Setari Cookie-uri

Buna, Am nevoie de ajutor. Mi-am decolorat parul de 3 ori intr-o perioada relativ scurta. Acum dupa un an de zile de la acelea decolorarii, nu se regenereaza. Am ramas cu un sfert din podoaba capilara. Intru in depresie cand ma gandesc ce par frumos am av

De la: Armain, la data 2012-10-29 16:26:23
De la: kudika_18947, la data 2012-10-29 12:53:30 De combinatia tuica sh usturoi am m-ai auzit


De fapt combinatia completa este tuica, slanina si usturoi. Merge si in varianta palinca, sunca si ceapa.



kudika226898
Postat pe 29 Octombrie 2012 17:56
De la: memeitza, la data 2012-10-29 17:14:13si eu am foloait chel stop atunci cand a aparut hofigalul la noi si era prezentat la OTV insa la soramea care avea probleme nu a avut efect. acum vad ca foloseste si soacramea dae doar din speranta ca va fi mai bine. nu am vazut efectele. insa poate la alte persoane merge sisgur cere utilizare indelungata. ce e bine ca nu am avut efecte negative.
eu ti.am zis ca sotia a folosit un tratament naturist si dupa aprox doua luni efectul de cadere disparuse si asta a tinut pana azi repetand la un an inca doua luni. si asta merita incercat



Sigur...doar-doar pune cineva botu' la remediile din MLM-ul lui peste prajit...
kudika226898
Postat pe 29 Octombrie 2012 17:59
Buna,
incearca solutia cu petroleum de la Gerovital. O gasesti in farmacii si in supermarketuri care vand produse cosmetice.
Ajuta mult in cresterea si regenerarea parului.
aurina71
Postat pe 29 Octombrie 2012 19:08
salutare
masca de par cu petrol parca incepe sa-si faca simtit efectul, adica firul de par e mai viguros
cat despre caderea parului...nu stiu ce sa spun, efectele sunt destul de modeste, dar insist pentru ca tratamentele naturiste isi fac vazute efectele in timp, asta in cazul in care te tin nervii...
adevarul e ca toate remediile naturiste sau mai putin naturiste functioneaza in functie de fiecare persoana in parte...oricum e bine sa-ti faci un obicei din aplicarea mastilor pentru par macat o data pe saptamana si chiar poti sa alternezi mastile
rabdare si...tutun NU
kudika024427
Postat pe 29 Octombrie 2012 21:42
chel stop e un tonic capilar care se foloseste dupa spalrea parului, se aplica pe scalp si se maseaza energic apoi se pune un prosop pe cap si se sta minim 15 minute nu se limpezeste parul

tocmai mi-am amintit ca impotriva caderii parului am mai folosit, acum foarte mult timp, un tonic capilar produs de wella, dar nu am mai reusit sa-l gasesc; s-ar putea sa gasesti la coafezele care comercializeaza produse wella
kudika024427
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:04
Silk therapy o sa te ajute cu siguranta! intreaba de produsele biosilk la farmacie, la sensiblu le gasesti sigur
kudika_15761
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:54
De la: kudika_18947, la data 2012-10-21 15:22:40Buna, Am nevoie de ajutor. Mi-am decolorat parul de 3 ori intr-o perioada relativ scurta. Acum dupa un an de zile de la acelea decolorarii, nu se regenereaza. Am ramas cu un sfert din podoaba capilara. Intru in depresie cand ma gandesc ce par frumos am avut sh cate firicele mai am acum. Ma ajuta cineva cu ceva tratamente? Mentionez ca am folosit ulei de ricin, ulei de masline si alte tratamente, dar cam 0 efect. Multumesc !


Buna,
un tratament care la mine a dat rezultate ar fi urmatorul; ulei de ricin+ulei de masline+2 galbenusuri de ou+vitamina A si E uleioasa. Se maseaza bine scalpul apoi toata lungimea parului cu acest amestec, se infasoara capul intr-o folie si un prosop peste, si se sta 3-4 ore, dupa care se spala. Masca se aplica o data la 2 saptamani.
Sau,
incearca solutia cu Petroleum de la Gerovital. Se poate folosi saptamanal. Bafta!!
aurina71
Postat pe 30 Octombrie 2012 16:01
buna. scrie.mi pe mgitudor@yahoo.com
si sigur vorbim mai multe pt ca intru rar aici.
o zi buna Mihai
memeitza
Postat pe 30 Octombrie 2012 16:45
buna. scrie.mi pe mgitudor@yahoo.com
si sigur vorbim mai multe pt ca intru rar aici.
o zi buna Mihai
memeitza
Postat pe 30 Octombrie 2012 16:45
Salut.
Nu sunt cunoscator in chestia asta dar stiu pe cineva care a avut pb similare
Pasul 1 dermatolog
Pasul 2 tundete 0 sa ajuti organismul sa genereze firul de par nou acum ii ceri sa si creasca+sa si coloreze si va dura mult timp
Pasul 3
Ia vitamine pt crestere nu sunt sigur dar cred ca vitamina e
Pasul 4
Respecta trat de la dermatolog chestiile cu uleiurile nu tin la toti
poin2poin
Postat pe 4 Noiembrie 2012 07:34
botul poate-l pui tu ca restul sunt oameni. rautate ce esti fara sa dai si tu un sfat util asa vei ramane
memeitza
Postat pe 4 Noiembrie 2012 09:31
fetelor...nu mai incercati sa va puneti ulei pe pielea capului chiar daca e cu vitamine ...pentru ca orice ulei pe pielea capului slabeste radacina firului de par si atunci cade

uleiurile se folosesc doar pe par nu pe pielea capului

draga mea este posibil ca pielea capului sa fi fost arsa de substantele folosite si radacinile deasemenea si atunci fara sa te supar cred ca orice remediu este inutil

pentru repopularea pielii scalpului cu par este recomandat pieptanatul cat mai rar posibil adica o data pe zi...tine-l cat se poate de strans in coada sau cu o coronita...nu-l agresa cu fixative si in nici un caz cu alt fel de vopsele...si nu uita... parul cu asemenea probleme nu se spala decat cel mult odata la o saptamana

daca il speli mai des de atat se slabeste firul de par si se usuca la radacina mai repede decat normal si cade
sebumul natural este singurul lui remediu...si nu uleiurile de par.
kudika105225
Postat pe 4 Noiembrie 2012 10:10
in primul rand trebuie sa-l tunzi cat de scurt poti iar apoi sa mergi la un dermatolog. oricum,ce-a fost nu va mai fii niciodata.
neguti
Postat pe 4 Noiembrie 2012 11:46
Nici vorba de par strans in coada....
neguti
Postat pe 4 Noiembrie 2012 11:47
Nu mai aplici niciun produs cu reactie chimica pe par cateva luni si te tunzi periodic pana scapi de aspectul de matura;incearca Tec Repair Loreal dupa fiecare spalat:)succes!
kudika050614
Postat pe 4 Noiembrie 2012 12:01
cate o fiola vit B1,B6,B12,vitE, O STICLUTA VIT A,ULEI DE RICIN.Le amesteci si iti dai cu o jumatate de ora inainte sa te speli pe cap.La WELLA se mai gasesc si niste fiole pt tratament si sunt foarte eficiente.Sper sa iti fie de folos sfatul meu.
kudika379830
Postat pe 4 Noiembrie 2012 13:28
De la: memeitza, la data 2012-11-04 09:31:45botul poate-l pui tu ca restul sunt oameni. rautate ce esti fara sa dai si tu un sfat util asa vei ramane



Lasa tu morala...vrei sa spui ca tu dai sfaturi utile...ca sa puna botul la porcariile pe care incerci sa le plasezi...
kudika226898
Postat pe 4 Noiembrie 2012 17:17
nu ma consider asa de bun sa fac eu morala dar ceea ce faci tu e doar critica rea si ATAT. faptele spun totul esti aici sa bagi strambe. e evident. dar e nevoie si de cei ca tine. bafta in strambe si nimicuri.
memeitza
Postat pe 4 Noiembrie 2012 19:10
mda am facut si eu asta, eu am fost nevoita sa ma si tund si un an si jumatate parul nu mi-a mai crescut deloc. te va surprinde ce m-a ajutat: samponul nivea pentru regenerare. da, desi nu este un produs profesional pentru par. nu incerc sa fac nici o reclama. l-am cumparat intamplator si mi-a dat drumul la par. a crescut, s-a mai indesat. acum ma spal in continuare cu el si folosesc masti cu petrol, ulei de ricin si placenta. si-a revenit complet dupa 2 ani, dar nu mai este la fel de des. insa cntinui si sper ca in curand sa am parul pe care l-am avut odata. ce intentionez sa-mi cumpar cat mai curand este keratina lichida. sunt sigura ca ma va ajuta. multa bafta!
Mizette
Postat pe 4 Noiembrie 2012 23:05
sunt uimita de sfaturile pe care le-ati dat. eu am patit acelasi lucru si dupa 3 ani, parul meu si-a revenit (mentionez ca in primul an nu a crescut deloc) dar in nici un caz sa-l prinda in coada... pentru ca e slabit si aproape....casant. ar fi probabil sa ramana cu coada in mana... sfaturile trebuiesc date de cineva care a patit acelasi lucru, nu de oricine care crede ca are o opinie buna... fara suparare
Mizette
Postat pe 4 Noiembrie 2012 23:09
Iti recomand tratamentul naturist facut de profesorul fitoterapeut Tirban Marius Gheorghe,telefon 0724751678,domiciliat in com.Buntesti,sat Poienii de Jos,nr.88,,Judet Bihor.Am si un email:tirbanamalia@yahoo.com.
In plus mai multa incredere in tine si incearca sa gandesti mereu pozitiv indiferent de greutati in viata.
Mananca multe fructe si legume,pui,peste,oua,branza de vaca proaspata sau telemea,chefir de capra,iaurturi simple,cereale,paine integrala,mamaliga ,bea apa plata,lapte ,sucuri facute in casa :de exemplu unul foarte hranitor este din amestec de morcov,mar,telina,sfecla rosie -1 pahar de 150 -200 gr. dimineata pe stomacul gol inainte de micul dejun si ocoleste tocaturile si carnea de porc,evita alcoolul,cafeaua,tigara daca esti fumatoare,bauturile acidulate de orice fel.
In plus ia o pastila pe zi de Omega 3 timp de 3 luni si multivitamin complex 1 luna pentru intarirea sistemului imunitar.Daca ai si alte probleme domnul profesor Tirbea iti va recomanda ce mai trebuie.
Si fi optimista!
Eu m-am decolorat de mai multe ori intr-o zi dar am invatat de la cineva drag ca in fiecare vopsea pe care o pregatesc sa-mi pun si o lingura de ulei de masline sau de argan sau de jojoba si nu mai am probleme de atunci....in plus sa folosesti vopsele de par mai bune cum ar fi L'Oreal sau Garnier si un sampon si balsam la fel.
Apeleaza la nemuritorul intaritor Gerovital Evolution dupa tratamentul prescris de profesor.
Pana in primavara parul tau va fi superb...!
Pe langa toate astea fi fericita cu ce ai in viata caci multi nu au nimic si tot stiu sa rada de necazuri....nu pierde noptile ci ai grija de un somn bun,linistitor .
Priveste si asculta natura,iubeste frumusetea ei sublima.
Totul este efemer chiar si noi dar merita sa traim din plin aceasta viata minunata indiferent de piedicile care ne intaresc si ne maturizeaza care trebuie sa ne faca mai buni cu tot ce este in jurul nostru,mai intelegatori si plini de compasiune.cu drag,
Deyra
Deyra
Postat pe 7 Noiembrie 2012 13:41
Buna, Mizette. Daca spui ca ai patit acelasi lucru ca si mine si parul tau si-a revenit atunci spune-mi si mie mai concret cum ai reusit. Multumesc.
Anaelia
Postat pe 7 Noiembrie 2012 15:13
buna. scrie.mi pe mgitudor@yahoo.com si vorbim acolo sau pe mess cu acelasi id
memeitza
Postat pe 9 Noiembrie 2012 00:04
draga mea orice greseala se plateste in viata,asa si cu tin,ce sa mai faci dupa ce l-ai distrus?iti recomand o masca din o lingurita ulei de masline,5 picaturi de ulei ricin,un galbenus de ou si cativa catei de usturoi zdrobiti,masezi parul si scalpul si apoi iti pui o folie de plastic,te invelesti cu un prosop ca sa actioneze ,stai o ora doua dupa care te speli cu un sampon normal,fa-o macar o data pe sapt timp de o luna si vei obs rezultatele.
rosalia69
Postat pe 11 Noiembrie 2012 06:06
Primul pas este sa te tunzi la zero. Asta daca nu-ti propui sa arzi si parul care il mai ai. Si in loc sa asculti tot felul de sfaturi babesti, mergi la dermatolog.
kudika023770
Postat pe 11 Noiembrie 2012 09:09
Tot ce trebuie s afaci e sa folosesti acum produsele adecvate tipului de par la care ai ajuns. Ai nevoie pentru el de foarte multa hidratare, dupa toate cele trei decolorari firul tau de par a ajuns ca un pai banuiesc uscat si far nici o vigoare. Daca ai o coafeza cat de cat cunoscuta roag-o sa-ti aplice o masca tratament adecvata si sa stai sub casca la cald cel putin 20 min.Repeta acest tratament daca poti de cate ori iti speli parul sau cel putin o data pe saptamana.Trebuie sa-i reconstruiesti baza , structura interioara a firului de par. Si incearca sa nu folosesti foarte multe produse de styling si mai putin placa de par.Astfel de experiente ne costa dar ar fi bine cand mai faci sa tii cont de opinii avizate.Succes!
simy_sim
Postat pe 11 Noiembrie 2012 09:18
Buna!
Tatal meu a folosit chel stop si dupa i-a cazut parul groaznic, a ramas aproape chel
kudikalavinian
Postat pe 11 Noiembrie 2012 09:53
ciao ,stiu de la o doamna invarsta careia i-a cazut tot parul in urma unui tifos exantematic in copilarie,ca isi masa pielea capului cu spirt sanitar ,cat punea spirt pe varful degetelor,nu mai mult ; cu persevrenta ,in timp,dureaza,dar i s-a regenerat foarte frumos tot parul;de 2-3 ori pe saptamana,seara,se poate face acest tratament,dar cu o cantitate mica de spirt,sa nu apara iritatii ; e intradevar eficient.
vio61
Postat pe 11 Noiembrie 2012 09:56
Buna! Pe langa mastile propuse de celelalte fete poti incerca din comert fiolele cu vitamine de la gerovital (Gerovital Plant Tratament pentru regenerarea parului, fiole). Costa in jur de 50 de lei in supermarketuri. Stiu o persoana care dupa folosirea tratamentului are un par ff des...
kudika394186
Postat pe 11 Noiembrie 2012 09:58
De la: kudika_18947, la data 2012-11-07 15:13:05Buna, Mizette. Daca spui ca ai patit acelasi lucru ca si mine si parul tau si-a revenit atunci spune-mi si mie mai concret cum ai reusit. Multumesc.


Draga mea ...rugamintea nu-mi este adresata...dar pot sa-ti spun ca eu am patit o chestie si mai grava in materie de par si cunosc cateva remedii bune pentru regenerarea parului dar nici una dintre ele nu cuprinde masajul cu ulei pe pielea capului indiferent daca contine sau nu vitamine pentru ca orice ulei slabeste radacina firului de par si atunci cade

Tu ai scalpul ars de solutiile folosite si odata cu arsurile s-au distrus si radacinile firului de par si sa stii ca ele nu mai au sanse mari sa se regenereze...

Bine ca nu ai devenit alergica la solutii asa cum am patit eu din cauza unor coafeze asa zis profesioniste

Eu pentru decolorari , vopsiri si alte tratamente mergeam la saloane de lux unde ma asteptam ca la pretul si la faima abordata sa primesc si calitate.

Eu simteam cum ma frige pielea capului cand m-i se punea vopsea pe par si ma inroseam la fata...si simteam ca iau foc de la gat in sus... si cand spuneam...m-i se replica ca e vopseaua buna....pana intr-o zi cand m-au luat cu salvarea de la coafor ca nu mai puteam sa respir

Si uite asa m-am ales cu o grozava alergie la tot ce se cheama vopsea de par si cu arsuri de gradul 1 pe scalp..

Mi-a luat cam un an si ceva pana a inceput sa devina parul mai sanatos apoi am inceput sa folosesc vopsea doar suvite cu casca ca sa nu se mai atinga scalpul

tine minte ca drumurile mele la coafor nu erau mai mut 4-5 pe an pentru vopsit si decolorat si am inceput intre timp sa ma tratez doar natural...cu sampon si in loc de balsam cu galbenus de ou crud pe care mi-l intindeam pe par si pe scalp apoi o clatire usoara
Ideea cu stransul in coada sau cu o coronita se referea la faptul ca parul trebuie protejat de vant sau de orice l-ar putea ravasi sau agata

Chestia cu tunsul scurt sa stii ca chiar inutila singura diferenta este ca parul lung e mai greu decat cel scurt si are sanse sa cada mai repede decat cel scurt...dar daca ne turnam ulei in par si pe scalp...o sa cada si cel scurt la fel ca cel lung.

Eu nu ti-am dat decat niste sfaturi care sa te ajute si nici nu vand nimic si nici nu-mi fac reclama...

Stai linistita...o sa-ti revii
:))))))))
kudika105225
Postat pe 11 Noiembrie 2012 09:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii Par Oradea 1 De la: kudika094478 16 Decembrie 2009 16:41
Caderea parului 94 De la: 18 Septembrie 2016 17:47
FII FRUMOASA DE SARBATORI!- INCEARCA EXTENSIILE CU CLIP DIN PAR NATURAL! 4 De la: balrog 14 Martie 2011 14:27
coada rasucita 4 De la: balrog 14 Martie 2011 15:08
Par slab genetic 2 De la: Cristina_Lungu_2 12 Februarie 2016 16:39