Setari Cookie-uri

sunt mult mai inalt fata de prietena mea

Buna, am o mica problema care ma complexeaza un pic. Am o iubita cu care ma inteleg foarte bine si ne iubim mult, dar exista o mica problema, aceea ca eu sunt foarte inalt 1,98 m , iar prietena mea este scunda 1,60m. Intrebarea mea este: cat de complexat ar trebuii sa ma simt? Stiu ca lumea se uita ciudat, dar as vrea sa nu-mi pese. Va multumesc.
kudika_29124
Postat pe 10 Februarie 2013 16:14
De la: kudika_29124, la data 2013-02-10 16:14:56Buna, am o mica problema care ma complexeaza un pic. Am o iubita cu care ma inteleg foarte bine si ne iubim mult, dar exista o mica problema, aceea ca eu sunt foarte inalt 1,98 m , iar prietena mea este scunda 1,60m. Intrebarea mea este: cat de complexat ar trebuii sa ma simt? Stiu ca lumea se uita ciudat, dar as vrea sa nu-mi pese. Va multumesc.



Nu trebuie sa te simti complexat sub nicio forma!!!Pentru compensarea diferentei mari ,de inaltime,dintre voi doi,prietena ta poate purta incaltaminte cu toc,daca agreeaza asa ceva,unde este problema???? Tinere,iubita ta te iubeste pentru tot ceea ce reprezinti in viata ei,si nicidecum pentru statura!!!Partea fizica este insignifianta intr-o relatie,parerea mea!!!! Fii tu insuti,natural si plin de afectiune fata de partenera ta,este tot ceea ce conteaza,afinitatea sentimentelor!!!! Esti bogat in suflet????Inseamna ca esti alesul inimii iubitei tale!!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Februarie 2013 16:21
Multumesc frumos. Incerc sa scap de complexitatea asta, dar nu stiu cum mai exact. Eu personal ma simt foarte bine in pielea mea, problema apare cand sunt cu prietena, cateodata cand ne plimbam in public, evit sa o tin de mana( nu tot timpul) si mai pun si o mica distanta intre noi, parca as vrea sa arat lumii ca nu sunt impreuna cu ea. Stiu ca gresesc facand asta, dar norocul meu este ca ea ma iubeste foarte mult. Dar am si momente cand nu-mi pasa deloc de lume si as vrea sa am acest sentiment tot timpul cand sunt cu ea.
kudika_29124
Postat pe 10 Februarie 2013 16:32
De la: kudika_29124, la data 2013-02-10 16:32:05Multumesc frumos. Incerc sa scap de complexitatea asta, dar nu stiu cum mai exact. Eu personal ma simt foarte bine in pielea mea, problema apare cand sunt cu prietena, cateodata cand ne plimbam in public, evit sa o tin de mana( nu tot timpul) si mai pun si o mica distanta intre noi, parca as vrea sa arat lumii ca nu sunt impreuna cu ea. Stiu ca gresesc facand asta, dar norocul meu este ca ea ma iubeste foarte mult. Dar am si momente cand nu-mi pasa deloc de lume si as vrea sa am acest sentiment tot timpul cand sunt cu ea.



Tinere ,nu lasa ca acest lucru minor ,sa afecteze relatia voastra,este neinsemnat in raport cu valoarea iubirii dintre voi doi!!!!Nu lasa ca nimic sa-ti umbreasca dorinta de a o imbratisa,de a -ti arata sentimentele fata de ea,sunteti doi tineri,lasa iubirea sa vorbeasca in locul vostru,sa nu iti fie jena de absolut nimic!!!Vrei sa o prinzi de mana pe strada???Foarte bine,fa-o,caci tot o manifestare a tandretii si grijii tale este!!!!Nu te intereseaza cum va priveste lumea,este esential modul cum va priviti voi doi si nimic mai mult!!!Nu face greseli copilaresti,poarta-te asa cum iti dicteaza inima sa o faci,iubirea se ofera inimilor,,primeste-o si in inima ta,fara reticenta sau retinere de a te afisa la brat cu ea!!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Februarie 2013 16:38
De la: kudika_15804, la data 2013-02-10 16:21:24
De la: kudika_29124, la data 2013-02-10 16:14:56Buna, am o mica problema care ma complexeaza un pic. Am o iubita cu care ma inteleg foarte bine si ne iubim mult, dar exista o mica problema, aceea ca eu sunt foarte inalt 1,98 m , iar prietena mea este scunda 1,60m. Intrebarea mea este: cat de complexat ar trebuii sa ma simt? Stiu ca lumea se uita ciudat, dar as vrea sa nu-mi pese. Va multumesc.



Nu trebuie sa te simti complexat sub nicio forma!!!Pentru compensarea diferentei mari ,de inaltime,dintre voi doi,prietena ta poate purta incaltaminte cu toc,daca agreeaza asa ceva,unde este problema???? Tinere,iubita ta te iubeste pentru tot ceea ce reprezinti in viata ei,si nicidecum pentru statura!!!Partea fizica este insignifianta intr-o relatie,parerea mea!!!! Fii tu insuti,natural si plin de afectiune fata de partenera ta,este tot ceea ce conteaza,afinitatea sentimentelor!!!! Esti bogat in suflet????Inseamna ca esti alesul inimii iubitei tale!!!!
batrano,,de unde sti tu pentru ce l iubeste sau daca l iubeste prietena lui,,inceteaza curcubeaico sa te prostesti,,puteai sa i zici simplu ca nu are dc sa fie complexat daca o iubeste,,,curcubeaico cand te prostesti miroase,,fi tu nu mai incerca sa te prostesti si ai sa vz ca o sa fi mai apreciata
kudika_28071
Postat pe 10 Februarie 2013 16:42
Ooooooooooo,dragutul de tine, cat de compexat poti sa fii!Si eu sunt foarte. caci am 1,53, iar sotul 1,84,si unde mai pui ca el ma apuca de mana in locurile publice.
kudika467548
Postat pe 11 Februarie 2013 03:41
De la: kudika467548, la data 2013-02-11 03:41:00 Ooooooooooo,dragutul de tine, cat de compexat poti sa fii!Si eu sunt foarte. caci am 1,53, iar sotul 1,84,si unde mai pui ca el ma apuca de mana in locurile publice.



kudika_15804
Postat pe 11 Februarie 2013 07:37
Chiar nu cred ca ai dece sa fi complexat! Mie una mi-se par foarte dragute cuplurile cu diferenta mare de inaltime. Si eu am 1,55 si prietenul meu are 1,91 si imi place. Ma face sa ma simt protejata. ☺️
kudika_34195
Postat pe 13 Aprilie 2014 09:51
De la: kudika_29124, la data 2013-02-10 16:32:05Multumesc frumos. Incerc sa scap de complexitatea asta, dar nu stiu cum mai exact. Eu personal ma simt foarte bine in pielea mea, problema apare cand sunt cu prietena, cateodata cand ne plimbam in public, evit sa o tin de mana( nu tot timpul) si mai pun si o mica distanta intre noi, parca as vrea sa arat lumii ca nu sunt impreuna cu ea. Stiu ca gresesc facand asta, dar norocul meu este ca ea ma iubeste foarte mult. Dar am si momente cand nu-mi pasa deloc de lume si as vrea sa am acest sentiment tot timpul cand sunt cu ea.


Lumea va fi deranjata de aceasta diferenta atata timp cat tu esti deranjat de ea.
Daca tie nu iti pasa, ei vor inceta sa existe.

Ba mai mult, fetele care va vor vedea impreuna o vor invidia pe prietena ta.
Sunt multe lucruri pe care le poti face cand esti clar mai mare, mai inalt, sau mai puternic decat prietena care e foarte ... excitant. :)
Reveille
Postat pe 26 Mai 2014 07:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o opinie va rog . 23 De la: iacinta 26 Noiembrie 2009 16:05
vreau pareri 23 De la: kudika056476 9 Noiembrie 2009 20:20
Le am pe toate ! Bani nu am,frumos la fatza nu sunt si nici brunet,si nici bad boy nu sunt!Nu am nimic din ce vor femeile! 633 De la: pisicuta_razboinica 28 Aprilie 2009 23:25
relatia mea 6 De la: RAINBOWLADY 11 Ianuarie 2012 15:24
DECIZIILE UNEI FEMEI 1 De la: nicoletaionita 31 Martie 2010 08:32