Setari Cookie-uri

barbatii varsatori si sacrificiile

salutare...am si eu o intrebare...eu sunt gemeni si prietenul meu este varsator, suntem impreuna de cateva luni si ne intelegem super...problema este ca eu peste cateva luni trebuie sa plec definitiv in alta tara...el are o slujba super buna, un salariu bun, dar lucreaza si intr-un domeniu in care ar putea sa isi gasesca imediat de lucru oriunde....intrebarea este daca un barbat varsator poate face un astfel de sacrificiu (sa vina cu mine) fara sa imi reproseze vreodata...pentru ca sunt cam cunoscuti pentru asta..
kudika010627
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:04
De la: kudika010627, la data 2013-01-27 11:04:11salutare...am si eu o intrebare...eu sunt gemeni si prietenul meu este varsator, suntem impreuna de cateva luni si ne intelegem super...problema este ca eu peste cateva luni trebuie sa plec definitiv in alta tara...el are o slujba super buna, un salariu bun, dar lucreaza si intr-un domeniu in care ar putea sa isi gasesca imediat de lucru oriunde....intrebarea este daca un barbat varsator poate face un astfel de sacrificiu (sa vina cu mine) fara sa imi reproseze vreodata...pentru ca sunt cam cunoscuti pentru asta..



Discuta cu partenerul tau aceste lucruri,nu te orienta dupa predictiile astrale!!!!Comunicati,fii onesta fata de el si spune-i,ce anume te framanta!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:11
paaaaiii...eu l-am intrebat din cand in cand dar in stilul lui specific este foarte entuziasmat si imi raspunde ca totul e posibil :(
kudika010627
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:16
da-te la o vrajitoare ! faca doua vraji.... e al tau pe viata , si daca nu merge bagi argintu viu in el , mama lui de porc ..auzi sa te insele el cu o fecioara
Cotoiu_ucigas
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:23
aammm....ori ai gresit topicul...ori ai un joint bun acolo...:))
kudika010627
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:38
De la: kudika010627, la data 2013-01-27 11:16:21paaaaiii...eu l-am intrebat din cand in cand dar in stilul lui specific este foarte entuziasmat si imi raspunde ca totul e posibil :(



Drag amea,asemenea probleme nu se discuta la intamplare,trebuie sa aloci un ton serios si sa-l rogi sa te asculte cu atentie!!!Faptul ca este entuziasmat nu este rau,dar,la fel de bine,poate insemna si neacordare de importanta situatiei in sine!!!Si in plus de toate acestea,timpul vostru de relatie este mult prea scurt,in raport cu ceea ce inseamna coabitarea in exteriorul tarii,cu toate neajunsurile conditiilor respective!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:49
De la: kudika010627, la data 2013-01-27 11:38:09ori ai un joint bun acolo...:))


vrei si tu ?
Cotoiu_ucigas
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:54
De la: kudika010627, la data 2013-01-27 11:04:11salutare...am si eu o intrebare...eu sunt gemeni si prietenul meu este varsator, suntem impreuna de cateva luni si ne intelegem super...problema este ca eu peste cateva luni trebuie sa plec definitiv in alta tara...el are o slujba super buna, un salariu bun, dar lucreaza si intr-un domeniu in care ar putea sa isi gasesca imediat de lucru oriunde....intrebarea este daca un barbat varsator poate face un astfel de sacrificiu (sa vina cu mine) fara sa imi reproseze vreodata...pentru ca sunt cam cunoscuti pentru asta..


Mai degraba renunta o femeie la cariera sau la un job bun decat ar face-o un barbat.

Parerea mea: iubitul tau nu va renunta la cariera lui sau la jobul lui, iar relatia voastra va fi pusa la incercare din cauza asta, daca tu nu esti dispusa sa faci niste compromisuri in aceasta privinta.
Viorica_Franziska
Postat pe 28 Ianuarie 2013 13:49
varsatorii refuza cu greu o calatorie,o aventura buna,ceva nou nemaitrait...si in relatii sunt foarte fideli dar,se casatoresc cu greu,pentru ca renunta cu greu la libertatea lor...asa ca eu cred ca va veni tu tine daca sti sa il tentezi cu ceva aventuri spactaculare pe acolo unde veti calatorii!Dar nu cred ca relatia voasstra va rezista pentru ca tu GEMENI iti place sa iti inseli partenerul iar VARSATORUL este foarte previzibil si posesiv!Nu va sta in relatie cu tine foarte mult pentru ca aveti putine puncte comune iar varsatorului ii plac partenerii care sa il completeze in orice si oriunde
violevioletavio
Postat pe 1 Aprilie 2013 03:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie cu un barbat mai mic 52 De la: wild_one 21 Septembrie 2009 04:48
Scorpion - Pesti 10 De la: cherry_pie 26 Iulie 2009 16:12
De ce uita din ce in ce mai mult ca femeile adora sa primeasca flori?:P 53 De la: hystria1 4 August 2010 12:02
am si eu nevoie de un sfat pls 21 De la: dolcik1 3 Iulie 2009 19:44
O mica problema!!! 9 De la: kudika161238 26 Iunie 2010 09:04