Setari Cookie-uri

mai astept sau cumpar cat de curand?

Buna fetelor!
Ma intrebam daca ma puteti sfatui in urmatoarea problema: Am tot verificat preturile la imobiliare in Bucuresti si am ajuns la concluzia ca am strans suficienti bani pentru avansul unui credit. O parte dintre prieteni imi spun sa ma grabesc ca sa nu fac banii praf pe altceva, in timp ce altii imi spun sa mai astept pana la anul, poate mai scad preturile. Voi ce credeti? Ce sa fac?
dorina2011
Postat pe 11 Ianuarie 2013 14:20
De la: dorina2011, la data 2013-01-11 14:20:43Buna fetelor!
Ma intrebam daca ma puteti sfatui in urmatoarea problema: Am tot verificat preturile la imobiliare in Bucuresti si am ajuns la concluzia ca am strans suficienti bani pentru avansul unui credit. O parte dintre prieteni imi spun sa ma grabesc ca sa nu fac banii praf pe altceva, in timp ce altii imi spun sa mai astept pana la anul, poate mai scad preturile. Voi ce credeti? Ce sa fac?
...bunã ziua!!....ce poți face azi, nu lãsa pe mâine!!!...poate e prea târziu!!...acționeazã!!..nu stii ce va fi la anul...și poate cheltui și banii...și-i pãcat!!
mia2123
Postat pe 11 Ianuarie 2013 14:25
De la: dorina2011, la data 2013-01-11 14:20:43Buna fetelor!
Ma intrebam daca ma puteti sfatui in urmatoarea problema: Am tot verificat preturile la imobiliare in Bucuresti si am ajuns la concluzia ca am strans suficienti bani pentru avansul unui credit. O parte dintre prieteni imi spun sa ma grabesc ca sa nu fac banii praf pe altceva, in timp ce altii imi spun sa mai astept pana la anul, poate mai scad preturile. Voi ce credeti? Ce sa fac?



Solicita astfel de informatii de la un agent imobiliari,care cunoaste fluxul pietii imobiliare!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Ianuarie 2013 14:26
De la: dorina2011, la data 2013-01-11 14:20:43Buna fetelor!
Ma intrebam daca ma puteti sfatui in urmatoarea problema: Am tot verificat preturile la imobiliare in Bucuresti si am ajuns la concluzia ca am strans suficienti bani pentru avansul unui credit. O parte dintre prieteni imi spun sa ma grabesc ca sa nu fac banii praf pe altceva, in timp ce altii imi spun sa mai astept pana la anul, poate mai scad preturile. Voi ce credeti? Ce sa fac?


Este putin probabil sa creasca preturile. Am citit un articol foarte interesant pe rezidential.net in care Cristian Orgonas facea o analiza a preturilor din imobiliare in 2103. Daca ai strans banii, ia-ti acum, cine stie ce se intampla la anul?
raluca_25772
Postat pe 11 Ianuarie 2013 14:49
Pretul la apartamente probabil va continua sa scada in urmatorii 1-2 ani, bancile au nceput deja sa faca restrangeri de personal si inchideri de agentii, in urmatoarea faza vor fi nevoite sa scoata la vanzare locuintele din credite ipotecare neachitate.
In plus, intr-o perioada ceva mai indepartata (5-10 ani), dobanzile practicate la credite de bancile din Romania vor scade, pentru ca vor fi nevoite sa se apropie de cele din vestul UE.

Armain
Postat pe 11 Ianuarie 2013 15:44
De la: Armain, la data 2013-01-11 15:44:13Pretul la apartamente probabil va continua sa scada in urmatorii 1-2 ani, bancile au nceput deja sa faca restrangeri de personal si inchideri de agentii, in urmatoarea faza vor fi nevoite sa scoata la vanzare locuintele din credite ipotecare neachitate.
In plus, intr-o perioada ceva mai indepartata (5-10 ani), dobanzile practicate la credite de bancile din Romania vor scade, pentru ca vor fi nevoite sa se apropie de cele din vestul UE.




Este bine de stiut!!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Ianuarie 2013 15:50
Buna,

Eu te pot sfatui sa incerci sa cumperi in acest an, mai ales ca mai este valabila oferta "Prima Casa" in care trebuie sa dai doar un avans de 5% din valoarea creditului imprumutat de la banca iar dobanzile sunt foarte bune.
Merita incercat !
Bafta multa!
kudika_25777
Postat pe 11 Ianuarie 2013 15:53
si azi am fost la banca:(
maria-ioana
Postat pe 11 Ianuarie 2013 21:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care este diferenta dintre o grota si o pestera ? 9 De la: arhint 21 Februarie 2014 06:51
Portal adult de dating 1 De la: testaagaine 5 Februarie 2011 12:23
Scrisoare pierduta!¡! 13 De la: kudika311000 30 Noiembrie 2010 18:53
CONCURS CONDO 5 De la: luminitagrigoriu 6 Aprilie 2009 15:27
De la ce varsta trecem un bebelus la intretinere? 18 De la: cuba_libre 21 Octombrie 2013 18:31