fara a ma calcula si ai trata cu indiferenta



iti multumesc frumos colega scumpa inca odata de atentia acordata si interventia ta necesara recunosc


din respect pt tine si colegi cu caracter frumos prietenos si intelegatori promit sa ma abtin provocarilor si sa nu mai raspund inadecvat unor incurca lume ca uni din colegi si colegele noastre
bleyd_nyght
Postat pe 31 Ianuarie 2013 21:43
eu nu cred in asa ceva, se strica totul. toti suntem posesivi si egoisti in iubire
kudika_32624
Postat pe 29 Martie 2013 02:42
Am citit o situatie in care, dupa ce ea a fost de-acord cu o partida in trei, in care cea de-a treia persoana era femeie, totul s-a terminat groaznic pentru ea. A fost 'uitata' de-a dreptul, timp in care prietenul ei si a a treia persoana s-au concetrat exclusiv unul asupra celuilalt. Asa ca ea a plecat - fara sa o opreasca nimeni- si relatia s-a terminat definitiv. Mi se pare ca se putea prevede o asemenea intorsatura:e natural pentru un barbat sa se concentreze pe 'nou', uitand de partenera cu care deja s-a culcat de atatea ori. Cred ca partidele in trei, cel putin in situatia fbf ar merge bine daca barbatul s-ar culca pentru prima data cu ambele.
Content_Manager
Postat pe 30 Martie 2013 03:24
De la: black3kobra, la data 2013-01-30 23:42:56n-am mai intrat de multa vreme. acum cateva zile mi-am adus aminte de kudika. vad ca tot aceleasi probleme se dezbat...legate de sex. e un domeniu prea vast sa fie "povestit"intr-un topic. fiecare cu preferintele si placerile lui, dar mi se pare absurd sa iti pui viata intima pe tava. de ce se mai numeste intima? nu e nimic gresit in a avea fantezii...toata lumea are. nu e nimic rau in a spune ce fantezie ai.....aiurea e cand se incepe sa se dea din casa si mai ales din...pat. iar de la fantezie la realitate uneori e cale lunga


Ca bine zici...
kudika_32792
Postat pe 2 Aprilie 2013 00:07
De la: Content_Manager, la data 2013-03-30 03:24:27Am citit o situatie in care, dupa ce ea a fost de-acord cu o partida in trei, in care cea de-a treia persoana era femeie, totul s-a terminat groaznic pentru ea. A fost 'uitata' de-a dreptul, timp in care prietenul ei si a a treia persoana s-au concetrat exclusiv unul asupra celuilalt. Asa ca ea a plecat - fara sa o opreasca nimeni- si relatia s-a terminat definitiv. Mi se pare ca se putea prevede o asemenea intorsatura:e natural pentru un barbat sa se concentreze pe 'nou', uitand de partenera cu care deja s-a culcat de atatea ori. Cred ca partidele in trei, cel putin in situatia fbf ar merge bine daca barbatul s-ar culca pentru prima data cu ambele.


Bine spus.


Iar un bãrbat care iubește va refuza astfel de oferte (dacã vine din partea femeiei, cunosc un caz). Cineva mai sus a menționat cã pentru o familie tânãrã astfel de experiențe sunt periculoase, sunt deacord cu el, nu sunt cãsãtorit, dar dacã s-ar ajunge vreodatã sã mã gândesc la astfel de experiențe aș pune un semn de întrebare asupra direcției în care o ia cãsnicia.
Nu știu cum voi privi swinger-ul dupã vreo 20 - 30 ani de viațã conjugalã, dar la moment nu am o pãrere pozitivã.
Volodet
Postat pe 13 Mai 2013 18:14
De la: Content_Manager, la data 2013-03-30 03:24:27Am citit o situatie in care, dupa ce ea a fost de-acord cu o partida in trei, in care cea de-a treia persoana era femeie, totul s-a terminat groaznic pentru ea. A fost 'uitata' de-a dreptul, timp in care prietenul ei si a a treia persoana s-au concetrat exclusiv unul asupra celuilalt. Asa ca ea a plecat - fara sa o opreasca nimeni- si relatia s-a terminat definitiv. Mi se pare ca se putea prevede o asemenea intorsatura:e natural pentru un barbat sa se concentreze pe 'nou', uitand de partenera cu care deja s-a culcat de atatea ori. Cred ca partidele in trei, cel putin in situatia fbf ar merge bine daca barbatul s-ar culca pentru prima data cu ambele.



Este posibil,sexul practicat in trei,nu aduce consolidarea relatiei de baza,dimpotriva!!!Sunt si exceptii in astfel de aranjamente,dar finalul,de cele mai multe ori,nu este cel dorit sau asteptat!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Mai 2013 18:23
De la: Volodet, la data 2013-05-13 18:14:42[quote name='
Iar un bãrbat care iubește va refuza astfel de oferte (dacã vine din partea femeiei, cunosc un caz). Cineva mai sus a menționat cã pentru o familie tânãrã astfel de experiențe sunt periculoase, sunt deacord cu el, nu sunt cãsãtorit, dar dacã s-ar ajunge vreodatã sã mã gândesc la astfel de experiențe aș pune un semn de întrebare asupra direcției în care o ia cãsnicia.
Nu știu cum voi privi swinger-ul dupã vreo 20 - 30 ani de viațã conjugalã, dar la moment nu am o pãrere pozitivã.



Adevarat,atunci cand iubesti din toata inima,nu accepti alta persoana in viata ta!!!! Nu te vei schimba o data cu trecerea timpului,iti garantez aceasta!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Mai 2013 18:33
Planeta este deja cu curu in sus.
Mayyyyana
Postat pe 13 Mai 2013 18:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire in exil de Donna V 1 De la: vivacedonna 10 Decembrie 2011 10:11
dilema 10 De la: Valy90 28 Mai 2011 16:50
am nevoie de un sfat, de ceva......... 17 De la: ploidevise 19 Noiembrie 2010 17:59
.... 6 De la: rondina 31 August 2011 12:16
cu si despre AMANTE/AMANTI 75 De la: mimoz 23 Noiembrie 2011 14:56