Setari Cookie-uri

iubita fratelui meu indragostita de iubitul meu

Buna tuturor.De ceva timp am observat, atat eu cat si iubitul meu, ca prietena fratelui meu este indragostita de iubitul meu.Noi suntem impreuna de 10 ani si ne iubim foarte mult, urmeaza sa ne casatorim iar ea este impreuna cu fratele meu de 4 ani.Noi patru suntem foarte apropiati.Eu am fost pentru ea ca o sora mai mare, am ajutat-o cat am putut fara sa-i reprosez vreodata lucrul asta.Nu va pot spune ce este in sufletul meu cand vad cum ii face avansuri iubitul meu fara nici o jena.Simt ca suntem luati de prostit atat eu cat si fratele meu.Ajutati-ma cu o solutie, va rog.
kudika373728
Postat pe 4 Ianuarie 2013 17:03
De la: kudika373728, la data 2013-01-04 17:03:34Buna tuturor.De ceva timp am observat, atat eu cat si iubitul meu, ca prietena fratelui meu este indragostita de iubitul meu.Noi suntem impreuna de 10 ani si ne iubim foarte mult, urmeaza sa ne casatorim iar ea este impreuna cu fratele meu de 4 ani.Noi patru suntem foarte apropiati.Eu am fost pentru ea ca o sora mai mare, am ajutat-o cat am putut fara sa-i reprosez vreodata lucrul asta.Nu va pot spune ce este in sufletul meu cand vad cum ii face avansuri iubitul meu fara nici o jena.Simt ca suntem luati de prostit atat eu cat si fratele meu.Ajutati-ma cu o solutie, va rog.


Cred ca problema este la "iubitul" tau !, nicidecum la "prietena"fratelui tau.
visavis
Postat pe 4 Ianuarie 2013 17:17
Mai voi cereti ajutor chiar si atunci cand vreti sa mancati ceva?
Ce sfaturi va trebuie? Legati-o si biciuiti-o poate ii trece fierbinteala.


Prietenul tau e mut? Nu pricepe ce sa faca daca se da la el?
Kiddo_
Postat pe 4 Ianuarie 2013 17:19
De la: kudika373728, la data 2013-01-04 17:03:34Buna tuturor.De ceva timp am observat, atat eu cat si iubitul meu, ca prietena fratelui meu este indragostita de iubitul meu.Noi suntem impreuna de 10 ani si ne iubim foarte mult, urmeaza sa ne casatorim iar ea este impreuna cu fratele meu de 4 ani.Noi patru suntem foarte apropiati.Eu am fost pentru ea ca o sora mai mare, am ajutat-o cat am putut fara sa-i reprosez vreodata lucrul asta.Nu va pot spune ce este in sufletul meu cand vad cum ii face avansuri iubitul meu fara nici o jena.Simt ca suntem luati de prostit atat eu cat si fratele meu.Ajutati-ma cu o solutie, va rog.



Ce comic de situatie!!!!!Si iubitului tau ,nici nu-i place "curtea" facuta ,fara jena,de catre iubita fratelui tau!!!!!!Sa fim seriosi!!Daca l-ar fi deranjat ceva,lua atitudine imediat,ca mascul capabil,ce se prezinta,si nu ai fi ajuns sa postezi pe acest forum!!!Nu m-as mira sa fie mai mult de atat intre ei,se poarta baleierea in familie!!!

Draga mea,rezolva problema din interiorul cuplului tau si ai sa vezi ca vor disparea si avansurile respectivei,caci sunt strans legate,dar nu observi aceste afinitati!!!!

Iubitul tau este pionul principal,nu prietena fratelui tau!!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Ianuarie 2013 17:32
curcubeule crezi ca vom avea parte de biciuiala in piata mare, ca pe vremuri
yumy
Postat pe 4 Ianuarie 2013 17:45
De la: yumy, la data 2013-01-04 17:45:54 curcubeule crezi ca vom avea parte de biciuiala in piata mare, ca pe vremuri


Fii fara frica domnitza Yumy ! O sa te salvez eu cu tricicleta mea nazdravana !
Kiddo_
Postat pe 4 Ianuarie 2013 17:53
De la: kudika_11826, la data 2013-01-04 17:53:00
De la: yumy, la data 2013-01-04 17:45:54 curcubeule crezi ca vom avea parte de biciuiala in piata mare, ca pe vremuri


Fii fara frica domnitza Yumy ! O sa te salvez eu cu tricicleta mea nazdravana !

deci nu e trotineta asta e bine
yumy
Postat pe 4 Ianuarie 2013 17:54
De la: yumy, la data 2013-01-04 17:54:25
De la: kudika_11826, la data 2013-01-04 17:53:00
De la: yumy, la data 2013-01-04 17:45:54 curcubeule crezi ca vom avea parte de biciuiala in piata mare, ca pe vremuri


Fii fara frica domnitza Yumy ! O sa te salvez eu cu tricicleta mea nazdravana !

deci nu e trotineta asta e bine


Daca shreck a salvat-o pe printesa cu un magar, pot si eu cu o amarata de tricicleta
Kiddo_
Postat pe 4 Ianuarie 2013 17:58
O sa am si arma la mine, in caz de vreun pericol
yumy
Postat pe 4 Ianuarie 2013 18:07
De la: yumy, la data 2013-01-04 18:07:38O sa am si arma la mine, in caz de vreun pericol


A tough woman !
Kiddo_
Postat pe 4 Ianuarie 2013 18:11
De la: kudika_11826, la data 2013-01-04 18:11:05
De la: yumy, la data 2013-01-04 18:07:38O sa am si arma la mine, in caz de vreun pericol


A tough woman !
yumy
Postat pe 4 Ianuarie 2013 18:14
De la: kudika373728, la data 2013-01-04 17:03:34Buna tuturor.De ceva timp am observat, atat eu cat si iubitul meu, ca prietena fratelui meu este indragostita de iubitul meu.Noi suntem impreuna de 10 ani si ne iubim foarte mult, urmeaza sa ne casatorim iar ea este impreuna cu fratele meu de 4 ani.Noi patru suntem foarte apropiati.Eu am fost pentru ea ca o sora mai mare, am ajutat-o cat am putut fara sa-i reprosez vreodata lucrul asta.Nu va pot spune ce este in sufletul meu cand vad cum ii face avansuri iubitul meu fara nici o jena.Simt ca suntem luati de prostit atat eu cat si fratele meu.Ajutati-ma cu o solutie, va rog.
indragosteste-te si tu de fratele ei...si scapati amandoi de amandoi: si tu de iubitul tau,si frati-tu de iubita lui...si o sa fiti ca in familie
EXCELENTUL
Postat pe 4 Ianuarie 2013 18:24
De la: kudika373728, la data 2013-01-04 17:03:34Buna tuturor.De ceva timp am observat, atat eu cat si iubitul meu, ca prietena fratelui meu este indragostita de iubitul meu.Noi suntem impreuna de 10 ani si ne iubim foarte mult, urmeaza sa ne casatorim iar ea este impreuna cu fratele meu de 4 ani.Noi patru suntem foarte apropiati.Eu am fost pentru ea ca o sora mai mare, am ajutat-o cat am putut fara sa-i reprosez vreodata lucrul asta.Nu va pot spune ce este in sufletul meu cand vad cum ii face avansuri iubitul meu fara nici o jena.Simt ca suntem luati de prostit atat eu cat si fratele meu.Ajutati-ma cu o solutie, va rog.


Dar iubitul tau n-are gura, sa o puna la punct? Vorba aia, e barbat iar barbatii cam stiu sa fie grosolani cand e cazul (uneori si cand nu e cazul dar e alta poveste). Daca-i spunea vreo doua, cu siguranta ar fi potolit-o.
Micaell
Postat pe 5 Ianuarie 2013 09:38
cum sa-i puna gura la punct? pai asta urmareste si ea
EXCELENTUL
Postat pe 5 Ianuarie 2013 09:51
E buna si treaba asta!
kudika467548
Postat pe 5 Ianuarie 2013 12:19
Nu cred ca problema este la iubitul meu, el este cu 12 ani mai mare decat ea iar ea nu este genul de fata care sa starneasca un barbat, arata mai degraba ca un copil de 13 ani.Arat mult,mult mai bine decat ea(scuzati lipsa de modestie).Este cu fratele meu de cand aveau 16 ani.Iubitul meu a vrut la un momentdat sa-i atraga atentia, dar nu a stiut cum sa faca sa nu il faca pe fratele meu sa se simta prost.Iar daca intr-adevar i-ar fi placut situatia nu cred ca ar fi venit la mine sa-mi spuna ca ea se da la el.Nu are logica.
kudika373728
Postat pe 5 Ianuarie 2013 12:49
poate-i plac minorele...sau alea care arata ca minorele...tu...daca arati ca o baba...si langa tine e minora minodora
EXCELENTUL
Postat pe 5 Ianuarie 2013 12:53
:)) Nu am decat 27 de ani, dar arat de 20,deci nu e cazul, crede-ma.Nu cautam decat o metoda de a rezolva problema finut, fara sa sufere nimeni.Nu am mai fost pusi intr-o astfel de situatie si nu stim cum sa reactionam.Va multumesc pentru raspunsuri, oricum.
kudika373728
Postat pe 5 Ianuarie 2013 13:03
De la: kudika373728, la data 2013-01-05 13:03:31:)) Nu am decat 27 de ani, dar arat de 20,deci nu e cazul, crede-ma.Nu cautam decat o metoda de a rezolva problema finut, fara sa sufere nimeni.Nu am mai fost pusi intr-o astfel de situatie si nu stim cum sa reactionam.Va multumesc pentru raspunsuri, oricum.

27 de la divort poate
EXCELENTUL
Postat pe 5 Ianuarie 2013 13:20
Nu stiti decat sa dati cu pietre si sa faceti baza.. nu sunteti decat niste copii care se amuza la orice si comenteaza aiurea numai sa iasa in evidenta.
Draga mea, cel mai bun sfat este sa vorbesti cu iubitul tau, sa gaseasca un moment in care sa fie doar el si fata respectiva, si sa-i spuna clar si concis in fata sa nu mai faca avansurile care pe voi va deranjeaza si sa inceteze cu toate lucurile referitoare la iubitul tau... pe langa asta sa-i spuna ca o sa ramana intre ei discutia asta ca sa nu se iveasca alte probleme din partea iubitului ei. Practic fratele tau nu trebuie sa stie nimic si asa ve-ti rezolva problema. Dar, repet, iubitul tau trebuie sa fie CLAR si CONCIS atunci cand va vorbi cu ea. Succes!
kudika_24405
Postat pe 5 Ianuarie 2013 18:43
De la: kudika_24405, la data 2013-01-05 18:43:24Nu stiti decat sa dati cu pietre si sa faceti baza.. nu sunteti decat niste copii care se amuza la orice si comenteaza aiurea numai sa iasa in evidenta.
Draga mea, cel mai bun sfat este sa vorbesti cu iubitul tau, sa gaseasca un moment in care sa fie doar el si fata respectiva, si sa-i spuna clar si concis in fata sa nu mai faca avansurile care pe voi va deranjeaza si sa inceteze cu toate lucurile referitoare la iubitul tau... pe langa asta sa-i spuna ca o sa ramana intre ei discutia asta ca sa nu se iveasca alte probleme din partea iubitului ei. Practic fratele tau nu trebuie sa stie nimic si asa ve-ti rezolva problema. Dar, repet, iubitul tau trebuie sa fie CLAR si CONCIS atunci cand va vorbi cu ea. Succes!


Da asa suntem noi, ce sa-i faci nu toti pot fi extraordinari.
Tu chiar nu vezi ca sfatul pe care i l-ai dat tu si altii, respectiv dialogul cu dom'soara, ei deja il stiu, dar nu il pun in practica?
Si-apoi eu daca as avea un frate si as sti ca prietena lui s-ar da la altcineva, crezi ca nu i-as spune? Sufera sau nu mai bine sa stie pe cine are langa el.
Kiddo_
Postat pe 5 Ianuarie 2013 19:08
Sunt suparata si foarte dezamagita in acelasi timp, pentru ca am considerat-o prietena, i-am dat si haina de pe mine, i-am fost alaturi cand a avut nevoie de un sprijin.As fi inteles ca s-a indragostit,sa zicem, dar faptul ca ea incearca sa-l seduca pe viitorul meu sot, incearca sa-i atraga atentia atingandu-l atunci cand eu nu sunt atenta, nu-mi demonstreaza decat ca are un caracter urat si nu stiu daca fratele meu merita asa ceva.In situatia asta ea ar fi trebuit sa fie mai retinuta, sa se retraga, nu sa provoace.Nici nu stiu daca merita sa fiu finuta,in conditiile in care ea ravneste la ce e al meu si isi bate joc de fratele meu si de mine.
kudika373728
Postat pe 5 Ianuarie 2013 19:43
Fata asta nu mai poate de atata bine ? Ce ar fi sa o pui chiar tu la punct ? Sa ii spui vreo doua daca merita.
kudi10
Postat pe 7 Ianuarie 2013 19:06
De la: kudika_15804, la data 2013-01-04 17:32:53
De la: kudika373728, la data 2013-01-04 17:03:34Buna tuturor.De ceva timp am observat, atat eu cat si iubitul meu, ca prietena fratelui meu este indragostita de iubitul meu.Noi suntem impreuna de 10 ani si ne iubim foarte mult, urmeaza sa ne casatorim iar ea este impreuna cu fratele meu de 4 ani.Noi patru suntem foarte apropiati.Eu am fost pentru ea ca o sora mai mare, am ajutat-o cat am putut fara sa-i reprosez vreodata lucrul asta.Nu va pot spune ce este in sufletul meu cand vad cum ii face avansuri iubitul meu fara nici o jena.Simt ca suntem luati de prostit atat eu cat si fratele meu.Ajutati-ma cu o solutie, va rog.



Ce comic de situatie!!!!!Si iubitului tau ,nici nu-i place "curtea" facuta ,fara jena,de catre iubita fratelui tau!!!!!!Sa fim seriosi!!Daca l-ar fi deranjat ceva,lua atitudine imediat,ca mascul capabil,ce se prezinta,si nu ai fi ajuns sa postezi pe acest forum!!!Nu m-as mira sa fie mai mult de atat intre ei,se poarta baleierea in familie!!!

Draga mea,rezolva problema din interiorul cuplului tau si ai sa vezi ca vor disparea si avansurile respectivei,caci sunt strans legate,dar nu observi aceste afinitati!!!!

Iubitul tau este pionul principal,nu prietena fratelui tau!!!!


Eu cred ca "problema" este fratele tau. De ce?... Simplu!
1. Prietenului tau ar putea sa-i placa sa fie "curtat" (si nu-l condamn pentru asta), sau poate ca nu-si da seama ca este "curtat", sau poate ca nu are curaj sa ia atitudine (mai ales daca nu e sigur ca ceea ce face prietena fratelui tau este "curte"). Mai pot fi si alte speculatii, dar nu vad ceva incriminandu-l pe el (afara de cazul in care si el s-o fi "jucat" cu ea in prealabil si a starnit-o)
2. Tu clar nu ai vreo vina, asa ca nu analizez situatia din perspectiva asta
3. Fratele tau e clar ca, in viziunea prietenei lui, are ceva "lipsuri" si ca ea cauta "completari" in alta parte. Daca si fratele tau a observat lucrul pe care-l reclami, chiar daca nu e sigur ca e ceva serios la mijloc, ar trebui sa aibe o discutie cu prietena lui si sa-i impartaseasca temerile.
alina_kessler
Postat pe 11 Februarie 2014 15:33
De la: kudika373728, la data 2013-01-04 17:03:34Buna tuturor.De ceva timp am observat, atat eu cat si iubitul meu, ca prietena fratelui meu este indragostita de iubitul meu.Noi suntem impreuna de 10 ani si ne iubim foarte mult, urmeaza sa ne casatorim iar ea este impreuna cu fratele meu de 4 ani.Noi patru suntem foarte apropiati.Eu am fost pentru ea ca o sora mai mare, am ajutat-o cat am putut fara sa-i reprosez vreodata lucrul asta.Nu va pot spune ce este in sufletul meu cand vad cum ii face avansuri iubitul meu fara nici o jena.Simt ca suntem luati de prostit atat eu cat si fratele meu.Ajutati-ma cu o solutie, va rog.


Sper ca intre timp ai vorbit atat cu ea, cat si cu fratele tau, ca ea sa inceteze...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 12 Februarie 2014 09:34
De la: kudika373728, la data 2013-01-05 19:43:31Sunt suparata si foarte dezamagita in acelasi timp, pentru ca am considerat-o prietena, i-am dat si haina de pe mine, i-am fost alaturi cand a avut nevoie de un sprijin.As fi inteles ca s-a indragostit,sa zicem, dar faptul ca ea incearca sa-l seduca pe viitorul meu sot, incearca sa-i atraga atentia atingandu-l atunci cand eu nu sunt atenta, nu-mi demonstreaza decat ca are un caracter urat si nu stiu daca fratele meu merita asa ceva.In situatia asta ea ar fi trebuit sa fie mai retinuta, sa se retraga, nu sa provoace.Nici nu stiu daca merita sa fiu finuta,in conditiile in care ea ravneste la ce e al meu si isi bate joc de fratele meu si de mine.
Atingandu-l unde mai exact? Unde il atinge? Eu sa fiu in locul tau actionam de mult. Cand vedeam ca se da la el, ca ii spune ceva sau il atinge o intrebam direct : " Ce faci draga? Ai gasit ceva dubios pe bratul/spatele (undeo vezi ca il atinge, dupa caz) iubitului meu? Sau doar probai materialul din care e facut tricoul lui ca sa ii iei si iubitului tau unul?" Sa vezi daca se simte sau nu. Ia atitudine! Sau vrei sa fii luata la misto de o mucoasa? hmmm....eu sunt mai impulsiva de felul meu, sigur ma tinea ea minte!
Miss_Y
Postat pe 12 Februarie 2014 11:21
Titanika
Postat pe 12 Februarie 2014 11:30
kudika_979655
Postat pe 16 Ianuarie 2015 14:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna sunt su eu noua si am nevoie de ajutor 42 De la: alfredodecurtofreco 22 Octombrie 2010 16:05
Ce sa fac? 5 De la: Barbie30 11 August 2010 21:02
iubire inposibila 11 De la: elfuletz5 9 Martie 2009 23:49
iubire imposibila??? 10 De la: fff35 8 Octombrie 2009 10:55
iubire sau obsesie?? 46 De la: kudika414141 22 Iulie 2011 14:24