Setari Cookie-uri

Ce culoare sa aleg pentru vopsirea parului?

Am o foarte mare problema: ma vopsesc bruneta de un an jumate bruneta,dar trebuie sa marturisesc ca nu m-am vopsit regulat. Deci, in acest an am aplicat decat vreo cinci vopsiri. As dori sa fac un decapaj,dar,spre rusinea mea, nu stiu prea multe despre acest procedeu. Mi-ar placea sa imi dati cateva detalii. Pana acum foloseam vopsea de la Loncolor, nu fiindca era mai ieftina, ci fiindca mi s-a parut mie ca ma tine cel mai mult. Intr-o zi am hotarat sa imi iau Garnier Sensation, nuanta Negru Onix, fiindca imi place cum se prezinta parul dupa vopsire si imi dadea si balsamul acela frumos mirositor si foarte bun. Am fost foarte incantata, mi-a rezistat foarte mult si dupa o luna si ceva m-am vopsit iar, nu doar la radacini, ci in tot parul. Asta se intampla cam pe la inceputul lui septembrie. Acum suntem in ianuarie si nu m-am mai vopsit de atunci, m-am saturat de acest brunet, singura diferenta se observa la radacini, in rest e la fel ca la prima vopsire, doar ca si-a mai pierdut din stralucire. Desi am parul ars din cauza placii de indreptat parul, sunt dispusa sa risc sa fac decapaj. Singura problema e ca am tenul inchis, sunt creola, si am sprancenele foarte negre. Prietenele mele imi spun ca nu m-ar vedea alta culoare,dar ele sunt si fixate pe ideile lor si daca nu le place lor,nu trebuie sa placa la nimeni. Stiu ca este un mesaj foarte lung, mi-as dori sa il citeasca cineva si sa imi dea sfaturi..Eu as vrea sa ma vopsesc un castaniu roscat inchis, sau macar un negru aubergine (sau pruna),eu stiu, sa fie macar o schimbare mica. Am pus pe o suvita de par vopsea negru aubergine, loncolor, si nu s-a prins nimic,nimic,nici macar un reflex. VREAU UN SFAAAAAT !!
kudika_25365
Postat pe 8 Ianuarie 2013 10:50
de ce nu mergi sa vorbesti cu o coafeza?
daca ai parul degradat de la placa de intins si-l mai si decapezi sau daca doamne fereste aplici decolorant o sa ai o matura in loc de par .
alandalaportocala
Postat pe 8 Ianuarie 2013 10:54
decapaj insemna tuns la 0
EXCELENTUL
Postat pe 8 Ianuarie 2013 10:58
De la: kudika_24942, la data 2013-01-08 10:58:12decapaj insemna tuns la 0

nu,inseamna deschiderea parului cu 1-2 tonuri....dar daca e degradat atunci poate insemna si 0 par ulterior
alandalaportocala
Postat pe 8 Ianuarie 2013 11:02
De la: kudika_25365, la data 2013-01-08 10:50:39Am o foarte mare problema: ma vopsesc bruneta de un an jumate bruneta,dar trebuie sa marturisesc ca nu m-am vopsit regulat. Deci, in acest an am aplicat decat vreo cinci vopsiri. As dori sa fac un decapaj,dar,spre rusinea mea, nu stiu prea multe despre acest procedeu. Mi-ar placea sa imi dati cateva detalii. Pana acum foloseam vopsea de la Loncolor, nu fiindca era mai ieftina, ci fiindca mi s-a parut mie ca ma tine cel mai mult. Intr-o zi am hotarat sa imi iau Garnier Sensation, nuanta Negru Onix, fiindca imi place cum se prezinta parul dupa vopsire si imi dadea si balsamul acela frumos mirositor si foarte bun. Am fost foarte incantata, mi-a rezistat foarte mult si dupa o luna si ceva m-am vopsit iar, nu doar la radacini, ci in tot parul. Asta se intampla cam pe la inceputul lui septembrie. Acum suntem in ianuarie si nu m-am mai vopsit de atunci, m-am saturat de acest brunet, singura diferenta se observa la radacini, in rest e la fel ca la prima vopsire, doar ca si-a mai pierdut din stralucire. Desi am parul ars din cauza placii de indreptat parul, sunt dispusa sa risc sa fac decapaj. Singura problema e ca am tenul inchis, sunt creola, si am sprancenele foarte negre. Prietenele mele imi spun ca nu m-ar vedea alta culoare,dar ele sunt si fixate pe ideile lor si daca nu le place lor,nu trebuie sa placa la nimeni. Stiu ca este un mesaj foarte lung, mi-as dori sa il citeasca cineva si sa imi dea sfaturi..Eu as vrea sa ma vopsesc un castaniu roscat inchis, sau macar un negru aubergine (sau pruna),eu stiu, sa fie macar o schimbare mica. Am pus pe o suvita de par vopsea negru aubergine, loncolor, si nu s-a prins nimic,nimic,nici macar un reflex. VREAU UN SFAAAAAT !!


Ar trebui sa lasi o coafeza sa-ti faca decapajul. Tot cu ea te poti consulta in privinta unei culori de par care ti s-ar potrivi. Iar in ceea ce priveste culoarea sprancenelor tale, sa stii ca exista si vopsea pentru sprancene, iar in functie de culoarea podoabei capilare, iti poti ajusta si culoarea sprancenelor, insa, atentie, cu vopsea speciala pentru sprancene.
Viorica_Franziska
Postat pe 8 Ianuarie 2013 11:05
pai si deschidere nu inseaman radere ? asa il decapezi...total sau partial
EXCELENTUL
Postat pe 8 Ianuarie 2013 11:06
Cu o fata de cucernica irezistibila,Parsiva Franceska_22127 priveste tablourile din muzeu:
-Ce tablouri mizerabile aveti pe aici...
Paznicul:
-Alea nu sunt tablouri Doamna Parsiva Franceska_22127,alea sunt oglinzi !!!!
EXCELENTUL
Postat pe 8 Ianuarie 2013 11:07
multumesc,stiu asta, dar am tenul sensibil si imi este destul de frica sa incerc ..
kudika_25365
Postat pe 8 Ianuarie 2013 21:29
multumesc...
kudika_25365
Postat pe 8 Ianuarie 2013 21:30
De la: kudika_16760, la data 2013-01-08 11:02:48
De la: kudika_24942, la data 2013-01-08 10:58:12decapaj insemna tuns la 0

nu,inseamna deschiderea parului cu 1-2 tonuri....dar daca e degradat atunci poate insemna si 0 par ulterior


in niciun caz nu e atat de degradat incat sa fie tuns la 0, decoloratul este exclus,despre decapaj am vrut sa aflu ce are mai diferit. thanks :*
kudika_25365
Postat pe 8 Ianuarie 2013 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se cauta...! 37 De la: balrog 14 Martie 2011 13:07
suvite 3 De la: pinguinul 16 Octombrie 2013 20:14
Recomandari produse cu adevarat bune pentru par 25 De la: alinutzaa2009 18 Septembrie 2016 17:49
Produse cosmetice LADY'S 3 De la: ella2710 9 Decembrie 2012 20:55
Extensii de par clip on 2 De la: extensii4u 6 August 2011 13:43