Setari Cookie-uri

Ce m-a impresionat....

Da, cam ai dreptate, Rondi!
kudika_32792
Postat pe 7 Iunie 2013 11:53
De la: rondina, la data 2013-05-30 12:24:25http://www.wowbiz.ro/socant-o-televiziune-musulmana-invata-barbatii-cum-sa-isi-iti-bata-corect-nevestele-uite-ce-modalitati-sugereaza-ca-sunt-cele-mai-bune_55052.html
A fi femeie intr-o lume musulmana....
nu stiu cn este acest om da probabil si cei din breazla lui la mustrat pentru ce a spus,,,musulmani au parti mult mai bune ca ,crestinii,,,uscaturi sunt peste tot
prazlea
Postat pe 7 Iunie 2013 23:08
De la: rondina, la data 2013-06-07 11:43:40
De la: Lora16, la data 2013-06-06 22:17:23
De la: rondina, la data 2013-01-10 19:38:39Sunt "nimicuri" care ne impresioneaza... gesturi, vorbe, imagini, ganduri, intamplari, emotii, dureri, trairi..... o melodie, un cadou, un parfum, o poveste...
http://photos1.blogger.com/blogger/5742/3047/1600/sad-1.0.jpg
Pe mine m-a impresionat mult aceasta poza...Este una dintre cele mai celebre fotografii din lume. A fost facuta in 1993, in Sudan, de fotograful Kevin Carter. A primit si un premiu Pulitzer, insa, la vremea aceea, a starnit si o mare controversa.
De ce fotograful nu a sarit in ajutorul baietelului Kong Nyong pandit de vulturul care astepta sa moara, ci a preferata doar sa fotografieze scena? La un an, in 1994, Kevin Carter se sinucidea.

Pe voi ce v-a impresionat atat de mult incat sa nu puteti uita?
Esti sadica!...foarte sadica...fara suparare te rog...

EU sunt sadica?????????? Asta ai inteles tu din poza si mesajul meu?! Mda...no comment!!!
....nu "doresc"..sa gandesc mai departe.../dar neputinta mea de-a salva acea fiinta..ma facut neputincioasa si sa recunosc cat sunt de inutila in acest univers momentan...cat sunt de ne putincioasa si ...tradu tu..ca aici se folosesc traduceri...am zis..fara suparare...da ..ok...eu sunt cea adica...ok?!...nu am dorit sa te supar...dar ma doare ...enorm..tradu tu...ca aici este cu "tradu:"...an zis fara suparare..ma doare...helloooo!ma doare....enorm..dar enorm...ce mai ver-ti?????!....hellloooo!!!????...
Lora16
Postat pe 8 Iunie 2013 21:14
De la: Lora16, la data 2013-06-08 21:14:26
De la: rondina, la data 2013-06-07 11:43:40
De la: Lora16, la data 2013-06-06 22:17:23
De la: rondina, la data 2013-01-10 19:38:39Sunt "nimicuri" care ne impresioneaza... gesturi, vorbe, imagini, ganduri, intamplari, emotii, dureri, trairi..... o melodie, un cadou, un parfum, o poveste...
http://photos1.blogger.com/blogger/5742/3047/1600/sad-1.0.jpg
Pe mine m-a impresionat mult aceasta poza...Este una dintre cele mai celebre fotografii din lume. A fost facuta in 1993, in Sudan, de fotograful Kevin Carter. A primit si un premiu Pulitzer, insa, la vremea aceea, a starnit si o mare controversa.
De ce fotograful nu a sarit in ajutorul baietelului Kong Nyong pandit de vulturul care astepta sa moara, ci a preferata doar sa fotografieze scena? La un an, in 1994, Kevin Carter se sinucidea.

Pe voi ce v-a impresionat atat de mult incat sa nu puteti uita?
Esti sadica!...foarte sadica...fara suparare te rog...

EU sunt sadica?????????? Asta ai inteles tu din poza si mesajul meu?! Mda...no comment!!!
....nu "doresc"..sa gandesc mai departe.../dar neputinta mea de-a salva acea fiinta..ma facut neputincioasa si sa recunosc cat sunt de inutila in acest univers momentan...cat sunt de ne putincioasa si ...tradu tu..ca aici se folosesc traduceri...am zis..fara suparare...da ..ok...eu sunt cea adica...ok?!...nu am dorit sa te supar...dar ma doare ...enorm..tradu tu...ca aici este cu "tradu:"...an zis fara suparare..ma doare...helloooo!ma doare....enorm..dar enorm...ce mai ver-ti?????!....hellloooo!!!????...

i-a uite unde era clovnul.. . pe cine dq imiti? ...invata bueyyyyyyyyy sa scri romaneste!!!
Fulg-de-nea
Postat pe 8 Iunie 2013 21:22
De la: Lora16, la data 2013-06-08 21:14:26
De la: rondina, la data 2013-06-07 11:43:40
De la: Lora16, la data 2013-06-06 22:17:23
De la: rondina, la data 2013-01-10 19:38:39Sunt "nimicuri" care ne impresioneaza... gesturi, vorbe, imagini, ganduri, intamplari, emotii, dureri, trairi..... o melodie, un cadou, un parfum, o poveste...
http://photos1.blogger.com/blogger/5742/3047/1600/sad-1.0.jpg
Pe mine m-a impresionat mult aceasta poza...Este una dintre cele mai celebre fotografii din lume. A fost facuta in 1993, in Sudan, de fotograful Kevin Carter. A primit si un premiu Pulitzer, insa, la vremea aceea, a starnit si o mare controversa.
De ce fotograful nu a sarit in ajutorul baietelului Kong Nyong pandit de vulturul care astepta sa moara, ci a preferata doar sa fotografieze scena? La un an, in 1994, Kevin Carter se sinucidea.

Pe voi ce v-a impresionat atat de mult incat sa nu puteti uita?
Esti sadica!...foarte sadica...fara suparare te rog...

EU sunt sadica?????????? Asta ai inteles tu din poza si mesajul meu?! Mda...no comment!!!
....nu "doresc"..sa gandesc mai departe.../dar neputinta mea de-a salva acea fiinta..ma facut neputincioasa si sa recunosc cat sunt de inutila in acest univers momentan...cat sunt de ne putincioasa si ...tradu tu..ca aici se folosesc traduceri...am zis..fara suparare...da ..ok...eu sunt cea adica...ok?!...nu am dorit sa te supar...dar ma doare ...enorm..tradu tu...ca aici este cu "tradu:"...an zis fara suparare..ma doare...helloooo!ma doare....enorm..dar enorm...ce mai ver-ti?????!....hellloooo!!!????...


Sa nu mai intri bauta pe forum, caci vorbesti numai alandala!

In ceea ce priveste poza aceea, nu Rondina a facut-o, ca sa-i spui fetei ca e sadica, ci ea a vrut sa ne arate cat de cruda poate fi viata si cat de las a fost acel fotograf ca nu a salvat acel copil, ci a preferat sa surprinda momentul cu aparatul foto.

Poate ai vrut sa spui ca viata e uneori sadica, poate ai vrut sa spui ca acel fotograf a fost un sadic, dar nicidecum nu ai vreun drept sa-i adresezi Rondinei apelativul de sadica.
kudika_32792
Postat pe 8 Iunie 2013 22:10
De la: Lora16, la data 2013-06-08 21:14:26
De la: rondina, la data 2013-06-07 11:43:40
De la: Lora16, la data 2013-06-06 22:17:23
De la: rondina, la data 2013-01-10 19:38:39Sunt "nimicuri" care ne impresioneaza... gesturi, vorbe, imagini, ganduri, intamplari, emotii, dureri, trairi..... o melodie, un cadou, un parfum, o poveste...
http://photos1.blogger.com/blogger/5742/3047/1600/sad-1.0.jpg
Pe mine m-a impresionat mult aceasta poza...Este una dintre cele mai celebre fotografii din lume. A fost facuta in 1993, in Sudan, de fotograful Kevin Carter. A primit si un premiu Pulitzer, insa, la vremea aceea, a starnit si o mare controversa.
De ce fotograful nu a sarit in ajutorul baietelului Kong Nyong pandit de vulturul care astepta sa moara, ci a preferata doar sa fotografieze scena? La un an, in 1994, Kevin Carter se sinucidea.

Pe voi ce v-a impresionat atat de mult incat sa nu puteti uita?
Esti sadica!...foarte sadica...fara suparare te rog...

EU sunt sadica?????????? Asta ai inteles tu din poza si mesajul meu?! Mda...no comment!!!
....nu "doresc"..sa gandesc mai departe.../dar neputinta mea de-a salva acea fiinta..ma facut neputincioasa si sa recunosc cat sunt de inutila in acest univers momentan...cat sunt de ne putincioasa si ...tradu tu..ca aici se folosesc traduceri...am zis..fara suparare...da ..ok...eu sunt cea adica...ok?!...nu am dorit sa te supar...dar ma doare ...enorm..tradu tu...ca aici este cu "tradu:"...an zis fara suparare..ma doare...helloooo!ma doare....enorm..dar enorm...ce mai ver-ti?????!....hellloooo!!!????...

Pentru cultura ta generala Lora, citeste aici cine a fost fotograful Kevin Carter si in ceea ce-a constat munca lui atata timp cat a trait!
De-asta am si ales titlul toicului de asa maniera, pentru ca in viata, sunt momente si imagini care nu se pot uita pana la moarte! Este ca un "mesaj" topicul meu daca vrei, sa nu uitam, sa nu mai gresim si, daca putem sa ne reparam greselile si atrocitatile pe care multi dintre esseri umani le fac cu, sau fara voie!
rondina
Postat pe 8 Iunie 2013 23:12
http://irninis.wordpress.com/tag/sinucidere/
Acesta este link-ul!
rondina
Postat pe 8 Iunie 2013 23:12
Avea ceva morbid in el acel fotograf. Ori poate ca era fascinat de moarte sau de oamenii aflati pe moarte...

In orice caz, foarte dure acele poze.
kudika_32792
Postat pe 9 Iunie 2013 08:36
Indiferent de modul pozitiv sau negativ in care ii vom percepe munca si judeca viata, un lucru este sigur: Kevin Carter nu ne poate lasa indiferenti, iar pe langa fotografia devenita simbolul durerii, nu vom putea trece fara sa ne gandim macar si pentru o secunda la cata suferinta exista in lume si la noi, care nu facem nimic s-o amelioram. Pe mine m-a impresionat foarte tare mesajul lui pentru lume:
„Dragã Dumnezeule, îþi promit cã nu voi risipi mâncarea, oricât de rãu i-ar fi gustul ºi oricât de sãtul aº fi. Te rog, Doamne, sã protejezi acest copil, sã-l îndrumi ºi sã-l scoþi din nefericire. Te rog sã ne faci mai sensibili faþã de lumea din jurul nostru ºi sã ne ajuþi sã nu mai fim orbiþi de egoismul ºi de interesele noastre. Sper ca aceastã fotografie sã serveascã întotdeauna ca un memento care sã ne spunã cât suntem de norocoºi ºi cã nu trebuie sã considerãm niciodatã cã totul ni se cuvine de drept. Vã rog sã trimiteþi fotografia prietenilor voºtri. Sã ne rugãm pentru îndepãrtarea suferinþei care se gãseºte oriunde, în orice loc de pe glob ºi sã le trimitem ºi altora asemenea memento-uri pline de prietenie. Gândiþi-vã ºi priviþi fotografia, ori de câte ori vã plângeþi în legãturã cu mâncarea pe care o aveþi, sau când vedeþi câtã mâncare se iroseºte zilnic. Aceasta este lumea realã în care trãim. M-am gândit sã o împart cu voi”.(K.Carter)
Cuvintele pot fi uneori de prisos, dar cea mai potrivita incheiere este cea facuta de fiica sa, Megan Carter:
:Îl vad pe tata ca pe un copil în suferințã. Iar restul lumii este vulturul."
rondina
Postat pe 9 Iunie 2013 12:18
M-a impresionat foarte mult atitudinea umana a muntenegrenilor vis-a-vis de romanii raniti in acel accident, faptul ca au sarit cu mic, cu mare, sa-i scoata pe romani din acea rapa unde se prabusisera, faptul ca-n toiul noptii au stat la coada ca sa doneze sange pentru ranitii romani, faptul ca medicii au venit de acasa, desi erau liberi, ca sa-i ajute pe acei oameni.

Le multumesc din suflet tuturor muntenegrenilor pentru tot ceea ce au facut pentru romanii nostri, iar romanilor raniti in accident, le doresc multa sanatate si insanatosire grabnica, iar celor care au pierit in accident, le spun ca Dumnezeu sa-i odihneasca.
kudika_37357
Postat pe 25 Iunie 2013 12:05
De la: kudika_37357, la data 2013-06-25 12:05:33M-a impresionat foarte mult atitudinea umana a muntenegrenilor vis-a-vis de romanii raniti in acel accident, faptul ca au sarit cu mic, cu mare, sa-i scoata pe romani din acea rapa unde se prabusisera, faptul ca-n toiul noptii au stat la coada ca sa doneze sange pentru ranitii romani, faptul ca medicii au venit de acasa, desi erau liberi, ca sa-i ajute pe acei oameni.

Le multumesc din suflet tuturor muntenegrenilor pentru tot ceea ce au facut pentru romanii nostri, iar romanilor raniti in accident, le doresc multa sanatate si insanatosire grabnica, iar celor care au pierit in accident, le spun ca Dumnezeu sa-i odihneasca.

Ai dreptate Vio' ...asa arata bunatatea si Omenia care, nu a murit!
Am plans cand am vazut imaginile cu "carnagiul" din Muntenegru! Guvernul a decis ca ziua de miercuri 26 iunie 2013, sa fie zi de doliu national pentru victimele accidentului din Muntenegru.
Ma rog pentru romanii care se zbat intre viata si moarte sa depaseasca aceasta cumpana si spun o rugaciune si pentru sufletele care au pierit acolo !!! Sincere condoleante familiilor indurerate!!!
rondina
Postat pe 25 Iunie 2013 12:39
kiss_my_ass
Postat pe 25 Iunie 2013 13:07
http://www.antena3.ro/romania/zi-de-doliu-national-in-memoria-victimelor-din-tragedia-de-la-muntenegru-dumnezeu-sa-ii-odihneasca-in-pace-219098.html
18 morti si 29 de raniti dintre care 3 sunt in stare grava, fiind in coma si intubati, iar unul dintre ei a suferit o amputare!
http://legestart.ro/wp-content/uploads/2013/06/candle.jpg
Dumnezeu sa-i odihneasca in pace !
rondina
Postat pe 26 Iunie 2013 13:09
De la: rondina, la data 2013-06-26 13:09:45http://www.antena3.ro/romania/zi-de-doliu-national-in-memoria-victimelor-din-tragedia-de-la-muntenegru-dumnezeu-sa-ii-odihneasca-in-pace-219098.html
18 morti si 29 de raniti dintre care 3 sunt in stare grava, fiind in coma si intubati, iar unul dintre ei a suferit o amputare!
http://legestart.ro/wp-content/uploads/2013/06/candle.jpg
Dumnezeu sa-i odihneasca in pace !



Da,Rondina,Dumnezeu sa-i odihneasca,inca o dovada ca destinul si moartea sunt imbatabile!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Iunie 2013 13:34
De la: rondina, la data 2013-06-26 13:09:45http://www.antena3.ro/romania/zi-de-doliu-national-in-memoria-victimelor-din-tragedia-de-la-muntenegru-dumnezeu-sa-ii-odihneasca-in-pace-219098.html
18 morti si 29 de raniti dintre care 3 sunt in stare grava, fiind in coma si intubati, iar unul dintre ei a suferit o amputare!
http://legestart.ro/wp-content/uploads/2013/06/candle.jpg
Dumnezeu sa-i odihneasca in pace !


M-a impresionata foarte mult si pe mine, cand am citit ca Muntenegru, sunt si ei in doliu national in memoria romanilor care si-au pierdut viata in acel accident.

Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei ce nu mai sunt!
kudika_37357
Postat pe 26 Iunie 2013 13:46
M-a socat si, in acelasi timp, impresionat, cazul Victoriei din Hamburg, o femeie divortata, mama a doi copii, care a cazut victima unui sarlatan psihopat de pe internet:

http://victoriahamburg.wordpress.com/
kudika_37357
Postat pe 27 Iunie 2013 09:52
De la: kudika_37357, la data 2013-06-26 13:46:08
De la: rondina, la data 2013-06-26 13:09:45http://www.antena3.ro/romania/zi-de-doliu-national-in-memoria-victimelor-din-tragedia-de-la-muntenegru-dumnezeu-sa-ii-odihneasca-in-pace-219098.html
18 morti si 29 de raniti dintre care 3 sunt in stare grava, fiind in coma si intubati, iar unul dintre ei a suferit o amputare!
http://legestart.ro/wp-content/uploads/2013/06/candle.jpg
Dumnezeu sa-i odihneasca in pace !


M-a impresionata foarte mult si pe mine, cand am citit ca Muntenegru, sunt si ei in doliu national in memoria romanilor care si-au pierdut viata in acel accident.

Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei ce nu mai sunt!

imi pare rau din suflet,Dzeu sa-i odihneasca si sa le primeasca sufletele nevinovate prea din vreme apuse
Titanika
Postat pe 27 Iunie 2013 10:44
De la: kudika_37357, la data 2013-06-27 09:52:34M-a socat si, in acelasi timp, impresionat, cazul Victoriei din Hamburg, o femeie divortata, mama a doi copii, care a cazut victima unui sarlatan psihopat de pe internet:

http://victoriahamburg.wordpress.com/

breeeee io citesc in inglish, in nemteasca aia ma uit precum curca'n lemne!!!!!
MissDarine
Postat pe 27 Iunie 2013 10:57
De la: MissDarine, la data 2013-06-27 10:57:21
De la: kudika_37357, la data 2013-06-27 09:52:34M-a socat si, in acelasi timp, impresionat, cazul Victoriei din Hamburg, o femeie divortata, mama a doi copii, care a cazut victima unui sarlatan psihopat de pe internet:

http://victoriahamburg.wordpress.com/

breeeee io citesc in inglish, in nemteasca aia ma uit precum curca'n lemne!!!!!


Sa fac un rezumat: Victoria a dat divort de sotul ei, iar cei doi copilasi, doi baieti, au ramas in grija ei. Simtindu-se foarte singura, a publicat un mesaj/tweet pe twitter, la care i-a raspuns un tip pe numele lui Kai, fizioterapeut din Münster. Cei doi au inceput sa tina legatura si sa discute despre tot felul de subiecte. Dupa trei saptamani, Kai ii spunei Victoriei ca s-a indragostit de ea, iar sentimentul era reciproc valabil.

Cei doi vorbeau la telefon, isi scriau e-mailuri, el isi facuse un cont pe Instagram, unde incarcase 1200 de poze cu el si familia lui. Victoria ii arata si ea poze cu ea si familia ei, ii povestea despre familia ei.

La un moment dat, timpul i-a cerut sa nu mai scrie nimic pe internet, considera ca nu se cuvine ca o femeie serioasa sa vorbeasca cu niste straini si sa faca schimb de poze cu acestia. Tipa il asculta orbeste si timp de un an de zile nu mai posteaza nimic pe Facebook sau Twitter, vorbea numai si numai cu el. El ii trimitea scrisori, buchete de flori, felicitari, cadouri pentru copii, ilustrate pentru mama ei, el sustinand ca se afla intr-o vacanta de 4 luni in SUA si Jamaica la parintii lui si de aceea nu se puteau vedea.

Intr-o zi, Victoria afla ca o buna prietena de-a ei vorbeste cu cel mai bun prieten de-al lui Kai. Chris, caci asa il chema pe acel prieten al lui Kai, petrece nopti pline de pasiune in fata calculatorului (ei stiu cum vine asta), alaturi de prietena Victoriei, pana cand intr-o zi, aceasta prietena vrea sa afle mai multe despre Kai si Chris, si, surpriza, la Oficiul de Inregistrare a Populatiei din Münster, nimeni nu stia nimic de Kai sau Chris, nici la scolile pe care cei doi sustineau ca le-au urmat, nici la locurile lor de munca, nimeni nu stia absolut nimic despre ei. Totul fusese o minciuna. Normal ca Victoria a fost foarte afectata si, intr-o discutie, pe skype, il ia la rost pe acel Kai, care niciodata nu-si aratase chipul in convorbirile de pe skype. Asa afla biata femeie ca acele poze nu-i apartineau lui Kai, ca acesta nu era numele lui real, ci se numea Daniel, si ca a mintit-o pentru ca a incercat sa-si protejeze identitatea reala ca sa nu aiba probleme la job si, in incercarea lui de a o impresiona, ii spune ca a avut o copilarie grea si ca a ramas cu niste sechele. Culmea, tipa ii inghite galusca, il iarta, el ii trimite poze cu noul sau "eu", ciar si o sora de-a lui o suna, ca sa-i impace, insa, de atunci, Victoria a devenit suspicioasa. Se certau din orice, dar mai ales, din cauza faptului ca el ii spunea ce sa faca, cum sa se comporte, cu cine sa vorbeasca, ii critica prietenii, ii critica postarile de pe retelele de socializare, in cateva cuvinte, el incerca s-o controleze. Prin intermediul internetului, tipa afla ca acele poze, pe care el i le prezentase initial ca fiind ale lui, ale lui Kai, apartin de fapt unui artist american, care a ramas socat cand a aflat ca o persoana de pe internet s-a folosit de pozele lui. Asa-zisele rude si prieteni ale lui Kai/Daniel care postau la acele poze, erau niste identitati fictive ale acestui individ, Kai/Daniel. Nici macar identitatea de Daniel nu-i apartinea, ci era a altcuiva. Fata afla ca, timp de ani de zile, acest individ isi luase diferite identitati ca sa manipuleze si sa controleze femei, pe unele le asmutea una impotriva alteia, pe altele le izola de familie si prieteni, ca sa aiba control total asupra lor. Se pare ca individul are o complice, care-l ajuta sa para credibil, acelasi individ a falsificat acte medicale ca sa-si sustina povestile mincinoase, a inventat conturi de prieteni si prietene, conturi de rude, totul ca sa-si poata manipula si controla victimele, acele femei dornice de atentie si iubire, care se saturasera de singuratate. Acelasi individ le controla victimelor sale conturile de Facebook si Twitter, cand acestea nu erau online. Am uitat sa mentionez ca personajul Chris era tot el...

Acum tipa vrea sa atentioneze femeile sa aiba grija la acest individ, persoanele care ii recunosc profilul din cele povestite de ea s-o contacteze cat mai multe (deja a gasit cateva dintre victimele lui), vrea sa-l actioneze in justitie la americani si, mai presus de toate, vrea sa-si protejeze cei doi copii si de aceea le-a publicat pozele ca toata lumea sa stie cum arata cei doi micuti si, in caz ca, descopera vreunul dintre noi aceste poze pe alte site-uri sau recunoastem chipurile celor doi copii in pozele de pe alte site-uri, sa-i dam de stire, pentru ca acele poze nu au ce cauta in calculatorul unor persoane straine de familia ei. Ea se teme ca individul ala sa nu se foloseasca de pozele ei, in incercarea lui de a-si crea o alta identitate, prin care sa poate manipula si controla o alta femeie, folosindu-se inclusiv de pozele cu ai ei copii.



kudika_37357
Postat pe 27 Iunie 2013 21:36
In mesajul despre povestea Victoriei, cititi, va rog, "tipul i-a cerut". Mersi.
kudika_37357
Postat pe 27 Iunie 2013 21:38
De la: kudika_37357, la data 2013-06-27 21:38:21In mesajul despre povestea Victoriei, cititi, va rog, "tipul i-a cerut". Mersi.

parca ar fi The Sims...jocul in care poti sa fi oricine doresti si poti sa-ti creezi viata pe care ti-o doresti!
MissDarine
Postat pe 27 Iunie 2013 22:18
De la: MissDarine, la data 2013-06-27 22:18:19
De la: kudika_37357, la data 2013-06-27 21:38:21In mesajul despre povestea Victoriei, cititi, va rog, "tipul i-a cerut". Mersi.

parca ar fi The Sims...jocul in care poti sa fi oricine doresti si poti sa-ti creezi viata pe care ti-o doresti!


Cam asta este socializarea pe internet.In spatele monitorului poti fi cine doresti,dar realitatea este dura.
Din pacate pentru unii ...
criszoe
Postat pe 27 Iunie 2013 22:27
Viata intrauterina...dincolo de cuvinte
Foarte emotionant. Orice femeie, fie ca este deja mamica, este insarcinata sau este doar femeie trebuie sa vada acest filmulet. Merita vizionat.


DIVIN
criszoe
Postat pe 27 Iunie 2013 22:36
De la: criszoe, la data 2013-06-27 22:36:02Viata intrauterina...dincolo de cuvinte
Foarte emotionant. Orice femeie, fie ca este deja mamica, este insarcinata sau este doar femeie trebuie sa vada acest filmulet. Merita vizionat.


DIVIN


https://www.facebook.com/video/embed?video_id=614449575249090" width="1280" height="720
criszoe
Postat pe 27 Iunie 2013 22:39
Eheeeee,Vio,lumea e plina de bolnavi psihici ca la un moment dat nici nu mai sti de cine sa te feresti!
Titanika
Postat pe 27 Iunie 2013 23:54
De la: MissDarine, la data 2013-06-27 22:18:19
De la: kudika_37357, la data 2013-06-27 21:38:21In mesajul despre povestea Victoriei, cititi, va rog, "tipul i-a cerut". Mersi.

parca ar fi The Sims...jocul in care poti sa fi oricine doresti si poti sa-ti creezi viata pe care ti-o doresti!


Nu cunosc jocul acela, in sensul ca nu l-am jucat niciodata si nu stiu despre ce e vorba in el, dar m-a socat individul acela care se joaca cu vietile oamenilor, de parca oamenii ar fi figuri de sah. Femeia aceea, care a avut ghinionul sa aiba incredere in el si sa-l iubeasca, sufera acum foarte mult. Ii este jena de propria familie si de proprii prieteni, pentru ca i-a implicat pe acestia in toate lucrurile astea, ea crezand ca acel ins vorbeste serios, ca o iubeste, ca vrea s-o cunoasca atat pe ea, cat si pe cei apropiati ei.
kudika_37357
Postat pe 28 Iunie 2013 07:18
De la: Titanika, la data 2013-06-27 23:54:07Eheeeee,Vio,lumea e plina de bolnavi psihici ca la un moment dat nici nu mai sti de cine sa te feresti!


Asa e! Si ce-i mai tragic ca par, la prima vedere, oameni normali/obisnuiti daca-i intalnesti pe strada, la teatru etc etc.
kudika_37357
Postat pe 28 Iunie 2013 07:19
De la: criszoe, la data 2013-06-27 22:27:18
De la: MissDarine, la data 2013-06-27 22:18:19
De la: kudika_37357, la data 2013-06-27 21:38:21In mesajul despre povestea Victoriei, cititi, va rog, "tipul i-a cerut". Mersi.

parca ar fi The Sims...jocul in care poti sa fi oricine doresti si poti sa-ti creezi viata pe care ti-o doresti!


Cam asta este socializarea pe internet.In spatele monitorului poti fi cine doresti,dar realitatea este dura.
Din pacate pentru unii ...



Cris,cine este fals in virtual,la fel de prefacut este si in viata de zi cu zi,nu poti fi duplicitar doar de moment,eu,una,nu cred in asa ceva!!
kudika_15804
Postat pe 28 Iunie 2013 09:41
De la: kudika_37357, la data 2013-06-28 07:18:39

Nu cunosc jocul acela, in sensul ca nu l-am jucat niciodata si nu stiu despre ce e vorba in el, dar m-a socat individul acela care se joaca cu vietile oamenilor, de parca oamenii ar fi figuri de sah. Femeia aceea, care a avut ghinionul sa aiba incredere in el si sa-l iubeasca, sufera acum foarte mult. Ii este jena de propria familie si de proprii prieteni, pentru ca i-a implicat pe acestia in toate lucrurile astea, ea crezand ca acel ins vorbeste serios, ca o iubeste, ca vrea s-o cunoasca atat pe ea, cat si pe cei apropiati ei.

eu nu joc din principiu in retele, dar am vazut un documentar in acest sens, cu un individ care uitase pur si simplu sa-si mai traiasca viata, tot timpul era cufundat in acel joc unde'si creease propriul univers plin de satisfactii...in final a ramas cu jocul si calculatorul,pt ca sotia si-a luat copii si l-a parasit!
MissDarine
Postat pe 28 Iunie 2013 10:25
De la: kudika_37357, la data 2013-06-28 07:19:45
De la: Titanika, la data 2013-06-27 23:54:07Eheeeee,Vio,lumea e plina de bolnavi psihici ca la un moment dat nici nu mai sti de cine sa te feresti!


Asa e! Si ce-i mai tragic ca par, la prima vedere, oameni normali/obisnuiti daca-i intalnesti pe strada, la teatru etc etc.

eh, problema este sa-i intalnesti nu sa-i cauti virtual!
MissDarine
Postat pe 28 Iunie 2013 10:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urgent !!!!! acum am nevoie de voi fetelor ... sa vad ce sfaturi stiti sa dati ,,, plss , din suflet va rog 18 De la: danatisianu 19 August 2009 21:08
unde te vezi peste 10 ani? ce vise ai? ce realizari ai facut pana acum?ce iti doresti de la viata? in ce domeniu ti-ar place sa lucrezi? 21 De la: lilone 26 Iunie 2013 09:51
FETELE HELP, CUM SA IES BASMA CURATA???? 9 De la: pisicuta_trista 1 Mai 2009 10:44
VOT pentru BRÂNCUªI 3 De la: Dor_a 25 Martie 2009 14:30
VOT pentru BRÂNCUªI 1 De la: oandree 22 Martie 2008 04:30