Setari Cookie-uri

Serviciile medicale si lipsa de profesionalism

Propun acest subiect din dorinta de a atrage atentia asupra lipsei de profesionalism din unele clinici private. Am suferit o interventie chirurgicala, urmata de o biopsie prelucrata in laboratoarele Domina Sana. Dupa 3 sptamani de la recoltarea probei, o persoana din cadrul acestei clinici, fara a fi medic de specialitate si fara a avea buletinul de analiza, mi-a comunicat telefonic ca "eu sunt un caz mai special si ca in proba mea medicul vede celule ciudate" - lasand sa se inteleaga ca s-ar putea sa am cancer, cu toate consecintele... Va rog, sa tratati cu maxima precautie rezultatele analizelor din aceasta clinica sau din altele si sa cautati confirmarea acetora, inainte de a lua decizii!
MSC
Postat pe 23 Noiembrie 2012 18:44
lipsa de profesionalism...

de-a lungul vremii mi-am mai facut analize la diverse clinici private, insa in ultima vreme se poate spune ca m-am "stabilizat" :))
daca am vreo problema, merg la Delta Hospital. sunt un exemplu foarte bun de asa da in ceea ce priveste profesionalismul si au medici f buni, aparatura ultramoderna si performanta, etc. ti-i recomand cu incredere.
sanatate!
carmen_p09
Postat pe 1 Decembrie 2012 14:56
Buna MSC...am gasit mesajul tau postat pe forum deoarece sunt in aceeasi situatie cu aceeasi clinica....doar ca este vorba de baietelul meu in varsta de 5 ani.Am certitudinea de 90%ca este o pacaleala si ca inceraca sa scoata ceva bani de la noi spunandu-ne ca trebuie sa platim pentru a duce biopsia in alta tara pentru o a 3-a parere.As fi extrem de recunoscatoare daca mi-ai putea da mai multe informatii.Multumesc anticipat!
rux989
Postat pe 27 Noiembrie 2013 17:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tratament 4 De la: kudika110575 9 Decembrie 2010 16:49
Sanatate verde 4 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 13:10
Reputatie medic Dorobantu Dorin, Tg. Mures 4 De la: aly_mid 11 Iunie 2013 19:43
Tratament facial cu laser si marire buze - doar 400 euro 1 De la: 21 Februarie 2011 22:46
2% pentru copii spitalizati 2 De la: RBK2008 16 Martie 2011 15:17