Setari Cookie-uri

Relatie cu un Don Juan

Buna fetelor! Va scriu in speranta ca voi primi un sfat sincer si matur totodata :) Acum 3 luni am intalnit un baiat cu toate calitatile fizice dorite de catre o femeie.Adica inalt (1.85), BIIIIINE facut, frumos, destept, galant, cu bani si protector. Problema este ca in trei saptamani de relatie mi-am dat seama ca este orgolios, ambitios si este foarte constient de calitatile lui si este obisnuit ca fetele sa-i cada la picioare. Dupa trei saptamani ne-am certat pt ca m-a enervat intr-o seara si i-am bagat mana in gat. Dupa, a tot incercat sa mai vorbeasca cu mine, eu l-am tot refuzat. O luna de zile nu am mai vorbit si m-a sunat intr-o zi sa-mi spuna ca s-a tot gandit la mine, ca sunt o fata speciala etc. Mentionez ca eu nu m-am culcat cu el. Acum vine intrebarea :) Vrea o relatie cu mine sau doar este intaratat de faptul ca eu nu am cedat atat de usor ca celelalte fete cu care a fost el? Mie imi este teama sa nu gresesc fiind foarte atrasa de el si sa nu mai gandesc coerent de aceea vreau sfaturi din exterior.
dienuscha
Postat pe 12 Noiembrie 2012 12:59
Da, e intarat ca nu-i cedezi atat de usor precum celelalte fete, dar problema este ca, dupa ce te va convinge ca te iubeste si vrea o relatie cu tine, va incerca sa te insele, mai devreme sau mai tarziu. El nu-mi pare a fi genul de persoana care sa reziste tentatiilor, nici macar de dragul iubirii.
kudika_10817
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:04
A avut o relatie de 6 ani in trecut si mi-a spus ca vrea sa se aseze la casa lui si ca vrea sa isi gaseasca fata cu care sa se inteleaga din toate punctele de vedere. In cele 3 saptamani nu am avut ce sa-i reprosez. Mi-a facut cunostinta cu prietenii lui, cu sora lui si mai avea putin si imi facea cunostinta si cu familia lui dar l-am refuzat eu. Cand eram cu prietenii lui imi acorda deplina atentie.
dienuscha
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:12
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:12:25A avut o relatie de 6 ani in trecut si mi-a spus ca vrea sa se aseze la casa lui si ca vrea sa isi gaseasca fata cu care sa se inteleaga din toate punctele de vedere. In cele 3 saptamani nu am avut ce sa-i reprosez. Mi-a facut cunostinta cu prietenii lui, cu sora lui si mai avea putin si imi facea cunostinta si cu familia lui dar l-am refuzat eu. Cand eram cu prietenii lui imi acorda deplina atentie.


3 saptamani e inca un timp foarte scurt sa cunosti pe cineva.
Ghicicummacheama
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:14
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:12:25A avut o relatie de 6 ani in trecut si mi-a spus ca vrea sa se aseze la casa lui si ca vrea sa isi gaseasca fata cu care sa se inteleaga din toate punctele de vedere. In cele 3 saptamani nu am avut ce sa-i reprosez. Mi-a facut cunostinta cu prietenii lui, cu sora lui si mai avea putin si imi facea cunostinta si cu familia lui dar l-am refuzat eu. Cand eram cu prietenii lui imi acorda deplina atentie.


Tie inima ce-ti spune? Il vezi ca fiindu-ti fidel pana la adanci batraneti, il vezi ca fiind capabil sa iubeasca doar o femeie?
kudika_10817
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:15
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 12:59:12Buna fetelor! Va scriu in speranta ca voi primi un sfat sincer si matur totodata :) Acum 3 luni am intalnit un baiat cu toate calitatile fizice dorite de catre o femeie.Adica inalt (1.85), BIIIIINE facut, frumos, destept, galant, cu bani si protector. Problema este ca in trei saptamani de relatie mi-am dat seama ca este orgolios, ambitios si este foarte constient de calitatile lui si este obisnuit ca fetele sa-i cada la picioare. Dupa trei saptamani ne-am certat pt ca m-a enervat intr-o seara si i-am bagat mana in gat. Dupa, a tot incercat sa mai vorbeasca cu mine, eu l-am tot refuzat. O luna de zile nu am mai vorbit si m-a sunat intr-o zi sa-mi spuna ca s-a tot gandit la mine, ca sunt o fata speciala etc. Mentionez ca eu nu m-am culcat cu el. Acum vine intrebarea :) Vrea o relatie cu mine sau doar este intaratat de faptul ca eu nu am cedat atat de usor ca celelalte fete cu care a fost el? Mie imi este teama sa nu gresesc fiind foarte atrasa de el si sa nu mai gandesc coerent de aceea vreau sfaturi din exterior.



Este un dandy, obisnuit ca toate femeile sa-i faca sluj,si faptul ca tu nu i-ai cedat il incita si il pune in pozitia ambitiosului si orgoliosului plin de sine,care nu accepta infrangerile!!!Imediat ce te vei culca cu el,,te va parasi cautand alta femeie fermecata de calitatile lui!!!Refuza-l si ai sa-i observi comportamentul!Din pacate,,exista si astfel de "tauri comunali"!!!!Ei se simt datori sa incerce,neimplicandu-se prea mult sentimental!!!Ne-ai ilustrat calitatile fizice,,dintre cele privind morala,educatia,inteligenta,,,nu ne poti spune nimic sau totul se limteaza la gestica,de cele mai multe ori,,oamenii vorbesc ceea si cum gandesc!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:16
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:12:25A avut o relatie de 6 ani in trecut si mi-a spus ca vrea sa se aseze la casa lui si ca vrea sa isi gaseasca fata cu care sa se inteleaga din toate punctele de vedere. In cele 3 saptamani nu am avut ce sa-i reprosez. Mi-a facut cunostinta cu prietenii lui, cu sora lui si mai avea putin si imi facea cunostinta si cu familia lui dar l-am refuzat eu. Cand eram cu prietenii lui imi acorda deplina atentie.



Doar trei saptamani???Draga mea,,nu te hrani cu iluziile create de domnul respectiv!!!Ca sa cunosti barbatul,,iti trebuie mult mai mult timp,decat trei saptamani de zile!!!Nu fi naiva!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:20
De la: kudika_15804, la data 2012-11-12 13:16:28
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 12:59:12Buna fetelor! Va scriu in speranta ca voi primi un sfat sincer si matur totodata :) Acum 3 luni am intalnit un baiat cu toate calitatile fizice dorite de catre o femeie.Adica inalt (1.85), BIIIIINE facut, frumos, destept, galant, cu bani si protector. Problema este ca in trei saptamani de relatie mi-am dat seama ca este orgolios, ambitios si este foarte constient de calitatile lui si este obisnuit ca fetele sa-i cada la picioare. Dupa trei saptamani ne-am certat pt ca m-a enervat intr-o seara si i-am bagat mana in gat. Dupa, a tot incercat sa mai vorbeasca cu mine, eu l-am tot refuzat. O luna de zile nu am mai vorbit si m-a sunat intr-o zi sa-mi spuna ca s-a tot gandit la mine, ca sunt o fata speciala etc. Mentionez ca eu nu m-am culcat cu el. Acum vine intrebarea :) Vrea o relatie cu mine sau doar este intaratat de faptul ca eu nu am cedat atat de usor ca celelalte fete cu care a fost el? Mie imi este teama sa nu gresesc fiind foarte atrasa de el si sa nu mai gandesc coerent de aceea vreau sfaturi din exterior.



Este un dandy, obisnuit ca toate femeile sa-i faca sluj,si faptul ca tu nu i-ai cedat il incita si il pune in pozitia ambitiosului si orgoliosului plin de sine,care nu accepta infrangerile!!!Imediat ce te vei culca cu el,,te va parasi cautand alta femeie fermecata de calitatile lui!!!Refuza-l si ai sa-i observi comportamentul!Din pacate,,exista si astfel de "tauri comunali"!!!!Ei se simt datori sa incerce,neimplicandu-se prea mult sentimental!!!Ne-ai ilustrat calitatile fizice,,dintre cele privind morala,educatia,inteligenta,,,nu ne poti spune nimic sau totul se limteaza la gestica,de cele mai multe ori,,oamenii vorbesc ceea si cum gandesc!!!


Am spus ca este inteligent, are o facultate terminata, citeste foarte mult deci stie EXACT ce trebuie sa spuna si unde mai pui ca a venit odata la mine acasa si era si fratele meu. Era foarte rusinos de nici cu vroia sa ma pupe de fata cu el.
dienuscha
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:28
De la: kudika_10817, la data 2012-11-12 13:15:57
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:12:25A avut o relatie de 6 ani in trecut si mi-a spus ca vrea sa se aseze la casa lui si ca vrea sa isi gaseasca fata cu care sa se inteleaga din toate punctele de vedere. In cele 3 saptamani nu am avut ce sa-i reprosez. Mi-a facut cunostinta cu prietenii lui, cu sora lui si mai avea putin si imi facea cunostinta si cu familia lui dar l-am refuzat eu. Cand eram cu prietenii lui imi acorda deplina atentie.


Tie inima ce-ti spune? Il vezi ca fiindu-ti fidel pana la adanci batraneti, il vezi ca fiind capabil sa iubeasca doar o femeie?

Mie inima imi spune ca este un barbat loial insa numai atunci cand iubeste. Problema este ca e cam greu sa-l faci sa iubeasca. Si daca nu tine catusi de putin la o persoana este capabil sa-i raneasca sentimentele cu usurinta.
dienuscha
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:30
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:30:14
De la: kudika_10817, la data 2012-11-12 13:15:57
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:12:25A avut o relatie de 6 ani in trecut si mi-a spus ca vrea sa se aseze la casa lui si ca vrea sa isi gaseasca fata cu care sa se inteleaga din toate punctele de vedere. In cele 3 saptamani nu am avut ce sa-i reprosez. Mi-a facut cunostinta cu prietenii lui, cu sora lui si mai avea putin si imi facea cunostinta si cu familia lui dar l-am refuzat eu. Cand eram cu prietenii lui imi acorda deplina atentie.


Tie inima ce-ti spune? Il vezi ca fiindu-ti fidel pana la adanci batraneti, il vezi ca fiind capabil sa iubeasca doar o femeie?

Mie inima imi spune ca este un barbat loial insa numai atunci cand iubeste. Problema este ca e cam greu sa-l faci sa iubeasca. Si daca nu tine catusi de putin la o persoana este capabil sa-i raneasca sentimentele cu usurinta.


Si tu ce simti, simti ca te iubeste?
kudika_10817
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:32
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:28:10[quote name=
Am spus ca este inteligent, are o facultate terminata, citeste foarte mult deci stie EXACT ce trebuie sa spuna si unde mai pui ca a venit odata la mine acasa si era si fratele meu. Era foarte rusinos de nici cu vroia sa ma pupe de fata cu el.



Ce varsta ai?Ce pregatire ai?Cum ai putut sa-ti dai seama de inteligenta lui ,in doar trei saptamani de zile???
kudika_15804
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:36
De la: kudika_10817, la data 2012-11-12 13:32:07
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:30:14
De la: kudika_10817, la data 2012-11-12 13:15:57
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:12:25A avut o relatie de 6 ani in trecut si mi-a spus ca vrea sa se aseze la casa lui si ca vrea sa isi gaseasca fata cu care sa se inteleaga din toate punctele de vedere. In cele 3 saptamani nu am avut ce sa-i reprosez. Mi-a facut cunostinta cu prietenii lui, cu sora lui si mai avea putin si imi facea cunostinta si cu familia lui dar l-am refuzat eu. Cand eram cu prietenii lui imi acorda deplina atentie.


Tie inima ce-ti spune? Il vezi ca fiindu-ti fidel pana la adanci batraneti, il vezi ca fiind capabil sa iubeasca doar o femeie?

Mie inima imi spune ca este un barbat loial insa numai atunci cand iubeste. Problema este ca e cam greu sa-l faci sa iubeasca. Si daca nu tine catusi de putin la o persoana este capabil sa-i raneasca sentimentele cu usurinta.


Si tu ce simti, simti ca te iubeste?


Ma placea, sunt sigura de asta, acum nu mai stiu daca ma place. Dar avand in vedere ca am fost doar trei saptamani impreuna si doua luni deabia am vorbit, decat asa din cand in cand e de inteles ca si-a mai pierdut din interes. Insa nu stiu de ce m-a mai sunat si de ce mi-a spus lucrurile alea. Eu puteam sa jur ca m-a uitat.
dienuscha
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:39
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:28:10[quote name=

Am spus ca este inteligent, are o facultate terminata, citeste foarte mult deci stie EXACT ce trebuie sa spuna si unde mai pui ca a venit odata la mine acasa si era si fratele meu. Era foarte rusinos de nici cu vroia sa ma pupe de fata cu el.



Un comportament mascat!!Retine urmatorul aspect!!Orice barbat,de factura celui descris de tine,nu va fi retinut in ceea ce priveste sarutul acordat unei femei,dar,in schimb,poate fi un mare actor!!!Este poleiala de suprafata!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:39
De la: kudika_15804, la data 2012-11-12 13:36:39
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:28:10[quote name=
Am spus ca este inteligent, are o facultate terminata, citeste foarte mult deci stie EXACT ce trebuie sa spuna si unde mai pui ca a venit odata la mine acasa si era si fratele meu. Era foarte rusinos de nici cu vroia sa ma pupe de fata cu el.



Ce varsta ai?Ce pregatire ai?Cum ai putut sa-ti dai seama de inteligenta lui ,in doar trei saptamani de zile???


Am 23 de ani, el are 25. Am o diploma de licenta pentru care am muncit enorm sa iau o nota mare. Sunt licentiata in stiinte economice la o facultate de stat. Deci nu sunt chiar atat de naiva insa mi-e teama totusi sa nu dicteze hormonii in schimbul ratiunii. :)
dienuscha
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:43
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:39:29
De la: kudika_10817, la data 2012-11-12 13:32:07
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:30:14
De la: kudika_10817, la data 2012-11-12 13:15:57
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:12:25A avut o relatie de 6 ani in trecut si mi-a spus ca vrea sa se aseze la casa lui si ca vrea sa isi gaseasca fata cu care sa se inteleaga din toate punctele de vedere. In cele 3 saptamani nu am avut ce sa-i reprosez. Mi-a facut cunostinta cu prietenii lui, cu sora lui si mai avea putin si imi facea cunostinta si cu familia lui dar l-am refuzat eu. Cand eram cu prietenii lui imi acorda deplina atentie.


Tie inima ce-ti spune? Il vezi ca fiindu-ti fidel pana la adanci batraneti, il vezi ca fiind capabil sa iubeasca doar o femeie?

Mie inima imi spune ca este un barbat loial insa numai atunci cand iubeste. Problema este ca e cam greu sa-l faci sa iubeasca. Si daca nu tine catusi de putin la o persoana este capabil sa-i raneasca sentimentele cu usurinta.


Si tu ce simti, simti ca te iubeste?


Ma placea, sunt sigura de asta, acum nu mai stiu daca ma place. Dar avand in vedere ca am fost doar trei saptamani impreuna si doua luni deabia am vorbit, decat asa din cand in cand e de inteles ca si-a mai pierdut din interes. Insa nu stiu de ce m-a mai sunat si de ce mi-a spus lucrurile alea. Eu puteam sa jur ca m-a uitat.


Cred ca te place, dar mai cred ca-i place si sa se joace cu tine. Fa si tu exact ca el, acum arata-i ca-ti place, acum fa pe inabordabila. Uneori, unor barbati precum cel care te curteaza, le plac femeile care se joaca de-a soarecele si pisica cu ei.
kudika_10817
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:48
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:43:39
De la: kudika_15804, la data 2012-11-12 13:36:39
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 13:28:10[quote name=
Am spus ca este inteligent, are o facultate terminata, citeste foarte mult deci stie EXACT ce trebuie sa spuna si unde mai pui ca a venit odata la mine acasa si era si fratele meu. Era foarte rusinos de nici cu vroia sa ma pupe de fata cu el.



Ce varsta ai?Ce pregatire ai?Cum ai putut sa-ti dai seama de inteligenta lui ,in doar trei saptamani de zile???


Am 23 de ani, el are 25. Am o diploma de licenta pentru care am muncit enorm sa iau o nota mare. Sunt licentiata in stiinte economice la o facultate de stat. Deci nu sunt chiar atat de naiva insa mi-e teama totusi sa nu dicteze hormonii in schimbul ratiunii. :)



Naivitatea nu inseamna volum de cunostinte acumulate in timp,ci capacitatea de a rationa corespunzator unui fapt,de a discerne corect intr-o anumita situatie!!!Referitor la varsta,da,in cazul vostru,dicteaza hormonii!!!

Draga mea,incearca sa gandesti prin prisma ratiunii tale,nimeni nu poate iubi in trei saptamani de zile!!!Gandeste si in locul lui!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Noiembrie 2012 13:51

Naivitatea nu inseamna volum de cunostinte acumulate in timp,ci capacitatea de a rationa corespunzator unui fapt,de a discerne corect intr-o anumita situatie!!!Referitor la varsta,da,in cazul vostru,dicteaza hormonii!!!

Draga mea,incearca sa gandesti prin prisma ratiunii tale,nimeni nu poate iubi in trei saptamani de zile!!!Gandeste si in locul lui!!![/quote]

Nu s-a pus problema de iubire, nici nu ma gandesc la asa ceva dupa 3 saptamani. Vroiam doar sa stiu ce isi doreste de la mine: o relate serioasa sau doar o aventura. Si mai vroiam pareri daca el ma place sau nu. De la a placea pana la a iubi e cale lunga :)
dienuscha
Postat pe 12 Noiembrie 2012 14:51
De la: dienuscha, la data 2012-11-12 14:51:01
N
Nu s-a pus problema de iubire, nici nu ma gandesc la asa ceva dupa 3 saptamani. Vroiam doar sa stiu ce isi doreste de la mine: o relate serioasa sau doar o aventura. Si mai vroiam pareri daca el ma place sau nu. De la a placea pana la a iubi e cale lunga :)



Ce doreste de la tine????Ce doresc toti barbatii de la femei,luand in calcul timpul de desfasuarare a relatiei in sine!!!!!!

Daca te place???S-ar putea sa te placa,dar ,referitor la domnul in cauza si tinand cont de faptul ca este plin de infumurare si orgolii,acea atractie este direct proportionala cu viteza de atragere in cursa,de iubire,nefiind vorba in acest moment!!!Personal ,,nu agreez barbatii infatuati,orgoliosi si "ochitori" de femei!!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Noiembrie 2012 15:13
Ooo...da...da ...da imi place faza cu "i-am bagat mana in gat" ! Sa nu ma intelegi gresit...sunt antiviolenta, dar asta mi-a dovedit ca ratiunea ta in acel moment a fost mai presus de hormoni!Barbati mai sunt, nu se merita sa te gandesti daca....traieste-ti viata,draga mea!Sa fii iubita !!!
kudika_19970
Postat pe 12 Noiembrie 2012 15:20
De la: kudika_19970, la data 2012-11-12 15:20:16Ooo...da...da ...da imi place faza cu "i-am bagat mana in gat" ! Sa nu ma intelegi gresit...sunt antiviolenta, dar asta mi-a dovedit ca ratiunea ta in acel moment a fost mai presus de hormoni!Barbati mai sunt, nu se merita sa te gandesti daca....traieste-ti viata,draga mea!Sa fii iubita !!!

merci! Si voi la fel fetelor!
dienuscha
Postat pe 12 Noiembrie 2012 18:48
kudika_19970
Postat pe 12 Noiembrie 2012 19:29
nici un raspuns cu mesaj pozitiv. nu pot sa cred

ai 23 de ani, ce vrei sa faci? sa stai inchisa in casa? eu iti zic go for it!
daca este increzator in sarmul lui, nu inseamna ca este infumurat, inseamna ca stie de ce este capabil iar asta este de apreciat din punctul meu de vedere. tu doar trebuie sa stii cum sa-l pui pe jar.
muza_ta
Postat pe 12 Noiembrie 2012 20:16
De la: muza_ta, la data 2012-11-12 20:16:11nici un raspuns cu mesaj pozitiv. nu pot sa cred

ai 23 de ani, ce vrei sa faci? sa stai inchisa in casa? eu iti zic go for it!
daca este increzator in sarmul lui, nu inseamna ca este infumurat, inseamna ca stie de ce este capabil iar asta este de apreciat din punctul meu de vedere. tu doar trebuie sa stii cum sa-l pui pe jar.


pozitiv in sensul de unda verde !
muza_ta
Postat pe 12 Noiembrie 2012 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragostea e oarba, dar casatoria iti deschide ochii... 21 De la: franziska_eu 9 Ianuarie 2012 14:56
esec? 12 De la: crissulinaa 7 Septembrie 2016 19:31
barbatul capricorn 9 De la: Myria_Celeron 17 Martie 2012 23:00
neincredere 33 De la: kris07 2 Iunie 2009 21:46
petting 24 De la: catalinacatalina 14 Septembrie 2013 20:16