Setari Cookie-uri

Vindecare hepatita cronica b?

Cunoasteti cazuri de vindecare totala de hepatita B? daca aveti orice informatii cu tratamente naturiste eficiente va rog postati
kudika50ani
Postat pe 20 Decembrie 2012 21:11
Ti-am mai spus o data, regim vegan total.
Armain
Postat pe 20 Decembrie 2012 23:17
Mersi pt raspuns Armain,am inceput sa il tin strict desi e cam greu...
kudika50ani
Postat pe 21 Decembrie 2012 22:39
Am 2 copii cu AgHBs pozitiv. Þi-am trimis mesaj.
Rebekka_
Postat pe 21 Decembrie 2012 23:22
De la: Paloma85, la data 2012-12-21 22:39:07Mersi pt raspuns Armain,am inceput sa il tin strict desi e cam greu...

N-am zis ca e usor.
Armain
Postat pe 22 Decembrie 2012 21:09
De la: Paloma85, la data 2012-12-20 21:11:29Cunoasteti cazuri de vindecare totala de hepatita B? daca aveti orice informatii cu tratamente naturiste eficiente va rog postati

Lu' taica'meu i s-au gasit anticorpi anti hepatita B in sange dar antigenul a iesit negativ.Altfel spus, a contactat virusul si l-a eliminat fara sa stie.E vorba despre receptivitate si imunitate.
Cat priveste infestarea cu virusul C, un pacient din 3000 scapa de el (evident dupa tratament cu interferon).
Pt. cei mai multi singura speranta, daca au bani, ramane criogenia.Vezi www.alcor.org.
Mr_6pack
Postat pe 22 Decembrie 2012 21:38
vei avea virusul toata viata
maria-ioana
Postat pe 22 Decembrie 2012 21:58
Am inteles ca ceaiul de tortel a vindecat un salon de bolnavi de hepatita , dar nu se gaseste .
Sanatate maxima
Gabitzul007
Postat pe 23 Decembrie 2012 09:36
Am avut hbv.Am dus boala pe picioare vreo 2 ani fara sa stiu de ce mi-e rau si somn apoi s-a manifestat si clinic.Am stat internata in spital 2 luni.Din cele 2 luni una am dormit-o constant,zi noapte.Aveam 40 kg cand m-am internat,devenisem o umbra.La externare mi s-a spus ca am fost f rau,acum sunt bine. Am inteles mesajul si am trecut la lupta cu virusul.Si am reusit dupa 1 an de chin si vointa.Ce trebuie sa faci?
Scoate carnea dar nu total din regimul tau alimentar,treci pe salate de cruditati cu ulei de masline.Mancare gatita doar fiarta sau innabusita(daca ai posibilitati financiare cumpara o masina de gatit la abur),facuta din alimente proaspete,nu congelate,preparati singura lapte acru din lapte de la piata nu din cel de magazin,la fel branza de vaca.Elimina complet piperul,boiaua,sare putina sau deloc.Mananca fructe:portocale,lamaie,grepfruit,mere.Eu imi faceam salata din ele si le indulceam cu miere.Asta ca regula generala de urmat.Ca o particularitate: am tinut regimul Oshawa de 3 ori intr-un an timp de 1 luna,nu doar 2 saptamani cum trebuie in mod normal.Iar peste toate a devenit regina ceaiul de rostopasca.Neindulcit.Beam 2 cani/zi timp de 2 saptamani apoi faceam pauza 1 saptamana si-o luam de la capat.Ai mare grija cu el! Trebuie la 1 cana 1 lingurita de planta,nu mai mult pt ca devine toxic.Este o planta miraculoasa,dar in acelasi timp poate fi si mortala daca faci abuz.
Acum ca schema de urmat: am inceput cu regimul Oshawa.L-am tinut cu sfintenie 1 luna,insotit de ceaiul de rostopasca ,apoi am trecut la regimul lacto vegetarian.In fiecare zi imi introduceam cate o leguma sau un fruct in alimentatie. Dupa 2 luni mi-am introdus carnea de peste slaba,fiarta sau facuta la abur,dupa alta luna mi-am introdus puiul,dar doar piept de pui si tot asa fiert sau innabusit.Si am inceput sa le combin cum mi-a venit.Mananca putin si des.Cam 5-6 mese/zi.Uita ca exista parizer sau cremvursti,uita de sunca din magazine,uita ca exista.Nu este usor,dar se poate.Ca exemplu iti pot spune ca eu am fost o gurmanda as fi mancat si cuie daca le gaseam apetisante.Prima oara cand am tinut Oshawa am crezut ca ma sui pe pereti,plangeam si mancam uitandu-ma la cei din jurul meu.Gateam pt cei de acasa tot felul de bunatati si eu mancam paie.Mi-am adunat vointa si m-am dus inainte,deci se poate.Si devine din ce in ce mai usor dupa ce te obisnuiesti si-ti disciplinezi mintea si organismul.Dupa 1 an mi-am facut analizele si totul era super. Grija mare insa! Daca duci pana la capat regimul nu te arunca de-a doua zi in mancat alimente care pana atunci ti le-ai interzis.Trebuie reintroduse treptat altfel iti supui organismul unui soc si o iei de la capat.Dureaza cam inca 1 an.Si continua cu ceaiul de rostopasca dar doar 1 cana/zi.Au trecut de atunci vreo 10 ani si sunt bine,nu mai am probleme.Mananc orice,in cantitati normale.Daca ai intrebari iti raspund cu mare drag.Si tine minte: se poate.
ghiompirica
Postat pe 23 Decembrie 2012 11:38
De la: Paloma85, la data 2012-12-20 21:11:29Cunoasteti cazuri de vindecare totala de hepatita B? daca aveti orice informatii cu tratamente naturiste eficiente va rog postati


Te-ar ajuta niscai cazuri de vindecare de cancer hepatic stadiul 3-4?
Hi hi hi! Hepatita asta e un rahat, cata vreme intelegi schema producerii ei, etapele producerii si modul general de vindecare, care e cam acelasi in toate afectiunile: - alcalinizeaza alimentatia si uita de tot ce genereaza aciditate metobolica prin digestie sau functionarea curenta(zahar, dulciuri, lactate, carnuri (altele decat miel si curcan) - rar peste slab si intre mese (care se vor lua la ore extrem de fixe, alcalinizeaza corpul utilizand bicarbonat de uz intern de la farmacie (nu praf de copt alimentar) suspensie in apa. Acum, cat vei putea suporta dupa gust. Pe urma nu uita fructele bogate in antioxidanti si mirodeniile datatoare de minuni. Fa toate astea si-ti garantez ca ai sa uiti de afectiunea asta pe termen lung!
cristinarudi
Postat pe 23 Decembrie 2012 11:49
care e diferenta intre vegan si vegwtarian referitor la regimul alimentar?
memeitza
Postat pe 24 Decembrie 2012 16:46
Mai e o metoda naturista pentru vindecarea hepatitei, se bea gel de aloe vera barbadensis miller - il gasesti la distribuitorii companiei Forever Living Products sau il comanzi de pe site-ul lor.
healthy014704
Postat pe 9 Ianuarie 2013 22:45
Mai e o metoda naturista pentru vindecarea hepatitei, se bea gel de aloe vera barbadensis miller - il gasesti la distribuitorii companiei Forever Living Products sau il comanzi de pe site-ul lor.
healthy014704
Postat pe 9 Ianuarie 2013 22:45
De la: memeitza, la data 2012-12-24 16:46:02care e diferenta intre vegan si vegwtarian referitor la regimul alimentar?


Vegetarian poti fi si daca mananci hrana preparata termic in draci, pe cand regimul Raw Vegan este bazat pe preparararea tuturor alimentelor fara foc si deci fara alterarea calitatii ,,hranei vii".
cristinarudi
Postat pe 10 Ianuarie 2013 15:16
Va rog frumos, sa-mi spune-ti daca cunoasteti cazuri de vindecare completa de Hepatita C, care nu a mai recidivat. As dori sa aflu si care-s masurile de protectie pentru cei din jur ca sa nu ia hepatita!!
Va multumesc anticipat.
kudika_19944
Postat pe 10 Ianuarie 2013 16:19
De la: kudika_19944, la data 2013-01-10 16:19:11Va rog frumos, sa-mi spune-ti daca cunoasteti cazuri de vindecare completa de Hepatita C, care nu a mai recidivat. As dori sa aflu si care-s masurile de protectie pentru cei din jur ca sa nu ia hepatita!!
Va multumesc anticipat.



Nu se vindeca, se tine sub control, altfel o dai in bara si faci ciroza.
kudika226898
Postat pe 11 Ianuarie 2013 00:00
eu stiam ca vegetarienii sunt cei care nu mananca nimic de provenienta animala, iar veganii sunt cei care mananca cam orice, mai putin carne, adica, spre deosebire de vegetarieni, ei mananca oua, lapte, branza... chestii care nu sunt... vegetale
kudika_25581
Postat pe 11 Ianuarie 2013 09:40
Salut.Mi-a fost descoperita hepatita b in sange acum 2-3 luni insa intr-un stadiu care deocamdata nu cere tratament!Doctorul mi-a spus ca nu poate sa imi dea tratament deoarece am 6900 copii HVB/ml si abea dupa 20000 e de tratament!Ce sa fac?Multumesc!
kudika_32005
Postat pe 19 Martie 2013 00:03
Cantitatea mica de virus in sange inseamna ca organismul reuseste sa tina sub control virusul, dar nu sa-l distruga.
Trebuie ajutat tinand unul din regimurile de mai sus. Eu l-as recomanda pe cel vegan (raw).
Armain
Postat pe 19 Martie 2013 18:27
cei care suferiti de hepatita cronica b ati avut episoade de eruptii cutanate(mancarimi si roseata pe piele))?doctorul nu mi-a dat tratament a spus ca viremia e mica si trigliceridele normale dar nu stiu nici o metoda de a scapa de "mancarimile de piele si roseata",voi ati trecut prin asa ceva?
kudika50ani
Postat pe 7 Aprilie 2013 02:14
Oare ozonoterapia chiar are efectele promise?are contraindicatii?
kudika50ani
Postat pe 11 Mai 2013 08:33
Buna ziua,
Fiti amabila, ce ma intereseaza pe mine sa stiu este daca la analize mai va iese VHB pozitiv?
Multumesc.
kudika_35129
Postat pe 18 Mai 2013 15:43
Da,din pacate iese tot pozitiv.Am facut tot felul de tratamente naturiste,mi-a scazut incarcatura virala de la 6.000 la 350 si am inteles ca toate tratamentele incluzand si cele clasice promit scaderea incarcaturii virale.Seroconversia-disparitia virusului din organism se intampla ffff rar dar nu este imposibil.Persoanele cu care am vorbit au avut rezultate semnificative asociind si o dieta alcalinizata concomitent cu tratamentul
kudika50ani
Postat pe 23 Mai 2013 23:52
Virusul ramane, dar se poate tine in frau cu hrana vie. D-na Ligia Pop, si nu numai dansa, are retete minunate raw vegane, chiar si pe youtube... cautati... Am o prietena cu limfom Hodgkins si hepatita virala C, dar cu analize minunate si arata perfect sanatoasa. Zilnic ia microalge, o formula nemteasca din 4 alge. 1g de microalge = 1kg de legume verzi. Si noi mancam zilnic microalge si avem rezultate minunate. Daca doriti detalii, va spun cu placere :) 0767756300
Ildikuta
Postat pe 24 August 2013 09:16
De la: Ildikuta, la data 2013-08-24 09:16:31Virusul ramane, dar se poate tine in frau cu hrana vie. D-na Ligia Pop, si nu numai dansa, are retete minunate raw vegane, chiar si pe youtube... cautati... Am o prietena cu limfom Hodgkins si hepatita virala C, dar cu analize minunate si arata perfect sanatoasa. Zilnic ia microalge, o formula nemteasca din 4 alge. 1g de microalge = 1kg de legume verzi. Si noi mancam zilnic microalge si avem rezultate minunate. Daca doriti detalii, va spun cu placere :) 0767756300


Abureli...
kudika226898
Postat pe 25 August 2013 13:49
Multumesc pt nr de tel,o sa sun.Sunt sub forma de capsule sau ceaiuri?
kudika50ani
Postat pe 30 August 2013 05:55
De la: kudika50ani, la data 2013-08-30 05:55:26Multumesc pt nr de tel,o sa sun.Sunt sub forma de capsule sau ceaiuri?


Sunt sub forma de apa de ploaie.
kudika226898
Postat pe 30 August 2013 16:34
Sunt sub forma de capsule, ca sa poata doza astaxanthinul corect... V-am trimis mesaj privat, si mai vorbim despre persoane concrete cu hepatite virale, cu analize perfecte... Sanatate multa!
Ildikuta
Postat pe 31 August 2013 09:12
Pentru hepatita se recomanda cure de detoxifiere a ficatului.Se poate folosi complexul de plante medicinale Curatarea ficatului, 1 lingura de 3 ori pe zi, cu 30 minute inainte de masa.Se continua cu Rumex carbo, o pulbere calcinata, realizata dupa o reteta culeasa de dr. Pavel Chirila din traditia monahala romaneasca.Se administreaza o doza la 3 zile, timp de 2-3 luni.Se asociaza capsulele Ficat sanatos, 1capsula de 3 ori pe zi, ceaiul Hepatic, 1 cana de 3-4 ori pe zi.Se poate constinua cu Imunitate cu 7 ciuperci, 1 capsula de 3 ori pe zi, ceaiul Protector hepatic, 1 cana de 3 ori pe zi, Armurariu cu ganoderma, 1-2 capsule de 3 ori pe zi.Se asociaza dieta de protejare a ficatului, cu alimente cat mai putin procesate, fara conservanti, prajeli, condimente iuti, grasimi animale, afumaturi, cu alimente cat ma hranitoare si usor digerabile.


kudika_15604
Postat pe 18 Septembrie 2013 12:12
Unde se pot gasi toate aceste preparate?
kudika50ani
Postat pe 21 Decembrie 2013 23:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna! 4 De la: kudika_17603 5 Octombrie 2012 11:06
Piciorul diabeticului- 1 De la: Silvia_Niculcea 5 Martie 2012 18:01
nu ignora te rog!!! 1 De la: ganduri_mici 12 Noiembrie 2009 16:04
dureri de stomac in urma tratamentului cu antibiotic 5 De la: monica_ziman 11 Septembrie 2011 19:57
Helicobacter pylori 47 De la: 16 Martie 2013 23:17