bunnaa :D

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent bunnaa :D: (2 din 1 vot)

kudika_23539 Avatarul lui kudika_23539

2 mesaje
Oras: iasi

Buna tuturor. Am si eu o mica nelamurire In urma unui consult ginecologic pe care l-am facut pe 23 noiembrie mi-au fost recomandate AC Karissa ( pentru chisturi ). Eu asteptam ciclul pe 24 noiembrie ..dar nu a venit atunci a venit pe 11 decembrie ( zi din care am inceput sa iau prima pastiluta ). Am inteles ca protectia este din prima zi daca o iei din prima zi de sangerare . Eu vreau sa le folosesc si ca metoda contraceptiva :D .. deci daca am avut acea intarziere protectia este tot din prima zi sau e nevoie de 7 zile pentru a-si face efectul ? As fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde cat mai rapid :D Sper sa fi fost cat de cat clara. este prima oara cand iau si vreau sa fiu sigura :D
Raporteaza abuz de limbaj
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje
Oras: bucuresti

De la: kudika_23539, la data 2012-12-15 20:49:34Buna tuturor. Am si eu o mica nelamurire In urma unui consult ginecologic pe care l-am facut pe 23 noiembrie mi-au fost recomandate AC Karissa ( pentru chisturi ). Eu asteptam ciclul pe 24 noiembrie ..dar nu a venit atunci a venit pe 11 decembrie ( zi din care am inceput sa iau prima pastiluta ). Am inteles ca protectia este din prima zi daca o iei din prima zi de sangerare . Eu vreau sa le folosesc si ca metoda contraceptiva :D .. deci daca am avut acea intarziere protectia este tot din prima zi sau e nevoie de 7 zile pentru a-si face efectul ? As fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde cat mai rapid :D Sper sa fi fost cat de cat clara. este prima oara cand iau si vreau sa fiu sigura :D

Orice contraceptiv se administreaza incepand cu prima zi de menstra,pana la terminarea blisterului,dupa care se face o pauza de sapte zile!!!!Menstra se va regla in timp ce iei anticonceptionalele!!!
Now is me,who's next!!
kudika_23539 Avatarul lui kudika_23539

2 mesaje
Oras: iasi

Stiu asta . Pe mine ma intereseaza daca sunt protejata din prima zi de cand am luat pastiluta chiar daca avusem acea intarziere
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje
Oras: bucuresti

De la: kudika_23539, la data 2012-12-15 20:57:20Stiu asta . Pe mine ma intereseaza daca sunt protejata din prima zi de cand am luat pastiluta chiar daca avusem acea intarziere

Da,esti protejata !!!!
Now is me,who's next!!
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika_23539, la data 2012-12-15 20:57:20Stiu asta . Pe mine ma intereseaza daca sunt protejata din prima zi de cand am luat pastiluta chiar daca avusem acea intarziere
nici o sansa
In gradina zoologica, in dreptul custii cu maimute, un puradel isi recunoaste rudele si exclama: - Mama, mama piranda, uite, aici sunt tigani programatori! Mama piranda, contrariata: - Dar de ce crezi tu asta? - Sunt la fel ca tata rromuistu' : nespalati, parosi,poponari,cu gura larga de la suppt si au fundul tabacit ! Esti un poponar cu gura larga si kuru' tabacit tigane rromuist (=rrom din Uniunea Ieuropeana-RromUIst)