Setari Cookie-uri

Ce m-a impresionat....

De la: kudika_15804, la data 2014-09-04 14:31:01
De la: rondina, la data 2014-09-04 14:21:55
Este infiorator ce-mi spui.... Deja m-ai speriat foarte, insa, tind sa-ti dau dreptate! In mod sigur Dumnezeu nu poate infaptui asa ceva! Offffffff... ajuta-i Doamne pe toti cei oropsiti, impaca-i pe toti cei care astazi se razboiesc si dezbina vrajba dintre popoare! Sa fie PACE in lume!


Dumnezeu inseamna "IUBIRE",Rondina,deci opusul LUI infaptuieste tot raul din lume!!!
Atat timp cat oamenii vor accepta RAUL in viata lor,vor exista tragedii umane si nenorociri!!!Aici este problema,oamenii au uitat Divinitatea si ceea ce inseamna EA!!Copiii ucisi si nu numai ei reprezinta rasplata pentru alegerile omului,din pacate!!!

In Romania este pace,dar mor oameni din cauza saraciei si lipsei de preocupare din partea celor,care conduc tara noastra!!Mor copii lasati de izbeliste in orfelinate,spitale,bolnavi grav, si lista poate continua!!

Ai dreptate in tot ceea ce spui! Totusi, daca ar trebui sa aleg intre saracia in PACE si razboi, as alege saracia! Nu stiu de ce, insa razboiul si ororile pe care le aduce dupa sine, ma sperie foarte tare! Efectiv....ma inspaimanta!
rondina
Postat pe 4 Septembrie 2014 14:41
De la: rondina, la data 2014-09-04 14:41:29
Ai dreptate in tot ceea ce spui! Totusi, daca ar trebui sa aleg intre saracia in PACE si razboi, as alege saracia! Nu stiu de ce, insa razboiul si ororile pe care le aduce dupa sine, ma sperie foarte tare! Efectiv....ma inspaimanta!


Sunt, deja, saraca si imi este bine astfel!!!
Te inteleg ,Rondina,si eu spun la fel,caci razboiul aduce mult prea multa durere!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Septembrie 2014 14:45
De la: kudika_15804, la data 2014-09-04 14:45:58
De la: rondina, la data 2014-09-04 14:41:29
Ai dreptate in tot ceea ce spui! Totusi, daca ar trebui sa aleg intre saracia in PACE si razboi, as alege saracia! Nu stiu de ce, insa razboiul si ororile pe care le aduce dupa sine, ma sperie foarte tare! Efectiv....ma inspaimanta!


Sunt, deja, saraca si imi este bine astfel!!!
Te inteleg ,Rondina,si eu spun la fel,caci razboiul aduce mult prea multa durere!!!

Sa fie PACE pretutindeni, pe Terra!
rondina
Postat pe 4 Septembrie 2014 14:48
De la: rondina, la data 2014-09-04 14:48:24
De la: kudika_15804, la data 2014-09-04 14:45:58
De la: rondina, la data 2014-09-04 14:41:29
Ai dreptate in tot ceea ce spui! Totusi, daca ar trebui sa aleg intre saracia in PACE si razboi, as alege saracia! Nu stiu de ce, insa razboiul si ororile pe care le aduce dupa sine, ma sperie foarte tare! Efectiv....ma inspaimanta!


Sunt, deja, saraca si imi este bine astfel!!!
Te inteleg ,Rondina,si eu spun la fel,caci razboiul aduce mult prea multa durere!!!

Sa fie PACE pretutindeni, pe Terra!


Convertirea,aceasta este solutia,care nu este nicidecum miracol,ci revenirea la dreapta credinta!!!
Doamne ajuta!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Septembrie 2014 14:55
Eu doresc sa ajut acest inger fara aripi...oare cum putem s-o facem? :(
http://greatnews.ro/cainele-erou-al-armatei-romane-care-a-salvar-vieti/

Un cont deschis la o banca, o petitie deschisa pe internet, ceva de genul!
Eu chiar doresc sa si adopt acest caine, nu numai sa platesc pentru tratamentul lui, oare mi s-ar permite adoptia acestui caine ?
rondina
Postat pe 7 Decembrie 2014 22:56
Bravo Rondi , m-ai facut sa plang de dimineata. Pup fata In privinta lui Max , sunt alaturi de tine. Scrie-mi te rog in privat sa vedem ce pot face eu de aici. Daca reusesti sa-l adopti , promit sa fiu nasa lui (simbolica , ca doar are nume).
Rotty_
Postat pe 8 Decembrie 2014 08:07
Rondi , eu am semnat-o

http://www.petitieonline.com/sa_facem_lege_pentru_max_cainele_erou
Rotty_
Postat pe 8 Decembrie 2014 12:24
De la: Rotty_, la data 2014-12-08 12:24:22Rondi , eu am semnat-o

http://www.petitieonline.com/sa_facem_lege_pentru_max_cainele_erou



Si eu,chiar in acest moment!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Decembrie 2014 12:33
a salvat vieti care oamenii le au dus la moarte

armata romana nu are ce cauta acolo cei care sau dus acolo sau dus pentru bani
kudika_976884
Postat pe 8 Decembrie 2014 12:40
erou te numesti doar cand iti aperi tara de cotropitori,,nu cand te duci in razboiul altora chipurile pentru mentinerea pacii si sa omori oameni
kudika_976884
Postat pe 8 Decembrie 2014 12:44
au dus si animale in afganistan bagabontii astia
kudika_976884
Postat pe 8 Decembrie 2014 12:47
cantati le n strachini americanilor poate va da un ciur de malai
kudika_976884
Postat pe 8 Decembrie 2014 12:49
Bela ,

Rotty_
Postat pe 8 Decembrie 2014 12:50
Seara buna lume si ….scuze ca va raspund cu intarziere! Am fost ocupata drumuri peste tot pentru cainele Max, cu serviciul si cu parintii !
Si eu, la fel ca zeci de mii de romani ne-am revoltat maxim cand am auzit ca de fapt, cainele-erou din Afganistan nu poate fi adoptat pentru ca e ”obiect de inventar” al Armatei si ca trebuie casat! O legislatie bolnava nu-i da nici macar dreptul sa fie adoptat, ci doar sa fie dat in custodie remporara!
Am inteles ca Max a fost deja luat de dna Sorina Hanea in apartamentul danseia, dupa ace l-a “cersit” Armatei si mai apoi i s-a permis sa-l ia temporar numai pe semnatura, desi nici dansa nu poate sa-l adopte !!!!
Culmea este ca bietul Max are intreg organismul infestat cu viermi, dupa ce a fost intepat de un tantar pe lacul Vacaresti, adica aici, in Romania!!!!
Mi se face sila de intreg sistemul, de toate legile astea schiloade si strambe…mi-e mila de toate necuvantatoarele care sufera din cauza ignorantei romanilor si a lipsei de educatie!
Acesta este contul bancar deschis pentru Max, de dna Sorina Hanea sorina.hanea(at)gmail.com 0723.035.352
Cont bancar în lei: RO60BTRL04501205858688xx- Banca Transilvania Agenþia Beller
Pentru autentificare sau late informatii la Asociatia “NU MAI ESTI SINGUR”
ASOCIATIA FARA SCOP PATRIMONIAL “NU MAI ESTI SINGUR”
Bucureti, sector 3, Aleea Postavarului nr.7, bl. C1 bis, sc.B, et.2, apt.22
Certif. Reg. Special Judecatoria Sectorului 3, nr. 36 / 23.11.2000
Cod Fiscal : 13572772 Banca TRANSILVANIA – AG. DOROBANTI
Anda Murgu anda_ursu(at)yahoo.com 0730.186.137
Tania Cojocaru tania_cojocaru(at)yahoo.com 0767.808.408
rondina
Postat pe 10 Decembrie 2014 22:20
Rondi , am inteles ca s-a inaintat un proiect de lage in privinta asta.
Oricum , de cand am citit prima data despre Max (in articolul pus de tine) , sunt numai ochi si urechi la tot ce se intampla. Contul il stiam deja , adresa nu. Am o intrebare: Peste tot unde am gasit nr de cont , se specifica "cont in lei"...eu nu am decat euro.
Rotty_
Postat pe 11 Decembrie 2014 07:51
Succes tuturor celor interesati in sprijinirea acestei cauze!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Decembrie 2014 07:55
Mai Rondi , ceva nu are logica in toata povestea asta....Iote definitie :

CASÁ, casez, vb. I. Tranz.2. A efectua totalitatea operațiilor privind scoaterea definitivã din folosințã și din inventar a unui mijloc fix a cãrui folosire, reparare sau modernizare nu mai sunt rentabile; a lichida. 3. (Rar) A sparge. – Din fr. casser.

Am inteles din articolele citite , ca Max ar fi fost casat ca si un obiect. Atunci , CE DREPT MAI ARE ARMATA ASUPRA LUI ??? L-au aruncat la gunoi , l-au scos de pe inventar , deci NU le mai apartine. E ca o pereche de ghete pe care o arunci la gunoi.....nu te intereseaza cine o ia , tu ai aruncat-o.Atunci intreb : De ce nu poate fi Max Adoptat ? E doar un caine luat de la hingheri ca oricare altul.
Ceva pute in povestea asta...... Sper ca Max e pe drumul spre bine.
Rotty_
Postat pe 11 Decembrie 2014 22:04
De la: Rotty_, la data 2014-12-11 22:04:00Mai Rondi , ceva nu are logica in toata povestea asta....Iote definitie :

CASÁ, casez, vb. I. Tranz.2. A efectua totalitatea operațiilor privind scoaterea definitivã din folosințã și din inventar a unui mijloc fix a cãrui folosire, reparare sau modernizare nu mai sunt rentabile; a lichida. 3. (Rar) A sparge. – Din fr. casser.

Am inteles din articolele citite , ca Max ar fi fost casat ca si un obiect. Atunci , CE DREPT MAI ARE ARMATA ASUPRA LUI ??? L-au aruncat la gunoi , l-au scos de pe inventar , deci NU le mai apartine. E ca o pereche de ghete pe care o arunci la gunoi.....nu te intereseaza cine o ia , tu ai aruncat-o.Atunci intreb : De ce nu poate fi Max Adoptat ? E doar un caine luat de la hingheri ca oricare altul.
Ceva pute in povestea asta...... Sper ca Max e pe drumul spre bine.

Atata timp cat nu exista o lege pentru aceste animale care practic au fost angajati ai Armatei (au muncit in conditii de pace si/sau razboi) pentru a le permite sa fie tratate gratuit, eventual remunerate cu o pensie, atunci cand se imbolnavesc sau ies la "pensie" pe motiv de batranete! Max a fost dat la "casat" pe caz de boala...oare cum sa faci una ca asta, unui camarad care ti-a salvat viata???
Sa speram ca aceasta campanie din mediul online numita "Trimis sa moara de cei ale caror vieti a salvat" va determina autoritatile se modifice legea, astfel incat Armata si Ministerul Apararii Nationalesa faca distinctia intre viata unui animal incadrat in armata si soarta unui vehicul care trebuie casat.
Ne-am facut iar de ras in presa externa si pe buna dreptate, este strigator la cer si probabil unic in toata lumea ceea ce s-a hotarat in privinta lui Max aici, in Romania... Suntem unici in insensibilitate si nerecunostinta!
rondina
Postat pe 11 Decembrie 2014 23:42
De la: Rotty_, la data 2014-12-11 07:51:13Rondi , am inteles ca s-a inaintat un proiect de lage in privinta asta.
Oricum , de cand am citit prima data despre Max (in articolul pus de tine) , sunt numai ochi si urechi la tot ce se intampla. Contul il stiam deja , adresa nu. Am o intrebare: Peste tot unde am gasit nr de cont , se specifica "cont in lei"...eu nu am decat euro.

Nu este nicio problema, exista posibilitatea de a primi suma si in contul de lei, realizandu-se schimbul valutar automat, la cursul bancii (banca primeste instructiunea de creditare a contului si suma in euro, opereaza schimbul valutar la cursul de schimb propriu si depune suma rezultata in contul de lei al clientului).
rondina
Postat pe 11 Decembrie 2014 23:46
Rondi , aici este un tip care e profi cu cainii si are propria lui emisiune. Face si reportaje despre caini. Ma gandeam sa-i scriu un mail sa-i fac cunoscuta povestea...
Nu-mi mai spune de legile tampite , ca oricum sunt revoltata la maxim .
Rotty_
Postat pe 12 Decembrie 2014 07:53
De la: Rotty_, la data 2014-12-12 07:53:02Rondi , aici este un tip care e profi cu cainii si are propria lui emisiune. Face si reportaje despre caini. Ma gandeam sa-i scriu un mail sa-i fac cunoscuta povestea...
Nu-mi mai spune de legile tampite , ca oricum sunt revoltata la maxim .



Fetele mele dragi,nu va enervati,totul se face cu calm!!! Buna dimineata,Rotty,Rondina!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Decembrie 2014 07:58
De la: Rotty_, la data 2014-12-12 07:53:02Rondi , aici este un tip care e profi cu cainii si are propria lui emisiune. Face si reportaje despre caini. Ma gandeam sa-i scriu un mail sa-i fac cunoscuta povestea...
Nu-mi mai spune de legile tampite , ca oricum sunt revoltata la maxim .

Chiar chiar chiar, ai vrea sa faci gestul asta si sa-i scrii "omului cu cainii" ? Multu'Max si multu'pax ...esti o dulcinee del Toboso, draga Rotty! SanQ'!!!!!
rondina
Postat pe 12 Decembrie 2014 18:29
De la: kudika_15804, la data 2014-12-12 07:58:34
De la: Rotty_, la data 2014-12-12 07:53:02Rondi , aici este un tip care e profi cu cainii si are propria lui emisiune. Face si reportaje despre caini. Ma gandeam sa-i scriu un mail sa-i fac cunoscuta povestea...
Nu-mi mai spune de legile tampite , ca oricum sunt revoltata la maxim .



Fetele mele dragi,nu va enervati,totul se face cu calm!!! Buna dimineata,Rotty,Rondina!!!

Seara buna, draga Miss curcubeu!!!
rondina
Postat pe 12 Decembrie 2014 18:31
Daaa ! Crezi ca e o idee buna ? Crede-ma ca am "framantat" in minte toate posibilitatile.
Rotty_
Postat pe 12 Decembrie 2014 18:49
De la: rondina, la data 2014-12-07 22:56:16Eu doresc sa ajut acest inger fara aripi...oare cum putem s-o facem? :(
http://greatnews.ro/cainele-erou-al-armatei-romane-care-a-salvar-vieti/

Un cont deschis la o banca, o petitie deschisa pe internet, ceva de genul!
Eu chiar doresc sa si adopt acest caine, nu numai sa platesc pentru tratamentul lui, oare mi s-ar permite adoptia acestui caine ?
eu am avut ocazia sa-l cunosc pe max...max e un om, doar ca nu graieste... stii cred ca niciun om nu m-a putut intelege mai bine decat el...asa bolnavior cum este sa-l ajutam si Dumnezeu ii va da zile!
yumy
Postat pe 12 Decembrie 2014 18:57
Offf Yumy...
Rotty_
Postat pe 12 Decembrie 2014 19:00
De la: Rotty_, la data 2014-12-12 18:49:29 Daaa ! Crezi ca e o idee buna ? Crede-ma ca am "framantat" in minte toate posibilitatile.

Crede-ma, deja suntem in atentia presei internationale ca : Liberation, France-Presse, 20minutes, Croatian Times, SBS, Malaysian Digest, site-ul canadian Canoe...asadar, inca cineva care sesizeaza soarta si starea disperata in care se afla, nu poate decat sa-l ajute foarte mult pe bietul Max!
rondina
Postat pe 12 Decembrie 2014 19:01
De la: Rotty_, la data 2014-12-12 19:00:58Offf Yumy...

mi-a adus aminte de miti a mea, eu sper ca max va fii bine, eu o sa-l ajut cu tot ce pot, si sper ca va fii bine, dar stiu el sufer, s-a nascut sa fie caine soldat, am un respect enorm pt el!!
yumy
Postat pe 12 Decembrie 2014 19:03
Facem Rondi. Max nu are voie sa moara...clar ? Asta e dorinta mea la Mos Craciun (pe bune). Imi doresc ca si cadou de Craciun sa-l stiu pe Max pe drumul spre recuperare si cu un camin .
Rotty_
Postat pe 12 Decembrie 2014 19:05
max nu are o boala grava, daca va fi ingrijit corespunzator el va fi bine si va spun el sufera de dorul dupa caramadul sau...l-am vazut ce bucuros a fost cand l-a vazut..., max e un om cu sentimente, ti se rupe inima, doar ca nu poate sa iti zica ce este in sufletelul lui, dar fostul camarad nu-l poate adopta....desi si-ar dori asta f mult, pt ca are posibilitati daca legea se va schimba sigur ii va fii si mai bine...
yumy
Postat pe 12 Decembrie 2014 19:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
filme bune . 117 De la: Fusun_ge 28 Martie 2014 09:58
Albert Andrei-profesorul de fizica 3 De la: Soransky 28 Septembrie 2009 13:32
cum sa faci bani? 14 De la: deelisha 14 Mai 2009 22:28
Ce m-a impresionat.... 456 De la: rondina 6 August 2015 09:12
sfaturi 13 De la: nocturnalia 17 Iunie 2009 09:31