Setari Cookie-uri

Buna, Am nevoie de ajutor. Mi-am decolorat parul de 3 ori intr-o perioada relativ scurta. Acum dupa un an de zile de la acelea decolorarii, nu se regenereaza. Am ramas cu un sfert din podoaba capilara. Intru in depresie cand ma gandesc ce par frumos am av

Mai fetelor...Voi aveti probleme mari....Voi nu stiti si nu cunoasteti actiunea unor uleiuri si a multor substante pe care le recomandati aici

cineva sugera ulei de masline cu ulei de ricin si cu usturoi pasat si dat prin par....

Pai o sfatuiesc eu pe fata aia sa-si puna putin usturoi pasat pe piele sa se bandajele cu usturoiul pe piele si sa stea cu el vreo ora sa-mi spuna cum arata pielea....pentru ca usturoiul ARDE...si arde rau...si daca se foloseste vreodata in ceva se foloseste pentru a strapi ciuperci ale pielii si in special ale picioarelor

Uleiul de ricin...este toxic sau in cel mai bun caz un ecitant digestiv in caz de constipatie...

Uleiul de masline este bundar foarte rar si foarte putin si in nici un caz sa se faca masaj pe pielea capului

Spirtul...este un alcool puternic si rolul lui este de a arde microbi si bacterii nu pielea capului care este foarte sensibila...mult mai mult decat pielea corpului

Pe de alta parte spirtul dilata porii exact ceea ce nu trebuie...

OFFFF ...fetelor....voi ati facut experiente de felul asta si v-a facut bine?
Ma indoiesc...sincer

Mai studiati si voi....

Singurul balsam si sursa de vitamine pentru radacina parului de unde mai tarziu rezulta si un par frumos...este galbenusul de ou crud...pentru cine il suporta si nu e alergic la proteina

offff...doamne...!!!

aaaa...si de regim alimentar....parul are nevoie de minerale.... care nu sunt vitamine....si de proteine...adica carne oua si peste...mai degraba peste
nu de fructe...si legume...
ce sa faca legumele si fructele din interior spre exterior ca sa ai un par frumos...decat o mare diareee care te va slabi si deshidrata in aceeasi masura

aaaaa.... si pastile si tratamente...studiaza pe net ca e la indemana ce substante folosesc in ele si apoi studiaza de fiecare substanta tot de pe net ca sa vezi ce contine sila ce foloseste si o sa ramai foarte surprinsa ca se folosesc in industria plasticului si in ingrasaminte pentru flori si camp...nu-i asa ca e ciudat????

kudika105225
Postat pe 11 Noiembrie 2012 10:19
sa nu uitati si de gaz... care se folosea acum 50-100 de ani in lipsa altor elemente grase pentru ingrijirea parului

gazul ARDE... si nu se pune pe pielea capului niciodata daca vrei sa ramai cu par pe cap

De ce se folosea gazul?...pentru ca era un ulei mineral ...adica aducea un aport de minerale greu de gasit pe vremuri in vreo farmacie...

aaaa...voi ati auzit de minerale?
pentru voi mineralele sunt vitamine?
ati auzit voi pe undeva de vitamine pentru par?
eu nu..pentru ca parul este format din celule moarte...si nu din vitamine moarte....

vitaminele se consuma de catre corp pana la epuizarea lor....iar mineralele ,se elimina din corp dupa ce au fost folosite de acesta...unele dintre ele eliminandu-se prin formarea parului...
aaaa...ungiile nu contin aceleasi minerale ca si parul...

ar fi bine daca cineva ar citi toate cele enumerate mai sus si ar mai invata cate ceva
kudika105225
Postat pe 11 Noiembrie 2012 10:38
Draga mea,ne place sa dam sfaturi,dar eu iti spun ce remedii am folosit eu.Acum sunt Buni si de-a lungul vietii mi-am agresat parul vopsindu-l si aranjandu-l in toate felurile posibile...Am avut parul f. lung pana la 50 de ani cand am decis sa il tund si sa-l fac blond.Toata viata am fol.produse Gerovital;Petrolul este f. bun,eu l-am fol. o data pe luna,la radacini,dupa care am spalat parul cu sapun sulf-gudron,sampon si l-am clatit cu apa+otet natural de vin sau mere.Am fol si galbenus de ou pe care l-am amestecat in sampon la spalare.Cand nu gaseam sapunul foloseam din acela facut la tara.In fiecare saptamana aveam o zi in care mergeam la sauna unde aplicam inainte de spalarea parului o masca de ulei masline vergine+vit A si ulei ricin(10 min.).Toamna si primavara mai obisnuiam sa frec radacinile cu usturoi si-l lasam in jur de 30 min.De cate ori faceam urzici opream apa de oparire pentru clatirea parului.Eu imi spal parul in functie de anotimp avand tipul de piele uscat.Am o perie din par de porc pe care o fol. cel putin o data pe zi.Opinia mea este sa mergi la un medic dermatolog si la un stilist care sa-ti taie varfurile arse.Gandeste-te la femeile care au probleme de sanatate si nu mai au par deloc!Nu dispera,fii optimista si repeta de 10 ori in fiecare dimineata in fata oglinzii ca esti tanara,frumoasa si ai un par frumos si sanatos.Nici nu stii cat de fericita esti!
kudika499615
Postat pe 11 Noiembrie 2012 10:52
Tundete mai scurt ca parul sa se poata regenera, date in continuare cu ulei de ricin, nu te mai vopsi si nuu ii da cu nimic chimic,decat sampon cand te speli, piaptanate cat mai des ca sebumul de la radacina sa se extinda pe tot firul de par si sa il hraneasca si dute la farmacie si ia VIADERM sunt niste pastile pentru PAR, PIELE SI unghii si cu siguranta iti va fii mai bine,vezi ca mai gasesti si un sampon NIZORAL in farmacie care este foarte bun si te va ajuta mult.
kudika175362
Postat pe 11 Noiembrie 2012 11:10
BUNA. FRUMUSETEA VINE DIN INTERIOR. DACA ESTI FRUMOASA ESTI SI CU PAR SI FARA PAR. NU TE MAI GANDI LA PAR.NU MAI STA STRESATA DIN CAUZA ASTA SI O SA VEZI CA O SA SE REGENEREZE SINGUR...SA AUZIM DE BINE!
kudika493143
Postat pe 11 Noiembrie 2012 11:14
ULEI DE MASLINE VIRGIN...Il pui pe par si te masezi...apoi il lasi macar o ora..
kudika_19997
Postat pe 11 Noiembrie 2012 12:40
Eu sincer iti recomand sa iti faci o hemograma sa vezi cum stai cu calciul si fierul in organism. Totul se trateaza din interior. S-ar putea sa ai carente de fier. Cunosc de asemenea produsele bio de la Logona cu foarte bune rezultate. Daca vrei sa fli mai multe, scrie-mi pe adresa "mazgamihaela@yahoo.co.uk"
Totul are rezolvare, trebuie sa iti doresti. O duminica frumoasa!
michu61
Postat pe 11 Noiembrie 2012 13:26
Nu dispera, se va regenera. Eu am avut aceeasi problema si am folosit Lotiune regeneranta cu petroleum de la Gerovital Plant. E super buna.
lides
Postat pe 11 Noiembrie 2012 13:33
buna, si eu am facut aceeasi prostie, si nici macar nu iesise cum a trebuit.era o culoare urata si nu era decolorat tot parut. M am speriat ca poate o sa cada tot, pt ca era si putin elastic. Am fugit a 2a zi la coafor ca sa il vopsesc bine si in siguranta.A iesit parul si culoarea frumoasa dar stateam si il pipetanam cate 2 ore si tot incurcat era.Mentionez ca il aveam f lung.In final am ales sa il tund bob pt a ramane doar par sanatos, chiar daca era scurt.Dupa aceea nu l-am mai vopsit 2 ani, si am inceput sa ii aplic o data la 2 sapt masca cu ulei de massline si miere.Am avut rabdare si a crescut frumos si sanatos.Iti recomand acelasi lucru.O zi faina
kudika_10431
Postat pe 11 Noiembrie 2012 14:05
buna...iti voi scrie o reteta care va functiona sigur...1 fiola gerovital, 150-200 ml. petrol (gaz), 4-5 catei usturoi pisati. le pui toate intr o sticla de culoare inchisa si lasi continutul 2 zile la macerat...2 saptamani tratament...1 saptamana pauza....2 saptamani tratament...tratamentul:in fiecare seara iei vata imbibata cu acest continut si dai pe tot capul, apoi pui ceva pe cap si te culci (adica in fiecare seara inainte de culcare). daca te ustura pielea capului inseamna ca ai pus prea multa solutie. a doua zi dimineata te speli pe cap cu un sampon (de preferat head)dupa care aplici placenta (care se gaseste in farmacii sau magazine naturiste) stai o jumatate de ora (e sub forma unei creme de corp) dupa care te clatesti bine. Nu trebuie intrerupt tratamentul in aceste 2 saptamani . daca consideri ca iti doresti podaoaba papilara inapoi, vei reusi....de preferat este sa ai parul scurt....este de preferat sa repeti tratamentul dupa 2 luni....succes...astept mesaj sa mi spui daca parul s a regenerat.....
catalina69
Postat pe 11 Noiembrie 2012 14:45
Imi pare rau ca trebuie sa treci prin aceasta experienta....un tratament ,cu efect sigur ,testat,este o solutie preparata in casa,usturoi si alcohool.Se pun la macerat,Din pacate nu pot sa-ti spun cantitatile.Mi-am permis sa scriu acest mesaj pentru ca stiu sigur, solutia 100/%iti va folosi si poate-l va citi cineva care cunoaste si cantitatile.Iti doresc numai bine si sanatate !
Mariana_Angela_Demeter_1
Postat pe 11 Noiembrie 2012 14:51
De la: michu61, la data 2012-11-11 13:26:25Eu sincer iti recomand sa iti faci o hemograma sa vezi cum stai cu calciul si fierul in organism. Totul se trateaza din interior. S-ar putea sa ai carente de fier. Cunosc de asemenea produsele bio de la Logona cu foarte bune rezultate. Daca vrei sa fli mai multe, scrie-mi pe adresa "mazgamihaela@yahoo.co.uk"
Totul are rezolvare, trebuie sa iti doresti. O duminica frumoasa!



BIO pe dracu'...niste jeguri pline de chimicale...
kudika226898
Postat pe 11 Noiembrie 2012 15:36
De la: catalina69, la data 2012-11-11 14:45:44buna...iti voi scrie o reteta care va functiona sigur...1 fiola gerovital, 150-200 ml. petrol (gaz), 4-5 catei usturoi pisati. le pui toate intr o sticla de culoare inchisa si lasi continutul 2 zile la macerat...2 saptamani tratament...1 saptamana pauza....2 saptamani tratament...tratamentul:in fiecare seara iei vata imbibata cu acest continut si dai pe tot capul, apoi pui ceva pe cap si te culci (adica in fiecare seara inainte de culcare). daca te ustura pielea capului inseamna ca ai pus prea multa solutie. a doua zi dimineata te speli pe cap cu un sampon (de preferat head)dupa care aplici placenta (care se gaseste in farmacii sau magazine naturiste) stai o jumatate de ora (e sub forma unei creme de corp) dupa care te clatesti bine. Nu trebuie intrerupt tratamentul in aceste 2 saptamani . daca consideri ca iti doresti podaoaba papilara inapoi, vei reusi....de preferat este sa ai parul scurt....este de preferat sa repeti tratamentul dupa 2 luni....succes...astept mesaj sa mi spui daca parul s a regenerat.....



Va functiona doar daca nu va ramane cheala de la Head...
kudika226898
Postat pe 11 Noiembrie 2012 15:38
am dat mai sus niste sfaturi si vad ca lumea s-a inversunat si contiua cu aiureli tot felul

atunci n-aveti decat sa faceti ce vreti dar aveti grija...

puneti-va in cap gaz...ulei de ce vreti voi...alcool sau spirt... si bineinteles usturoi...dar aveti grija sa nu terceti pe langa vreo sursa de foc... ca atunci chiar va ARDETI..



kudika105225
Postat pe 11 Noiembrie 2012 16:10
tundeti parul scurt si fati masca de avocado +ulei de masline +miere de albine +ou mai e si masca de banana care ea aceleas ingrediente ..poti sa faci masca de queratina pura cu ampola sau spalate cu champonul FAVISAN care face parul sa creasca si sa se indeseasca succes ..tinene la curent despre evolutia ta mult noroc
Carmen_C__Carmen_1
Postat pe 18 Mai 2013 12:24
buna in legatura cu caderea parului si cresterea lui asi dori sa dau si eu un sfat ,dupa o multitudine de transformari ale parului meu ,decolorari ,vopsiri etc ,am patit exact ce ai patit si tu ,pana ce am descoperit uleiul de dafin ,MERGI LA FARMACIE ...cere ulei de dafin incalzestel doar un pic la bain mare apoi maseazati scalpul doar scalpul specific timp de 1 minut doua ,si lasal asa peste noapte ,a doua zi fara sati speli podoaba capilara aplical din nou si tot asa cat poti sa rezisti fara sati speli parul
incerac sati masezi saclpul sa poti pune circulatia sangelui in miscare
fa chestia asta timp de o saptamana o data pe luna
Poti alternativ sa folosesti si ulei de cocos ,sunt de acord si cu uleiul de ricin si oul dar daca vrei sa folosesti ulei de ricin trebuie sa il aplici caldut si cel mult o data pe luna ,aplicat foarte des si in exces uleiul de ricin toceste parul ,iar daca vrei sa utilizezi oul in mastile tale home made trebuie sa tii cont doar de galbenus nu si albus ,albusul iti usuca parul nu il hidrateaza ,il poti folosi doar la mastile pentru fata
,eu iti sugerez sa nuti pierzisperanta si sa ai foarte multa rabdare
bafta multa !
kudika_952953
Postat pe 25 Ianuarie 2014 11:26
De la: kudika105225, la data 2012-11-11 16:10:23am dat mai sus niste sfaturi si vad ca lumea s-a inversunat si contiua cu aiureli tot felul

atunci n-aveti decat sa faceti ce vreti dar aveti grija...

puneti-va in cap gaz...ulei de ce vreti voi...alcool sau spirt... si bineinteles usturoi...dar aveti grija sa nu terceti pe langa vreo sursa de foc... ca atunci chiar va ARDETI..



are dreptate doamna...Daca stai stresata, nene...sa stii ca iti cade tot paru', nu numa un sfert ! Cauta sa-ti faci analize...Lasa-l sa creasca si spala-te mai rar ! Da-l in branza de par, poa' sa stea si prins in coc !
Fusun_ge
Postat pe 1 Februarie 2014 19:22
Parerea mea, este sa-ti faci masti de par, cu ulei de ricin, vitamina A si E si ulei de maslien, este sticuluta de 20 ml de ulei de ricin, pune vreo 5 capsule/fiole de vit A si la fel vreo 5 de vit E si restul completeaza cu ulei de masline, dormi cu el de seara pana dimineata, sau iti pui peste zi, daca esti acasa, lasi cateva ore bune
o ALTA MASCA, FA-TI MAIONEZA CU ULEI DE MASLINE SI PUNETI PE PIELEA CAPULUI SI PAR.Eu zic sa-ti faci saptamanal masti cu cele 2 retete pe care ti le-am scris. Eu candva imi faceam tratament doar cu ulei de ricin, ca aveam din abudenta.
INCREDE-TE IN D-ZEU, FA-TI PARTEA TA, AVAND GRIJA DE PAR, TRATANDU-L CU MASTI SI ETC. DA, DU-TE SI LA UN MEDIC DERMATOLOG BUUUUN ...
Si pe viitor fi mai inteleapta, gandeste-te de 10 ori inainte de a face un lucru, ca vezi bine ce te costa. Imi pare rau de situatia prin care treci si iti doresc , Bafta si regenerarea rapida a parului.
kudika336810
Postat pe 2 Februarie 2014 20:31
Buna,


intreaba in farmacii de analiza capilara;

eu am facut la farmacia 3f din calea victoriei nr 203..
aceasta analiza o sa-ti zica ce problema ai cu scalpul ci firul de par analiza este gratuita.In functie de ce problema ai iti recomanda produse si cum sa le folosesti.

daca intrebari poti sa-mi trimiti email la andreea@ihair.ro
andreea_ihair
Postat pe 26 Februarie 2015 16:17
Nu prea ai ce face,trebuie sa ai rabdare,sa astepti sa creasca si sa tot tunzi cate putin din par pana o sa ajungi sa tai tot ce ai decolorat,asta in caz ca nu vrei sa te tunzi scurt deodata,banui ca nu vrei.Mastile si tratamentele ajuta foarte putin,parul atat de ars nu il vei mai insanatosi cu masti si tratamente,nu iti face sperante desarte,crede-ma.Iti spun din propia experienta.
Deea_Andreea_36
Postat pe 21 Noiembrie 2015 22:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAVITATIE – LIPOABSORTIE VIRTUALA – SLABESTI PE LOC - LIPOCELL 1 De la: ANGELIC_STUDIO 27 Martie 2011 12:10
Help!!Unde gasesc? 8 De la: balrog 14 Martie 2011 13:06
decapaj vs. decolorare 8 De la: Inna30 16 Octombrie 2013 19:39
atipic 18 De la: kudika378235 21 Martie 2011 23:48
Extensii de calitate 1 De la: kudika468192 8 Noiembrie 2011 12:36