iluminat cu LED

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent iluminat cu LED: (2 din 1 vot)

kudika_21073 Avatarul lui kudika_21073

12 mesaje

sunt in proces de renovare superficiala, sa ii zic asa; adica schimb si inlocuiesc tot ce tine de veioze, becuri, obiecte decorative;

ma gandesc sa-mi pun peste tot becuri cu LED; din ce stiu eu despre ele, sunt foarte economice, foarte eco-friendly si nici nu se incalzesc prea tare.

aveti? folositi? puteti sa=mi dati o parere reala?

mersi!
Raporteaza abuz de limbaj
Armain Avatarul lui Armain

1903 mesaje
Oras: bucuresti

Poti sa iti pui, dar dau o lumina un pic diferita de becurile cu filament incandescent. E bine ca pentru citit sa folosesti bec clasic, pentru ca oboseste ochii mai putin. La fel si in baie, ca sa vezi intr-o lumina mai normala. In restul casei poti sa pui.
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika_21073, la data 2012-12-12 17:30:21sunt in proces de renovare superficiala, sa ii zic asa; adica schimb si inlocuiesc tot ce tine de veioze, becuri, obiecte decorative;

ma gandesc sa-mi pun peste tot becuri cu LED;

mersi!
pune-ti mai multe in cap...si o sa luminezi ca Licu-Riciu...
In gradina zoologica, in dreptul custii cu maimute, un puradel isi recunoaste rudele si exclama: - Mama, mama piranda, uite, aici sunt tigani programatori! Mama piranda, contrariata: - Dar de ce crezi tu asta? - Sunt la fel ca tata rromuistu' : nespalati, parosi,poponari,cu gura larga de la suppt si au fundul tabacit ! Esti un poponar cu gura larga si kuru' tabacit tigane rromuist (=rrom din Uniunea Ieuropeana-RromUIst)
picard-jean-luc Avatarul lui picard-jean-luc

2832 mesaje
Oras: bucuresti

De la: kudika_22593, la data 2012-12-12 20:38:14
De la: kudika_21073, la data 2012-12-12 17:30:21sunt in proces de renovare superficiala, sa ii zic asa; adica schimb si inlocuiesc tot ce tine de veioze, becuri, obiecte decorative;

ma gandesc sa-mi pun peste tot becuri cu LED;

mersi!
pune-ti mai multe in cap...si o sa luminezi ca Licu-Riciu...

si tie iti licareste un bec de avarie in cap!
PICARD. analizez, judec si dau verdicte
Fosta membra Kudika.ro
iti fileaza lampa picardiliule
In gradina zoologica, in dreptul custii cu maimute, un puradel isi recunoaste rudele si exclama: - Mama, mama piranda, uite, aici sunt tigani programatori! Mama piranda, contrariata: - Dar de ce crezi tu asta? - Sunt la fel ca tata rromuistu' : nespalati, parosi,poponari,cu gura larga de la suppt si au fundul tabacit ! Esti un poponar cu gura larga si kuru' tabacit tigane rromuist (=rrom din Uniunea Ieuropeana-RromUIst)
kudika_21073 Avatarul lui kudika_21073

12 mesaje

am mai citit un pic despre asta si se pare ca profesionistii recomanda becurile cu led mai mult pentru consumatorii industriali

cica in casa nu merita investitia...

voi ce spuneti?